Jump to content


Deus Ex: Mankind Divided


xtrmsnpr

Recommended Posts

Μερικά αποτελέσματα απ' το in game benchmark (ελπίζωντας ναναι αντιπροσωπευτικό) στο σύστημα της υπογραφής για όποιον έχει παρόμοιο σύστημα και ενδιαφέρετε αν θα του παίζει. MSAA φυσικά κλειστό. 1080p, drivers 372.54 , day one patch λογικά applied μιας και είχε κάνει 20gb preload και κατέβασε άλλα 3μίση.

 

Ultra:

 

ultra.jpg

 

Very High:

 

very high.jpg

 

High:

 

high.jpg

 

Σίγουρα τα γραφικά του δεν ανταποκρίνονται στα frames που βγάζει, αλλά πραγματικά οι διαφορές μεταξύ high και ultra είναι αστείες.

 

Who is high and who is ultra??? :hehe::hehe:

 

a.jpg  b.jpg

 

 

c.jpgd.jpg

 

#lol :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kavadias
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια στα 1440p ολα τερμα χωρις msaa το παιχνιδι παει 59-85 fps με Gtx 1080 στα μαμα ρολογια. 

 

P.S πως αλλαζω υπογραφη???

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αντε κ ενα απο εμενα πριν παω για υπνο :)

 

Ultra preset msaa off(1080p)

Capture.PNG

 

Very High preset msaa off

Capture1.PNG

 

Απο το λιγο που ειδα, διαφορες στο ματι, παιζοντας το παιχνιδι δεν υπαρχουν μεταξυ ultra & very high

 

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

''I strongly recommend that people stay away from the Ultra preset. The Ultra settings offer very very very little visual improvements over high and Very high, yet lead to a great performance loss.
I would instead recommend that people pick the High preset, and then manually increase the settings that they care about.
Ultra was not created for 99% of us. ''

 

^_^

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@csaris Χρήστο 99% είναι το GPU load! Αλλού είναι το πρόβλημα του παιχνιδιού! Χρειάζεται ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

Όποιος δεν έχει το παιχνίδι και αναρωτιέται τι και πώς ας δει το παρακάτω video! Τον συγκεκριμένο τύπο τον εμπιστεύομαι πολύ μιάς και πολλά νουμερά του ταίριαζαν σχεδόν πάντα με τα δικά μου αλλά και φίλων μου! Enjoy!

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

@csaris Χρήστο 99% είναι το GPU load! Αλλού είναι το πρόβλημα του παιχνιδιού! Χρειάζεται ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

Όποιος δεν έχει το παιχνίδι και αναρωτιέται τι και πώς ας δει το παρακάτω video! Τον συγκεκριμένο τύπο τον εμπιστεύομαι πολύ μιάς και πολλά νουμερά του ταίριαζαν σχεδόν πάντα με τα δικά μου αλλά και φίλων μου! Enjoy!

 

Που ακριβως ειναι το προβλημα? Στο οτι δεν εχει κανει σωστο σεταρισμα στα options?

 

Edit: Εβαλα 1080 για να δω τι γινεται. Κατω απο 83 fps δεν εχω δει.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, LocoDiceGR said:

Μια χαρα ειναι, το βαζεις στα high και παιζεις.

Δεν είμαι αυτής της λογικής... Επειδή είναι το παιχνίδι προβληματικό και δεν έχουν κάνει σωστό optimization θα πρέπει όσοι έχουν σκάσει λεφτά για κάρτες να παίξουν το συγκεκριμένο στα high επειδή ο developer δεν δίνει δεκάρα για το PC??? Συγνώμη δεν θα πάρω! Άσε που μεταξύ Ultra & High δεν υπάρχει σχεδόν καμία διαφορά οπτικά! Απο κεί να καταλάβεις τι φοβερή GFX Engine έχει απάνω! Υπάρχουν άλλα games πολύ καλύτερα απο αυτό και Multiplayer κιόλας και με ανώτερα γραφικά και τα πάντα! ;) Οοοόταν το patchάρουν Full τα ξανά λέμε!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Δεν είμαι αυτής της λογικής... Επειδή είναι το παιχνίδι προβληματικό και δεν έχουν κάνει σωστό optimization θα πρέπει όσοι έχουν σκάσει λεφτά για κάρτες να παίξουν το συγκεκριμένο στα high επειδή ο developer δεν δίνει δεκάρα για το PC??? Συγνώμη δεν θα πάρω! Άσε που μεταξύ Ultra & High δεν υπάρχει σχεδόν καμία διαφορά οπτικά! Απο κεί να καταλάβεις τι φοβερή GFX Engine έχει απάνω! Υπάρχουν άλλα games πολύ καλύτερα απο αυτό και Multiplayer κιόλας και με ανώτερα γραφικά και τα πάντα! ;) Οοοόταν το patchάρουν Full τα ξανά λέμε!

Θες παραπανω απο 85 fps στα ultra 1080p?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fatalara said:

Θες παραπανω απο 85 fps στα ultra 1080p?

Έχεις καταλάβει οτι παίζεις με κάρτα των 700€ και ζορίζεσαι στα Ultra στο 1080p???

Δεν πάει προσωπικά σε σένα αλλιώς το εννοώ! ;) 

H GTX1080 εντωμεταξύ έχει λίγους μήνες που έχει βγεί... δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να πώ για να γίνω κατανοητός!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι μια χαρά, σε γενικές γραμμές.

 

Τι εννοώ. Για το κοινό του είναι καταπληκτικό, τώρα το να το συγκρίνεις με multiplayer π.χ @Dj_ALeX το βρίσκω λίγο άτοπο. Δεν αρέσουν σε όλους τα multi και δεν αρέσει σε όλους το Battlefield πχ. όσο καλογραμμένο ναναι και ωραία γραφικά να έχει. Μην μπαίνουμε στο τριπάκι να κολλάμε τόσο πια στο "πως τρέχει" και το gameplay/story και γενικώς όλα τα elements που "κάνουν" ένα παιχνίδι να μας αφήνουν αδιάφορους.

 

Δεν είναι το clusterfuck που ήταν το Arkham Knight σε καμμία περίπτωση. Αλλά:

  1. Τα γραφικά του δεν δικαιολογούν τις απαιτήσεις του.
  2. Η διαφορά μεταξύ High και Very High και Ultra, είναι τόσο μηδαμινή που ούτε σε still images δεν την καταλαβαίνεις.

Δεν είναι καλό port. Δεν είναι και έκτρωμα ή unplayable βέβαια. Αν είχαν βάλει το high σαν ultra και κόβαν από κει και κάτω θα λέγαμε όλοι τώρα πόσο καλό optimization κάνανε και πάει το παιχνίδι νερό στο ultra με μια 970. :p

 

Τα microtransactions, το episodic content κλπ. (θα δώσουμε 25$ season pass για 2, 2ώρες αποστολές απ' ότι φαίνετε και μερικά ingame items) για μένα είναι πολύ χειρότερα. πχ. 5$ dlc για 2 grenades, ammo, 1 όπλο... σε AAA single player παιχνίδι... ΓΕΛΟΙΑ πράγματα. λες και παίζουμε κανά f2p diablo clone...

Έγινε επεξεργασία από kavadias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.