Jump to content



Ανοιγμα μαγαζιού ηλεκτρονικών υπολογιστών


LeoNaXe

Recommended Posts

  • 6 months later...

Καλησπέρα σε όλους σας μάγκες.

Λοιπόν το θέμα δεν το έχω πειράξει εδώ και μήνες για ένα μόνο σκοπό. Ήθελα πρώτα να δω αν ισχύουν τα περισσότερα που ειπώθηκαν και έπειτα να ενημερώσω με άνεση αν όλα είναι όντος έτσι ή όχι.

Το μαγαζί λοιπόν έχω ξεκινήσει απο το 4ο μήνα του 2014, απο το 5ο μήνα άρχισε να λειτουργεί και έχω κλείσει 6 μήνες λειτουργίας. Είμαι μόνος μου σε όλα και δεν έχω ούτε συνέταιρο ούτε κάποιον που να με βοηθάει στο μαγαζί.

Αρχικά να ενημερώσω πως έχω μπεί σε πρόγραμμα του ΟΑΕΔ με τα 10.000 όπως είχα αναφέρει και έχω πάρει τα αρχικά 4000, περιμένω απο Δεκέμβριο να κάνβ τα χαρτιά για την 3η δόση με τα 3.000, ας προχωρήσουμε παρακάτω.

Μόλις ξεκίνησα την άδεια για το κατάστημα είχα στην διάθεσή μου περίπου 6000 ευρώ. για περίπου μια εβδομάδα δεν έκανα τίποτα παρα να κάνω υπολογισμούς και να κάνω έρευνα για το πόσο θα μου βγεί το μαγαζί. πόσα έξοδα θα έχω κλπ. Αρχικά τα έγραφα όλα σε ένα χαρτί αλλα μετά χάθηκε η μπούσουλα με το μέτρημα (όχι ότι ήταν πολλά τα λεφτά απλά απο δώ 5 απο κεί 15 γινόταν χαμός), τέλος πάντων με τα λίγα και τα πολλά όταν άνοιξα το μαγαζί και ήταν όλα κανονισμένα και είχα βάλει το αρχικό εμπόρευμα είχα στην άκρη περίπου 1500 ευρώ υπόλοιπο.... ΚΑΙ ΈΤΣΙ ΛΟΙΠΌΝ ΞΕΚΊΝΗΣΑ.

Να αναφέρω τον πρώτο μου μήνα. Ήταν αρχές του καλοκαιριού και απο πελάτες δεν είχα σχεδόν καθόλου. ήμουν σε φάση να παίζω Battlefield 4 Online με άνεση. Ερχόντουσαν μόνο γνωστοί, συγγενείς, φίλοι, φίλοι φίλων και πάει λέγοντας. Το 2ο μήνα τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα. άρχισα να έχω στάνταρ πελάτες που πλέον ότι χρειαστούν έρχονται μόνο σε εμένα (τώρα μιλάμε για 5~ άτομα όχι τρελό ποσό). κανένα φορμάτ απο την μία. κάτι που πουλούσα απο την άλλη κάτι έβγαζε το μαγαζί, όχι όμως να καλύψω τα έξοδα του μαγαζιού. 3ο μήνα έκανα την αρχή με έναν υπολογιστή για κατάστημα που ήταν απο φίλο σειρά μου απο στρατό όπου ζήτησε υπολογιστή αξίας, του έκανα υπολογιστή 2200 ευρώ μαζί με τα όλα (να μήν αναφέρω τώρα τα χαρακτηριστικά ένα ένα, μιλάμε για 500GB SSD, 2x3TB 16GB Corsair Platinum Οθόνη IPS και βάλε). Μετά απο εκείνο αν και στο περίπου τα λέω το μαγαζί άρχισε να βγάζει τα έξοδά του. 2 μήνες πρίν μέτρησα έβγαλα καθαρό κέρδος 700 (χωρίς όμως τα έξοδα)

Το προηγούμενο μήνα λοιπόν και πάλη το κατάστημα έβγαλε τα έξοδα του αλλα πλέον έχω περισσότερους πελάτες. κάθε μέρα έχω στάνταρ πελατεία, ξέρω γω τους αρέσει που τους λύνω κάθε απορία με την κάθε λεπτομέρεια.

