Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

 Με 'γεια όλα τα νέα σας αποκτήματα ! :D

Όσο για τις εταιρίες που σέβονται τον πελάτη τους και ψάχνουν να βρουν τι είναι αυτό που τον δυσαρέστησε και πως ακριβώς προέκυψε αυτό και πως θα διορθωθεί, δεν είναι τυχαίο ότι έχουν το σεβασμό και την προτίμηση ολοένα και περισσότερων  χρηστών / επαγγελματιών ασχέτως αν είναι ακριβότερες, γιατί τελικά υπάρχει λόγος που είναι ακριβότερες και αυτός δεν είναι απλά φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες!

Πολύμερε, πολύ καλά έκανες, δείχνεις το δρόμο για άλλες περιπτώσεις! :D

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος pol77 έγραψε:

Το σετάκι πες μας τι λέει.

Το σετακι εχει παρουσιαστει σελ.46 στα ΜΑΣΤΟΡΕΜΑΤΑ ...

Αν κ χιλιοταλαιπωρημενα,  κακομεταχειρισμενα  κ πολυδουλεμενα  δουλευουν  σαν καινουρια ακομα!!!!!!!!!

Κ τα 2 φανταστικα εργαλεια, καμμια σχεση με bosch 10.8 που ειχα...μερα με τη νυχτα η διαφορα στη δυναμη κ στην ταχυτητα εργασιων!!!:o

Αξιζουν με χιλια  αν πραγματικα καποιος εχει πολλες απαιτησεις απο τετοια εργαλεια.

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

@tromeross

Το Weller το δούλευα πριν 2 χρόνια που εργαζόμουν στα εργαστήρια της Intralot. Εξαιρετικό εργαλείο το Weller, αλλά το TS100 δε βλέπω να έχει να ζηλέψει κάτι, συν ότι είναι πολύ πιο οικονομικό και compact.

 

Τώρα το μόνο που δεν μπορώ να σου πω είναι αν θα έχει την αντοχή των Weller, καθώς το έχω μόνο λίγες μέρες και απλά το έχω δοκιμάσει, η δουλειά μου τώρα είναι άλλη και δεν έχει σχέση πλέον με κολλήσεις. Από αυτά που βλέπω online, φαίνεται να έχει και αντοχή.

 

Του Lidl το έχω δει και σε σύγκριση με Weller και TS100 δεν είναι ούτε καν αστείο.

 

Το παρήγγειλα από το Banggood.com

Έγινε επεξεργασία από pol77
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη συνονοματε στις παραλαβες σσου κ καλη συνεχεια ελπιζω!!!!!!!!!:) 

Μας ''ξεστραβωνες '' κ μας εδειχνες παντα τα σωστα κ αξιοπιστα εργαλεια , αναλογα τη χρηση τους, συνεχισε ετσι!!!!!!!!!!!!!!!;)

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος pol77 έγραψε:

Πιο συγκεκριμένα, παρακαλώ;

Του ΦΠΑ συμπεριλαμβανομένου και άνευ καμίας έκπτωσης (λόγω έλλειψης γνωριμιών) αλλά τιμή σε κάποια προσφορά:  Κάτι λιγότερο από 72€ !

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Με γεια το εργαλείο και καλοδούλευτο! Σίγουρα πολύτιμη ενάντια στη σκόνη αλλά τέτοια τιμή μόνο από έναν επαγγελματία θα μπορούσε να δικαιολογηθεί. Εμείς οι ερασιτέχνες βολευόμαστε και με πολύ φτηνότερες λύσεις... :p

Το κύριο πρόβλημα με αυτού του είδους σκούπες (χωρίς σακούλα) είναι ότι μπουκώνει πολύ γρήγορα το φίλτρο, από την ψηλή σκόνη με αποτέλεσμα κάθε λίγο και λιγάκι να θέλει τίναγμα... Αν αυτή το κάνει αυτόματα και αποτελεσματικά, είναι σίγουρα ένα μεγάλο ατού!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το κοστος ειναι μεγαλο οντως και ας τη πηρα σε αλλη τιμη απο αυτη στο σκρουτζ.

