Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Γιατί να μην είναι πλούσιος ρε γαμώτο!

 

Lancia-Delta-Evo-Martini-Racing-1.jpg?fi
WWW.AUTOBLOG.GR

Ο Miki Biasion, ο επαγγελματίας οδηγός αγώνων αναβιώνει την Lancia Delta Integrale, αφού ανακοίνωσε πως θα βγάλει στην αγορά 8 Delta Evo Martini Racing. Ουσιαστικά πρόκειται για 8...

 

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Γιατί να μην είναι πλούσιος ρε γαμώτο!

 

Lancia-Delta-Evo-Martini-Racing-1.jpg?fi
WWW.AUTOBLOG.GR

Ο Miki Biasion, ο επαγγελματίας οδηγός αγώνων αναβιώνει την Lancia Delta Integrale, αφού...

 

Μεγάλο μου απωθημένο. Την είχε γνωστός μου για χρόνια (evo2) , ώσπου την μετέτρεψε σε αγωνιστικό χωμάτινο και έκανε μερικούς αγώνες. 

Δεν θα ξεχάσω όταν έκατσα στη θέση του οδηγού, παιδικό όνειρο. Όταν δε με πήγε μία μικρή βόλτα τρελάθηκα...ακόμα και με 240 άλογα πέταγε. Ελαφρωμένη και με κοντή μετάδοση (max.180km.) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει καμιά αμφισβήτηση στο ότι ήδη βλέπουμε τι συγκρίσεις θα παρακολουθούμε απο εδώ και πέρα αλλά για  για μένα

το ενδιαφέρον έχει μετατοπιστεί στα lap times 

 

 

Παράθεση

1100-hp, $140K “Plaid” powertrain to crown its Model S

Παράθεση

The driver’s skill pays off with an impressive 1:30.4 lap time, making the Model S Plaid faster than a bevy of supercars and track stars

 

Παράθεση

For comparison, the fastest production car lap time on the track is the McLaren Senna’s 1:27.62, put down by Randy Pobst. Porsche’s 918 Spyder and GT2 RS aren’t far behind, with the last Viper ACR and a McLaren 720 finishing between them. There’s also the Lamborghini Huracán Performante ahead of the Model S, but that’s about it. The 1:30.4 lap puts Tesla ahead of the Ferrari 488 GTB, the hottest C7 Corvette, the Porsche 911 GT3, and the Camaro ZL1 1LE, which have all clocked times in the low 1:30s.

 

https://www.hagerty.com/media/news/watch-teslas-1100-hp-model-s-plaid-trounce-the-corvette-c7-zr1s-laguna-seca-lap-time/

 

Τιμές και ιπποδυνάμεις 

Έγινε επεξεργασία από Thresh86
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

Το οικογενειακό μας VW :p  (για όσους δεν με έχουν στο FB).

May be an image of 2 people, people standing and outdoors

 

Εννοείται όταν το φτιάξω θα έχω μόνιμα το βιβλίο "Παλιό ΠΑΣΟΚ ορθόδοξο" μπροστά μπροστά.

 

Ταμπούρα μπροστά, 35 άλογα 1300ρι αερόψυκτο boxer and the story goes on.

Ευελπιστώ να το κάνω 1500ρι να πιάσω τα 100 (έπιανε 80), όταν με το καλό το ξεσκουριάσω!

Έχεις τέτοιο πράγμα; type 1;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sotiris said:

Το οικογενειακό μας VW :p  (για όσους δεν με έχουν στο FB).

 

Εννοείται όταν το φτιάξω θα έχω μόνιμα το βιβλίο "Παλιό ΠΑΣΟΚ ορθόδοξο" μπροστά μπροστά.

 

Ταμπούρα μπροστά, 35 άλογα 1300ρι αερόψυκτο boxer and the story goes on.

Ευελπιστώ να το κάνω 1500ρι να πιάσω τα 100 (έπιανε 80), όταν με το καλό το ξεσκουριάσω!

 

E πέτα του ενα porsche boxer μεσα να πάρει τα  πάνω του αμα ειναι να κάνεις τέτοια φασαρία :hehe:

 

Μόνο απο type 3 εχω μια σύντομη εμπειρία το οποίο μίσησα με συνοπτικές διαδικασίες γιατι αφενός το πόδι μου χτύπαγε το τιμόνι για να αποσυμπλέξω τελείως οποτε αναγκαζόμουν να το σηκώνω στραβά τέρμα αριστερά  και για να βρώ την οπισθεν με τις 17 ντίζες μεχρι το κιβώτιο ήθελα περίπου ενα 10 λεπτο ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lakisss said:

Ξέρεις την αξία του έτσι; Είχαμε το type2 με το ενιαίο παρμπριζ. Θα κάνεις restore;

 

Ναι ναι εδώ και 5-6 χρόνια έχει αρχίσει να θέλει καλό κρύψιμο :p 

Αυτό λέει το πλάνο, είμαι σε αναζήτηση -έμπιστου- restorer, έχω 1-2 στο μυαλό μου αλλά ψάχνω.

Έγινε επεξεργασία από sotiris
Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Ναι ναι εδώ και 5-6 χρόνια έχει αρχίσει να θέλει καλό κρύψιμο :p 

Αυτό λέει το πλάνο, είμαι σε αναζήτηση -έμπιστου- restorer, έχω 1-2 στο μυαλό μου αλλά ψάχνω.

Αυτός κάνει πολύ σοβαρό restore, αν ενδιαφέρεσαι ψάξε τα βίντεο του.

 

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

πριν 52 λεπτά, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Ναι ναι εδώ και 5-6 χρόνια έχει αρχίσει να θέλει καλό κρύψιμο :p 

Αυτό λέει το πλάνο, είμαι σε αναζήτηση -έμπιστου- restorer, έχω 1-2 στο μυαλό μου αλλά ψάχνω.

Eνα τετοιο

d2421152e523118b80dee829c9003d2b.thumb.jpg.5bdbf535dfd40b5c2a9485574a1aaced.jpg

οταν δουλευα σε ενα φιλο το συμαζεψαμε.Ξηλωθηκε το πατωμα της καροτσας ο φιλος εκατσε ενα βραδυ και την στραντζαρισε

ολη και την αλλη μερα αφου καθαρισα το χωροδικτυωμα απο κατω μπηκαν κερια κολλες και τα σχετικα με αφησε να την τοποθετησω-κολλησω εγω.

Σειρα ειχαν τα παραπετα, τα πλαινα ντουλαπακια και ολως παραδοξως τα πισω φρυδια ηταν καθαρα.Βγηκαν οι πορτες επισκευαστηκαν οι μεντεσεδες, βγηκε

παμπριζ κλασσικα στις γωνιες ειχε τρυπες οπως και τα σκαλοπατια απο τις πορτες.Εκεινα οσο θυμαμαι βρηκαμε τοτε ανταλλακτικα ενω ολα τα υπολοιπα

γινανε στο χερι.Το μανικι ηταν η μουρη που ειχε ενα μεγαλο βαθουλωμα ( ο μπαρμπας ειχε κεντραρει καλα το δεντρο ? )και απαιτουσε καλο συντονισμο

στην σφυρηλατηση μιας και ηταν ενας μεσα αλλος εξω και εγω (μεσα) δεν ειχα οπτικη επαφη ωστε να ξερω που να βαζω την κοντρα.Ε με ριχνε κανα δυο

καντηλια και εστρωνα ?

Γενικα εγινε ενα καλο συμμαζεμα , βαφτηκε και το πορτοκαλι χρωμα της φωτο και παραδοθηκε.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.