Jump to content



Ergohuman V2 Chair


Recommended Posts

Τα εξτρα που βλεπεις , δλδ το τραπεζακι του λαπτοπ ειναι με πολυ χοντρο - τετραγωνισμενο βραχιονα δυο κομματιων απο πισω του , ωστε να μπορεις να φερνεις το λαπτοπ μπροστα σου.

2.500 ευρω!!!!

:o:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ούτε για αστείο.... Νόμιζα καμιά 350€

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν ήταν να δώσω τόσα, θα τσίμπαγα αυτήν εδώ

Έχω κάτσει σε Ιατρείο στο αντίστοιχο κάθισμα επισκέπτη και ο τύπος είχε 2 τέτοια και ένα διευθυντικό γιαυτόν....φουλλ ανετο αλλά πανάκριβο και αυτό πανάθεμά το....

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν να δώσω τόσα, θα τσίμπαγα αυτήν εδώ

Έχω κάτσει σε Ιατρείο στο αντίστοιχο κάθισμα επισκέπτη και ο τύπος είχε 2 τέτοια και ένα διευθυντικό γιαυτόν....φουλλ ανετο αλλά πανάκριβο και αυτό πανάθεμά το....

Μα αυτη που ποσταρα δεν εχει καμια σχεση. :p

Δεν εχω ξαναματαδει τετοια καρεκλα.... ειναι χαμηλη , με την πλατη προς τα πισω (για ξαπλα καταστασεις) ... μπαρα με μαξιλαρι για τα ποδια ξαπλα η οποια μαζευει μεχρι το καθισμα αν δεν την θες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψες ποια είναι όμως...

Μόνο την τιμή ρώτησες και σε αποθάρρυνε από περισσότερες λεπτομέρειες ?

Οχι!!!

Απλα την ωρα που σταματησα στο μαγαζι που την ειδα ειχα τηλ απο το boss οτι επρεπε να βιαστω να γυρησω στην εταιρεια γιατι ειχε πεσει δουλεια... οποτε ισα που εμαθα τιμη. :p

Link to comment
Share on other sites

Επιβάλλεται να ξαναπεράσεις, αν είναι στα στάνταρ σου δρομολόγια...

Όχι τόσο για να πάρουμε πληροφορίες και να την αγοράσουμε, αλλά για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης και να κάνουμε καλύτερες επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

Επιβάλλεται να ξαναπεράσεις, αν είναι στα στάνταρ σου δρομολόγια...

Όχι τόσο για να πάρουμε πληροφορίες και να την αγοράσουμε, αλλά για να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης και να κάνουμε καλύτερες επιλογές...

Ειναι στο προγραμμα...

Γιατι φευγωντας (τρεχωντας) μετα την αναφορα της τιμης με ρωτησε η πωλητρια 'Θελετε κατι πιο οικονομικο???' (:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:) της λεω σιγουρα , απλα τωρα με 'φωναζουν' οποτε ' I'll be back ' . :p

Δλδ σιγουρα θα εχει και αλλες επιλογες και ουτε το site δεν προλαβε να μου πει :(

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας σήμερα λίγο στο internet βρήκα την καρέκλα εδώ : Διευθυντική εργονομική καρέκλα γραφείου Ergohuman - Διευθυντικές Καρεκλες όπου την έχει σε μαύρο χρώμα και με 3 χρόνια εγγύηση, όμως αναφέρει άλλον κατασκευαστή και χώρα προέλευσης !

Αυτή δεν είναι ή κάνω λάθος ?

Την έχει σε προσφορά και έχει και άλλες (καλύτερες ??) και ακριβότερες καρέκλες : Διευθυντικές Καρεκλες : Δίχτυ (Μesh)

Link to comment
Share on other sites

ψήθηκα και εγώ τώρα :p Φοβερή φαίνεται. Το ύφασμα είναι καλό? Άνετο? Για πείτε ρε παιδιά....

Οι καρέκλες είναι πολύ προσωπικά εργαλεία, οπότε το ιδανικό είναι να καταφέρεις να την δοκιμάσεις. Πάντως το δίχτυ είναι ανθεκτικό και βολικό, ενώ περιορίζει ζέστη και ιδρώτα. Τα σιδερένια/αλουμινένια μέρη είναι μασίφ και ανθεκτικά και ο μηχανισμός πολύ καλός.

Από την άλλη, δεν την λες και φτηνή, ενώ μπορείς να βρεις βολική για εσένα καρέκλα με τα μισά χρήματα. Μπορεί να μην έχει όλες τις ρυθμίσεις της Ergo, αλλά και αυτήν από τη στιγμή που θα την φέρεις στο σημείο που θέλεις δεν την ξαναπειράζεις...

Link to comment
Share on other sites

Οι καρέκλες είναι πολύ προσωπικά εργαλεία, οπότε το ιδανικό είναι να καταφέρεις να την δοκιμάσεις. Πάντως το δίχτυ είναι ανθεκτικό και βολικό, ενώ περιορίζει ζέστη και ιδρώτα. Τα σιδερένια/αλουμινένια μέρη είναι μασίφ και ανθεκτικά και ο μηχανισμός πολύ καλός.