 

Σακουλες παιρνει κανονικα. Αν δεν θες δε βαζεις βεβαια. Οσο για το πως δουλευει ο αυτοματος καθαρισμος φαινεται παρακατω. Τη πρωτη φορα που το ακουσα  τιναχτηκα για να ειμαι ειλικρινης :hehe: αλλα το συνηθισα στα 5 λεπτα.

 

 

  • Agree 2
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη Αγάπη. Εύχομαι καθαρές δουλειές!

 

Εγώ παρέλαβα τα 2 bits από τη Milwaukee. Είναι σχεδόν εντελώς ίσια. Η μικρή απόκλιση βρίσκεται στην ένωση του στελέχους με το bit holder. Για την τιμή τους είναι μια χαρά και δε νομίζω στους 30 πόντους απόσταση να είναι αυτό το πρόβλημα. Μακάρι το τσοκ να είναι τόσο ίσιο που να μην προκαλεί περισσότερη ασάφεια.

 

Για να μη νιώθουν μόνα τους τα bit holders, μου έβαλαν και 2 ακόμη μαρκαδόρους στο κουτί!

 

Τον ένα  μαρκαδόρο τον χάρισα στον Manager των Building Supervisors στη δουλειά. Για να τον δοκιμάσει σε δουλειές να δούμε τι ψάρια πιάνει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Το κοστος ειναι μεγαλο οντως και ας τη πηρα σε αλλη τιμη απο αυτη στο σκρουτζ.

 

Σακουλες παιρνει κανονικα. Αν δεν θες δε βαζεις βεβαια. Οσο για το πως δουλευει ο αυτοματος καθαρισμος φαινεται παρακατω. Τη πρωτη φορα που το ακουσα  τιναχτηκα για να ειμαι ειλικρινης :hehe: αλλα το συνηθισα στα 5 λεπτα.

 

 

Πολύ έξυπνο!  Έσπαζα το κεφάλι μου να σκεφτώ πως το κάνουν αλλά τώρα που είδα ότι έχει δύο ξεχωριστά φίλτρα είναι όλα ξεκάθαρα...:p

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ξεκαρφωτο χρωματοπωλειο , μεχρι να μου ετοιμασει τα χρωματα πετυχα αδερφακι του σκαρπελου που το χω χρονια, κ παρ ολη την κακομεταχειρηση ειναι ακομα ξυραφι κ καλυτερο απο πολυ επωνυμα....

IMG_2762.thumb.JPG.988ef04c341e84d4be99d7b254716379.JPGIMG_2763.thumb.JPG.921294f84899b15a1ffc8bc45963d0b3.JPGIMG_2764.thumb.JPG.037afd9b42ba7f541e4736065b68122a.JPG

Αν τα πετυχετε πουθενα παρτετα!!!!!!!εγγυημενα....;) Στα 8 ευρα μου τ αφησε απο 12.

IMG_2765.thumb.JPG.ee33d1db9fb9e63c95c0643f76a14a0d.JPGIMG_2766.thumb.JPG.929b79fbee2e8cd9918f5630a045d4cc.JPGIMG_2767.thumb.JPG.1653176e24e466b33919e83716972d35.JPGIMG_2768.thumb.JPG.722e516b9fbf31a12bfa19e715d2c5fd.JPGIMG_2769.thumb.JPG.79313c027f676648fbeacb99e295f959.JPGIMG_2770.thumb.JPG.6ffc6dfab2fb28b9db6c9598cd5e919f.JPGIMG_2771.thumb.JPG.3030a827910289bee0a294287b2379ca.JPG

Κ μια ξεχασμενη συρματοπενσα [ετσι τις ελεγαν] που βγαινει [εβγαινε???] ακριβως ιδια απο την πρωτη μερα εως κ πολλα -πολλα χρονια μετα...:)

Ουτε τη συσκευασια δεν αλλαξαν ποτε!!!!!!!!!!!! Στο 10αρικο...

Το τι κανει το βλεπετε στη συσκευασια!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.