Jump to content



Deus Ex: Mankind Divided


xtrmsnpr

Recommended Posts

πριν 21 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Έχεις καταλάβει οτι παίζεις με κάρτα των 700€ και ζορίζεσαι στα Ultra στο 1080p???

Δεν πάει προσωπικά σε σένα αλλιώς το εννοώ! ;) 

H GTX1080 εντωμεταξύ έχει λίγους μήνες που έχει βγεί... δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να πώ για να γίνω κατανοητός!

Δεν ζοριζομαι, 100+ πιανει ολη την ωρα στα 1080p 85 ειναι το minimum που εχω δει.

Εδω εχω 80 fps στα 1440...

Το bench με το πραγματικο παιχνιδι εχει περιπου 20 fps διαφορα. Αν στα 1080p βαλεις msaa off που δεν το θελεις γτ το game ειναι μια χαρα contact hardening shadows on volumetric lightening on εισαι στα 100+ fps στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου και θα πεφτει στα 75-85 στα πολυ βαρια σημεια. 

Λαβε υποψη σου οτι δεν υπαρχουν και drivers απο την nvidia.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kavadias said:

Το παιχνίδι είναι μια χαρά, σε γενικές γραμμές.

 

Τι εννοώ. Για το κοινό του είναι καταπληκτικό, τώρα το να το συγκρίνεις με multiplayer π.χ @Dj_ALeX το βρίσκω λίγο άτοπο. Δεν αρέσουν σε όλους τα multi και δεν αρέσει σε όλους το Battlefield πχ. όσο καλογραμμένο ναναι και ωραία γραφικά να έχει. Μην μπαίνουμε στο τριπάκι να κολλάμε τόσο πια στο "πως τρέχει" και το gameplay/story και γενικώς όλα τα elements που "κάνουν" ένα παιχνίδι να μας αφήνουν αδιάφορους.

Ανέφερα απλά οτι και multiplayer games έχουν καλύτερα γραφικά απο αυτό που είναι single player (με κλάσεις ανώτερο optimize και GFX ENGINE) κάτι το οποίο ΔΕΝ είναι απαραίτητο να συμβαίνει!

Τώρα απο κεί και πέρα το να βρίσκεις/εφευρίσκεις χίλιες δύο δικαιολογίες και να κάνεις οτι δεν βλέπεις τι συμβαίνει (γιατί προφανώς το αγόρασες) οκ με ξεπερνά! Καλό gaming! 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fatalara said:

Δεν ζοριζομαι, 100+ πιανει ολη την ωρα στα 1080p 85 ειναι το minimum που εχω δει.

Εδω εχω 80 fps στα 1440...

Το bench με το πραγματικο παιχνιδι εχει περιπου 20 fps διαφορα. Αν στα 1080p βαλεις msaa off που δεν το θελεις γτ το game ειναι μια χαρα contact hardening shadows on volumetric lightening on εισαι στα 100+ fps στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου και θα πεφτει στα 75-85 στα πολυ βαρια σημεια. 

Λαβε υποψη σου οτι δεν υπαρχουν και drivers απο την nvidia.

Εγώ άλλα βλέπω με 5960Χ κιόλας.... 

 

Όσο για το 2Κ που έλεγες... 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν ζοριζομαι, 100+ πιανει ολη την ωρα στα 1080p 85 ειναι το minimum που εχω δει.

Εδω εχω 80 fps στα 1440...

Το bench με το πραγματικο παιχνιδι εχει περιπου 20 fps διαφορα. Αν στα 1080p βαλεις msaa off που δεν το θελεις γτ το game ειναι μια χαρα contact hardening shadows on volumetric lightening on εισαι στα 100+ fps στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου και θα πεφτει στα 75-85 στα πολυ βαρια σημεια. 

Λαβε υποψη σου οτι δεν υπαρχουν και drivers απο την nvidia.

