Jump to content



Dell Ultrasharp U2711 - 27" IPS monitor (2560x1440 res)


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

ειναι πολυ μεγαλη για να εχει pivot. anyway, για browsing εχει τεραστια αναλυση, θα εκπλαγεις. περασα απο 2709 (1920χ1200 16:10) στην 2711 (2560χ1440 16:9) και βλεπω τουλαχιστον 50% παραπανω πραγματα, ειδικα σε browsing ;)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κρατάει, για να μην την αγοράσω τώρα είναι το StarCraft, γιατί η 4870 δεν θα την παλέψει και δεν σκοπεύω να δώσω 400 ευρώ για κάρτα για ένα παιχνίδι, γιατί γενικά με συγκινεί ένα παιχνίδι το χρόνο...

Οπότε με βλέπω για το φθινόπωρο.

Στο pdf των χαρακτηριστικών της λέει για Pivot πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια ξερω οτι μπορει να ειναι υπερβολικο αλλα σκοπευω να αγορασω την εν λογο οθονη οπου θα παιζω και games (wow,starcraft2 πιο πολυ...) η αποδοση της και τα χρωματα της στα games πως ειναι???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερω οτι μπορει να ειναι υπερβολικο αλλα σκοπευω να αγορασω την εν λογο οθονη οπου θα παιζω και games (wow,starcraft2 πιο πολυ...) η αποδοση της και τα χρωματα της στα games πως ειναι???

Α Ψ Ο Γ Η . δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο σε price/performance ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε games σε full αναλυση και φιλτρα θα την παλεψουν η 5850???

Είναι εξαιρετική οθόνη και αξίζει κάθε ευρώ που κοστίζει...φυσικά και θα την παλέψουν..δοκίμασα μια 5850 στο bc2 με τα πάντα τέρμα και παίζει 30+fps..με την 5970 που έχω βγάζω μέσο όρο γύρω στα 70fps. δηλαδή όσο θα βγάζεις με τις 5850 σου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εξαιρετική οθόνη και αξίζει κάθε ευρώ που κοστίζει...φυσικά και θα την παλέψουν..δοκίμασα μια 5850 στο bc2 με τα πάντα τέρμα και παίζει 30+fps..με την 5970 που έχω βγάζω μέσο όρο γύρω στα 70fps. δηλαδή όσο θα βγάζεις με τις 5850 σου.

Με ενδιαφερει να σηκωνει full wow και sc2 και γενικα τα rts που παιζω αν δεν εχω προβλημα τοτε ειμαι ετοιμος για αγορα :jump1::jump1::jump1:

Link to comment
Share on other sites

Για το wow και μια 5850 είναι υπερβολή..τώρα για το starcraft 2 θα μάθω αύριο...ακόμα κ να μην σου σηκώνει ένα παιχνίδι ρίχνεις την ανάλυση αν και δεν νομίζω πέρα του metro πως υπάρχει άλλο game...θα ευχαριστηθείς ανοιχτά παράθυρα στα windows και bluray ταινίες!άντε να κάτσεις μετά σε άλλη οθόνη..

skroutz it..κοίτα μεταφορικά αν δεν είσαι Αθήνα και προχώρα..

Link to comment
Share on other sites

Για το wow και μια 5850 είναι υπερβολή..τώρα για το starcraft 2 θα μάθω αύριο...ακόμα κ να μην σου σηκώνει ένα παιχνίδι ρίχνεις την ανάλυση αν και δεν νομίζω πέρα του metro πως υπάρχει άλλο game...θα ευχαριστηθείς ανοιχτά παράθυρα στα windows και bluray ταινίες!άντε να κάτσεις μετά σε άλλη οθόνη..

skroutz it..κοίτα μεταφορικά αν δεν είσαι Αθήνα και προχώρα..

Την εχει το Msystems τους πηρα τηλ το μεσημερι και μου εκανα τρομερη εντυπωση η εξυπηρετηση τους μαλλον αυριο θα περασω απο εκει.....:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η οθόνη είναι απλώς ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ!!!

Εξαιρετική ευκρίνεια και χρώματα.

Την έχω 3 μέρες τώρα και έχω εντυπωσιαστεί παρ' όλο που δούλευα σε 1920*1200 (Apple Cinema 23).

Όποιος έχει τα χρήματα και δεν την αγοράσει κάνει τεράστιο λάθος! :whip:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κατοχος αυτης της οθονης απο χθες..απορω που δεν την ειχα παρει νωριτερα ..τα μονα που μπορω να πω ειναι οτι πρεπει να υπαρχει δυνατη καρτα γραφικων και επισης οτι στην μεγιστη αναλυση το ποντικι στα παιχνιδια εχει μια ελαφρως λαστιχενια αισθηση κατα τα αλλα απλως υπεροχη.....:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.