Jump to content


Deus Ex: Mankind Divided


xtrmsnpr

Recommended Posts

1 hour ago, fatalara said:

Μα καλα τι το αγορασατε ρε κοροιδα δεν βλεπετε οτι ειναι unplayable?

 

 

Το πιο δυσκολο σημειο για τα frames που πετυχα στο παιχνιδι μεχρι τωρα. 

Smooth as F*** ;)

 

 

Edit:

 

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι ειναι καταπληκτικο κ τελικα θα το παρω κ το season pass:T:

 

Με τα παρακατω settings(nvidia optimal) δεν εχω δει παρακατω απο 92fps πουθενα μεχρι στιγμης

 

Παιζει απο 92 εως 120 χωρις το παραμικρο προβλημα(stutters, tears, dips κτλ)

 

GPU usage 96-99%(372.54 driver)

 

 

Capture.PNG

Capture1.PNG

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος csaris έγραψε:

Αφου βγεις απο το game γτ κανει τοση ωρα cloud sync???

 

Το κανει και σε κανεναν αλλο?

Σε ολα τα παιχνιδια το κανει εδω και 2 εβδομαδες.

 

Σφαιρες που αγοραζουμε?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fatalara said:

Σε ολα τα παιχνιδια το κανει εδω και 2 εβδομαδες.

 

Σφαιρες που αγοραζουμε?

 

Εχει στις πολεις αμα πατησεις το Μ για να βγει ο χαρτης κατι καροτσακια του σουπερ μαρκετ.

 

Εκει εχουν σφαιρες, οπλα και γκατζετακια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ARMAGEDDON said:

επ τι γίνετε εδώ , τώρα είδα το baraki :p@Dj_ALeX  όλα καλά μια χαρά το παιχνίδι τρέχει σε όλα τα συστήματα κομπλέ !

εγώ περιμένω retail έκδοση που μου την έκαναν δώρο :p

Καλό gaming.. πρόσεχε τα μπουκάλια με το ουίσκι μονάχα... είναι 20άρια όχι τπτ άλλο :hehe: 

Εμένα θα μου το κάνουνε πάσα αν και τους είπα δεν το βιάζομαι... :hehe:  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

[30-08-2016] PC Patch notes for Deus Ex: Mankind Divided Patch build 524.15

We have just released another PC patch for Deus Ex: Mankind Divided, v1.2 build 524.15. This patch focusses on critical issues that were reported by users during the week after release.

This patch will be applied by Steam automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client.
 

The following fixes are in this patch:

• Fixed a crash during the subway loading scene.
• Fixed issue with loading a saved game while in cover and pressing [SPACE], causing Jensen to vault over cover.
• Fixed crash when leaving for Golem City.
• Fixed issues where the UI was offset at some aspect ratios, such as 21:9.
• Fixed issue where vibration was not working on gamepad.
• Fixed an issue where some keyboard language settings could cause the game to not launch.
o Some users had a workaround by creating a new user account or by changing their keyboard language setting.
• Fixed various issues related to Breach.
• Fixed issues related to Tobii EyeTracking.

 

Note about performance:

We are seeing people reporting performance issues when playing the game on Very High/Ultra settings with MSAA set to 2x, 4x, or 8x. We would like to emphasize again that these options are very demanding.
We recommend everyone that is running at recommended spec or higher to start with the High Preset and MSAA turned off, and then tweak the options to optimize your experience.

While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this patch and prefer to stay on older versions, we have made a Beta available on Steam, v1.0_build 524.6, v1.0_build 524.7 and v1.1_build 524.10, that can be used to switch back to previous versions.


We will keep monitoring for feedback and will release further patches as it seems required. We always welcome your feedback!

Relevant thread

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To τερματισα! Συνολο μου πηρε 16 ωρες, απο οσο λεει το steam.

 

Το game ειναι παρα πολυ καλο, δουλεμενο με τελεια γραφικα αλλα ελαφρως μικρο, καμια σχεση δηλαδη με το 1ο deus ex. Στο μεσαιο επιπεδο δυσκολιας ειναι πολυ ευκολο γτ κατα κυριο λογο οι npc ειναι λιγο στοκοι και κατα 2ο μπορεις απλα να τους καθαριζεις αβερτα χωρις να χρειαζεται να μπαινεις stealth καθε φορα. 

