Jump to content



thelab.gr, διαφημίσεις, κόστη λειτουργίας κ μέλλον...


Recommended Posts

1 hour ago, deninho said:

το ποπ απ εμφανίζεται σε όσους έχουν adblocker, με την προτροπή/παράκληση να το απενεργοποιήσεις :)

 

Βάστα για το pop up για το adblocker μιλάμε τώρα; Και υπάρχει παράπονο για αυτό;

 

Εγώ νόμιζα ότι μιλάγαμε για κανονική διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Volrath έγραψε:

 

Βάστα για το pop up για το adblocker μιλάμε τώρα; Και υπάρχει παράπονο για αυτό;

Ναι για το pop up για το adblocker μιλαμε :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2016 at 8:05 PM, karmen1983 said:

Με το ύφος που έχεις βρε πατριώτη εγώ γιατί να σου απαντήσω;

 

Αλλά ας το κάνω είναι καλημέρα η σημερινή και δε θέλω να τη χαλάσω.

Θα το τρως στη μάπα όπως είπες σε κάθε tab. Αν μένεις στην ίδια καρτέλα δε το ξαναβλέπεις. Αν ανοίξεις 1000 καρτέλες θα το πάρεις 1000 φορές.

Εκτός αν το τρως σε κάθε κλικ που κάνεις στην ίδια καρτέλα, οπότε παίζει κάποιο πρόβλημα και με χαρά να σε βοηθήσω να το λύσουμε, απλά άλλαξε ύφος και ας μην απενεργοποιήσεις το Adblock ποτέ σου. Δικαίωμά σου.

Καταρχην δε δε υποχρεωσα να μου απαντησεις...αμα δε θες δικαιωμα σου...

 

Αν ειχατε και εσεις 1 Μβιτ γραμμη οπως εχω εγω εδω που ειμαι  και φορτωνανε οι σελιδες σε slow motion

ελατε να κανετε περιηγηση σε μια καρτελα...να σας δω...

ανοιγω πολλαπλες καρτελες με οτι με ενδιαφερει που μεχρι να διαβασω τη πρωτη να φορτωσουνε οι υπολοιπες 

και για αυτο εχω και adblock

 

Yγ: Συγγνωμη κιολας που εκανα παρατηρηση για κατι που δε μου αρεσει στη σελιδα...αλλα ξεχασα ειστε παντογνωστες.

Οσο για το να αλλαξω υφος... νομιζω δεν ειναι δουλεια σας...

Κριμα για τη γενικη κατρακυλα ενος forum που ηταν απο τα αγαπημενα μου...

Καληνυχτα σας

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Anonymous έγραψε:

Κριμα για τη γενικη κατρακυλα ενος forum που ηταν απο τα αγαπημενα μου...

Ναι κρίμα που θέλουμε να μαζέψουμε λεφτά από διαφημίσεις για να μπορέσουμε να κρατήσουμε το server χωρίς να βάζουμε donations ή τίποτε άλλο. Ντροπή μας δηλαδή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Anonymous έγραψε:

Κριμα για τη γενικη κατρακυλα ενος forum που ηταν απο τα αγαπημενα μου...

αν θες να μείνει στα αγαπημένα σου, άνοιξε το adblock στο συγκεκριμένο site

αν όχι, άσε τις κατρακύλες και τα κρίμα.. και συγγνώμη που δεν έχει και το thelab 1mbit παροχή να μη πηγαίνει μία και να γκρινιάζουμε όλοι ότι είναι αργό.. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, astrolabos said:

Ναι κρίμα που θέλουμε να μαζέψουμε λεφτά από διαφημίσεις για να μπορέσουμε να κρατήσουμε το server χωρίς να βάζουμε donations ή τίποτε άλλο. Ντροπή μας δηλαδή.

Άς το γράψω άλλη μια φορά γιατί μάλλον δε γράφω ελληνικά...

Διαφημίσεις βάλτε όσες θετε...

Εγώ για το ποπαπ για το adblock είπα..

Είναι σαν να βλέπεις ταινία και όταν βάζει διαφημίσεις να σου λένε κάτσε να τις δεις για να στηρίξεις το κανάλι...

Αστεία πράγματα...

Είστε το μόνο σιτε που έχει αυτό το ενοχλητικό πράγμα ειδικά από φορουμς 

Μόνο σε τορεντάδικα έχω δει κάτι παρόμοιο που και πάλι είναι απλά ένα μπανερακι και τπτ άλλο...όχι ολόκληρο ποπαπ που πρέπει να κλικαρεις κάθε φορά να φύγει...

Επίσης τα donation δεν είναι ντροπή...

Δε θα υποχρέωσετε  κανένα να σας κάνει donate...όποιος θέλει..

Ενώ έτσι είναι σαν να λέτε άμα θετε να μπαίνετε στο λαμπ  θα βλέπετε διαφημίσεις με το έτσι θέλω...

Τεσπα καλή επιτυχία στην συνέχεια σας...

Έγινε επεξεργασία από Anonymous
Link to comment
Share on other sites

@Anonymous συγγνωμη , αλλα ειναι 1 κλικ υποθεση. Απενεργοποιεις το abp ΜΟΝΟ για αυτο το site, οχι για ολα οσα κανεις περιηγηση. 1 banner ψηλα, και 1-2 ads στα δεξια, δε θα σου καταστρεψουν το bandwidth και θα συνεισφερεις στο forum. 

