Jump to content



Εργαλεία που παρέλαβα και δύο λόγια γι' αυτά


Recommended Posts

@karmen1983

Άσε Αγάπη !

Εμείς έχουμε μείνει ποοολύ πίσω! ! ! :(

Αλλά που θα πάει θα έρθει και η ώρα του "αδικημένου"  δεπρολαβαίνωναφτύσω ! :p

Πάντως ο μαλάς, μια χαρά είναι και life time quarandie που λένε και στο χωρίο μας ! ! :T:

Άντε καλά μερεμέτια ! :D

 

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα @KTM

Το έχει η μέρα φαίνεται με τα B&D

Παρέλαβα πριν λίγο το πιστόλι βαφής της B&D BDPS600K

https://www.pavlatos-tools.gr/ergaleia-ilektrika/pistolia-bafis/pistoli-bafis-black-decker-bareos-tupou-tachutiton-me-quick-clean-bdps600k-p-2921-html

Και επίσης ένα λέιζερ σταυρού πράσινης δέσμης της Dewalt το DW088CG

https://www.pavlatos-tools.gr/Leizer-Dewalt -stayroy-aytoalf-no-prasinis-desmis-DW088CG

 

Φωτο και συμπεράσματα εν ευθέτω χρόνω :p

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη καλοριζικο! Δε θα σε βολευε καλυτερα ομως μια ανεμη να μην ειναι και συνεχεια στα ποδια σου μιας και εχεις θεμα χωρου;

Στο λεω μιας και εγω ετσι ημουν αρχικα μεχρι που το σουταρα γιατι κοντεψα να βρεθω κατω μια ωραια μερα.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, karmen1983 said:

Παρέλαβα πριν λίγο το πιστόλι βαφής της B&D BDPS600K

 

Δεν είχες πάρει τις bosch  πριν κάνα χρόνο που ήταν προσφορά; εσύ την είχες ποστάρει νομίζω, Θα θυμάμαι λάθος....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, KTM said:

Ευχαριστω πολύ Αγαπη, ναι προσωπικα τουλάχιστον, τα αγαπω τα B&D, παντα αξιοπιστα, τα ειχα μαθει από τον πατερα μου όταν ζουσε.;)

Καλοριζικα Αγαπη. :T:

 

Προσωπικά δεν είμαί ιδιαίτερα ευχαριστημένος απο την μέχρι τώρα εμπειρία μου με τα B&D. Αφορμή ήταν το πολυτριβείο ΚΑ280LK-QS το οποίο έχω εδω και 1 1/2 χρόνο περίπου. Στους πρώτους 6-7 μήνες και με καθαρά ερασιτεχνική χρήση - είχα τρίψει 2 τραπέζια και 6 καρέκλες συνολικά, ξεκόλλησε η μια απο τις τέσσερις βάσεις στήριξης που έχει στο κάτω μέρος για να συγκρατεί το εκάστοτε τριβείο που που προσαρμόζεις. Έκτοτε την παλεύει με τις 3. Εκτός αυτού μετά λίγο καιρό, σταμάτησε να δουλεύει το cyclonic action canister (μη χέσ@#$) το οποίο υποτίθεται πρέπει να μαζεύει τη σκόνη. Στο ίδιο εξάρτημα, απο τις δονήσεις έχει χαλαρώσει το κούμπωμα με αποτέλεσμα κάθε 5 λεπτά να φεύγει απο τη θέση του και να πεφτει. Προσωπική μου άποψη οτι μόνο το παλιό καλό όνομα έχει μείνει στην εταιρεία. Τουλάχιστον για μένα τέλος τα B&D...Αύριο θα βάλω και μερικές φωτό απο το συγκεκριμένο τριβείο...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Havic έγραψε:

 

Δεν είχες πάρει τις bosch  πριν κάνα χρόνο που ήταν προσφορά; εσύ την είχες ποστάρει νομίζω, Θα θυμάμαι λάθος....

Metabo αερος εχω αλλα δε βολευει να κουβαλαω και τον αεροσυμπιεστη μαζι σε ολο το μαντροτοιχο :)

Bosch εχει ο @Asxetius

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Παναγιωτη καλοριζικο! Δε θα σε βολευε καλυτερα ομως μια ανεμη να μην ειναι και συνεχεια στα ποδια σου μιας και εχεις θεμα χωρου;

Στο λεω μιας και εγω ετσι ημουν αρχικα μεχρι που το σουταρα γιατι κοντεψα να βρεθω κατω μια ωραια μερα.

Ευχαριστώ Αγάπη. Το πήρα καθαρά για την ταράτσα. Να το απλώνω μέχρι κάτω στο παρκιν και μετά με ταχυσυνδετήρα το 4μετρο σπιράλ για δουλειές στο αυτοκίνητο.

Δεν θα δουλέψει ποτέ μέσα στο εργαστήριο. Για το εργαστήριο μέσα έχω τα δυο 4μετρα που με καλύπτουν.

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Δεν παρέλαβα αλλά όταν κυκλοφορήσει και σε καλή τιμή θα το δούμε εδώ μέσα πιστεύω :D Αν νομίζετε ότι πρέπει να μπει σε άλλο θέμα μετακινήστε το;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2018 at 11:20 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Metabo αερος εχω αλλα δε βολευει να κουβαλαω και τον αεροσυμπιεστη μαζι σε ολο το μαντροτοιχο :)

Bosch εχει ο @Asxetius

 

Βάφεις μαντρότοιχο ή   κάγκελα με μπιστόλι;

Link to comment
Share on other sites

Μικρή παραλαβή με 2 ψιλολόγια και κάτι που μελετούσα καιρό.

 

Ξεκινάμε από τα ψιλά:

 

Κατσαβιδάκι Vessel (έχω πάθε πώρωση με δαύτα και όλο και συμπληρώνω το σετ).

 

IMG_20180322_082638.jpg

 

 

Ένα φτηνό αλλά πολύ βολικό ανέπαφο εργαλείο που εντοπίζει τάση, μετράει συνέχεια (πχ να δεις αν μια αντίσταση είναι καμμένη ή όχι) και πολλά ακόμα, με 3 λιρόνια.

 

IMG_20180322_082708.jpg

 

 

Αυτό που μελετούσα καιρό είναι μια γωνιακή προέκταση για κατσαβίδι. Έχοντας καταστρέψει τη σχετική της Metabo, που δεν είναι φτηνή, έψαχνα κάτι πιο δυνατό. Στη διπλάσια τιμή λοιπόν από την Metabo, βρέθηκε εξάρτημα της Wiha. Είναι κάπως πιο ογκώδες από το Metabo (και άλλα αντίστοιχα) αλλά εκεί που το Metabo είναι πιστοποιημένο για 14Nm ροπής (και από εκεί και πέρα, άλλες μάρκες και κινεζιές, το χάος), το Wiha λέει 57Nm!

 

IMG_20180322_082744.jpgIMG_20180322_082817.jpg

Έγινε επεξεργασία από pol77
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.