Με τα λίγα και τα πολλά χωρίς να θέλω να το γουρσουζέψω αυτήν την εβδομάδα είμαι σε θέση να μου έχουν φέρει 5 λάπτοπ, 4 σταθερούς, και μερικά κινητά για επισκευή. Σήμερα αναγκάστηκα να καθίσω μέχρι αργά και να φέρω και στο σπίτι δουλειά. Αυριο θα καθίσω άλλο τόσο.

Χωρίς να θέλω λοιπόν να ανοίξω τα προηγούμενα θέματα που ειπώθηκαν περι τα έξοδα, εμπειρία ξέρω γώ και βάλε μπορώ να πω πώς το μαγαζί άνοιξε με περίπου 4500 ευρώ μαζί με την άδεια μέσα, χαρτούρα, έπιπλα, εμπόρευμα (άντε ας πουμε πως ήταν το μισό τότε), AirCondition (12άρι Inverter), μπογιές (μόνος μου το έβαψα, μου κόστισε 55 ευρώ) και ότι άλλο χρειάστηκε.

Στα περισσότερα με τα χαρτιά και τα ΤΕΒΕ και της προπληρωμές είχατε δίκαιο. Απλά όπως σας είχα πεί και τότε, ήταν κάτι που ήθελα να το κάνω χρόνια. Είχα το χρονικό περιθώριο στην ζωή μου πριν παντρευτώ (πλέον αρραβωνιασμένος) και έχω άλλες ανάγκες και είπα θα το κάνω. Οπως και να έχει ήθελα να μοιραστώ της ιδέες μου και ζήτησα κάποια βοήθεια απο εσάς που μερικοί έχετε παραπάνω εμπειρία.

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους (ανεξαρτήτως αν ήταν θετική ή αρνητική η απάντηση που περίμενα απλά ήξερα ότι το κάνατε ο καθένας απο την κάθε οπτική γωνία που το βλέπει και αυτό ήταν που ήθελα) που συμμετείχατε σε αυτό το θέμα.

Καλό βράδυ απο εμένα για σήμερα, και αύριο πάλι εδώ ήμαστε... Και πριν ξεχάσω ευχαριστώ το εργαστήρι που υπάρχει και μας φιλοξενεί όλους μας δίνοντας δικαίωμα να ανταλλάσσουμε ιδέες και να ενημερωνόμαστε για την τεχνολογία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα τα πούμε του χρόνου το Μάιο που θα κληθείς να πληρώσεις 650 € φόρο επιτηδεύματος + φόρο 26% από το πρώτο ευρώ + προκαταβολή φόρου 55%.

Αν δηλαδή δηλώσεις κέρδη 5.000 € θα πληρώσεις 1.300 € φόρο + 650 € φόρο επιτηδεύματος + 715 € προκαταβολή φόρου για του χρόνου, σύνολο 2.665 € :p

Αν βάλεις και το ΤΕΒΕ για 8 μήνες έχουμε 200*8=1600 άρα καθαρά θα έχεις 735 και αν το διαιρέσεις με το 8 (έστω ότι είναι 8 μήνες η λειτουργία), είνα 91,87 € το μήνα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα τα πούμε του χρόνου το Μάιο που θα κληθείς να πληρώσεις 650 € φόρο επιτηδεύματος + φόρο 26% από το πρώτο ευρώ + προκαταβολή φόρου 55%.

