Jump to content



Σοκ, άλλο ένα 970 νήμα.


Recommended Posts

edit Ένα μικρό update στο παράδειγμα ...

 

Εγώ πάντως αν αγόραζα μια 6-αδα μπύρες και τελικά οι 5 ήταν εντάξει αλλά η 6η ήταν κατα πολύ νερωμένη (κάπου διάβασα ότι είναι 85% ή 1/7) θα νευρίαζα, δεν θα έλεγα τι ωραία γεύση που είχαν οι άλλες 5 ούτε θα υπερασπιζόμουν την εταιρία λέγοντας έλα μωρέ αφού φούσκωσα με 5, την 6η δεν θα την έπινα οπότε οκ. XD

 

but hey thats me...

 

@Dolly

Τελικά μερικό refund πήρες?

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

 

Μην διαστρεβλώνεις το παράδειγμα μου υποβαθμίζοντας το σε φανμποίστικο σχόλιο. Πολύς κόσμος προσπαθεί να πάρει το μέρος της Nvidia εδώ και να ισχυριστεί ότι δεν τρέχει τίποτα. Τώρα στο ερώτημά σου τι θέλεις; Να σου δώσω εξηγήσεις για το αυτονόητο; Το βασικό είναι ότι ο κόσμος παραπλανήθηκε και αν κάποιος δεν έχει πρόβλημα που παραπλανήθηκε, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει και κανένας άλλος ή ότι θα πρέπει να το αγνοήσουμε.

 

Τι ακριβως διαστρεβλωνω?

Εδωσες ενα παραδειγμα και σου εκανα μια ερωτηση που βλεπεις να διαστρεβλωνω κατι.

 

Στην γραμμη που εχω βαλει bold συμφωνουμε 100% αλλωστε αυτο ειπα και γω 2-3 ποστ πιο πισω.

Η nvidia πουλωντας μια καρτα με διαφορετικο specs απο αυτα που εδειξε/παρουσιασε  αρχικα ουσιαστικα παραπλανησε/κοροιδεψε τους αγοραστες, φουστια δηλαδη.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως διαστρεβλωνω?

Εδωσες ενα παραδειγμα και σου εκανα μια ερωτηση που βλεπεις να διαστρεβλωνω κατι.

Το έκανες να φαίνεται λες και ενώ όλος ο κόσμος ασχολείτο με την παραπληροφόρηση του κοινού από την Nvidia, εγώ ασχολούμουν με τα οικονομικά της AMD. Ο τρόπος που έθεσες το ερώτημα ήταν λάθος. Δεν μπορείς στο ερώτημά σου να βάζεις το "ή" που έβαλες. Ισχύει το και, απλά εμάς ως καταναλωτές μας ενδιαφέρει η κοροϊδία προς εμάς. Την παράμετρο της AMD την έβαλα για να απαντήσω σε συγκεκριμένο ερώτημα και να δείξω ότι το όλο θέμα θα μπορούσε να χοντρύνει(αν υποθέσουμε ότι δεν φοβάται μην βγάλουν δικά της άπλυτα στην φόρα), όχι για να την αναδείξω ως σημαντική.

Αντε παλι...Ναι αν ηταν πεντε κι εγω θα νευριαζα. Τα gigas ειναι 4 ομως, οσα λενε. Και δουλευουνε μια χαρα...

med_gallery_33281_3_66315.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έκανες να φαίνεται λες και ενώ όλος ο κόσμος ασχολείτο με την παραπληροφόρηση του κοινού από την Nvidia, εγώ ασχολούμουν με τα οικονομικά της AMD. Ο τρόπος που έθεσες το ερώτημα ήταν λάθος. Δεν μπορείς στο ερώτημά σου να βάζεις το "ή" που έβαλες. Ισχύει το και, απλά εμάς ως καταναλωτές μας ενδιαφέρει η κοροϊδία προς εμάς. Την παράμετρο της AMD την έβαλα για να απαντήσω σε συγκεκριμένο ερώτημα και να δείξω ότι το όλο θέμα θα μπορούσε να χοντρύνει(αν υποθέσουμε ότι δεν φοβάται μην βγάλουν δικά της άπλυτα στην φόρα), όχι για να την αναδείξω ως σημαντική.

