Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δεν το περίμενα τόσος κόσμος να μπορεί τις Κυριακές.

Αγαπητέ thazio από ότι φαίνεται θα πρέπει να προσαρμοστείς λίγο στην θέληση των πολλών.

 

Θα τρέξω νέο Poll με την ώρα.

 

 

edit :


Λοιπόν μιας και η Κυριακή έκλεισε ως ημέρα, έκανα ένα νέο poll με την ώρα.

Χώρισα την ημέρα σε 2ωρα μιας κ οι 2 αγώνες που κάνουμε είναι περίπου μισή ώρα, άλλη μισή το quali κ καμιά ώρα το practice.

 

Έβαλα όλους τους συνδιασμούς.

 

http://doodle.com/adyipbu77wag6vxx

post-46220-0-01425900-1425463979_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα οτι ειναι ευκαιρια να κανουμε και μια νεα αρχη.Να ξανα μπουμε στην ουσια του assetto corsa που ειναι τα official.Yπαρχουν αρκετα ωραια combos, παιζοντας το carrier καποιος θα το διαπιστωσει ευκολα.Δεν χρειαζεται επειδη παιξαμε καποιο combo σε καποια πιστα, την επομενη βδομαδα η την μεθεπομενη πχ να μην το ξανα παιξουμε σε μια αλλη πιστα η την ιδια πιστα με αλλα αυτοκινητα πχ

Τον τελευταιο καιρο αυτος που εβαζε combo προσπαθουσε να βαλει το διαφορετικο κατι που πολλοι δεν το εχουν παιξει,πιστευω ομως ετσι χανεται η ουσια και η ομορφια του assetto,γιατι στην πλειοψηφια των mods ειναι κατωτερα απο τα στανταρ του assetto,απο το προιον που αγορασαμε δηλαδη

Τα mods ειναι για μια δυο φορες να τα παιξει καποιος και αυτη την αναζητηση μπορει να την κανει καθενας μονος του(Την εχω κανει αρκετες φορες).Η μπορουμε κανα 2 που ειναι καλα  να μπουν και αυτα στην λιστα πχ

Μαζευομαστε μια φορα την εβδομαδα να τρεξουμε παρεα ολοι μαζι,οχι για να πηγενουμε βολτα σε αγνωστα μονοπατια που ειναι κατωτερα του προιντος,αφηνωντας πισω ενα σωρο ομορφα combos.Τα περισσοτερα απο αυτα δεν εχουν παιχτει καν αλλα εχουν παιχτει σε μια Χ πιστα μονο

Αυτη ειναι η γνωμη μου/αποψη.Ισως πολλοι να εχετε την ιδια γνωμη ισως παλι οχι.Αν οι περισσοτεροι εχετε αντιθετη γνωμη απλα αγνοηστε το μνμα μου και παμε παρακατω

Καλη συνεχεια!  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα οτι ειναι ευκαιρια να κανουμε και μια νεα αρχη.Να ξανα μπουμε στην ουσια του assetto corsa που ειναι τα official.Yπαρχουν αρκετα ωραια combos, παιζοντας το carrier καποιος θα το διαπιστωσει ευκολα.Δεν χρειαζεται επειδη παιξαμε καποιο combo σε καποια πιστα, την επομενη βδομαδα η την μεθεπομενη πχ να μην το ξανα παιξουμε σε μια αλλη πιστα η την ιδια πιστα με αλλα αυτοκινητα πχ

Τον τελευταιο καιρο αυτος που εβαζε combo προσπαθουσε να βαλει το διαφορετικο κατι που πολλοι δεν το εχουν παιξει,πιστευω ομως ετσι χανεται η ουσια και η ομορφια του assetto,γιατι στην πλειοψηφια των mods ειναι κατωτερα απο τα στανταρ του assetto,απο το προιον που αγορασαμε δηλαδη

Τα mods ειναι για μια δυο φορες να τα παιξει καποιος και αυτη την αναζητηση μπορει να την κανει καθενας μονος του(Την εχω κανει αρκετες φορες).Η μπορουμε κανα 2 που ειναι καλα  να μπουν και αυτα στην λιστα πχ

Μαζευομαστε μια φορα την εβδομαδα να τρεξουμε παρεα ολοι μαζι,οχι για να πηγενουμε βολτα σε αγνωστα μονοπατια που ειναι κατωτερα του προιντος,αφηνωντας πισω ενα σωρο ομορφα combos.Τα περισσοτερα απο αυτα δεν εχουν παιχτει καν αλλα εχουν παιχτει σε μια Χ πιστα μονο

Αυτη ειναι η γνωμη μου/αποψη.Ισως πολλοι να εχετε την ιδια γνωμη ισως παλι οχι.Αν οι περισσοτεροι εχετε αντιθετη γνωμη απλα αγνοηστε το μνμα μου και παμε παρακατω

Καλη συνεχεια!  :)

 

 

Ακριβώς!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Όντως το official content είναι σαφώς ανώτερο ακόμα και από τα καλύτερα mods. Όπως και να το κάνουμε το laserscan και τα πραγματικά δεδομένα των αυτοκινήτων στα οποία έχει πρόσβαση η Kunos είναι αχτύπητος συνδυασμός.