Αν δηλαδή δηλώσεις κέρδη 5.000 € θα πληρώσεις 1.300 € φόρο + 650 € φόρο επιτηδεύματος + 715 € προκαταβολή φόρου για του χρόνου, σύνολο 2.665 € :p

Αν βάλεις και το ΤΕΒΕ για 8 μήνες έχουμε 200*8=1600 άρα καθαρά θα έχεις 735 και αν το διαιρέσεις με το 8 (έστω ότι είναι 8 μήνες η λειτουργία), είνα 91,87 € το μήνα :p

Του κανες τη καρδιά περιβόλι αλλά το like-like :happy2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω μου άρεσε :rofl:

2 μήνες πρίν μέτρησα έβγαλα καθαρό κέρδος 700 (χωρίς όμως τα έξοδα)

Τέσπα φίλε εύχομαι και γω με τη σειρά μου καλή σταδιοδρομία στο δύσκολο δρόμο του εμπορίου που διάλεξες.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ρε παιδιά... αφού το ήθελε, το έψαξε και το έκανε... Αυτός είναι ο τρόπος να πετύχεις και να αποτύχεις επίσης.

Ότι και να γίνει τελικά, οι υπόλοιποι θα "καθόμαστε" και θα λέμε είτε "μπράβο" ή "του τα λέγανε και δεν άκουγε"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάθε αρχή και δύσκολη! Είναι ρίσκο τις μέρες που διανύουμε να ανοίγουμε επιχειρήσεις αλλά από το να καθόμαστε και να κλαίμε ότι δεν έχουμε δουλεία είναι μία αρχή και αυτό. Φέτος τον Φεβρουάριο άνοιξα βιβλία και εγώ σαν ελεύθερος επαγγελματίας ''Ηλεκτρολόγος Ψυκτικός'' και μπορώ να πω ότι δεν το έχω μετανοιώσει. Μόνο η εφορία με τρομάζει λίγο!! Δούλευα βέβαια 3-4 χρόνια στην ζούλα και είχα πελατεία αλλά νοιώθω πολύ ποιο άνετα τώρα που είμαι ''φακελωμένος'' καθώς επίσης έχεις και άλλο κύρος απέναντι στους πελάτες. Καλές δουλείες να έχεις και εφόσον σου αρέσει αυτό που κάνεις μην φοβάσαι τίποτα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγηθώ, αυτά που έγραψα δε τα έγραψα από κακία ή υστεροβουλία, αλλά για να τον προετοιμάσω για αυτά που μπορεί να βρει μπροστά του. Καλύτερα να είσαι υποψιασμένος και να μη σου τύχει παρά να σου τύχει και να μη ξέρεις από που σου ήρθε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάγκες.

Οπως έχω αναφέρει δεν πρόκειται να κρατήσω κακία σε κανέναν για ότι και να πείτε. Καλά κάνετε και μου λέτε τα ερχόμενα για να είμαι προετοιμασμένος, πάντως Superior_Mind με έκανες και γέλασα.

Αλλα όπως είπε και ο oxide το ήθελα πάρα πολύ και έπρεπε να το κάνω για να φύγει απο μέσα μου αυτός ο πειρασμός. δεν ήθελα να ζήσω όλη μου την ζωή λέγοντας πώς θα ήταν το μαγαζί αν το άνοιγα. Ρύσκος είναι, ή θα πετύχει ή δεν θα πετύχει. δεν θα πεθάνουμε κιόλας (μόνο μερικές τρίχες απο το κεφάλι έπεσαν απο το άγχος στην αρχή και αυτό μόνο).

Ευχαριστώ και πάλι σε όλους σας για της καλές ευχές σας και εύχομαι να πάει τόσο καλά που να μπορώ να τροφοδοτώ και το εργαστήρι με προϊόντα για Review και να συμμετέχω και στις κληρώσεις για να χαρίσω προϊόντα.

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε ακόμα δεν έχω κάνει την σελίδα αλλα έχω κρατημένο το Domain, οπότε αν δεν έχω σελήδα δεν θα έχω ούτε skroutz-bestprice. Ακόμα δεν νιώθω έτοιμος να επεκταθώ τόσο πολύ γιατί θέλει μεγάλο κεφάλαιο, δεν μπορώ να κάνω την σελίδα και να την γεμίσω προϊόντα που δεν θα έχω. Εάν πάει καλά το μαγαζί και δώ ότι μπορώ να πάω παρα πέρα τότε ευχαρίστως θα επενδύσω και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου

πρεπει αμεσα να μπεις σε skroutz να σε μαθει ο κοσμος και αν εχεις και καλες τιμες ανετα θα κερδισεις.

