Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

ενα φαν μπλε ειχα και τον χαρισα

αμα δουλευεις πολλες ωρες και ειδικα νυχτα , αυτα εμενα μου σπανε τα νευρα

συγγνωμη που θα το πω αλλα για μενα οι λαμπες στο πισι ειναι καθαρα και μονο για να βελπω τι γινεται

οτι βλεπω συναφες με λαμπες και αισθητικη μου θυμιζει λαμπες σε αυτοκινητο

να εχεις ενα φως να βλεπεις το τρεχει για να μην ψαχνεις φακο το καταλαβαινω , αλλα να εχεις τοσο φωτισμο το βλεπω μονο για επιδειξη

φιλε μου ειναι πολυ ομορφο , δεν θα πω οτι δεν εχεις κανει καλη δουλεια

ειναι πραγματικα ωραιο , απλα εγω δεν θα το εκανα

και φυσικα ειναι και αισθητικα ωραιο να το δει καμια γυναικα , ξερεις εσυ

το φιλικο σκαθαρι

Link to comment
Share on other sites

Σας ειπα οτι στην πραγματικοτητα <<ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ>>αν τα χριστουγενα μου δοσουν οι γωνεις μου κανα φραγκο,θα παρω και καινουρια ψηφιακη,η παλια μου πρεπει να την εχουν φαει οι καρχαριες :D :D ,θα στειλω ενα update με καλυτερες φοτος!

Νομιζετε πως αν ηταν ετσι θα μου αρεσε???

τοσο κακογουστος ειμαι?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο παλιά η φωτό (αλλά πολύ άξια...) το θέμα είναι πόσο δύσκολο να κάνει κάποιος ένα κουτι στο σχέδιο του TIE BOMBER? (που έχει 2 κλωβούς - 1 το pc το άλλο η υδρόψυξη, ή 2ο pc...) :rolleyes:

post-1390-1416072220,7746_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

ενα φαν μπλε ειχα και τον χαρισα

αμα δουλευεις πολλες ωρες και ειδικα νυχτα , αυτα εμενα μου σπανε τα νευρα

συγγνωμη που θα το πω αλλα για μενα οι λαμπες στο πισι ειναι καθαρα και μονο για να βελπω τι γινεται

οτι βλεπω συναφες με λαμπες και αισθητικη μου θυμιζει λαμπες σε αυτοκινητο

να εχεις ενα φως να βλεπεις το τρεχει για να μην ψαχνεις φακο το καταλαβαινω , αλλα να εχεις τοσο φωτισμο το βλεπω μονο για επιδειξη

φιλε μου ειναι πολυ ομορφο , δεν θα πω οτι δεν εχεις κανει καλη δουλεια

ειναι πραγματικα ωραιο , απλα εγω δεν θα το εκανα

και φυσικα ειναι και αισθητικα ωραιο να το δει καμια γυναικα , ξερεις εσυ

το φιλικο σκαθαρι

Συμφωνώ απολύτως. Εγώ απλώς δυο λαμπίτσες έχω που τις ανοιγοκλείνω όποτε θέλω. Βασικά τις έχω συνέχεια κλειστές εκτώς άμα ανέβουν οι εντάσεις οπου τις βάζω στο sound activated, έτσι για χαβαλέ. Επίσης η mobo είχε από τη μάνα της ένα φωτιζόμενο (πολύχρωμο) ανεμιστήρα στο nb τον οποίο ξήλωσα. Μου χε σπάσει τα νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

thnx :) @def

@dark Toυ κιλου , [5ευρα~] τα 2-3μετρα Ειναι πολύ καλοι όντως για τα $$ τους , Δεν σπανε οταν τους λυγίζεις , το μονο κακο ειναι οτι ειναι λιγο σκληροι και κατα την τοποθέτηση επιβάλεται μπρικι με ζεστο νερο και γκαζάκι απο δίπλα. :) .

Link to comment
Share on other sites

athens εχω ακριβως το ιδιο mobo και block cpu

που μπορω να βρω αυτο το κολπο της γωνιας που εκανες?

δηλαδη, στο δικο μου block ξεχυνονται ευθεια οι σωληνες και μετα τους κατευθυνω...

πιστευω να καταλαβες τι εννοω... εχεις βαλει μια γωνιτσα πανω στο block ετσι ?

που την βρισκω φιλε και πως την ζηταω ξερεις?

(οι σωληνες και ολα οσα χρησιμοποιηεις ειναι 1/2 ιντσας , ετσι ε? )

ευχαριστω...