Κυριάκο ελπίζω να σε δούμε σε κανένα event στο rd.. Έχω βάλει 3 gt races σε official tracks τις επόμενες μέρες για πάρτη σου :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως το official content είναι σαφώς ανώτερο ακόμα και από τα καλύτερα mods. Όπως και να το κάνουμε το laserscan και τα πραγματικά δεδομένα των αυτοκινήτων στα οποία έχει πρόσβαση η Kunos είναι αχτύπητος συνδυασμός.

Κυριάκο ελπίζω να σε δούμε σε κανένα event στο rd.. Έχω βάλει 3 gt races σε official tracks τις επόμενες μέρες για πάρτη σου :D

τον τελευταιο καιρο με το τιμονι εχω πεσει παρα πολυ σε αποδοση,ειδικα στα gt3  :p και το rd εχει ψιλα στανταρς.Θα τα τσεκαρω παντως

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ ο αντίλογος :

 

Αν δεις στους servers , το 95% ειναι με GT3 αμάξια σε Spa, Imola . Θέλω να πω ότι αν θες να παίξεις σε τέτοιους συνδιασμούς θα το βρεις σίγουρα.

Από την άλλη καταλαβαίνω ότι θες να τρέξεις εκει με άτομα από εδω μέσα, οκ.

Βέβαια η μηχανή του Assetto είναι τέτοια που επιτρέπει κορυφαίες στιγμές (αρκει να έχεις official cars) ακόμα κ σε Mod tracks. πχ στην Gentrack1 ή στην Grobnic ή Barbagallo ή στην Blackwood ή στην Donington . Ποιός είναι αυτός που θα πει ότι πχ οι συγκεκριμένες πίστες δεν είναι απίστευτης ποιότητας κ δεν προσφέρουν τρελές μάχες. Στα επίπεδα της Kunos όχι αλλά δεν είναι απαραίτητο για μένα. Όταν τρέχεις δεν κοιτάς τα δέντρα (εγώ πχ δεν προλαβαίνω να ασχοληθω).

Και μην ξεχνάμε ότι από επιλογή το προιον που αγόρασες είναι moddable.

 

Ο τρόπος επιλογής λοιπόν όπου ο καθένας αποφασίζει με την σειρά του , νομίζω πως προσφέρει τον απαιτούμενο πλουραρισμό μιας και ο καθένας μας έχει κ από μία προτίμηση.

 

Παρόλα αυτά ότι και να αποφασιστεί, όποτε μπορώ θα μπαίνω ακόμα κ αν τρέχουμε κάθε φορά στην Imola με GT3.

 

 

Τέλος βλέποντας κ τις ωρες που μπορει ο καθένας μέχρι τώρα δλδ βλέπω ότι μερικοί θα πρέπει να συμβιβαστούν σε κάποια ώρα περί τις 22.

 

edit : Αν θέλετε πέιτε να πω μια άλλη πίστα.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ ο αντίλογος :

 

Αν δεις στους servers , το 95% ειναι με GT3 αμάξια σε Spa, Imola . 

αρα το 95% συμφωνει μαζι μου  :p πλακα κανω ! :D

"Kαποια καλα mods μπορουμε να τα ενσωματοσουμε στα officials να υπαρχει μεγαλυτερο περιεχομενο" αν και για μενα δεν χρειαζεται ουτε φτανουν τις official..Επιπλεον μην κολλας μονο με τα gt3 και την ιμολα(εξαιρετικη πιστα  :p ).Υπαρχουν ενα σωρο official cars and tracks-ολοκληρες και κομμενες που πολλα απο αυτα δεν εχουν παιχτει ποτε, η απο μια φορα σε χ πιστα.Δε χρειαζετε να πηγενουμε απο δω και απο εκει.

