Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ίσως θα μπορούσαμε να κάνουμε rolling start. Να αρχίσουν τα προσπεράσματα ακριβώς μετά την Eau Rouge ώστε και να μη χάσουμε τον 1ο γύρο και να μη γίνει ο κακός χαμός.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε replay κάποιος. Μπορεί να δουλεύω και να χάνω τον αγώνα, αλλά 1 η ώρα που θα γυρίσω , θα φτιάξω ποπκορν και θα χαλαρώσω βλέποντας το replay [emoji14]

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα μπορούσαμε να κάνουμε rolling start. Να αρχίσουν τα προσπεράσματα ακριβώς μετά την Eau Rouge ώστε και να μη χάσουμε τον 1ο γύρο και να μη γίνει ο κακός χαμός.

Done

<p>

Practice: 20:59

Qualify: 15 λεπτά ξεκινά 22:15

Race: 1Χ 15 laps εκκίνηση με rolling start μετά την eau rougeB-)

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%)

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Xρήση teamspeak .
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .
  • Μή ξεχνάτε τρέχουμε με lotus 98t είναι αυτοκίνητο για γερά νεύρα και παρ΄ όλο ότι βεντουζάρει το παραμικρό λάθος στοιχίζει με το παραπάνω.
  • Aν ξέχασα τίποτα θα σας το πεί κάποιος με περισσότερη πείρα .
  • Αν έχετε απορίες σχετικά με τα λάστιχα η το καύσιμο κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει κατά τη διάρκεια του practice.
Ενημερώθηκε.

Τις επόμενες μέρες θα λειτουργεί τμήμα ψυχικής υποστήριξης στο thelab μη διστάσετε να ζητήσετε βοήθεια από τους πιο ψύχραιμους,επειδή προβλέπεται το αδιαχώρητο θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητος με γνώμονα τη βαρύτητα της κατάστασης! :-D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

***Server Race Update***

 

Password : turbo

 

Practice: Started
Qualify: 15 λεπτά ξεκινά 22:15
Race: 1Χ 15 laps εκκίνηση με rolling start μετά την eau rougeB-)
Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%)

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +




Σημαντικό:
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Xρήση teamspeak .
  • Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .
  • Μή ξεχνάτε τρέχουμε με lotus 98t είναι αυτοκίνητο για γερά νεύρα και παρ΄ όλο ότι βεντουζάρει το παραμικρό λάθος στοιχίζει με το παραπάνω.
  • Aν ξέχασα τίποτα θα σας το πεί κάποιος με περισσότερη πείρα .
  • Αν έχετε απορίες σχετικά με τα λάστιχα η το καύσιμο κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει κατά τη διάρκεια του practice.

Καλή διασκέδαση !

Link to comment
Share on other sites

Κρατήστε replay κάποιος. Μπορεί να δουλεύω και να χάνω τον αγώνα, αλλά 1 η ώρα που θα γυρίσω , θα φτιάξω ποπκορν και θα χαλαρώσω βλέποντας το replay [emoji14]

 

Έλα να σε φτιάξω  spa_98T_03.05.15

 

Ωραίος ο αγώνας, έκανα το λαθάκι μου βέβαια κάπου στον 5ο - 6ο γύρο κυνηγώντας τον Jim Parisis (φίλος που προσκάλεσα στον αγώνα), τσαλάκωσα το μονοθέσιο - λίγο μπρος και πίσω και συνέχισα με +4sec το γύρο... Καλά πάντως που δεν μπήκα pits γιατί τελικά τερμάτισα 5ος!