 

Με χαλασε που δεν εχει σε διαφορα σημεια του στορυ boss οπως τα παλια και εχει εναν ολο κι ολο, το γομαρι τον καραφλα τον Marchenko, τον οποιο τον σκοτωνεις ευκολα σχετικα. Εννοειται οτι βγαινει και 2ο γιατι το στορυ μενει στη μεση... Γενικα σαν ορεκτικο ειναι το game για να περιμενεις το επομενο στο οποιο θα γινει χαμος.

 

Οταν τερματισεις σου δειχνει τα ending credits που κρατανε κανενα 20 λεπτο με το ρολοι, εχει ατελειωτα σεντονια απο ονοματα με ολους του συνεργατες μεχρι τους παρκαδορους, και τους καφετζηδες και δεν μπορεις να τα κανεις skip... LOL.

 

Αφου το τελειωσεις και περασει και το 20 λεπτο  των ending credits σου δινει επιλογη να κανεις new game + κρατωντας τα οπλα σου και τα xp σου, ετσι ωστε να δεις και τις διαφορετικες πτυχες του στορυ αλλα και να ξεκλειδωσεις και ολα τα augmentations τα οποια ειναι αδυνατο να το κανεις την πρωτη φορα!

 

Αυτα.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ παιδεύομαι και κατάντησα να ρίξω την δυσκολία ίσα ίσα για να προχωρήσω λιγάκι... Μα τόσο άχρηστος...??? 

 

Για να μην αναφέρω ότι δεν έχω καταλάβει ακόμα πως γίνετε το hacking... ότι κάνω κατα λάθος το κάνω και αυτό με πολλές προσπάθειες... :blush::blush::blush:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, LocoDiceGR said:

άραξε όλο και κάποια μπινιά θα κάνουν στον επόμενο driver (it's meant to be played) !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είναι preview το DX12 και για να το ενεργοποιήσεις πας στα properties beta... ακόμα κανονικό update δεν υπάρχει επίσημο !

επίσης Microsoft στρώσε τον ποπό σου για το dx12  ! το Vulkan σε παίρνει από όλες τις τρύπες !

και κλείνω θυμίζει κατάσταση mantle το τωρινό Dx12 στην πλευρά της amd !

 

εγώ που το δοκίμασα το preview απογοητεύτηκα λίγο και προσπαθώ να δω ποιος δεν κάνει καλά την δουλειά του το cpu μου ή στην microsoft που πίνουν καφέδες και τριγυρνάνε στο las vegas ?

 

στο High preset με mssa of

dx12

average = 63,9

min         = 42,7

max        = 92,2

 

dx11

average  = 67,1

min          = 24,2

max         = 101

 

μάλλον πλέον δεν είναι τόσο δυνατός ο i7 920 και δεν μπορεί να ακολουθήσει το νέο dx12 αλλά από την άλλη στο vulkan όλα καλά, αυτό φένετε από τα νούμερα που δίνει και το guru 3d στο deusX..... οπότε ξανά πηγαίνουμε την κουβέντα για το las vegas και microsoft ...

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς ενημέρωση, στα όσα έψαξα σχετικά με τη μηχανή γραφικών το παιχνίδι είναι ένα μικρό χαστούκι στην nvidia. Από πλευράς anti"gameworks". Η μηχανή γραφικών του παιχνιδιού είναι από μόνη της amd friendly + async και γι αυτό έχουμε τα ανάλογα αποτελέσματα. Σαν amd " gameworks " φανταστείτε το. 

 

Οπως έχουμε τα nvidia friendly games έτσι έχουμε και τα amd friendly. 

Επίσης βλέπουμε το ίδιο σκηνικό να κυριαρχεί και στο hitman καθώς και αυτό ίδια μηχανή με του deus ex έχει

 

ΟΠΩΣ και να χει το DX12 φαίνεται πολύ ανώριμο και ανέτοιμο για να το πάρουμε στα σοβαρά για τώρα. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με εδώ βρίσκομε σε καλά επίπεδα περίπου 3 καρέ πίσω στο avg και 7 στο min και έχει i7 6700k στα 4.7Ghz και εγώ i7 920 4Ghz (τελικά μήπως θέλουμε more threads  ?) , θα το μάθουμε τους επόμενους μήνες με την άφιξη των ZEN

με ultra preset εκτός mssa 1080p dx12

average : 55.9

min : 40.4

max: 73.5

08113850621l.jpg

 

 

http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/deus_ex_mankind_divided_directx_12_performance_review/2

 

μην ξεκινήσετε τα περι i7 920 kai 6700k ξέρουμε ότι ο i7 920 τον πίνει στο Online κομμάτι , για single player ακόμα καλός είναι !
 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.