Γιατι μονο με την αγοραστικη δυναμη της ξανθης,δεν ξερω αν θα μπορεις να καλυφθεις για παντα

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είχαμε πεί και πριν κάτι μήνες φίλε. το μαγαζί συντηρείτε απο το service, απο την πώληση δεν υπάρχει και τόσο κέρδος. Αν τα έβγαζα μόνο απο τις πωλήσεις θα ήμουν άρχοντας.

Για να γίνει κάτι τέτοιο όπως είπα θέλει κεφάλαιο. πράγμα που δεν θέλω να ρισκάρω να τα δώσω ακόμα. Τημές που δίνουν στο skroutz σφός δεν μπορώ να κάνω ακόμα γιατί άλλο να παίρνω εγώ 5 κομμάτια και άλλο 50, και άλλο να τα παίρνω απο την Ευρώπη. Κάτσε να μάθβ τα κόλπα και να πάει καλά το μαγαζί μετά όλα θα έρθουν μόνα τους, έχω κέφια να το προχωρήσω δεν έχω σκοπό να μείνω εδώ που είμαι.... αλλα πρώτα πρέπει να πάει καλά το μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

επίσης για το skroutz από τη στιγμή που άλλαξε χέρια και άλλαξε και πολιτική το παρατάνε σιγά σιγά όλο και περισσότερα καταστήματα που ήταν μέλη του. ειδικά για σένα που είσαι μικρομάγαζο και δε θα ανταπεξέλθεις εύκολα στις αλλαγές, μακριά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=16567]LeoNaXe[/MENTION] θα σου μιλήσω εκ πείρας. Ένα μικρό μαγαζί το οποίο μόλις ξεκίνησε και δεν διαθέτει budget για διαφήμιση είναι καταδικασμένο να γίνει γνωστό από στόμα σε στόμα.

Το οποίο σημαίνει, αυτούς τους λίγους πελάτες που εχεις στο ξεκίνημα να τους περιποιείσαι, να τους προσέχεις και να είσαι φιλικός. Ετσι θα κάνεις καινούρια πελατεία και ετσι θα την διατηρήσεις.

Τωρα, μερικά tips που έβγαλα εγω από την 6ετη μου εμπειρία:

1. Οσο έχεις μικρό πελατολόγιο, φακέλωνέ τους. Τι μηχάνημα ήρθε, με τι πρόβλημα, ποτε έφυγε, πως έφυγε κλπ.

2. Κράτα πάντα πλήρη στοιχεία και μην αφήνεις μηχανήματα να στοιβάζονται και εκκρεμότητες, αλλιώς θα βρεθείς ξαφνικά με 20 χαλασμένα λαπτοπ που δεν εχουν έρθει να τα παραλάβουν και τα οποια εισαι υποχρεωμένος να κρατήσεις για 18 μηνες αν θυμάμαι καλά.

3. Δεν είναι κακό να αρνείσαι τις υπηρεσίες σου σε ανθρώπους οι οποίοι -να το θεσω ευγενικα- δεν είναι συνεννοήσιμοι ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Αν έχεις 100 πελάτες, ενας βλακας θα σου διώξει 5, δεν εχεις θέμα. Αλλα όταν εχεις 10 πελάτες, αυτος ο ενας βλάκας θα σου κοψει στη μέση την πελατεία.

4. Από όποιο μηχάνημα σου έρχεται (ιδιαίτερα λαπτοπς) κράτα βάση δεδομένων με τους οδηγούς κατηγοριοποιημένους. Θα γλυτώσεις πολύ χρόνο και κόπο μετέπειτα.

5. Ειλικρίνεια, ειλικρίνεια και πάλι ειλικρίνεια.

6. Μην ξεφτιλίσεις την δουλειά σου (σε φάση 15€ το φορμάτ). Κανεις πιο πολύ κακό παρά καλό.

