Jump to content



Dell Ultrasharp U2711 - 27" IPS monitor (2560x1440 res)


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδιά,διαβάζω παντού για το Anti glare φίλτρο που έρχεται προ εγκατεστημένο στις U2711 & U3011 ότι χαλάει την ποιότητα της εικόνας.Μήπως είναι λίγο παρατραβηγμένο?.Δηλαδή εγώ έχω την Τ260 25,5 στα 1200p που έχει AG filter αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα.Μήπως το φίλτρο σε συνδυασμό με το χαμηλό pixel pitch δημιουργεί πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ζητήσω μια τεράστια για εμένα χάρη;

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφία από κάποιο παιχνίδι σε ανάλυση 1024x768 και μία σε 1920 με 1:1 pixel mapping στα display settings της οθόνης;Οποιοδήποτε παιχνίδι, απλά θα προτιμούσα να φαίνονται το interface ή τυχόν διάλογοι.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι με την DELL U2711.

Τις περισσότερες φορές όταν ανοιγω τον υπολογιστή, ανοίγει κανονικά, μπαίνει windows αλλά η οθόνη δεν 'ξυπνάει' από sleep mode. πρεπει να πατήσω το κουμπί πάνω από το power για να ξυπνήσει. Στην αρχή έλεγα μην είναι θέμα VGA , αλλά το κάνει και με άλλη που δοκίμασα. και το κάνει και στις 2 DVI της οθόνης.

του χει τύχει κανενός τέτοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα σημερα για καμια ωρα με μια apple 27αρα.Κυριολεκτικα επαθα πλακα.Στην native αναλυση τα γραμματα οντως ηταν λιγο μικρα αλλα ειχε φοβερο scaling σε μικροτερες αναλυσεις τουλαχιστον σε desktop mode οποτε δεν βρηκα κατι αρνητικο.Σε διαφορα reviews που εχω δει λενε οτι η dell u2711 ειναι ακομη καλυτερη σε εικονα ισχυει??Ομολογω οτι πλεον ψήνομαι πολυ ασχημα .Απο θεμα μεγεθους παντως με ικανοποιει πληρως και ακομη περισσοτερο την τσεπη μου , αλλο 700 αλλα 1200 που εχει η 30αρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λογικό να πάθεις πλάκα, όπως πάθαμε κ όσοι την αγοράσαμε..έχω δει την 27αρα της apple αλλά η dell μου αρέσει περισσότερο.

Ομολογω οτι πλεον ψήνομαι πολυ ασχημα .Απο θεμα μεγεθους παντως με ικανοποιει πληρως και ακομη περισσοτερο την τσεπη μου , αλλο 700 αλλα 1200 που εχει η 30αρα.

Αυτή η πρόταση έλειπε από ένα προηγούμενο μήνυμά σου που δεν απάντησα..3 ίντσες δεν αξίζουν 5 κατοστάρικα..αν ήταν 150 ευρώ η διαφορά θα σου έλεγα να πάρεις την 30" γιατί αυτό θα έκανα κ εγώ..αλλά αυτή την στιγμή η 30" είναι ακόμα υπερβολικά ακριβή..

Η 27" πιστεύω πως είναι η καλύτερη high end λύση αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Με φωτογραφική βρε.Δε θέλω να δω ποιότητα γραφικών ή οτιδήποτε άλλο.Μόνο τι τμημα της οθόνης καλύπτεται και αν στην πράξη μπορεί να χρησιμοποιηθεί ή όχι λόγω μικρού βήματος κουκκίδας.Όποιο παιχνίδι σε βολεύει, δε με πειράζει καθόλου.Μόνο το 1:1 θέλω να δω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τιτάνας!Σε ευχαριστώ πολύ!Από όσο βλέπω μια χαρά είναι στα 1024.

Οπότε Τρίτη πάω να την τσιμπήσω.Ελπίζω μόνο να μην έχω κανένα πρόβλημα γιατί είμαι και γνωστός κατσικοπόδαρος.

Link to comment
Share on other sites

και προβλημα να εχει μην ανησηχεις καθολου...εχεις μπλεξει με πολυ καλη ετερια + τρελη εξυπηρετηση (αχρειαστη να ναι)

καλη επιλογη παντος δεν θθα το μετανιωσεις καθολου!:)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, απλά επειδή είμαι από επαρχία δε θέλω να σκέφτομαι ότι μπορεί να χρειαστεί να έχουμε αντικαταστάσεις...Τέσπα ας μην κλαιγόμαστε από τώρα. :tomato:

Κι εγώ δεν πιστεύω να μη μείνω ικανοποιημένος.Να δω πώς θα παλεύονται τα παιχνίδια σε αυτή την ανάλυση βέβαια, αλλά ας είναι καλά το 1:1... :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.