Jump to content



[Greek Gatherings 27-12-2015] SCG 003C - Paul Ricard (Blancpain)


akis_z80

Recommended Posts

Συγχαρητήρια σε όλους.

Θοδωρής μαγικούς χρόνους.

Στέλιος από τα αποδυτήρια.

Άκης κλασικά.

Κυριάκος μακριά.

Παναγιώτης επίσης.

Κωνσταντίνος, το πιο δυνατό "rookie".

 

Κωνσταντινος?

Φoνέα εσυ είσαι ρε;

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Στον αγώνα αποφάσισα την safe option και έβαλα aero 2-5 για να αποφύγω κάποιο περίεργο συμβάν.

Απέδωσε αλλά έχανα σταθερά 1 δευτερόλεπτο τον γύρο.

Έχασα την τρίτη θέση αλλά σε 47' αγώνα, ήμουν σταθερά στο 2:02 ψηλά ή 2:03 χαμηλά.

Ίσως τελικά υπερέβαλα.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Θοδωρής μαγικούς χρόνους.

Στέλιος από τα αποδυτήρια.

Άκης κλασικά.

Κυριάκος μακριά.

Παναγιώτης επίσης.

Κωνσταντίνος, το πιο δυνατό "rookie".

Ασε, δέχτηκα εμβολισμό στην πρώτη στροφή και χάλασε το βουβου μου..

Πίκρα ο αγώνας, αλλά ήταν πολύ ευχάριστος..

Απλά δεν είχε πολύ κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα με 2/7 by default aero  :p αλλα στα δοκιμαστικα ημουν σταθερα με medium ελαστικα στο 2,01 ο γρηγορος γυρος και 2,02 ο αργος μου...Πολυ μακρια απο τον εαυτο μου στον αγωνα. Γυριζα 2,03 ο γρηγορος γυρος, 2,04 ο αργος ειχα και 2,05 σε καποιες φασεις

 

Δεν πειραζει ωραια ηταν ομως :)  

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους! Ωραίος αγώνας. :)   Με 1/5 αέρο ήμουν εγώ και TC 7/12.  Μπράβο και στον Στέλιο, με είχε στη τσίτα μέχρι το τελευταίο lap! Του ψιλοέκλεισα και λιγάκι τους χώρους για προσπέραση. :ph34r:  Νομίζω όμως ήμουν στα όρια του νόμιμου. :unsure:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους! Ωραίος αγώνας. :)   Με 1/5 αέρο ήμουν εγώ και TC 7/12.  Μπράβο και στον Στέλιο, με είχε στη τσίτα μέχρι το τελευταίο lap! Του ψιλοέκλεισα και λιγάκι τους χώρους για προσπέραση. :ph34r:  Νομίζω όμως ήμουν στα όρια του νόμιμου. :unsure:

 

 

Το πρόβλημα μου ήταν πως λόγω aero δεν μπορούσα να σε μαζέψω στις στροφές καθώς το πίσω μέρος μου ήθελε να με προσπεράσει συνέχεια (φένεται ακόμα και απο το videaki σου), δεν μπορούσα να μπώ με πολλά στην αρχή της μεγάλης ευθείας γιατί not enough downforce στις 2 προηγούμενες επομένως την πάτησα να είμαι μεν πίσω σου αλλα να μην μπορώ να μπώ στο slipstream νωρίς για την προσπέραση... κλασική περίπτωση διαφορετικών επιλογών setup, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν είχα κάνει πάνω απο 4 hotlaps σε αυτό το combo για να καταλάβω πως το 0-0 δεν είναι και ότι καλύτερο.

Επίσης είχαμε και πολύ διαφορετικές γραμμές σε κάποια section όπου ναι μεν θα μπορούσα να σουχα χωθεί λίγο αλλα προτίμησα το safe racing γιατί θα μας χάλαγε την βραδιά κανα incident.

Ολη σου η συμπεριφορά ήταν στα νορμαλ πλαίσια αλλά λόγω διαφορετικών γραμμών μας και απειρία μου στο συγκεκριμένο τρακ (για να βρώ alternative γραμμές) δεν με βοήθησαν να στην κάνω :D

 

p.s. Γα*ώ τα κάρς!

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.