7. Αν οι τιμές σου είναι καλές, θα σου μαζευτεί και αρκετή πιτσιρικαρία με κλασσικά πιτσιρικοπροβληματα (πορνο-ιοί, δεν παιζει το WoW κλπ).Πάντα να κάνεις έλεγχο τα μηχανήματα πριν παραλάβεις γιατι είναι μαθηματικά βεβαιο ότι αυτό το μηχανημα πριν ερθει σε σενα εχει γινει παρτουζα από ολους τους φίλους του και θα βρείς μεχρι και αναποδα τοποθετημένες RAM (been there). Πολλές φορές ρίχνουν άδεια να πιάσουν γεμάτα ("όταν στο έφερα δουλευε" κλπ.)

8. Εργαλείο δανεισμένο = εργαλείο χαμένο.

9. Αγόρασε μια εσπρεσσιέρα από αυτές τις φτηνές με τις κάψουλες και στόκαρε δυνατό εσπρέσσο. Θα σου χρειαστεί. :p

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10000+ like για αυτά που έγραψε ο levelone ισχύουν όλα από την αρχή μέχρι το τέλος , εγώ δούλευα για δυο χρόνια σε κατάστημα service με αρκετα μεγαλη πελατεια και όταν έφυγα υπήρχαν άτομα που με έψαχναν . Format οι αναβαθμίσεις κτλ πολλοί μπορεί να το κάνουν λίγοι όμως ξεχωρίζουν & κερδίζουν τον πελάτη δώσε μεγάλη βάση στην άμεση λύση του προβλήματος και στον χρόνο παράδοσης των συσκευών (μην σε παίρνουν τηλέφωνα δηλαδή ποτέ θα γίνει κτλ ) επίσης εάν σου μένει χρόνος ρίχνε κανένα καθάρισμα , αλλαγή πάστας κτλ κτλ και πάντα να το λες στον πελάτη θα το εκτιμήσει .Για εμένα δούλεψε το service μην καταπιανεσε με skroutz από της πωλησεις μην περιμένεις να βγάλεις χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Να πώ την αλήθεια φίλε LevelOne με έστειλες κάπως αδιάβαστο σε μερικά και σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πάρα μα πάρα πολύ για της υπερ χρήσιμες συμβουλές σου.

Λοιπόν να πώ τη έχω κάνει και τη όχι.

1. Σχετικά με το φακέλωμα στην αρχή ξεκίνησα αλλα δεν είχα σωστό τρόπο. δεν ξέρω πως να το κάνω ακριβώς. σκέφτομαι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να βάζω στοιχεία και να τα βρίσκω ΠΧ με το κινητό τηλέφωνο, όνομα κλπ. Αν υπάρχει κάποιο Ενημερώστε με σχετικά.

2. Εχω ήδη ξεκινήσει με ένα κινητό Zoppo που του έχω αλλάξει LCD Digitizer και δεν το έχει παραλάβει εδώ και 4 μήνες. Όταν έχω αρκετή δουλειά κάθομαι πολύ παραπάνω στο μαγαζί.

3. Μου έχει τύχει και αυτή η περίπτωση όπου έκανε μπάμ και απο γνωστούς έχω μάθει να μείνω μακριά απο αυτούς. τους απομάκρυνα αλά λέγοντας ότι αυτό δεν είναι δικιά μου δουλειά.

4.Όπως επίσης και αυτό ξεκίνησα να το κάνω αλλα το σταμάτησα γιατί πήγα με την λογική του ότι μπορεί να έρθει μετά απο 3 μήνες και να έχουν βγεί πιο καινούρια. Επίσης το ίδιο με τα προγράμματα. Σε ένα USB έχω τα περισσότερα και τα έχω πάντα Up to date. Δηλαδή Φορμάτ τύπου έχω ένα έτοιμο DVD μονταρισμένο με τα απαραίτητα προγράμματα και Απενεργοποιημένα τα Windows Update είναι ο εφιάλτης μου, όσο άσχετος και να είναι ο πελάτης για εμένα αυτό είναι καθαρά απατεωνιά. Άποψή μου ένα σωστό φομάτ γίνεται ως εξής. Μέσω Official Windows, μετά γίνονται τα Drivers Official, Μετά τα προγράμματα που θέλει ο πελάτης και μόνο ή να του προτείνουμε εμείς σε σχέση με αυτά που θέλει. και τέλος να γίνουν όλα τα Update που είναι πάνω απο 165 και χάνω σε κάθε φορμάτ μια παραπάνω ημέρα για να τα κάνω όλα.

