Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Έβγαλα 2 screenshot κατά την διάρκεια των games. Το πρώτο είναι με τους ανεμιστήρες σε λειτουργία και το δεύτερο χωρίς. Σκέφτομαι να τους κρατήσω τους ανεμιστήρες και τον Σεπτέμβρη να αγοράσω φίλτρα. Έτσι και αλλιώς σε λίγες μέρες φεύγω για διακοπές και γυρνάω μέσα Σεπτέμβρη οπότε το pc θα είναι κλειστό.

post-23269-1416078556,6399_thumb.png

post-23269-1416078556,6992_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα "εντόσθια" πριν και μετά την τοποθέτηση.

*επίσης με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω αν η σωστή τοποθέτηση των δίσκων είναι έτσι όπως τους έχω ή αν πρέπει να τους βάλω να κοιτάζουν την πίσω μεριά του κουτιού.

post-15546-1416078572,5335_thumb.jpg

post-15546-1416078573,1821_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από gp13
Link to comment
Share on other sites

Γύρνα τους δίσκους και ασχολήσου λίγο με το cable management

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πάντως μου κάνει εντύπωση που πλέον βάζουν τους δίσκους ανάποδα, μιας και έτσι όπως τους έχω ανοίγεις μόνο ένα καπάκι και ξεμπερδεύεις. Όσο για τα καλώδια, είναι δύσκολο να γίνει κάτι δεδομένου ότι τα καλώδια του τροφοδοτικού δεν είναι αφαιρούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πάντως μου κάνει εντύπωση που πλέον βάζουν τους δίσκους ανάποδα, μιας και έτσι όπως τους έχω ανοίγεις μόνο ένα καπάκι και ξεμπερδεύεις. Όσο για τα καλώδια, είναι δύσκολο να γίνει κάτι δεδομένου ότι τα καλώδια του τροφοδοτικού δεν είναι αφαιρούμενα.

Με ένα psu cover θα δείξει πολύ ωραίο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι αλλα πιο πολυ το like το εριξα για την επικειμενη αλλαγη :)

Πως και το αποφασισες για το node και δεν περιμενεις λιγο για το corsair air 240;

Σκεφτεσαι για υδροψυξη;

Link to comment
Share on other sites

Υδρόψυξη σίγουρα, κατά 99% κάτι σε ΑΙΟ και όχι custom. Περιμένω πρώτα να δω κανένα review για τα καινούργια ΑΙΟ της Fractal και μετά θα αποφασίσω μεταξύ Corsair - Coolermaster - Fractal (στο Storm Scout 2 έχω Seidon 120 που θα "κληρονομήσει" το HTPC.

Η επιλογή του Node 804 έναντι των κύβων της Corsair έγινε με βάση την δυνατότητα επέκτασης σε δίσκους - ήδη έχω 4 hdd & 2 ssd στο scout και σκοπεύω σύντομα να προσθέσω και 2 WD 4 Tb Red ;)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα κομμάτια από "σκόρπια" .. έκαναν το παρακάτω σύνολο.

Τρομερή η αλλαγή στο γραφείο και στις συνήθειές μου, η μετάβαση από full tower σε micro cube..

Μη βαράτε για την 5870.. είναι το μόνο που έμεινε από το παλιό setup, και για την ώρα παραμένει.

842b0942-777f-4efe-b55b-f48c18331fd8.jpg

WP_20140708_09_20_45_Pro.jpg

f5611624-6843-4ad3-a0ff-3b151347c158.jpg

WP_20140708_09_19_56_Pro.jpg

WP_20140708_09_19_33_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό με τους δύο χρωματισμούς στις σωληνώσεις. Με λίγο δούλεμα παραπάνω μπορεί να κάνει διαφορά όπως πχ με διπλό χρώμα sleeve κλπ

Δεν νομίζω να έχει δοκιμαστεί πολύ ε;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό με τους δύο χρωματισμούς στις σωληνώσεις. Με λίγο δούλεμα παραπάνω μπορεί να κάνει διαφορά όπως πχ με διπλό χρώμα sleeve κλπ

Δεν νομίζω να έχει δοκιμαστεί πολύ ε;

Αυτό σκέφτομαι και εγώ για μαύρο/κόκκινο sleeve στα καλώδια του τροφοδοτικού.

Δυστυχώς όμως όσο sleeve είχα από παλιά ήταν μαύρο και έφτασε ίσα ίσα για τα πολύχρωμα καλώδια του κουτιού και 2 ανεμιστήρες.

Μη το λες ότι δεν έχει δοκιμαστεί.. παίζει πολύ συχνά πλέον και αν θυμάμαι καλά έχω δει και στο lab 2χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι και εγώ για μαύρο/κόκκινο sleeve στα καλώδια του τροφοδοτικού.

Δυστυχώς όμως όσο sleeve είχα από παλιά ήταν μαύρο και έφτασε ίσα ίσα για τα πολύχρωμα καλώδια του κουτιού και 2 ανεμιστήρες.

Μη το λες ότι δεν έχει δοκιμαστεί.. παίζει πολύ συχνά πλέον και αν θυμάμαι καλά έχω δει και στο lab 2χρωμα.

Διχρωμία στις σωληνώσεις εννοούσα αν τυχόν υπάρχει παρερμηνεία (και λογικό έτσι όπως το έγραψα). Αν έχεις κάτι κατά νου στείλε λινκ να το δω ;)

Με το καλό να το ολοκληρώσεις και να το δεις όπως θες! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.