 

Δεν το εκανα να φαινεται τιποτα, εσυ το εθεσες το παραδειγμα και εγω εθεσα ενα ερωτημα τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

Εμενα ως καταναλωτη με νοιαζει αποκλειστικα και μονο η κοροιδια,  θα με πειραζε πολυ αν εδινα απο την τσεπη μου ενα ευλογο χρηματικο ποσο νομιζοντας οτι αγορασα το προιον Χ και στην πορεια μου ελεγε η εταιρεια του προιοντος που αγορασα, οτι "ξερετε συγνωμη καναμε λαθος το προιΟν που σας πουλησαμε δεν ειναι το Χ τελικα,  αλλα Υ¨.

 

Απο εκει και περα ας το φτασουν και στα ακρα (καταναλωτες, αντπαλες εταιρειες και οποιος αλλος νομιζει οτι εξαπατηθηκε) και αν κριθει οτι εχουν δικαιο ας αποζημιωθουν.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To Nai's Benchmark το εχω δει και το εχω τρεξει και οντως εχω δει κι εγω αυτα τα νουμερα. Ακομα και ο ιδιος ο dev αυτου του benchmark ειχε πει πως ισως τα αποτελεσματα δεν ειναι και τοσο αξιοπιστα εξαιτιας καποιων πραγματων που ουτε καν καταλαβα για να μεταφερω. Αυτη τη στιγμη δεν μπορω να βρω λινκ ομως. Ας δεχθουμε οτι ολα ειναι σωστα ομως

 

1ον) Νομιζω φαινεται καθαρα οτι η καρτα δεν εχει 3,5GB, αλλα παραπανω. 

2ον) Το ποσο σωστα και γρηγορα δουλευει η καρτα μου θα μου το πει ενα bench? H τα τοσα αλλα που υπαρχουν και δειχνουν τις επιδοσεις της καρτας; Η μηπως ακομα καλυτερα οι δοκιμες που εχω κανει εγω και τοσοι ακομα που εχουν αυτη την καρτα; Απο τη στιγμη που ακομα και στα 3,7GB Vram usage η καρτα δεν χανει ουτε μισο frame και επουδενι δεν εμφανιζει stuttering ακομα και σε ενα τοσο απαιτητικο και βαρυ παιχνιδι οπως το SoM, για μενα η καρτα και μαζι και η μνημη της δουλευει αψογα. Γι αυτο και οσον αφορα ΤΗ ΜΝΗΜΗ της εγω δεν αισθανομαι εξαπατημενος. 

Link to comment
Share on other sites

2ον) Το ποσο σωστα και γρηγορα δουλευει η καρτα μου θα μου το πει ενα bench? H τα τοσα αλλα που υπαρχουν και δειχνουν τις επιδοσεις της καρτας; Η μηπως ακομα καλυτερα οι δοκιμες που εχω κανει εγω και τοσοι ακομα που εχουν αυτη την καρτα; Απο τη στιγμη που ακομα και στα 3,7GB Vram usage η καρτα δεν χανει ουτε μισο frame και επουδενι δεν εμφανιζει stuttering ακομα και σε ενα τοσο απαιτητικο και βαρυ παιχνιδι οπως το SoM, για μενα η καρτα και μαζι και η μνημη της δουλευει αψογα. Γι αυτο και οσον αφορα ΤΗ ΜΝΗΜΗ της εγω δεν αισθανομαι εξαπατημενος. 

Βασικά δεν γνωρίζεις την συμπεριφορά της κάρτας αν αυτή είχε 4GB ενιαίας μνήμης. Οπότε δεν γνωρίζεις αν χάνει ή δεν χάνει frame. Για το stuttering, γενικά, άλλοι το βλέπουν, άλλοι όχι. Στην τελική επιμένεις και αναφέρεσαι στις επιδόσεις της κάρτας όταν δεν είναι αυτό το θέμα.

Αλλά ας δούμε τις επιδόσεις. Αν πάρω ένα κουτί μιας GTX 970 και γράψω απέξω 3,5GB, 56 ROPs, 1,75ΜΒ cache, προφανώς οι επιδόσεις δεν θα αλλάξουν σε σχέση με αυτές που γνωρίζουμε. Αυτό που δεν ξέρουμε και δεν θα μάθουμε ποτέ όμως και ούτε εσύ θα μάθεις, είναι τις επιδόσεις της 970 με 4GB ενιαίας μνήμης, 256bit data bus, 224GB/sec bandwidth, 64ROPs και 2MB cache. Επειδή δεν θα το μάθεις ποτέ, δεν θα νιώσεις εξαπατημένος ποτέ. Ignorance is a bliss λένε και αυτό δεν το αναφέρω για να σε προσβάλω, απλά θεωρώ ότι περιγράφει πλήρως την συμπεριφορά σου πάνω στο θέμα αυτό.

