Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος rory έγραψε:

Μια χαρά είναι τα λεφτά του,μην σου πω ότι είναι και φτηνό.

Οι ανταπτορες για την ροπή και μόνο δικαιολογούν την τιμή.

και για τι να δώσω τόσα λεφτά για ένα κατσαβίδι σαν αυτό και δεν παίρνω 100 κατσαβίδια με καστανια. Είμαι υπέρ της τεχνολογίας αλλά εντάξει. Είναι και θέμα μάρκετινγκ όλο αυτό τεσπα άποψη μου 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το κάθε εργαλείο δεν είναι για όλους. Πχ αυτό το ηλεκτρικό κατσαβίδι θεωρώ ότι σε έναν επαγγελματία ηλεκτρολόγο που ασχολείται καθεαυτού με συναρμολόγηση πινάκων θα ήταν χρήσιμο για την σύσφιξη των ασφαλειών. Βέβαια μένει να φανεί και πόσο χρόνο κερδίζεις με αυτό το εργαλείο.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Πιστεύω πως το κάθε εργαλείο δεν είναι για όλους. Πχ αυτό το ηλεκτρικό κατσαβίδι θεωρώ ότι σε έναν επαγγελματία ηλεκτρολόγο που ασχολείται καθεαυτού με συναρμολόγηση πινάκων θα ήταν χρήσιμο για την σύσφιξη των ασφαλειών. Βέβαια μένει να φανεί και πόσο χρόνο κερδίζεις με αυτό το εργαλείο.

 

Το 12αρθ παλμικό πάει τάπα τις ασφάλειες στους πίνακες . Τώρα αυτό το wiha είναι μόνο για το φαίνεσθαι .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

9 hours ago, Stavros Apo said:

και για τι να δώσω τόσα λεφτά για ένα κατσαβίδι σαν αυτό και δεν παίρνω 100 κατσαβίδια με καστανια. Είμαι υπέρ της τεχνολογίας αλλά εντάξει. Είναι και θέμα μάρκετινγκ όλο αυτό τεσπα άποψη μου 

 

Το μάρκετινγκ είναι παντού σε ότι πουλιέται και στα εργαλεία χρόνια τώρα.

Σίγουρα ένας επαγγελματίας θα γλιτώσει και χρόνο και κούραση με το συγκεκριμένο.

Επίσης δεν είναι ένα ηλεκτρικό κατσαβίδι με μόνωση για ηλεκτρική προστασία μόνο. Έχει και τους μηχανισμούς ροπής που χρειάζονται για συγκεκριμένες εργασίες.

Ένα απλό κατσαβίδι ροπής για να αγοράσεις θες πάνω από 30€ και αυτό περιλαμβάνει 5 αντάπτορες.

Έχω βέβαια ένα ενδοιασμό σε αυτό.Για το αν η μηχανισμοί είναι για συγκεκριμένη εργασία και όχι απλά για προστασία στις μύτες (αναγράφουν μεγίστη ροπή) ή και τα δυο.

Αν ισχύει το δεύτερο τότε απλά δεν θεωρώ αξιόπιστα ούτε τα απλά κατσαβίδια σαν αυτο. Ο καθένας μπορεί να ξεπεράσει την ροπή που αναγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδά...με την μόνωση μέσα....είπαμε....ωραίοοοοο καλλόοοοοοο.... αλλά πολλά τα λεφτά...

παίρνεις τέτοια μύτες μονωμένες και φιλάκια ....

Πόσες βίδες θα βιδώσεις με πίνακα υπο τάση δηλαδή....και επαγγελματίας να είσαι....

και μετά θα έρθουμε στα λόγια του @ΓιαγκΤ που έλεγε για τους κόφτες :p

On 6/2/2018 at 11:11 ΠΜ, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Το ζητούμενο πλέον από τους κόφτες δεν είναι το άριστο μέταλλο και η εργονομία αλλά πως θα αντιμετωπίσουν τα ατροφικά χέρια με μοχλούς και υπομόχλια.  

 

 

Θα πάμε να σφίξουμε με κανένα κατσαβίδι νορμαλ και θα κάνουμε ρόζους.... :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Πιστεύω πως το κάθε εργαλείο δεν είναι για όλους. Πχ αυτό το ηλεκτρικό κατσαβίδι θεωρώ ότι σε έναν επαγγελματία ηλεκτρολόγο που ασχολείται καθεαυτού με συναρμολόγηση πινάκων θα ήταν χρήσιμο για την σύσφιξη των ασφαλειών. Βέβαια μένει να φανεί και πόσο χρόνο κερδίζεις με αυτό το εργαλείο.

