Jump to content



Αγορα In-Ear Headphones


Recommended Posts

και του έβαλες και θετική;

δεν είναι δυνατόν να πουλάει μαϊμούδες και να του την χαρίζεις. είναι κορυφαίος πωλητής σύμφωνα με ebay για πιο λόγο γράφει αυθεντικά; αν όλοι ζητούσαν τα χρήματά τους πίσω τώρα αυτός δεν θα ήταν πια πωλητής γιατί ουσιαστικά μας κοροϊδεύει. Εννοείται πως θα πάρω τα χρήματα μου πίσω και άμα τα θέλει να μου δώσει 27 ευρώ που έχουν μεταφορικά για κίνα τα ελτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εγώ είχα παραγγείλει κάτι "original" ipod earphones τα οποία τελικά βγήκαν φλόμπες και πήρα κανονικά τα χρήματα μου πίσω + οτι τα κράτησα (παρέδωσαν πνεύμα αφού κόπηκε το καλώδιο πάχους τρίχας μετά απο 2-3 εβδομάδες)

Είναι κλασσική η τακτική κάποιων. σου λέει πολλοί θα πάρουν λίγοι θα το καταλάβουν και ακόμα πιο λίγοι θα το κυνηγήσουν - ε σου πετάνε και ένα "κράτα τα και χίλια συγνώμη" και λές δε γ@μιέται τι να τρέχω τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Eπανερχόμενος στο θέμα των CM pitch σήμερα παρέλαβα 2 ζευγάρια.

αρχικά θα πώ οτι ΔΕΝ με εντυπωσίασαν όσο περίμενα απο θέμα ποιότητας αφού η προχειρότητα επικρατεί παντού. (απο το 3.5 jack που φαίνεται ατσούμπαλα κολλημένο το αλουμινένιο κάλυμμα εώς τα ακουστικά που το σιτάκι είναι κολλημένο εμφανώς πρόχειρα και το σήμα της CM απο πίσω που 'παίζει'

Το μικρόφωνο επίσης παρότι πολύ καθαρό στον ήχο δέν είναι ποιοτικό σαν κατασκευή.

Κατα τα άλλα έχει πολύ ωραία πρίμα όχι τόσο καλά μπάσα όμως σε γενικές γραμμές είναι ποιοτικά. Μόλις δουλέψουν λίγο θα επανέλθω.

Τέλος σαν 'καλώδιο' είναι σκληρά και εμφανές είναι το φαινόμενο μνήμης που παρουσιάζει όταν το "τσαλακώνεις".

Αυτάάάάάά...

Σε αναμονή λοιπόν να έρθουν και τα piston v2 που έχω παραγγείλει απο ibuygoo

;)

Link to comment
Share on other sites

Λάμπρο γιατί δεν δοκιμάζεις τα mh1; αν δεν τα καταφέρνεις με το recabling στο κάνω εγώ εφόσον έχεις τα υλικά! :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάμπρο γιατί δεν δοκιμάζεις τα mh1; αν δεν τα καταφέρνεις με το recabling στο κάνω εγώ εφόσον έχεις τα υλικά! :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tα εχω φιλε μου κι αυτα,ειναι πολυ καλα για τη τιμη τους...ευχαριστώ για τη πρόταση,με υποχρεώνεις.:)

Λοιπον,μεσω φιλου παρελαβα σημερα τα XIAOMI PISTON IF απο PENAUDIO...προκειται για πολυ καλα ακουστικα και γνησια...

Τα IF εχουν χρώμα ελαφρώς πιο ανοιχτο χρυσαφι απο τα κανονικα Piston και εχουν εξτρα πανινη θηκη μεταφοράς μαύρου χρώματος και κλιπσακι με χαραγμένο το λογότυπο IF επάνω, επισης ερχονται σε Λευκη συσκευασία κι οχι Μπεζ όπως τα απλα.