Αν σκοπεύεις να κρατήσεις την κάρτα σου για χρόνια όμως, όταν σε 2-3 χρόνια η κάρτα σου θα τα βρίσκει σκούρα, τότε πιστεύω θα αρχίσεις να σκέφτεσαι και να αναρωτιέσαι το πως θα απέδιδε η κάρτα αν είχε τα διαφημιζόμενα τεχνικά χαρακτηριστικά. Τώρα εντάξει. Τώρα η κάρτα σπέρνει στα 1080p που είσαι εσύ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να διαβασω τα ανωθεν,sorry απλα εδω εγινε μεγιστο λαθος 3.5gb ειναι το λειτουργικο της καρτας,τωρα για 500mb δεν σωζεσαι,στο κοινο που απευθυνεται η καρτα ειναι μια χαρα,οσοι καναν sli την φαγανε αλλα και παλι τι 3.5 τι 4 η αληθεια να λεγεται,ολο φωναζουμε για τριχες...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν γνωρίζεις την συμπεριφορά της κάρτας αν αυτή είχε 4GB ενιαίας μνήμης. Οπότε δεν γνωρίζεις αν χάνει ή δεν χάνει frame. Για το stuttering, γενικά, άλλοι το βλέπουν, άλλοι όχι. Στην τελική επιμένεις και αναφέρεσαι στις επιδόσεις της κάρτας όταν δεν είναι αυτό το θέμα. Αλλά ας δούμε τις επιδόσεις. Αν πάρω ένα κουτί μιας GTX 970 και γράψω απέξω 3,5GB, 56 ROPs, 1,75ΜΒ cache, προφανώς οι επιδόσεις δεν θα αλλάξουν σε σχέση με αυτές που γνωρίζουμε. Αυτό που δεν ξέρουμε και δεν θα μάθουμε ποτέ όμως και ούτε εσύ θα μάθεις, είναι τις επιδόσεις της 970 με 4GB ενιαίας μνήμης, 256bit data bus, 224GB/sec bandwidth, 64ROPs και 2MB cache. Επειδή δεν θα το μάθεις ποτέ, δεν θα νιώσεις εξαπατημένος ποτέ. Ignorance is a bliss λένε και αυτό δεν το αναφέρω για να σε προσβάλω, απλά θεωρώ ότι περιγράφει πλήρως την συμπεριφορά σου πάνω στο θέμα αυτό. Αν σκοπεύεις να κρατήσεις την κάρτα σου για χρόνια όμως, όταν σε 2-3 χρόνια η κάρτα σου θα τα βρίσκει σκούρα, τότε πιστεύω θα αρχίσεις να σκέφτεσαι και να αναρωτιέσαι το πως θα απέδιδε η κάρτα αν είχε τα διαφημιζόμενα τεχνικά χαρακτηριστικά. Τώρα εντάξει. Τώρα η κάρτα σπέρνει στα 1080p που είσαι εσύ.

 

frame δεν χανει και το ξερω και το δειχνω στο βιντεο. Με οσα παιζει στα 3, 3,2 GB Vram με τοσα παιζει και με 3,6 3,7 GB. Αυτο εννοω. Για rops, cache κλπ σου εχω πει οτι συμφωνω εξαρχης και το εχω γραψει κι εγω οτι μονο στο μελλον θα δουμε κατα ποσο θα επηρρεασουν αυτα την αποδοση της καρτας. Που και να επηρρεαστει η καρτα, αν τα βρει σκουρα οπως λες και παλι δεν θα μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για το αν φταινε τα rops, η cache κτλ η τα νεα παιχνιδια η οι τεχνολογιες που θα υπαρχουν τοτε. Τεσπα, οπως εχω ηδη πει δεν ειμαστε μεντιουμ και το κατα ποσο η 970 ειναι future proof θα το δειξει μονο ο χρονος.

