Jump to content



Dell Ultrasharp U2711 - 27" IPS monitor (2560x1440 res)


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

sebastian το 30αρι το motinor της HP κανει ακριβως τα ιδια λεφτα με το 30αρι της Dell.

Αρκετα ακριβοτερα απο το 27αρι της Dell δηλαδη.

Επισης ξερω οτι της HP τα Monitor ειναι παραπολυ καλα οπως και να το κανουμε αλλα,το after sale της HP με το after sale της Dell νωμιζω πως δεν συκγρινετε...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Μηδενικά ελαττωματικά pixel: Στο πλαίσιο της premium εγγύησης οθόνης της Dell2, θα λάβετε δωρεάν οθόνη αντικατάστασης, εάν βρεθεί έστω και ένα ελαττωματικό pixel στην οθόνη κατά την περίοδο της περιορισμένης εγγύησης υλικού. "

Το παραπάνω είναι από το επίσημο site της DELL. Αν έχει καμμένο pixel όταν την ανοίξεις στην αλλάζουν με καινούργια. Αν παίζει κανονικά στην αρχή πίστεψε με ΠΟΛΥ δύσκολα να εμφανίσει μετά pixel προβληματικό. Εχω εγκαταστήσει συνολικά πάνω από 2000 οθόνες LG και DELL τα τελευταία 5 χρόνια. Καμμένο pixel είχαν μία ή δύο και αυτές όταν τις άνοιγες για πρώτη φορά το έβλεπες. Μην σε αγχώνη τόσο το pixel όσο η κάρτα γραφικών που έχεις γιατί εγώ πήρα το monitor αυτό και μετά αγόρασα την nvidia 580 gtx για να μπορώ να παίζω παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πολλές κακές εμπειρίες από την HP και δεν ξανα αγοράζω κανένα προϊόν της.

+1

Δε μου παρειχαν service σε εκτυπωτη επαγγελματικο των 1750€ λογω παλαιοτητας του μοντελου. Κ οταν λεμε παλιο εννοουμε 4-5ετιας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε παιδια μια εξυπηρετηση αν μπορει καποιος κατοχος

Πηρα την u2711 την παρασκευη και μου παρουσιαζει ακριβως οτι περιγραφετε σε αυτο το νημα

Dell U2711 vertical color diffrence, faulty monitor (brand new A06 Rev)? - Monitors Forum - Peripherals - Dell Community

Κοινως οταν την εχω σε αυτα τα modes (game για παραδειγμα) και μπει σε power save (το ρυθμιζεις απο win7 μετα απο ποια ωρα θες να μπει) μου "χωριζει" την οθονη σε 2 διαφορετικες φωτεινοτητες να το πω (δειτε τις Pic στο thread Και θα καταλαβετε).

Μπορεις καποιος κατοχος να το δοκιμασει αν του κανει το ιδιο (συνδεση dual link dvi).

Το ιδιο μου κανει και στο hdmi με το ps3 οποτε δεν ειναι θεμα Λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι να στο έχει κάνει μία φορά...άπαξ και στο έκανε, σημαίνει ότι έχει κολλήσει μόνιμα σε test mode...

ισον, από ότι γράφει και στο thread, μάλλον είσαι για service/αλλαγή και λοιπές μανούρες...από αυτά που καταλαβαίνω....

Link to comment
Share on other sites

H γκαντεμια που εχω αυτο τον καιρο δεν υπαρχει...απλα.

Πριν απο καμια ωρα μου εφεραν καινουργια απο dell σφραγισμενη και μου κανει το ιδιο πραγμα και σε dvi και σε hdmi απο ps3.

(Να ευχαριστησω το bloodmage που μπηκε στο κοπο να με παρει τηλ για να μου πει οτι η δικια του οθονη δεν του το παρουσιαζει.)

Απλα για να ειμαι 100% σιγουρος οποιος μπορει να βαλει game preset και μετα να αφησει την οθονη να παει σε power save να δουμε αν του το κανει. Για background βαλτε το κλασικο γαλαζιο απο win 7 (εκει φαινεται καλυτερα).

Τι διαολο 2 σφραγισμενες οθονες με το ιδιο προβλημα λιγο κουλο μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια είτε το έχω on είτε off ένα και το αυτο. Αν την κλείσω και την ξανανοιξω όλα καλα. Με το που μπαίνει σε power save και μετά ανοίγω πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

H γκαντεμια που εχω αυτο τον καιρο δεν υπαρχει...απλα.

Πριν απο καμια ωρα μου εφεραν καινουργια απο dell σφραγισμενη και μου κανει το ιδιο πραγμα και σε dvi και σε hdmi απο ps3.

(Να ευχαριστησω το bloodmage που μπηκε στο κοπο να με παρει τηλ για να μου πει οτι η δικια του οθονη δεν του το παρουσιαζει.)

Απλα για να ειμαι 100% σιγουρος οποιος μπορει να βαλει game preset και μετα να αφησει την οθονη να παει σε power save να δουμε αν του το κανει. Για background βαλτε το κλασικο γαλαζιο απο win 7 (εκει φαινεται καλυτερα).

Τι διαολο 2 σφραγισμενες οθονες με το ιδιο προβλημα λιγο κουλο μου κανει.

Τι revision ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα παλι Α06 θα μου φερουν...παντως εχω μεινει μ@μ@κας με την εξυπηρετηση της Dell...τα παιδια πολυ ευγενικα και μαλιστα εχω και αμεση επικοινωνια με email απο ενα παιδι εκει...συν οτι σου φερνουν την νεα οθονη σπιτι.

Τωρα εχω 2 στο σπιτι (δεν πηραν την πρωτη γιατι δεν την ειχα ετοιμη) αλλα δεν την παλεψα να τις βαλω πανω στην 6970 να χαρω λιγο dual display :p

Αρχιζω και την ψιλιαζομαι οτι κατι παιζει με το revision αλλα μπορει και να κανω λαθος.

Ενημερωτικα τις ειχα και τις 2 πανω στην gtx295 αλλα και με την καινουργια καρτα που πηρα χτες το ιδιο μου κανει αρα ειμαι 100% οτι ειναι hardware το θεμα (της οθονης)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.