Αυτα προς πληροφορηση ολων των ενδιαφερομενων.:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Tα εχω φιλε μου κι αυτα,ειναι πολυ καλα για τη τιμη τους...ευχαριστώ για τη πρόταση,με υποχρεώνεις.:)

Λοιπον,μεσω φιλου παρελαβα σημερα τα XIAOMI PISTON IF απο PENAUDIO...προκειται για πολυ καλα ακουστικα και γνησια...

Τα IF εχουν χρώμα ελαφρώς πιο ανοιχτο χρυσαφι απο τα κανονικα Piston και εχουν εξτρα πανινη θηκη μεταφοράς μαύρου χρώματος και κλιπσακι με χαραγμένο το λογότυπο IF επάνω, επισης ερχονται σε Λευκη συσκευασία κι οχι Μπεζ όπως τα απλα.

Αυτα προς πληροφορηση ολων των ενδιαφερομενων.:dirol:

Παρέλαβα σήμερα. Έχοντας και τα cooler master pitch ,κάποια akg και τα μαμά της samsung του s4 αλλα έχοντας ακούσει και του iphone 4s τα xiaomi είναι ΜΑΚΡΑΝ τα καλύτερα earphones που έχουν περάσει απο τα χέρια μου.(ηχητικά...)

Απο θέμα ποιότητας δε μου αρέσει το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά από που τα παραγγείλετε και ήρθαν όλων; !!!! γι αυτό δεν έβρισκαν στο merimobiles; !!!!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά από που τα παραγγείλετε και ήρθαν όλων; !!!! γι αυτό δεν έβρισκαν στο merimobiles; !!!!

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οι περισσότεροι που βλέπω με iF από ibuygou είναι, από merimobiles ακόμα δεν έχω δει iF, πάντως ενώ είχε τελειώσει η προσφορά στα 20$ μου ήρθε mail το πρωί ότι την ξανάρχισε.

Τα iF σε μένα από ibuygou:

Παραγγελία 14 Απριλίου

Shipped 22 Απριλίου

Έφτασαν 8 Μαΐου

με το free shipping.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχύει ακόμα η προσφορά; εισάγεις κάποιο κουπόνι; ήρθε η ώρα να τα πάρω κ γω.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τα κλασικά Gold/Brown μιλάω στην προσφορά έτσι; όχι τα iF

Xiaomi Piston Headphones with 3.5mm Gold-plated Plug

Link to comment
Share on other sites

:/

για τα if ψάχνω..

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα σου πω τι με είπε ο κουμπάρος όταν τον είπα να περιμένει να πάρει με την ομαδική σε καλύτερη τιμή.

"Καλά μέχρι να αποφασίσουν έτσι όπως το πάνε αυτοί παίζει να εξαντληθούν κιόλας... σορρυ αλλά δε θα περιμένω για να γλιτώσω 3-4 ευρώ."

και εδώ που φτάσατε να μιλάμε για τα if και να ζητάν άλλοι τα classic, σορρυ είναι σκληρό, αλλά νομίζω ότι είχε δίκιο.

μήπως να πάρω και εγώ if; ακουστικά είναι, δεν χαλάνε αν τα αφήσεις σε μια άκρη μέχρι να τα χρειαστείς...

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Έχει απόλυτο δίκιο και δεν "καίγομαι" να σου πω τ αλήθεια γιατί δε έχω χρόνο να ακούσω και έχω πολλά ζευγάρια ακουστικά..

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λάμπρο γιατί δεν δοκιμάζεις τα mh1; αν δεν τα καταφέρνεις με το recabling στο κάνω εγώ εφόσον έχεις τα υλικά! :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Recabling εννοείς αλλαγή βύσματος? (και μετατροπή στην σύνηθη σύνδεση) Υπάρχει jack που να παιρνει πλακέ καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

εννοούσα και αλλαγή του καλωδίου γιατί είναι άθλιο αυτό. αλλάζοντας καλώδιο αυξάνεται η ένταση και η σκηνή γιατί στο μικρόφωνο μέσα έχει μεταξύ άλλων και δύο αντιστάσεις σύμφωνα με μερικούς "αχρείαστες".

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.