Game ready drivers έχει βγάλει πάντως η nvidia. Τα "optimized drivers" είναι ένας μύθος. Σε πολύ λεπτές περιπτώσεις έχει όντως διαφορά. Μη περιμένεις θαύματα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επειδή με μπερδεύεις που ακριβώς δεν βλέπω τι συμβαίνει; η μάλλον τι συμβαίνει; είναι μέτριο port; προφανώς το γράφω παραπάνω ότι είναι μέτριο προς κακό port.

 

Αλλά unplayable η broken τουλάχιστον σε 970 και πάνω ΔΕΝ είναι. και καλό είναι να γράφετε αυτό εδώ γιατί κάποιος θα διαβάσει το τόπικ και θα θέλει γνώμες για το πως τρέχει το παιχνίδι στο σύστημα του.

 

Από κει και πέρα το ότι τοχω αγοράσει τι σχέση έχει;;; χαχαχα ότι θα το υπερασπιστώ και καλά; ρε φίλε 30€ έκανε, δεν πήρα αμάξι να πρέπει σώνει και καλά να σας πείσω ότι είναι το καλύτερο... :D:p Απλά γράφω τι βλέπω σε περίπτωση που κάποιος με κοντινό στο δικό μου σύστημα θελήσει να το πάρει να ξέρει τι να περιμένει (μιας και ελέω Denuvo δεν παίζει "demo").

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Εγώ άλλα βλέπω με 5960Χ κιόλας.... 

 

Μην μου δειχνεις τον καθε ασχετο που εβαλε ενα preset και παει να παιξει αυτα ειναι για τους κονςολαδες. Δειξε μου δικες σου μετρησεις. Θα σου βαλω και βιντεο στο ιδιο σημειο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fatalara said:

Μην μου δειχνεις τον καθε ασχετο που εβαλε ενα preset και παει να παιξει αυτα ειναι για τους κονςολαδες. Δειξε μου δικες σου μετρησεις. Θα σου βαλω και βιντεο στο ιδιο σημειο να δεις.

Αυτός άσχετος??? :hehe: Δλδ εσύ είσαι σχετικός??? To preset που λές είναι ΟΛΑ ULTRA χωρίς παραχωρήσεις εκτός του MSAA!!!

Εσύ προφανώς δεν μιλάς για Ultra!!! ΕΓΩ ΘΕΛΩ ULTRA!!! Σε αυτό πάνω έλα να μου απαντήσεις!!! Το βίντεο δεκτό αν και αχρείαστο για μένα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Αυτός άσχετος??? :hehe: Δλδ εσύ είσαι σχετικός??? To preset που λές είναι ΟΛΑ ULTRA χωρίς παραχωρήσεις εκτός του MSAA!!!

Εσύ προφανώς δεν μιλάς για Ultra!!! ΕΓΩ ΘΕΛΩ ULTRA!!! Σε αυτό πάνω έλα να μου απαντήσεις!!! Το βίντεο δεκτό αν και αχρείαστο για μένα!!!

Σε ολα τα ποστ για ultra σου μιλαω. 

Οταν θα δεις στο βιντεο τα ιδια fps με αυτον αλλα στα 1440 θα δουμε ποιος ειναι ο ασχετος.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, fatalara said:

Σε ολα τα ποστ για ultra σου μιλαω. 

Οταν θα δεις στο βιντεο τα ιδια fps με αυτον αλλα στα 1440 θα δουμε ποιος ειναι ο ασχετος.

Θα περιμένω να δώ λοιπόν! Ελπίζω να παίζετε με το ίδιο build του παιχνιδιού.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Θα περιμένω να δώ λοιπόν! Ελπίζω να παίζετε με το ίδιο build του παιχνιδιού.

Μα γιαυτο σου λεω ποτε το εκανε το review.

Μολις ειδα το βιντεο του τυπου και μετα εβαλα το παιχνιδι ηταν φανερο οτι κατι διαφορετικο ετρεχε.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fatalara said:

Μα γιαυτο σου λεω ποτε το εκανε το review.