Link to comment
Share on other sites

giorgos2187 γιατι στο video σου η κάρτα σου δείχνει 95% την μνήμη στα 3500+ vram usage και ενα μονο μικρο ποσοστο φτανει μέχρι και 3700? Γιατί δεν πιάνει το 100% 4098?? όπως σε αλλες καρτες?

Το addon Hi ress textures το χρησιμοποιείς?

Τα γραφικά είναι όλα ultra?

Γιατί σε αλλά βίντεο βλέπω 100% την μνήμη να γεμίζει ενω σε σένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικα ειναι ολα στα ultra, ναι. Για το addon Hi ress εννοεις την αναλυση σωστα; Που μπορεις να την ρυθμισεις στο 100% η 150%... Δεν θυμαμαι καθολου τωρα ποια επιλογη ειχα στα σιγουρα αλλα μαλλον το ειχα στο 100%

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω σαν υποψηφιος αγοραστης της 970 (οποιαδηποτε υλοποιηση-πραγματικα σκεφτομουν αγορα της μεσα στην ανοιξη-καλοκαιρι) , ενοχλουμαι με ολη την ψευτια και συμφωνω  με τον yanni σε ενα σημειο περισσοτερο απο τα υπολοιπα

 

Βασικά δεν γνωρίζεις την συμπεριφορά της κάρτας αν αυτή είχε 4GB ενιαίας μνήμης. Οπότε δεν γνωρίζεις αν χάνει ή δεν χάνει frame. Για το stuttering, γενικά, άλλοι το βλέπουν, άλλοι όχι. Στην τελική επιμένεις και αναφέρεσαι στις επιδόσεις της κάρτας όταν δεν είναι αυτό το θέμα.

Αλλά ας δούμε τις επιδόσεις. Αν πάρω ένα κουτί μιας GTX 970 και γράψω απέξω 3,5GB, 56 ROPs, 1,75ΜΒ cache, προφανώς οι επιδόσεις δεν θα αλλάξουν σε σχέση με αυτές που γνωρίζουμε. Αυτό που δεν ξέρουμε και δεν θα μάθουμε ποτέ όμως και ούτε εσύ θα μάθεις, είναι τις επιδόσεις της 970 με 4GB ενιαίας μνήμης, 256bit data bus, 224GB/sec bandwidth, 64ROPs και 2MB cache. Επειδή δεν θα το μάθεις ποτέ, δεν θα νιώσεις εξαπατημένος ποτέ. Ignorance is a bliss λένε και αυτό δεν το αναφέρω για να σε προσβάλω, απλά θεωρώ ότι περιγράφει πλήρως την συμπεριφορά σου πάνω στο θέμα αυτό.

Αν σκοπεύεις να κρατήσεις την κάρτα σου για χρόνια όμως, όταν σε 2-3 χρόνια η κάρτα σου θα τα βρίσκει σκούρα, τότε πιστεύω θα αρχίσεις να σκέφτεσαι και να αναρωτιέσαι το πως θα απέδιδε η κάρτα αν είχε τα διαφημιζόμενα τεχνικά χαρακτηριστικά. Τώρα εντάξει. Τώρα η κάρτα σπέρνει στα 1080p που είσαι εσύ.

 

Στο κοκκινο σημειο , στην προκειμενη , θα σκεφτομουν ΑΚΡΙΒΩΣ το αντιθετο απο αυτο. Θα ενιωθα εξαπατημενος οχι για τη μνημη που φαινεται να αποδιδει αν και πιο αργη, αλλα για ολα τα υπολοιπα ακομη και αν δεν κανανε σημαντικη διαφορα στις επιδοσεις! Τωρα ειναι δικαιωμα του καθενος να στηριζει την καρτα του επειδη του αποδιδει καλα, αλλα χανουμε το δασος ετσι.

 Σε εχουν εξαπατησει φιλε Γιωργο και ας μη το βλεπεις, ας μη νιωθεις ετσι (ειναι αλλωστε δικαιωμα σου) . Μακροπροθεσμα , ισως, θα θυμηθεις τα οσα ελεγε ο yanni,ισως ομως και οχι. Για να μη με παρεξηγησεις, δεν εχει να κανει με τις αποδεδειγμενα πολυ καλες επιδοσεις που εχει η 970 και βλεπεις και ο ιδιος στο μηχανημα σου(και μπορει να συνεχισει να εχει ανεξαρτητως με οσα λεμε για το ΑΝ θα ειχε τα διαφημιζομενα specs) , αλλα με το τι σου πουλησαν και τι πραγματικα αγορασες ! 

