Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

4 minutes ago, tommybertsen said:

Σε 2 ζευγάρια το ίδιο πρόβλημα φίλε μου. Τα μαξιλαράκια βγαίνουν μεν, αλλά αν τα τραβήξεις λίγο παραπάνω θα πάρεις το ακουστικό στο χέρι. Το έχω διαβάσει κι αλλού αυτό (αφού το πρόσεξα και ΑΦΟΥ τα αγόρασα φυσικά). Σου λέω του LG Optimus G του 2012 ακουστικά ακόμη going strong... Που υποτίθεται ήταν generic ακουστικά της πλάκας στη συσκευασία του κινητού. Κι όμως...

Όχι με το μαξιλαράκι αλλά και με το χέρι με δύναμη να το τραβήξω δεν βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Είτε έπεσα σε κακή παρτίδα, είτε ρίξανε σκόπιμα  την ποιότητα... Δεν ξέρω...

Μόλις τώρα, το μέλος FrOsT έγραψε:

Όχι με το μαξιλαράκι αλλά και με το χέρι με δύναμη να το τραβήξω δεν βγαίνει.

Και στα 2 ζευγάρια βγαίνει αν τραβήξεις. Όχι τόσο εύκολα όσο μπορεί να νόμιζες ότι εννοώ αλλά υπερβολικά εύκολα εν συγκρίσει με ότι άλλο έχω δει!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tommybertsen said:

Είτε έπεσα σε κακή παρτίδα, είτε ρίξανε σκόπιμα  την ποιότητα... Δεν ξέρω...

Και στα 2 ζευγάρια βγαίνει αν τραβήξεις. Όχι τόσο εύκολα όσο μπορεί να νόμιζες ότι εννοώ αλλά υπερβολικά εύκολα εν συγκρίσει με ότι άλλο έχω δει!

Με πένσα λογικά θα βγει, με το χέρι δεν. Δεν ξέρω αν έχει μαζέψει τόση μπιχλα και δεν βγαίνει αλλά όχι με το μαξιλαράκι αλλά ούτε αν τραβάς με δύναμη δεν βγαίνει.

 

Εdit, και τα If το ίδιο που είναι ολοκαίνουρια.

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Από το Μάιο του 2017 που το παρήγγειλα στο Kickstarter, έφθασε σήμερα.
 
Θα ανεβάσω φωτογραφίες από το build στο αντίστοιχο θέμα.
dan1.thumb.jpg.a8b22ab205ae021abcd6d92f7ad7c9bd.jpg
dan2.thumb.jpg.9e18376f255e21024b57561006a4ddb3.jpg
Ε ετοίμαζαν το v2 γιαυτό [emoji23]

Τι βλέπουμε;

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2017 at 10:37 PM, jax7480 said:

Η πλατφόρμα της AMD δουλεύει χωρίς να χρειάζεται κάτι απλά αν τελικά δουλέψει σωστά και βγάλεις άκρη με BIOS και drivers οι επιδόσεις ειδικά στα 4Κ με υψηλό QD είναι στο 1/3 της Intel. 

Στην Intel από την άλλη το RAID0 γίνεται και χωρίς VROC key αλλά μόνο με drives της Intel. Για να κάνεις hardware RAID 1/5/10 χρειάζεσαι VROC key ή αν θελεις να χρησιμοποιήσεις non Intel drives. Το κορυφαίο βέβαια είναι πως αυτό το σκατοkey δεν υπάρχει πουθενά για να το αγοράσεις. Ψάχνω και δεν βρίσκω. 

 

Quotάρω τον εαυτό μου για να αναφερθώ στο παραπάνω που έχω με bold.

Όχι λοιπόν. Η Intel έχει κλειδωμένη την επιλογή και δεν μπορείς να κάνεις με κανένα τρόπο RAID με drives εκτός Intel. Το VROC key premium ήρθε, εγκαταστάθηκε αλλά η επιλογή για RAID οποιούδηποτε τύπου δεν υπάρχει για τους Samsung 960 PRO. Γράφει πως τα drives είναι unsupported και τέλος. Θα το ψάξω όταν βρω χρόνο αλλά και πάλι δεν το βλέπω να συμβαίνει. 2/2 απογοητεύσεις από την Intel μετά και το performance hit από την αναβάθμιση του BIOS.

 

edit: Επειδή βλέπω πως και άλλοι έχουν το ίδιο θέμα, το πιο πιθανό είναι πως περιμένουμε του 760PRO σε Μ.2 για να δουλέψει το RAID. Επίσημα η Intel λέει πως θέλεις XEON processor για να δουλέψει το RAID με non Intel drives.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jax7480 said:

θέλεις XEON processor για να δουλέψει το RAID με non Intel drives

Καλά, αυτό έχει λογική τώρα; (πέραν της "Αν δεν θέλεις να πληρώσεις για τα drive μας, πλήρωσε παραπάνω για την CPU").

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2018 at 9:13 AM, GriGaS said:

http://www.e-shop.gr/apc-bx700u-gr-back-ups-700va-390w-230v-avr-4-schuko-sockets-p-PER.664346

 

image.png

 

ούτε καν 50 watt το Shuttle, μια 24άρα οθόνη και μία λάμπα 14w...

Το καλυτερο UPS σε αυτα τα λεφτα, το 500VA ειναι μολις €20 φθηνοτερο και δεν εχει USB port ουτε user replaceable battery

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, astrolabos said:

 

Tip: Θέλει συναρμολόγηση :p 

 

Με γεια :D 

Η συναρμολογηση δεν είναι θέμα, το redesign του δωματίου που θα μπει και το ocd μου είναι το πρόβλημα. 

 

Είμαι ψείρας σε εκνευριστικό βαθμό ?

Link to comment
Share on other sites

Η συναρμολογηση δεν είναι θέμα, το redesign του δωματίου που θα μπει και το ocd μου είναι το πρόβλημα. 

 

Είμαι ψείρας σε εκνευριστικό βαθμό [emoji12]

OCD = Obsessive Compulsive Disorder ?

 

8gb πήρες ram? Χρήση? Καλοδούλευτο!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος gdp77 έγραψε:

OCD = Obsessive Compulsive Computer (fixed:p) Disorder ?

 

8gb πήρες ram? Χρήση? Καλοδούλευτο!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, gdp77 said:

OCD = Obsessive Compulsive Disorder ?

 

8gb πήρες ram? Χρήση? Καλοδούλευτο!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

All around χρήση, λίγο casual gaming και virtualization (test labs κλπ). Δεν αρκούν τα 8 αλλά σε πρώτη φάση θα με φτάσει

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.