Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Έχει κανείς εμπειρία από service του Lidl.  Έχω στείλει ένα επαναφορτιζόμενο, επειδή δεν δούλευε ο ροοστάτης στην σκανδάλη, από τις 7 του Νοέμβρη. Έχω επικοινωνήσει μαζί τους 3-4 φορές πριν την καινούργια χρονιά και μου έλεγαν ότι πρέπει να περάσουν 20 εργάσιμες και θα με ενημερώσουν εκείνοι. Ούτε που έχουν ακουστεί. Έχει ζητήσει κανείς και έχει πάρει επιστροφή χρημάτων ή απλά θα μου στείλουν αντικατάσταση του εργαλείου όποτε παραλάβουν. Υπόψιν ότι υπάρχει τιμολόγιο άρα θεωρείται επαγγελματικό εργαλείο και είδη μετέπειτα αγόρασα άλλο ένα του lidl ώσπου εκνευρίστηκα και πήρα μετά dewalt.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εμπειρια αλλα εχει φτασει φεβρουαριος :p και παμε για Μαρτιο :hehe:

 

Καλεσε τους και αρχισε απο τη καλη και καπακι πιασε την αναποδη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι το σκέφτομαι, διότι ήμουν πολύ ευγενικός όταν μου έλεγαν στα προηγούμενα τηλεφωνήματα που τους έκανα, να κάνω υπομονή και ότι δεν πέρασαν 20 εργάσιμες και θα με καλέσουν εκείνοι.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το service του Lidl για ενα κρουστικό δραπανο έκανε 2 μήνες να μου το αλλάξει.  και οταν το έστειλε έτυχε και ήταν και 2 εβδομάδες απο όταν το είχε ξαναφέρει το lidl.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω θέμα με τις μπαταρίες (σπασμένες) για το συγκεκριμένο επαναφορτιζόμενο δράπανο (20V) ακόμη περιμένω .....

Από αλλεπάλληλες  τηλεφωνικές  επικοινωνίες μου έχουν πει ότι πιθανόν μέχρι την παρασκευή να έχουν παραλάβει τα ανταλλακτικά για αυτό γιατί ήταν νέο προϊόν και δεν είχαν !

 

Για επιστροφή χρημάτων από το Service χλωμό το κόβω.... Αλλαγή όποτε έχουν από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

@Magnum Το πήρα και αυτό για έναν φίλο και ευτυχώς το άνοιξα να το δείξω μετά σε μια δουλειά που ήμουν και η μπαταρία ήταν λίγο ανοιχτή και έλειπε μια βίδα. Λειτουργούσε κανονικά αλλά πήγα πίσω στο lidl το έδωσα στην ταμεία, ούτε που το άνοιξε, και μου είπε να πάρω άλλο. Μέτα του παράγγειλα μπαταρία έξτρα, 25 ευρώ με τα μεταφορικά και με πήραν τον Γενάρη να πάω να την παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

@l3ft3ris  Από το Service παράγγειλες τις μπαταρίες ? Για το δικό μου ?   

Γιατί εμένα μου λένε ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα ανταλλακτικά και περιμένουν πότε θα τους στείλουν !  (Περιμένω από τον Νοέμβριο....)

Εντωμεταξύ λένε δεν γνωρίζουν τι τους στέλνουν μέχρι να ξεφορτώσει το φορτηγό .... !

Έγινε επεξεργασία από Magnum
Link to comment
Share on other sites

@Magnum Ναι από το σέρβις που κάλεσα τον Νοέμβρη τους ανέφερα ότι πέρα από το προϊόν που έστειλα για την εγγύηση ήθελα και μια έξτρα μπαταρία για το άλλο εργαλείο. Μου είπαν ότι όταν παραλάβουν θα με ειδοποιήσουν, όπως έγινε τον Γενάρη.  Πάρε τους ένα τηλ και πες ότι έμαθες από άλλο άτομο που είχε το ίδιο εργαλείο ότι παρέλαβε την μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίες, φορτιστές και κάποια ανταλλακτικά για πολλά από τα εργαλεία του Lidl  μπορείτε να παραγγείλετε απευθείας από το www.kompernass.com. Εξ όσων γνωρίζω είναι επίσημοι συνεργάτες (έχει δικό τους δελτίο παραγγελίας μαζί με κάποια είδη) και οι τιμές τους είναι οι ίδιες που δίνει και το ελληνικό σέρβις.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε το λινκ και στο πρώτο ποστ :T:

Το είχες ξαναποστάρει και μου είχε ξεφύγει τότε!

 

Μεταφορικά 5ευρώ έχει από ότι είδα για Ελλάδα (εβαλα μια μπαταρια στο καλάθι) οποτε μια χαρα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μεταφορικά 5ευρώ έχει από ότι είδα για Ελλάδα (εβαλα μια μπαταρια στο καλάθι) οποτε μια χαρα

 

Αχ αυτό το καλάθι...

 

kal.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, karmen1983 said:

Το είχες ξαναποστάρει και μου είχε ξεφύγει τότε!

Ναι, το μελέταγα τότε που είχα πάρει το δικό μου 20V, γιατί σκεφτόμουν μελλοντική παραγγελία. :)

 

4 hours ago, Asxetius said:

Οι τιμές πάντως είναι μια χαρά  π.χ. για μπαταρία του 12v κατσαβιδιού που είχε τελευταία

Γενικά, από ό,τι έχω δει δειγματοληπτικά, χρεώνουν 5€ ανά στοιχείο της μπαταρίας (με λίγες αποκλίσεις). Δεν είναι εξαιρετική τιμή για τα μέτρια στοιχεία που χρησιμοποιούν, αλλά δεν είναι παράλογη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Γενικά, από ό,τι έχω δει δειγματοληπτικά, χρεώνουν 5€ ανά στοιχείο της μπαταρίας (με λίγες αποκλίσεις). Δεν είναι εξαιρετική τιμή για τα μέτρια στοιχεία που χρησιμοποιούν, αλλά δεν είναι παράλογη.


Για να μην ασχοληθείς με ξήλωμα, κολλήσεις, κ.τ.λ. την βρίσκω μια χαρά την τιμή :):) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το παρακάτω, αποκλειστικά για τα λάστιχα του ποδηλάτου. http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=66077

Για να γίνει 220volt πόσα Αμπέρ θα χρειαστεί λέτε; Έλεγα μήπως την έβγαζα φτηνά γιατί έχω μερικά τροφοδοτικά πακ που κάθονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

 Νίκο απ ότι βλεπω ενα απλο καλώδιο έχει συνεπως το πολύ να τραβαει καμια δεκαρια Α.

Οπότε ενα πακ με 120 Watt θα σου κάνει μια χαρά. 

Μια μόνο επιφύλαξη εχω για το ρευμα εκκίνησης.  Μπορεί να ειναι μεγαλύτερο του ρεύματος κανονικής λετουργιας.

Αλλα και ετσι να ειναι μπορεις να το τροφοδοτησεις απο ενα παροπλισμενο τροφοδοτκο υπολογιστή που σίγουρα θα εχει αρκετα περισσότερα Α.

 

Ποτε το βγαζουν αυτό? 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.