Προσωπικα το official παιχνιδι ειδα και αγορασα και αν θυμασαι στην αρχη γκρινιαζα για τα γραφικα και το περιεχομενο,πλεον μετα την 1,0 ειναι μια χαρα.Ερχεται και το DLC PACK

Αν το εκρινα με βαση τα mods δεν θα το αγοραζα

 
EDIT μην αλλαξεις τιποτα γι αυτη την βδομαδα αν συζητηθει και συμφωνουν και οι υπολοιποι μπορουμε να το ξεκινησουμε απο την επομενη
Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας τις συμμετοχές http://doodle.com/adyipbu77wag6vxx#table , νομίζω ότι στις 21:30 πρέπει να ξεκινάει ο 1ος αγώνας . Πιο αργά έχουν θέμα 2 άτομα ενώ ακόμα κ έτσι υπάρχει θέμα με τον @thazio.

Ο Πάνος(panosdimp) έχει ήδη πει πως μπορεί να δείξει ελαστικότητα, οπότε μένει να μας πει ο Γιώργος (geovas77) και ο thazio πόσο ανελαστικό είναι (πχ ο αγώνας να πάει στις 22 ή στις 2230. )

Link to comment
Share on other sites

@liakjim Το μαρτύριο της σταγόνας θα σου κάνω :rolleyes:

 

Όσον αφορά τις ώρες ότι θέλει η πλειοψηφία, κυριώς επέλεξα κυριακή μιας και όλα τα παιδιά την είχαν σαν επιλογή.

 

Εφόσον τελικά το πάρω απόφαση και φυσικά έχω τον χρόνο για να συμμετέχω κανονικά στη νέα σεζόν του iRacing με τα Radicals το πιθανότερο είναι να απέχω τις κυριακές εκτός και αν καταφέρνω να σκοράρω ικανοποιητικούς βαθμούς σε προγενέστερους αγώνες μέσα στο ΣΚ. Ο κύριως αγώνας του πρωταθλήματος είναι κάθε κυριακή στις 21:45 όπου συμμετέχουν όλοι οι καλοί racers με αποτέλεσμα να έχεις τη δυνατότητα να πάρεις τους περισσότερους βαθμούς για το πρωτάθλημα

 

Φυσικά όλα είναι ανοιχτά ακόμα και εξαρτάται εάν θα έχω χρόνο να αφιερώσω στο iracing για να είμαι ανταγωνιστικός, minimum μία ώρα την ημέρα για practice και από Πέμπτη έως Κυριακή ένα δίωρο που θα έχω αγώνες, όχι και το πιο εύκολο πράγμα και ο βασικός λόγος που με κέρδισε το AC παρόλο που έχω ακόμα συνδρομή μέχρι το καλοκαίρι του 2016 στο iRacing. Το επόμενο πρωτάθλημα πάντως θα βρεθεί σε καταπληκτικές πίστες:

 

Week 1 Canadian Tire Motorsports Park
Week 2 Circuit de Spa-Francorchamps - Grand Prix Pits
Week 3 Oulton Park Circuit - Intl w/no Chicanes
Week 4 Barber Motorsports Park - Full Course
Week 5 Autodromo Nazionale Monza - Grand Prix
Week 6 Watkins Glen International - Classic Boot
Week 7 Mount Panorama Circuit
Week 8 Circuit Gilles Villeneuve
Week 9 Sebring International Raceway - International
Week 10 Silverstone Circuit - Historical Grand Prix
Week 11 Road America - Full Course
Week 12 Circuit of the Americas - Grand Prix

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην ωραία παρέα. Έχω χαθεί λιγάκι και όλο λέω να επιστρέψω για να υπάρχει και πλουραλισμός στις τελευταίες θέσεις!!!

Το θέμα της ώρας και μέρα είναι πραγματικά δύσκολο. Ο ρόλος του πατέρα και  το gaming πραγματικά δεν ταιριάζουν στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Η Πέμπτη δεν ήταν η μέρα που προτιμούσα και η Κυριακή ακόμα χειρότερη ειδικά αν ο αγώνας πάει για 21.30. Αλλά το σωστό είναι να γίνει ότι θέλει η πλειοψηφία γιατί λύση για όλους δεν μπορεί να βρεθεί. 

Το αστείο είναι ότι εξαφανίστηκα ακριβώς τη στιγμή που πήρα τιμονιέρα αλλά ακόμα δεν έχω βρει λύση με την τοποθέτησή της :( .

Εύχομαι καλούς αγώνες και σύντομα να τα πούμε.

Έγινε επεξεργασία από newlynx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ωραία , άρα τί θα λέγατε για το εξής ωράριο?:

 

2100-2145 : practice

2145-2225 : Quali

2230-2300 : Race

 

@newlynx καλως-ήρθες (ξανά) στην παρέα. Με την τιμονιέρα θα δεις ότι θα γίνεις αρκετά πιο γρήγορος. Ποιά πήρες? Επίσης μπορείς να ζητήσεις συμβουλές από τους πιο ειδικούς εδώ

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.