Για εναν αργοσχολο πιστευω θα ταίριαζε αυτο το εργαλειο.Και ποσο κραταει η μπαταρια του και ποσες βιδες μπορει να βιδωσει?? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος Stavros Apo έγραψε:

Σας παρουσιαζω και εγω με την σειρα μου το bosch.Επαγγελματικο δραπανοκατσαβιδο  με πολυ μεγαλη ροπη για οποιον εδιαφερεται ειναι το Bosch GSB 18 VE-EC Professional 

Untitled.png

 

bosch.Επαγγελματικο κρουστικό δραπανοκατσαβιδο  

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Stavros Apo έγραψε:

Σας παρουσιαζω και εγω με την σειρα μου το bosch.Επαγγελματικο δραπανοκατσαβιδο  με πολυ μεγαλη ροπη για οποιον εδιαφερεται ειναι το Bosch GSB 18 VE-EC Professional 

Untitled.png

 

 

Καλο δουλευτο !!! Μετα απο καμια βδομαδα , ξαναγραψε τις εντυπωσεις σου απο την χρηση 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω Πετρο .Εντυπωσεις σε μια εβδομαδα δεν θα εχω δυστυχως.Αλλα θα γραψω οταν ερθει η στιγμη αν και πριν το παρω το εψαξα πολυ καλα πιστευω οτι θα με βγαλει ασπροπρόσωπο..:amen:  Θα επαιρνα  το πιο καινουριο μοντελο που και καλα γινονται καποιες ρυθμισεις απο το κινητο με το οποιο συνδεεται .Αλλα νταξ λεω δουλεια θα κανουμε ή θα παιζουμε ?:p

Έγινε επεξεργασία από Stavros Apo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Stavros Apo έγραψε:

Σε ευχαριστω Πετρο .Εντυπωσεις σε μια εβδομαδα δεν θα εχω δυστυχως.Αλλα θα γραψω οταν ερθει η στιγμη αν και πριν το παρω το εψαξα πολυ καλα πιστευω οτι θα με βγαλει ασπροπρόσωπο..:amen:  Θα επαιρνα  το πιο καινουριο μοντελο που και καλα γινονται καποιες ρυθμισεις απο το κινητο με το οποιο συνδεεται .Αλλα νταξ λεω δουλεια θα κανουμε ή θα παιζουμε ?:p

Μεγεια!

 

Απο που και ποσο?

σολο με μια μπαταρια ειναι?

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Stavros Apo

 

Μια χαρά δουλειά θα κανεις με αυτό.

Τα καινούργια, το 85 C έχει απλά 10Nm ροπή παραπάνω και το 60 15Nm λιγότερα.

Το connect εκτός από το να βλέπεις την μπαταρία, να ρυθμίζεις το φως  και την ευσθησια στο kickback δεν κάνει κάτι άλλο και δεν πρόκειται να σου λείψει!

Καλο δουλευτο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος rory έγραψε:

@Stavros Apo

 

Μια χαρά δουλειά θα κανεις με αυτό.

Τα καινούργια, το 85 C έχει απλά 10Nm ροπή παραπάνω και το 60 15Nm λιγότερα.

Το connect εκτός από το να βλέπεις την μπαταρία, να ρυθμίζεις το φως  και την ευσθησια στο kickback δεν κάνει κάτι άλλο και δεν πρόκειται να σου λείψει!

Καλο δουλευτο!

Σε ευχαριστω..Ναι αυτο το ειδα οτι ειναι 10Νm παραπανω αλλα ενταξει πιστευω δε θα με σωσουν τα 10Νm χαχα.

Nektar2018 Το εχω παρει απο εδω https://trusttools.gr/ solo  χωρις καμια μπαταρια 

Έγινε επεξεργασία από Stavros Apo
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το (πανταχού παρόν) στυλό μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον τύπο δίπλα στον Πάπα, που ρωτάει ο άλλος "Ρε 'σύ, ποιος είναι αυτός δίπλα στον Μήτσο?" :).

Ωραίες και οι τελευταίες προσθήκες στη συλλογή. Λογικά πλησιάζεις σε σημείο ισορροπίας, δεν βλέπω να έχουν μείνει και πολλές ελλείψεις...

Από περιέργεια,  τα έχεις συγκεντρώσει κάπου όλα για μια γενική εκτίμηση του κόστους?

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Vagouridis έγραψε:

update για το ισιο κατσαβιδι της jakemy.....2  στα 2 off μετα απο σχετικα μικρο ζορισμα ( να βγει τα πλαστικο μερος απο usb receiver σε usb θυρα laptop)

IMG_20180327_125914.jpg

Τα κατσαβιδια  ειναι απο τα εργαλεια που ΠΟΤΕ δεν κανουμε εκπτωσεις στην ποιοτητα....

Την επομενη φορα μονο κορυφαια ,για να χεις το κεφαλι σου ησυχο!:)

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.