 

ΥΓ: Χαρα στο κουραγιο σου αν κατεβαζεις και torrent με 1 mbit ... Αυτο δε σου τρωει καθολου bandwidth...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Anonymous said:

Είστε το μόνο σιτε που έχει αυτό το ενοχλητικό πράγμα ειδικά από φορουμς 

Μόνο σε τορεντάδικα έχω δει κάτι παρόμοιο που και πάλι είναι απλά ένα μπανερακι και τπτ άλλο...όχι ολόκληρο ποπαπ που πρέπει να κλικαρεις κάθε φορά να φύγει...

www.forbes.com

Δεν έχει τέτοιο. Απλά δε μπαίνεις καθόλου στο site αν έχεις adblock.

Αν και που'σαι, το adblock δεν σου γλιτώνει πολλά από ταχύτητα. Φορτώνει τις περισσότερες διαφημίσεις, απλά κάνει hidden το div που περιέχονται. Τα μόνα που κόβει είναι 2-3 scripts, τα οποία σε μέγεθος είναι σαφώς μικρότερα από 1 jpg.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guys άμα γουστάρετε να βλέπεται διαφημίσεις και μακακιες για ιούς και ενεχυροδανειστηρια που βλέπω εγώ αυτή τη στιγμή που είμαι από κινητό με γεια σας με χαρά σας...

Εγώ δε θελω...έκανα μια παρατήρηση για κάτι που με ενοχλεί...τελος

Και ναι οποίο site έχει παρόμοια τακτική, οποίο και να είναι και αυτο τρώει Χ από μενα...ευτυχώς στο ίντερνετ ισχύει 101% η παροιμία που λέει  οτι υπάρχουν και αλλού πορτοκαλί ες που κάνουν πορτοκάλια....

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα συμφωνήσω με όσους λένε ότι το pop up είναι σπαστικό, να δώσω λίγο μια διαφορετική διάσταση στην εναλλακτική λύση που θέλει οι διαχειριστές να πληρώνουν για το forum, χωρίς να μας πρήζουν με λεπτομέρειες και pop ups.

 

Διπλανό forum για hardware από τα τέλη Σεπτεμβρίου είναι σε κατάσταση προγραμματισμένων εργασιών συντήρησης και αναβάθμισης. Αν τα παιδιά δεν έχουν βρεθεί μπροστά σε κάποιο ανυπέρβλητο τεχνικό πρόβλημα, το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι πολύ απλά δεν έβγαινε ο λογαριασμός.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το γεγονός ότι η σελίδα τους στο Fb, ενημερώνεται κανονικά, αλλά δεν υπάρχουν links προς το site, μάλλον αποφάσισαν να μεταφέρουν τις δραστηριότητές τους προς τα εκεί, με μηδενικό (προς το παρόν) κόστος. Βέβαια, έτσι χάνεται το forum και οι συζητήσεις, γιατί τα comments στo Fb δεν προσφέρουν την ίδια ευκολία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παντος εδω και τοσο καιρο που εχω κλεισει το adblocker , δεν με εχει χαλασει το site . Τα σημεια ειναι διακριτικα και δεν ενοχλουν την ολη "πλοηγηση". 

Ειδικα αμα παιζεις μονο με "Νεο περιεχομενο" , εκεινο το add στην κορυφη συνηθιζεις να μη του δινεις σημασια :p 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα είδα κάτι ωραίο κάπου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας και για την βιωσιμότητα του site και για αναβαθμίσεις φεύγουμε από τις διαφημίσεις και ίσως θα ήθελε νέο θέμα , αυτό το αφήνω να το κρίνει το Δ.Σ του thelab.gr

Τώρα τελευταία βλέπω πολύ mining mining donation σε διάφορα sites από εδώ και από εκεί ... όχι εδώ όμως που θέλω να καταλήξω ...

Η πρότασή μου είναι η εξής για CPU mining .

Μπορεί να επικοινωνήσει κάποιο μέλος του Δ.Σ να του στείλω μια σελίδα όπου το είδα και μου άρεσε το concept (ο κάθε χρήστης δεν χρειάζεται να κάνει install τίποτα παρά να ανοίξει σε μια μεμονωμένη καρτέλα , να πατήσει ένα κουμπί start να επιλέξει πόσα threads θέλει να δουλεύουν και πόσο τις %, όσο είναι ανοιχτή η καρτέλα τρέχει , αν κλείσετε το browser/καρτέλα κλείνει αυτόματα, αν πατήσετε stop πάλι σταματάει)

 

και επίσης μπορεί να γίνει και παιχνίδι :p με κατάταξη πιστεύω τώρα που αυξήθηκαν τα threads αρκετοί έχουμε να δώσουμε 1-2

και αναφέρομαι για CPU mining επειδή είναι για άντρες :p , επίσης για να μην συμβάλουμε και στην αύξηση άλλο των τιμών των καρτών γραφικών που είδη έχει πάει στο θεό

Δεν γνωρίζω τι απαιτεί όλη αυτή η διαδικασία αν είναι εύκολη κλπ κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα στην παρεα!

εχω ενα θεματακι εδω και καιρο σχετικα με μια διαφημιση(?)

εχω το adblock απενεργοποιημενο φυσικα για τον Λαμπη αλλα αρκετο καιρο τωρα ,οταν ανοιγω τη σελιδα εμφανιζεται ενα

popup απο το στοιχiman με ανιστροφη μετρηση 5 sec για να βγαλει το close (αριστερα) ενω δεξια εχει το (go to site)

καλυπτει το 90% της σελιδας σχεδον και το θεωρω εκνευριστικο (αυτο και μονο)

υπαρχει τροπος ν απαλλαγω? υπαρχει donation για adfree?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.