Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

εχω εγώ το προηγούμενο μοντέλο 18V

Βλέπω όμως ίδια διάμετρο τροχού οπότε δε νομίζω να έχουν τρομερές διαφορές

 

Καλό είναι και σε βγάζει από τη δύσκολη ώρα ΑΛΛΑ από αυτονομία μπαταρίας μην περιμένεις πολλά.

Επίσης αν θες να κόψεις μελαμίνη υπολόγιζε +10-12 ευρώ για δίσκο κοπής

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τομ έχω το 3,6V το απλό

Βιδώνει και έχει σχετικά καλή δύναμη (4Nm)

Θα βιδώσει βίδα σε μαλακό ξύλο αλλά μην περιμένεις ότι θα πάει παραπέρα.

 

Είναι ένα μικρό κατσαβιδάκι (έχει και κάποια έξτρα εξαρτήματα) που για απλά βιδώματα ξεβιδώματα θα είναι μία χαρά. Τίποτα όμως παραπάνω.

 

Αλλά ρε συ δίπλα μου θα είσαι. Όταν θα θες το κάτι παραπάνω θα πετάγομαι να το φτιάχνουμε :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Χαχαχα! Για απλες δουλειες οπως ειπες και εσυ το θελω αυτο :) Εδω ημουν με ενα ψοφιο του πεθερου μου. Το οποιο παρολα αυτα τα καταφερνε , κουτσα-στραβα.

Με πολυπλοκες κατασκευες δε το'χω εγω. Η Ολγα μονο :hehe:  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Και ένα σετ μύτες θέλεις και είσαι jet!

Καλα, αυτο δεν εχει μυτες; Εγω βλεπω ενα σωρο μεσα στο πακετο.

 

@karmen1983 αυτος το βρηκε και μου το'στειλε :hehe: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α μα είπα και εγώ ήθελε να γράψει αλλού; :hehe:

 

Εχει μυτούλες μέσα. Δεν ειναι και οι καλύτερες αλλά για τις μικροδουλειές δε νομιζω να θες κάτι καλύτερο.

Κατα καιρούς βγάζει και σετ με πολλές μύτες οπότε βλέπεις και κάνεις.

Δοκίμασε πρώτα με αυτές που εχει :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ε? :mellow:

Στον tommy αναφερόμουν.

Κοίταζε ένα άλλο αντίστοιχο και σήμερα βλέπω στο LIDL αυτό οπότε του ήρθε κουτί :)

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Καλα, αυτο δεν εχει μυτες; Εγω βλεπω ενα σωρο μεσα στο πακετο.

ΛοΛ, τώρα το είδα. Σου είπα που ήμουν το πρωί, μη περιμένεις να τα δω και όλα :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπλε BOSCH 3.6v. Ισχύουν όσα είπε η αγάπη συν ότι οριακά βιδώνεις 6αρα βίδα με ουπα  σε τοιχο. Για μοντάρισμα επίπλων ΙΚΕΑ και γενική χρήση στο σπίτι είναι όμως λουκούμι.

Βέβαια θα μπορουσες να πας σε ένα δραπανοκατσαβιδο μπαταρίας που ειδα το Σάββατο στο Lidl στα 60 το οποίο είναι μεν στα διπλά λεφτά, αλλά είναι κατάλληλο για μοναδικό εργαλείο στο σπίτι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2017 at 7:15 ΜΜ, το μέλος breakdown έγραψε:

Για το δισκοπρίονο που βγαίνει σήμερα γνωρίζει κανείς αν αξίζει?

Για όποιον άλλον ενδιαφέρεται μιας και θα υπάρχει ακόμα σε μερικά Lidl το δισκοπρίονο δείτε αυτό το ποστ, πως κόβει με αλλαγή δίσκου

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Έχω μπλε BOSCH 3.6v. Ισχύουν όσα είπε η αγάπη συν ότι οριακά βιδώνεις 6αρα βίδα με ουπα  σε τοιχο. Για μοντάρισμα επίπλων ΙΚΕΑ και γενική χρήση στο σπίτι είναι όμως λουκούμι.

Βέβαια θα μπορουσες να πας σε ένα δραπανοκατσαβιδο μπαταρίας που ειδα το Σάββατο στο Lidl στα 60 το οποίο είναι μεν στα διπλά λεφτά, αλλά είναι κατάλληλο για μοναδικό εργαλείο στο σπίτι. 

Για μονταρισμα κομπλε ακουγεται. Θα χρειαστει. Οπως επισης ισως χρειαστει να βιδωσω κατι στο μπαλκονι (εχω τρυπανι- μη ρωτησεις ποιο , δεν εχω ιδεα :p ). 

Με ενα τετοιο (3.6v νομιζω), βιδωσα σε τοιχο για το ραφι. Μου βγηκε η ψυχη ομως , αρκετα ψοφιο το συγκεκριμενο που ειχα. (πρεπει να ειναι πολλων ετων).

 

Αυτα τα δραπανοκατσαβιδα υπαρχουν ακομη;

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο πρωί στο κατάστημα Άργους είχαν πολλά. Λογικά Δευτέρα πρωί εφοσον έχουν απόθεμα ακόμα και εάν το έχουν βγάλει από τα ράφια, εάν τους ζητήσεις θα σου δώσουν ένα από την αποθήκη. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρκσαιντ να φανταστω ηταν. Θα παω αυριο πρωι πρωι να ρωτησω. Αν και το βιδωτηρι φαινεται πιο "πρακτικο" , σιγουρα το δραπανοκατσαβιδο ειναι πιο "all in one " φαση. Θα τα δω! Ευχαριστω πολυ! 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τον πάγκο http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-D9E7AD43-C25F2A18/lsp/hs.xsl/product.html?id=368405887&rdeLocaleAttr=el&title=Πάγκος εργασίας με σφιγκτήρες και τελικά είναι πολύ σταθερός. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι κοντός και σκέφτομαι να τον ψηλώσω. Στο youtube υπάρχουν πολλά video με mods σε τέτοιους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Παρκσαιντ να φανταστω ηταν. Θα παω αυριο πρωι πρωι να ρωτησω. Αν και το βιδωτηρι φαινεται πιο "πρακτικο" , σιγουρα το δραπανοκατσαβιδο ειναι πιο "all in one " φαση. Θα τα δω! Ευχαριστω πολυ! 

Ναι απλά μην βάλεις το 18αρι/20άρι να βιδώνεις βίδες υπολογιστών :p

Τουλάχιστον όχι στην αρχη μέχρι να το μάθεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βιδες υπολογιστών βιδωνω με το χέρι [emoji14]
Για τα ανεμιστηρια χρησιμοποιούσα το ψόφιο μόνο :hehe:
Εδώ είχα πολλά από τον πεθερό , όμως τώρα δε θα εχω, άρα πρέπει να πάρω τα βασικά :)

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βλέπω το φυλλάδιο και βλέπω και τα προϊόντα στο Site

Κάποια απο αυτά δεν ειναι στο Site και αναφέρουν ότι δε θα είναι σε όλα τα καταστήματα.

Μπορούμε να δουμε από κάπου σε ποια θα είναι διαθέσιμα;

 

lidl-fylladio.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.