5. Η ειλικρίνεια πιστεύω είναι αυτή που μου κρατάει τους πελάτες, έχω χάσει αρκετά λεφτά λόγο ειλικρίνειας αλλα δεν πρόκειται να αλλάξω τον τρόπο μου.

6. Φορμάτ με 15 δεν έχω κάνει και ούτε θα κάνω. αλλα δεν θα πάρω και 30 για ένα απλό φορμάτ χωρίς να ασχοληθώ για τις αναβαθμίσεις και τα προγράμματα.

7. Αρχικά είχα Watercooled στην βιτρίνα αλλα πλέον το έχω βγάλει (οπως θα δείτε τα κομμάτια στην αγγελία φεύγουν) όπψς κιόλας έχω καθήσει και μια ώρα με πιτσιρίκια μερακλίδικα να τους ενημερώνω σχετικά με τα Gaming Peripherals. Οχι τα δήθεν Gaming Ποντίκια πληκτρολόγια που έχουν απλά εξωγήινο σχήμα, αλλα και πάλη αυτά πουλάνε δεν ξέρω πως γίνεται. Τα κομμάτια πάντα σχεδόν τα ανοίγω πρώτα μπροστά τους και μετά προχωράω παραπέρα. Μερικές φορές όμως αν έχει πολύ δουλειά μου ξεφεύγει.

8. Δεν δίνω σε κανέναν τίποτα, ας το πληρώσει και αν δεν του κάνει και είναι σε τέλεια κατάσταση χωρίς χρήση το παίρνω πίσω μέσα στην ημέρα βέβαια.

9. Καλά τα λες απλά πριν απο 4 μήνες έχω κόψει το Τσιγάρο (μετά απο 10 χρόνια) και τους καφέδες. Αντε μια φορά την εβδομάδα αν πάρω κανένα Fredo Cappuccino, αλλιώς νεράκι ή κανένα χυμό πλέον.

Όπως ειπώθηκε και παραπάνω το Skroutz δεν το προτείνω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

καλά τα οσα σου είπαν, οι συμβουλές του levelone...είναι να τυπωθούν και να κρεμαστούν σε κάθε κομπιουτερομάγαζο..

Στέκομαι στο γεγονός οτι δεν έχεις κάνει τίποτα σε web και σε οργάνωση των πελατών σου... Τι μπορείς να κάνεις, απλά και φτηνά, κατά την γνώμη μου..

1. ξεκίνα με μια απλή σελιδούλα, δεν χρειάζεται να είναι eshop ακόμη, αφού δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις, μια απλή παρουσίαση είναι αρκετή...

2. κανε facebook page για το μαγαζί σου, και προσκάλεσε φίλους, να το δουν όσο πιο πολλοί, τόσο πιο καλά, είναι η πιο τζάμπα διαφήμιση που θα έχεις!

3. σύνδεσε την σελίδα που θα κάνεις στο facebook με την σελίδα του μαγαζιού, και κάνε την ενδιαφέρουσα, αφού έχεις χρόνο, δώσε τους κάτι για να μείνουν

4. osticket... απλά ψάχτο, είναι free, και θα σου λύσει τα χέρια αν σε βολέψει...

5. open erp https://www.odoo.com/ free*, opensource... μάθε το, και με την ηλεκτρονική τιμολόγηση = win!

ότι άλλο θες, εδώ είμαστε...

*μην μην μην μην αφήσεις απλήρωτο ΦΠΑ και ΤΕΒΕ...... ειδικά το ΦΠΑ....

και καλή τύχη:beer:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.