 

Ιάσονα φαινόμενο! - που ήσουν κρυμμένος τόσο καιρό? Μπράβο, μπράβο σε όλους, παρ' όλη τη δυσκολία όλα ήταν άψογα!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ιάσονα (αν υπήρχε στοίχημα, θα στοιχημάτιζα οτι θα τερμάτιζε 1ος, αν και η απόδοση θα ήταν 1.05 απ' ότι φάνηκε και από τους χρόνους πριν τον αγώνα!) και σε όλους που πήραν μέρος! Η 2η φορά που συμμετείχα σε race και αυτή τη φορά το ευχαριστήθηκα πιο πολύ!  Η αδρεναλίνη στα ύψη και ο αγώνας συναρπαστικός με τους οδηγούς πολύ προσεκτικούς! Ελπίζω το ίδιο να λένε και για μένα και να μην προκάλεσα κανένα ατύχημα που δεν το κατάλαβα.. Η αλήθεια είναι πως σε κάποιες στροφές καταλάβαινα πως πατούσα πιο νωρίς το φρένο από άλλους οδηγούς που ήταν πίσω μου, αλλά δεν ξέρω πως αλλιώς θα έπρεπε να αντιδράσω..

 

Η απειρία μου βέβαια φάνηκε που αν και ξεκίνησα από την 4η θέση, στον 1ο γύρο από το άγχος της 4ης θέσης βγήκα εκτός και συνέχισα τελευταίος, αφού άφησα να με περάσουν όλοι. Δεν το έβαλα κάτω και τερμάτισα τελικά 8ος, παίρνοντας και τους πρώτους μου πόντους στο championship! (ΟΥΑΟΥΟΥ!! :-)).

 

Νομίζω ότι σε κάποια στιγμή ήμουν 5ος ή 6ος, αλλά έκανα 2 κωμικοτραγικά λάθη: α) επειδή είχα βάλει medium λάστιχα, στον 8ο γύρο σταμάτησα στα pits για να αλλάξω, αλλά δεν ήξερα που είναι τα pits kai μάλλον δεν μπήκα στα σωστά! (Μπήκα σε αυτά που είναι έξω από την τελευταία στροφή - ίσως γι αυτό δε φαίνεται και το pit stop στα αποτελέσματα;). β) Από το άγχος μου, τελικά στα pits άλλαξα μηχανή (φoβήθηκα μήπως μείνω λόγω turbo) και κάτι άλλο που δε θυμάμαι, αλλά ξέχασα να αλλάξω λάστιχα! Έτσι στον επόμενο γύρο, ξαναμπήκα στα ίδια pits και άλλαξα και λάστιχα. Αποτέλεσμα να χάσω (μόνο!) 2-3 θέσεις! :-))

 

Τέλος πάντων, σημασία δεν εχει ο προορισμός αλλά η διαδρομή, οπότε τέλος καλό όλα καλά! :-p.

 

Επειδή δεν ήξερα πως να πάρω replay, αν κάποιος έχει και φαίνεται το σημείο που βγήκα από το δρόμο, θα παρακαλούσα αν είναι δυνατό να το ανεβάσει να το μελετήσω :-)

 

Thank you guys!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ήξερα πως να πάρω replay, αν κάποιος έχει και φαίνεται το σημείο που βγήκα από το δρόμο, θα παρακαλούσα αν είναι δυνατό να το ανεβάσει να το μελετήσω :-)

 

Thank you guys!

 

Δες το post μου παραπάνω, το ανέβασα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eπιτελους πρωτος και εγω μια φορα !!! :D
πολυ ωραιος αγωνας.Μπραβο στα παιδια που εδιναν χωρο στις μπλε σημαιες.(δεν ευχαριστησα απο το μικροφωνο γτ το κουμπι ειναι εκτος τιμονιου.Οποτε με την λοτους λιγο επικινδυνο :p)
Mπραβο σε ολους , ΔΥΣΚΟΛΟ combo.μας εκαψες Πανο.Στο ξανα ειπα :hehe:
Ωραια ιδεα Ακη με το rolling start..Αποφυγαμε σιγουρα ατυχηματα.
Μπραβο και στον Δημητρη Liakjim που μας εκανε την τιμη να τρεξει μαζι μας.
Σας ευχαριστω και για τα συγχαρητηρια :D
ανταποδιδω και εγω σε ολους!

Λοιπον!!!

Αντε να οδηγησουμε κατι νεο , συγχρονο , Ιταλικης προελευσης , χωρις πολλα πολλα στη γεωμετρια, σε πιστα με αρκετες στροφες και χωρις πολλα περιθωρια προσπερασης!

ALFA ROMEO 4C  @Magione

:D

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.