Μολις ειδα το βιντεο του τυπου και μετα εβαλα το παιχνιδι ηταν φανερο οτι κατι διαφορετικο ετρεχε.

Άσχετο όμως μην τον ξανά πείς τον συγκεκριμένο! :p 

Όπως και να χει αναμένεται νεότερος driver σίγουρα και φυσικά patches... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Άσχετο όμως μην τον ξανά πείς τον συγκεκριμένο! :p 

Όπως και να χει αναμένεται νεότερος driver σίγουρα και φυσικά patches... 

Το μονο προβλημα που εχει ειναι τα μεγαλα drops που κανει. Εκει δλδ που εισαι στα 107 ερχεται στα 75 πχ. Τουλαχιστον δεν κανει stutter βεβαια δεν εχω κλεισει το gsync.

Link to comment
Share on other sites

Το game παντως χωρις msaa και με τα παρακαυω settings παιζει τελεια και δεν παει κατω απο 70fps @1440ρ (μεχρι στιγμης).

 

Εχω παιξει κανενα 2ωρακι και εχω κολλησει.

 

Εχει αψογα textures και εχει και πολυ καλο story αφου μπορεις να κανεις οτι γουσταρεις... ειτε να πας stealth ειτε να αρχιζεις να καθαριζεις κοσμο!

 

Εγω βεβαια προτιμω το 2ο...

Capture.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος csaris έγραψε:

Το game παντως χωρις msaa και με τα παρακαυω settings παιζει τελεια και δεν παει κατω απο 70fps @1440ρ (μεχρι στιγμης).

 

Εχω παιξει κανενα 2ωρακι και εχω κολλησει.

 

Εχει αψογα textures και εχει και πολυ καλο story αφου μπορεις να κανεις οτι γουσταρεις... ειτε να πας stealth ειτε να αρχιζεις να καθαριζεις κοσμο!

 

Εγω βεβαια προτιμω το 2ο...

Capture.JPG

Νατος ο ανθρωπος που ξερει απο settings.

Link to comment
Share on other sites

The first Deus Ex: Mankind Divided patch addresses "critical issues"

 

Quote

The patch should be applied automatically the next time you fire up DX, but if for some reason it doesn't, you may need to either restart Steam or manually find and install the update from the Windows Store. It addresses the following issues:

  • Fixed crashes caused by third-party programs interfering with the game
  • Fixed crash that occurred after viewing the intro videos
  • Fixed issue that could cause a crash at the end of the Prague intro scene
  • Fixed mouse invert setting not being displayed correctly in the options menu

Eidos said the update should improve things for all players, but if you happen to run into problems with it, the previous build (524.6) has been made available on Steam so you can revert. The studio also repeated its warning from earlier today that at least some of the performance complaints it has received are not caused by problems with the game, but by unrealistic expectations. 

“We are seeing people reporting performance issues when playing the game on Very High/Ultra settings with MSAA set to 2x, 4x, or 8x. We would like to emphasize again that these options are very demanding,” it wrote. “We recommend everyone that is running at recommended spec or higher to start with the High Preset and MSAA turned off, and then tweak the options to optimize your experience.” 

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το παιχνίδι έχει πράγμα από πίσω που δεν το έχουν εκμεταλλευτεί. Θέλω να πω πως για να έχει σχεδόν το ίδιο οπτικό αποτέλεσμα σε 3 επίπεδα γραφικών, μυρίζομαι πως θα "ξεκλειδώνουν" στο dx12 μελλοντικά. Μια απλή σκέψη είναι και το θεωρώ φυσιολογικό αν συμβαίνει αυτό, να φανεί μεγαλύτερη διαφορά όταν βγει και το patch με το dx12. Μου έκανε εντύπωση που η 1060 έμενε πίσω σε σχέση με την 480 (τουλάχιστον πριν βγουν νέοι drivers με optimisations), οπότε κάτι τέτοιο ίσως παίζει. Θα δείξει ο καιρός.. 

Φαίνεται προσεγμένο παιχνίδι πάντως, φτιαγμένο με μεράκι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.