Εγω μετα απο ολα αυτα, τι πρεπει να σκεφτω για να αγορασω την εν λογω καρτα. Τις σουπερ επιδοσεις της (που ειναι γεγονος) ή οτι αλλο μου δειξανε και αλλο παιρνω; Ασχετως με το οτι πλεον αποκαλυφθηκε ολο αυτο το σκηνικο, μενω στις πρωτες παρουσιασεις και διαφημισεις της καρτας. 

 

Τελος, ειναι πολυ ευστοχα τα παραδειγματα του yanni με το τυρι κλπ... 

 

ΥΓ: Τηρησες σιγη μετα την αναφορα του hd texture pack. Το εγκατεστησες και ειδες διαφορες; Ειναι σημαντικο να γνωριζουμε ! Εαν θες μοιρασου μαζι μας τις εντυπωσεις σου!

ΥΓ2: Τελικα τι εγινε με το refund (εαν αγοραστηκε η καρτα απο τον ts και αν το εθεσε σε ισχυ φυσικα )  ; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντα ψωνιζα βλεποντας μεχρι και τα benchmarks που κυκλοφορουν στο διαδικτυο. Οποτε και σημερα να ψωνιζα παλι αυτην θα επαιρνα. Δεν προσπαθω να αποσιωπησω κατι μετα το ποστ του @Arxagelos απλα δεν εχω ασχοληθει ακομα. Περιμενω πρωτα να μου ερθει ενας καινουριος σκληρος και αφου μεταφερω ολα τα παιχνιδια εκει μετα θα κατεβασω και το εξτρα πακετακι και θα κανω δοκιμες και μετα απ ολα αυτα θα φτιαξω βιντεο και θα το ανεβασω κι αυτο ευχαριστως. Ειναι ομως καμποση διαδικασια οποτε θα μου επιτρεψεις να το κανω οταν μπορεσω φανταζομαι.

Επειδη ισως εχει παρεξηγηθει, οταν λεω οτι η καρτα δεν χανει frames εννοω οτι (οπως φαινεται κι στο βιντεο που εχω ηδη ανεβασει) οσα παραγει η καρτα οταν χρησιμοποιει 2,7 εως 3,3 gb vram, τοσα παραγει και οταν χρησιμοποιει 3,7gb vram (μεχρι τοσα εχει φτασει). Και επισης εχω πει πως το false advertisement υπαρχει οντως και αν υπαρχει καποιος τροπος να τιμωρηθει η nvidia, ας γινει. 100% συμφωνος ειμαι.

Το παραδειγμα με το τυρι το χρησιμοποιει ο γιαννης για να υποστηριξει οτι η amd μπορει να δικαιωθει σε μια δικαστικη διαμαχη για χαμενα κερδη απο ολο αυτο, πραγμα το οποιο ομως δεν προκειται να γινει. Απλα δεν προκειται. Αυτο που περιγραφει, σε πολυ χειροτερη μορφη εφαρμοζεται στο συνολο σχεδον του παγκοσμιου εμποριου εις βαρος του 70% που ειναι μικρομεσαιες επιχειρησεις και ποτε δεν "πληρωθηκαν" απο καμια εταιρια-μεγαθηριο.

Link to comment
Share on other sites

Το παράδειγμα του yanni θεωρώ πως είναι all around. Στο βάθος για αυτό που λες, και κυρίως στο θέμα του τι αγοράζει ο καταναλωτής. Από όπου και να το δεις,δίκαιο έχει άσχετα αν πιστεύω πως η amd δε μπορεί να δικαιωθεί για κάτι.

Δεν αμφισβητεί νομίζω κανείς το βίντεο και το ότι δε χάνεις fps (φυσικά και ΔΕΝ είσαι υποχρεωμένος να ανεβάσεις νέο βίντεο!!).

Έχω όμως την αίσθηση ότι σε ενδιαφέρει ναι μεν να τιμωρηθεί η nvidia για το θέμα, αλλά εσύ αισθάνεσαι κομπλέ επειδή δε χάνεις fps και γενικά η κάρτα είναι τούμπανο.