Από την άλλη, δεν την λες και φτηνή, ενώ μπορείς να βρεις βολική για εσένα καρέκλα με τα μισά χρήματα. Μπορεί να μην έχει όλες τις ρυθμίσεις της Ergo, αλλά και αυτήν από τη στιγμή που θα την φέρεις στο σημείο που θέλεις δεν την ξαναπειράζεις...

Εγώ η αλήθεια είναι ότι την πειράζω ακόμα αλλά κατα τα άλλα συμφωνώ 100% μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Οι καρέκλες είναι πολύ προσωπικά εργαλεία, οπότε το ιδανικό είναι να καταφέρεις να την δοκιμάσεις. Πάντως το δίχτυ είναι ανθεκτικό και βολικό, ενώ περιορίζει ζέστη και ιδρώτα. Τα σιδερένια/αλουμινένια μέρη είναι μασίφ και ανθεκτικά και ο μηχανισμός πολύ καλός.

Από την άλλη, δεν την λες και φτηνή, ενώ μπορείς να βρεις βολική για εσένα καρέκλα με τα μισά χρήματα. Μπορεί να μην έχει όλες τις ρυθμίσεις της Ergo, αλλά και αυτήν από τη στιγμή που θα την φέρεις στο σημείο που θέλεις δεν την ξαναπειράζεις...

Πήρα το πλαίσιο για να τη δοκιμάσω και να τη δω,αλλά δεν την έχουν στο μαγαζί. Είμαι Λάρισα.

Όντως είναι πολύ προσωπικά εργαλεία. Εγώ αυτή την στιγμή έχω μια δερμάτινη από το πλαίσιο. 150€ την είχα πάρει πριν 3 χρόνια.Βολική αρκετά, αλλά θέλω κάτι ποιο προχωρημένο όπως αυτή εδώ.Απλώς ρώτησα για το ύφασμα γιατί τώρα έχω δερματίνη και λέω μήπως είναι κάπως,και δεν θα μου αρέσει. Δεν πιστεύω να σκίζεται μετά από χρόνια το ύφασμα? Έχεις ακούσει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το πλαίσιο για να τη δοκιμάσω και να τη δω,αλλά δεν την έχουν στο μαγαζί. Είμαι Λάρισα.

Όντως είναι πολύ προσωπικά εργαλεία. Εγώ αυτή την στιγμή έχω μια δερμάτινη από το πλαίσιο. 150€ την είχα πάρει πριν 3 χρόνια.Βολική αρκετά, αλλά θέλω κάτι ποιο προχωρημένο όπως αυτή εδώ.Απλώς ρώτησα για το ύφασμα γιατί τώρα έχω δερματίνη και λέω μήπως είναι κάπως,και δεν θα μου αρέσει. Δεν πιστεύω να σκίζεται μετά από χρόνια το ύφασμα? Έχεις ακούσει τίποτα?

Θα δεχτώ ότι αυτή που δίνουν στη Βρετανία με 10 χρόνια εγγύηση μπορεί να έχει λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής, αλλά και πάλι σου δίνει μια αίσθηση της αντοχής της...

Πάντως αν δεις από πότε την έχουν κάποιοι εδώ μέσα και δεν έχει πάθει τίποτα, μάλλον δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για αυτό. Αν κάτι, το δίχτυ μάλλον αντέχει πιο πολύ από τη δερματίνη.

Link to comment
Share on other sites

Θα δεχτώ ότι αυτή που δίνουν στη Βρετανία με 10 χρόνια εγγύηση μπορεί να έχει λίγο καλύτερη ποιότητα κατασκευής, αλλά και πάλι σου δίνει μια αίσθηση της αντοχής της...

Πάντως αν δεις από πότε την έχουν κάποιοι εδώ μέσα και δεν έχει πάθει τίποτα, μάλλον δεν έχεις λόγο να ανησυχείς για αυτό. Αν κάτι, το δίχτυ μάλλον αντέχει πιο πολύ από τη δερματίνη.

Θα πάρω αυτή ακριβώς όπως είναι...

Καλή είναι? Ο κατασκευαστής λέει είναι HJH και όχι raynor. Τι γίνεται? Δεν είναι αυθεντική?

[ame]http://www.amazon.de/HJH-Office-652116-Chefsessel-Netz-Stoff/dp/B00CM6DZ7U/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1413803143&sr=8-8&keywords=Ergohuman[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

έτυχε να διαβάσω λίγο παραπάνω το θέμα είναι δυνατόν 2.500€ για καρέκλα ;

 

προτιμώ να δώσω 2500 ευρώ για καμία 1000 συνεδρίες σε μασάζ όταν με πονάει η μέση μου μέχρι να πεθάνω .. άσε που μπορεί να έχει και κανένα μωρό μασέρ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.