Jump to content



Αγορα In-Ear Headphones


Recommended Posts

Παιδιαα καλησπερα σας

smile.png

Θα ηθελα να μου προτινετε καποια In-Ear ακουστικα για αθλητισμο αλλα και γενικα να ακουω μουσικη σπιτι χαλαρα smilie.png . Θελω να εχουν καλη ποιοτητα ηχου και να μην ειναι και πολυ ακριβα. Μεχρι 50 ευρω πανω κατο mellow.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Κοίτα 50 ευρω για earphones δεν θα στο πρότεινα, το πόσο που έχεις ως όριο θεωρούνται ήδη ακριβά . Μπορείς να τσεκάρεις τα Sony MH1 ή τα Xiaomi Pistons 2.0 MK301.

Ακόμη ρίξε μια μάτια στο eshop , παίζουν προσφορά τα coolermaster storm pitch, στα 29.99 ( μέχρι το Σάββατο βράδυ ή μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων ) αν και με 21-22 ευρώ προτείνω να δεις τα xiaomi που προανεφερα.

Καλές αγορές σε ότι επιλέξεις και... καλή ακρόαση Δήμητρα :) !

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Αφού τα θες για αθλητισμό θα πρέπει να λάβεις υπόψιν το πως θα στέκονται στα αυτιά σου. Ή θα πρέπει να έχουν πολύ καλή εφαρμογή ή να σκεφτείς λύσεις που έχουν κάποιο "κράτημα" πάνω/γύρω από το αυτί.

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο δεν είναι ακριβά, είναι θέμα προτεραιοτήτων. Τα ΜΗ1 μακρια για αθλητισμό γιατί δεν καθονται στα αφτιά ουτε με λογκο! :p

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα 50 ευρω για earphones δεν θα στο πρότεινα, το πόσο που έχεις ως όριο θεωρούνται ήδη ακριβά . Μπορείς να τσεκάρεις τα Sony MH1 ή τα Xiaomi Pistons 2.0 MK301.

Ακόμη ρίξε μια μάτια στο eshop , παίζουν προσφορά τα coolermaster storm pitch, στα 29.99 ( μέχρι το Σάββατο βράδυ ή μέχρι εξαντλήσεως αποθεμάτων ) αν και με 21-22 ευρώ προτείνω να δεις τα xiaomi που προανεφερα.

Καλές αγορές σε ότι επιλέξεις και... καλή ακρόαση Δήμητρα :) !

Τα xiaomi φαινονται πολλά υποσχόμενα. Μάλιστα στο ebay παίζουν σε τελείως χώμα τιμές. Ελπίζω να είναι τα αυθεντικά...

Καμιά εναλλακτική με flat καλώδιο παίζει? Είμαι στο τσακ να παραγγείλω τα xiaomi. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στις απομιμήσεις, αν το ψάξεις θα δεις ότι κυκλοφορούν απομιμήσεις αυτών. Την ποιότητα των ΜΗ1 μέχρι τα πενήντα ευρώ πολύ δύσκολα. Γιατί δεν αλλάζεις το καλώδιο με κάποιο άλλο; δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

AKG 328. Απίστευτο value for money, αφού μέχρι πρόσφατα είχαν 60 λίρες. Δεν τα είχα πάρει πριν 2 χρόνια λόγω τιμής, αλλά τώρα που χρειάστηκα πάλι τα πήρα και ήταν εξαιρετική επιλογή. Είναι συμβατά και με τα περισσότερα τηλέφωνα που έχουν τριπλό jack.
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα ριβιου τεραστιο: Concise Multi-IEM Comparison (FINAL UPDATE March. 1st, 2013)

με παρα πολλα ακουστικα. θα κανω εντιτ αλλο ενα λινν με μερικα ακουστικα για τρεξιμο κτλ.

εδιτ: http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/112920-%CE%91%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%AD%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF δεν ξερω αν επιτρεπονται τα λινκς,αν οχι να τα σβησω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ θα πάω για τα sony, μιας και:

α. έχουν flat καλώδιο που το προτιμώ για να μην μπλέκεται

β. έχουν γραφεί πολύ καλά λόγια για την ποιότητα ήχου τους.

γ. εμφανισιακά μου αρέσουν καλύτερα από τα xiaomi (μου φαίνεται λίγο καγκουρέ το χρυσό :p)

Σε amazon και ebay παίζουν σε τιμές κάτω του 10ευρου. Πώς είναι δυνατόν να έχουν τέτοιες διαφορές στην τιμή???

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή να είναι power seller μην την πατήσεις γιατί και για τα σονυ διάβασα για απομιμήσεις. Θα βάλω λινκ σε λίγο με εντιτ αν δεν προτιμάς το ισοπ που συνεχώς τα βάζει 8.80.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πότε το e-shop με τις παρα-εισαγωγές από Κουάλα Λουμπούρ αποτελεί παράδειγμα? Έχω πάψει προ πολλού να αφήνω χρήματα στο συγκεκριμένο μαγαζί. Θα παραγγείλω από κάποιον καλό πωλητή amazon ή ebay και τέρμα.

Εν τω μεταξύ αν βρεις link/πληροφορίες για τις απομιμίσεις πόσταρε εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

AKG 328. Απίστευτο value for money, αφού μέχρι πρόσφατα είχαν 60 λίρες. Δεν τα είχα πάρει πριν 2 χρόνια λόγω τιμής, αλλά τώρα που χρειάστηκα πάλι τα πήρα και ήταν εξαιρετική επιλογή. Είναι συμβατά και με τα περισσότερα τηλέφωνα που έχουν τριπλό jack.

καθονται στα αυτια, ομως? Γιατι ο tehdemy ρωτησε για αθλητισμο (υποθετω περιλαμβανει τρεξιμο)

Link to comment
Share on other sites

Earphone Review - AKG K328

Αυτός τα θάβει τα AKG 328 και γενικότερα τα in ear. Μόνο κάτι πανάκριβα shure και etymotic του φαίνονται καλά. Η συγκεκριμένη τεχνολογία δεν δείχνει να τα πάει καλά με την ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.