πολυ ωραιο κουτακι , μπραβο

καποια μερα θα ανεβασω το παλιο μου καθως αυτες τις μερες (παραλληλα με τις σπουδες) δουλευω το modding στο κανουριο μου lian li v2000 plus black και στις υδροψυξεις...

athens πες μου γιατι με ενδιαφερει...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

λες και βλεπω το πισι μου χωρις γωνια στο μπλοκ

εγω με τον αθενς ειμαστε κατι σαν διδυμακια

χαχαχα

τελειο αθενς και ωραιες φωτο , πολυ καλη δουλεια , μπραβο

γυρνα τα φανσ 180 μοιρες να πανε τα καλωδια πισω , φτιαξε ενα ανταπτορακι 2 σε 1 και βαλε τα φανς στην υποδοχη για το cpu περνωντας το καλωδιο πισω απο την μητρικη και ανεβαζοτας το πανω

ετσι θα μπορεις να τα κανεις και με ρυθμιζομενες στροφες αναλογα με την θερμοκρασια του cpu και θα σου περισσεψει και μια υποδοχη στη μητρικη για ενα ακομα φαν

Link to comment
Share on other sites

ωραια κατι ασχετο λοιπον σκαθαρε και athens αφου εχουμε το ιδιο μπλοκ ξερεται αν γινεται να το γυαλισουμε απο πισω με κατι ?

(πιθανον cilit bank???)

για πειτε καμια ιδεα ... κατι ειχα δει μεσα στο φορουμ αλλα δε βρηκα πουθενα αυτο το υλικο που ελεγε...

athens..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 15:23]

Υπέροχες φωτογραφίες.

Καθαρός, περιποιημένος υπολογιστής, όλα είναι τακτοποιημένα. Υπόδειγμα.

Μόνο μια σκέψη μου θα σου πω. Οι ανεμιστήρες που έχεις στη βάση πρέπει να βάζουν αέρα και οχι να βγάζουν (από τις φωτο δεν μπορώ να ξέρω πώς τους έχεις). Μη φοβηθείς οτι θα φέρνουν ζεστό αέρα μέσα στο κουτί σου. Δεν θα προλαβαίνει να ζεσταθεί το νερό γιατί χαμηλά ο αέρας είναι κρύος και το νερό δύσκολα και αργά αποβάλλει τη θερμοκρασία του. Επίσης έχεις ήδη δύο ανεμιστήρες που σωστά διώχνουν τον αέρα προς τα πίσω και πάνω (της PSU). Με αυτό τον τρόπο δεν χρειάζεσαι άλλους ανεμιστήρες εισαγωγής. Μόνο ένα φίλτρο σκόνης να προσθέσεις από κάτω μέσα σε ένα πλαστικό πλαίσιο, όπως στα air condition. Τα φίλτρα αυτά είναι αραιά οπότε δεν θα κόβουν τη ροή του αέρα ούτε θα αυξήσουν το θόρυβο.

Ένα μεγάλο μπράβο για το γούστο σου και για τη δουλειά σου. :T: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Με το να βγάζουν έξω [ετσι τους έχω τους 2 μπλε του ψυγειου] τραβάνε & την ζέστη απο 6800gt & chipset ;) και την διώχνουν έξω απο το κουτί πραγμα σημαντικό . Όπως επίσης και το ότι η θερμοκρασία του ψυγείου αποβάλλεται έξω και όχι μέσα όπου θα γινόταν ένα μπάχαλο [γνώμη μου]

Να πώ την αλήθεια δεν πολυδοκιμασα και να βάζανε τι θα έκαναν , αλλά αυτό της σκόνης πιστευω θα ήταν πρόβλημα ακόμη και με φίλτρο .

Επίσης οι ανεμιστήρες οι μπλέ είναι αθόρυβοι=[αδύναμοι] οπότε να ''τραβάγανε'' αέρα μέσα στο tower πιστευω δεν θα τα καταφέρνανε .

Τέσπα γνώμες υπάρχουν πολλές νουνου όμως 1

:banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το. Θα εκπλαγείς. Η ροή του αέρα είναι πολύ σημαντική. Είναι θέμα φυσικής. Ο ζεστός αέρας ανεβαίνει προς τα πάνω. Εσύ τον εξαναγκάζεις να κατέβει προς τα κάτω. Ευτυχώς που είναι αδύναμοι οι ανεμιστήρες, δεν κάνουν μεγάλο κακό, αλλά με αυτό τον τρόπο δεν ψύχεις ικανοποιητικά το ψυγείο, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να λειτουργείς για πολλές ώρες (πάνω από 3) τον υπολογιστή σου. Θα ζεσταθεί πολύ το νερό και άντε μετά να κατεβάσεις τη θερμοκρασία του. Ή έχεις άλλους ανεμιστήρες για εισαγωγή αέρα οπότε μπορείς να τους καταργήσεις και να βάλεις πιο δυνατούς στο ψυγείο ρυθμιζόμενης έντασης, όπως οι 120mm blue case fan της thermaltake (γλυτώνεις θόρυβο χώρο κατανάλωση ρεύματος και έχεις και σωστή ροή) ή δεν έχεις ανεμιστήρες εισαγωγής οπότε είναι απαραίτητο να γυρίσεις ανάποδα αυτούς του ψυγείου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.