Jump to content



[Greek Gatherings 27-12-2015] SCG 003C - Paul Ricard (Blancpain)


akis_z80

Recommended Posts

Λοιπόν, μη δώσετε σημασία στο setup που σήκωσα. Κλασική περίπτωση, "αν κάτι δουλεύει, μη το χαλάς".

 

Με default κ aero 1-5 , κατάφερα κ μπήκα στο 2:01:ΧΧΧ club.

 

Αλλά είναι η ιδέα μου ή υπάρχει input lag με το 1.4.Χ? Ως αποτέλεσμα έπεσα σαν βλάκας 2 φορές πάνω στον Κυριάκο.

 

Το έχει δει κανείς άλλος αυτό?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στους 90+ γυρους που ετρεξα στον server ολα οκ εδω! Δεν ειδα κατι  :) λιακ ειχες και μεγαλο ping το απογευμα μηπως εχει σχεση αυτο

 

H μονη κινηση που δεν κανω πλεον οταν ειμαι στον server ειναι alt+tab για δειτε το κι αυτο 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο τελος της ευθειας ενιωσα λιγο Zonta...Απο δεξια ο Στελιος απο αριστερα ο Ακης...!!

Μετα χωρις καμια προειδοποιηση στην πιο ευκολη στροφη της πιστας (αριστερη πριν την ευθειαρα) κανω τετ α κε.

Μενω τελευταιος και απλα κανω βολτα..

Ειδα ομως οι 2 πρωτοι να παιζουν στο δευτερολεπτο οποτε πιτ....Να δουμε την μαχη ντε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο τελος της ευθειας ενιωσα λιγο Zonta...Απο δεξια ο Στελιος απο αριστερα ο Ακης...!!

Μετα χωρις καμια προειδοποιηση στην πιο ευκολη στροφη της πιστας (αριστερη πριν την ευθειαρα) κανω τετ α κε.

Μενω τελευταιος και απλα κανω βολτα..

Ειδα ομως οι 2 πρωτοι να παιζουν στο δευτερολεπτο οποτε πιτ....Να δουμε την μαχη ντε!!!

 

Κλασική περίπτωση slipstreamtrainaoum και 0-0 wingz  :D Nice race παίδες

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους!

 

Μπήκα λίγο κρύος σήμερα. Qualify δεν κατάφερα να κάνω από τα πολλά τετακέ.. Σα να μην έφτανε αυτό, στον πρώτο γύρο του αγώνα έφαγα "tankslapper" στη γρήγορη δεξιά μετά την ευθεία. Μετά από αυτό όμως όλα πήγαν τέλεια :D

 

Περίμενα να γίνει το κακό μεταξύ των 2 πρώτων και να τσιμπήσω την 1η θέση, αλλά πού τέτοια τύχη :D

 

Ένα στιγμιότυπο από το 1ο lap που γινόταν ο κακός χαμός με την καλή έννοια :D

 

zlp8NJC.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

geof

Μην προσπαθεις να κρατησεις πισω ενα γρηγορο οδηγο,θα βγενεις χαμενος με πολλες χαμενες θεσεις + οτι το ατυχημα καραδοκει, ασε που θα κανεις αντικανονικες κινησεις,block και τετοια που απαγορευονται.Δεν λεω οτι κατι εκανες απλα το αναφερω σαν συμβουλη

στη δικη μου περιπτωση σημερα ο στελιος και ακης με περασανε σαν σταματημενο..ειδικα ο θρασυτατος ακης μου αναβε τα φωτα να κανω ακρη πριν με φτασει κι ολας  :hehe:

Κανονικοτατα περασανε και οι δυο αστειευομαι   :)

Παντως οι κυριακες δεν με βολευουν τις περισσοτερες φορες ειμαι εκτος, τρεχω θολωμενος να προλαβω και μου ειναι πολυ δυσκολο να συγκετρωθω μετα..Σημερα γυρισα 20.00 η ωρα..Tωρα που θα πατε  1ωρα πιο νωρις σκουρα τα πραγματα για μενα ...Τεσπα θα προσπαθησω να δινω το παρων  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από μικρό παιδί (last league season) που οδηγώ την MP4-12C GT3 έχω ψυχολογικό τραύμα, πάντα τα άλλα παιδάκια (με οποιοδήποτε άλλο GT3) με προσπερνούσαν στην ευθεία και όλος ο κόπος μου στις στροφές πήγαινε χαμένος έτσι απλά, αυτή τη φορά είχα και εγώ TORK~! (like ork) και έτσι γιάτρεψα λίγο την ψυχούλα μου.

 

Βέβαια συνέβαλε και το 0-0 στο aero, αλλά έχω την εντύπωση πως έχανα αρκετά σε άλλα sections!

 

Ιδού και το team-play style overtake από Άκη και Στέλιο.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Στον αγώνα αποφάσισα την safe option και έβαλα aero 2-5 για να αποφύγω κάποιο περίεργο συμβάν.

Απέδωσε αλλά έχανα σταθερά 1 δευτερόλεπτο τον γύρο.

Έχασα την τρίτη θέση αλλά σε 47' αγώνα, ήμουν σταθερά στο 2:02 ψηλά ή 2:03 χαμηλά.

Ίσως τελικά υπερέβαλα.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Θοδωρής μαγικούς χρόνους.

Στέλιος από τα αποδυτήρια.

Άκης κλασικά.

Κυριάκος μακριά.

Παναγιώτης επίσης.

Κωνσταντίνος, το πιο δυνατό "rookie".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.