Το δικό μου point είναι ότι άλλο σου πούλησαν και άλλο πήρες ανεξάρτητα από τις εξαιρετικές επιδόσεις στα γκειμς.

Μπορεί και εγώ να την έπαιρνα (και είμαι nvidia fan από εποχές ti 4200 [emoji14] ) σκεπτόμενος ότι θα παίζω για καιρό 1080p@60 fps απροβλημάτιστα, αλλά θα αισθάνομαι εξ'αρχής εξαπατημενος.

Όπως κάπου παραπάνω ειπώθηκε,ας πέσει η τιμή της και ίσως στο μυαλό μας να ισοσταθμιστει κάπως το πράγμα. Αν και δε θα αναιρεί την ψευδή διαφήμιση.

Δε με καλύπτει το ότι ακόμη και σήμερα αποτελεί vfm για τις επιδόσεις της, όταν άλλα μου λένε και άλλα μου πουλάνε.

Δικαίωμα του καθενός βέβαια είναι αυτό να αποτελεί μαξιλαράκι για να προβεί στην αγορά της κάρτας!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα. Οταν εσκασε το θεμα αμεσως σχρδον απευθυνθηκα στο μαγαζι απ οπου την πηρα για να δω αν μπορω να κερδισω κατι, κυριως καποιο refund. Προφανως και δε θα με χαλαγε ετσι; Το μαγαζι ομως τοτε σαν επισημη θεση της nvidia ειχε τα διαγραμματα που εδειχναν πως συμπεριφερεται η καρτα σε συγκριση με την 980 και το οτι δεν τιθεται θεμα αποζημιωσης. Οποτε και το σταματησα εκει. Το οτι την κραταω για τις επιδοσεις της μιας και με υπερκαλυπτουν ειναι επισης προφανες. Και οπως σου ειπα επειδη γενικα ψωνιζω με βαση τις επιδοσεις παλι αυτην θα ψωνιζα.

Δεν εχω κανενα προβλημα να ξανακανω δοκιμες και να δειξω καποιο βιντεο. Αν ειχα προβλημα δεν θα ειχα δειξει ουτε το πρωτο. Απλα θα το κανω οταν βρω χρονο και φτιαξω κανα δυο αλλα πραγματακια που προεχουν. Το βιντεο αυτο το εφτιαξα για να το δειξω σε δυο μελη του φορουμ που αναρωτιονταν για το αν ειναι καλη επιλογη η 970, πραγμα που εκανα κιολας μεσω πμ. Δεν εχω προβλημα να βοηθησω κι αλλους ειτε σε πμ ειτε δημοσια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παραδειγμα με το τυρι το χρησιμοποιει ο γιαννης για να υποστηριξει οτι η amd μπορει να δικαιωθει σε μια δικαστικη διαμαχη για χαμενα κερδη απο ολο αυτο, πραγμα το οποιο ομως δεν προκειται να γινει.

Ναι, εντάξει, είσαι ο δεύτερος που υποβαθμίζει το εν λόγω παράδειγμα επιμένοντας σε μια και μόνη φράση που δεν μας αφορά ως χρήστες, αλλά όντως προστέθηκε για να δείξει ότι το πράγμα θα μπορούσε να χοντρύνει.

 

Ως χρήστες όμως ας κρατήσουμε το κομμάτι που λέει ότι όποιος αγόρασε την κάρτα παραπλανήθηκε και ας μείνουμε και στην επιμονή κάποιων να επιμένουν να λένε, "Ναι, ΟΚ, μας δουλέψανε, αλλά και πάλι ωραία γεύση έχει και πάλι 1 κιλό είναι".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε boy γιατι μου επιτιθεσαι συνεχως; εφιαλτη θα σε δω στο τελος!!! Οταν συζητουσαμε τοτε, αυτο το παραδειγμα για αυτο το λογο δεν μου το εδωσες; Για να δειξεις οτι η AMD θα μπορουσε να ζητησει οικονομικη αποζημιωση; ετσι το πηρα εγω και ετσι απαντησα. Αν καταλαβα λαθος στγγνωμη ντε!

Κοιτα να δεις που μπηκα σ ενα θεμα για να δειξω χειροπιαστα οτι η 970 δεν εχει προβλημα να χρησιμοποιησει πανω απο 3,5 gb vram και εχω κανει οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.