Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος Seafalco έγραψε:

Αλλα και ετσι να ειναι μπορεις να το τροφοδοτησεις απο ενα παροπλισμενο τροφοδοτκο υπολογιστή που σίγουρα θα εχει αρκετα περισσότερα Α.

 

Μπράβο βρε Στέλιο!  Δεν μου πέρασε καν απ' το μυαλό για τροφοδοτικό υπολογιστή.:T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα χθες τα γωνιόμετρα που  είχαν βάλει  τα lidl την τελευταία φορά, το κακό είναι ότι όταν τα πήρα δεν πρόσεξα ότι στην 

εξωτερική πλευρά έχουν cm και στην εσωτερική ίντσες :tomato:.

Τα πήρε κανένας άλλος, κι αν ναι θυμάστε αν υπήρχαν γωνιόμετρα που να έχουν και στις 2 πλευρές αρίθμηση με cm?

*δεν ξέρω κι αν μπορώ να τα επιστρέψω.

Link to comment
Share on other sites

Με ιντσες είναι και το δικό μου που το ειχα πάρει πέρυσι. Δε με ενοχλεί καθόλου πάντως όταν το χρησιμοποιώ μιας και για να βρω γωνία το χρειάζομαι τις περισσότερες φορές και όχι για απόσταση. Αν θες ντε και καλα εκατοστά εσωτερικά, μπορείς να φέρεις τη μεριά με τα cm από μέσα γυρνώντας τους χάρακες, πατάς το zero και το έχεις έτσι

 

ΥΓ αν εχεις την απόδειξη μπορείς να το γυρισεις φυσικά

 

IMG_20170219_115443.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για τις σταθερές γωνίες λέω (γωνιόμετρο είπα :whistling:), δεν μπορώ να τις γυρίσω ανάποδα.

Τις βρήκα και σε φωτογραφία, αν δεν μπορέσω να τις επιστρέψω θα δω τι θα κάνω

16650461_10212374082611621_765370606_n.j

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Ε γωνιομετρο σου ανέβασα απλά ψηφιακό :p 

Αν μου έλεγες γωνιά μαραγκού, γωνιά μηχανουργού, γωνιά lidl θα σου έβγαζα και δαύτες που είναι και αυτές σε ίντσες απο μέσα :p 

 

Αυτές που δείχνεις δε με βόλεψαν ποτέ γιατί η εξωτερική μεριά μετράει ανάποδα από ότι θα έπρεπε.

Με βολεύει αυτό το στυλ για την εκκίνηση της μέτρησης από μέσα και έξω

 

4484755-orig.jpg

 

Επίσης ειδικά η μεγάλη του Lidl χάνει περι το 1 χιλιοστό. Τη μέτρησα με καρατσεκαρισμένη γωνιά και φίλλερ

Ερχεται στα καλά της με τις βίδες από κάτω αλλά προϋποθέτει να έχεις μια καλή γωνιά για να την ρυθμισεις

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ε γωνιομετρο σου ανέβασα απλά ψηφιακό :p 

Αν μου έλεγες γωνιά μαραγκού, γωνιά μηχανουργού, γωνιά lidl θα σου έβγαζα και δαύτες που είναι και αυτές σε ίντσες απο μέσα :p 

:bleh: συγχωράτε με, αν και στο δεύτερο καφέ (μετά από ξενύχτι) άλλο ήθελα να γράψω :hehe:

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

:bleh: συγχωράτε με, αν και στο δεύτερο καφέ (μετά από ξενύχτι) άλλο ήθελα να γράψω :hehe:

 

Πόσο χαίρομαι που δεν πίνω καφέδες :mellow::):D:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο κανάλι του Lidl Βλέπω και ανέβηκε "εργαλείο" οπότε λογικά στις επόμενες προσφορές όλο και κατι θα έχει

Αν το έχει κάποιος το ακονιστήρι ας πει κανα λόγο ειδικά αν το έχει χρησιμοποιήσει σε μαχαίρια κουζίνας

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε κάποια πραγματάκια για το αυτοκίνητο/μοτοσικλέτα.

Μέσα υπάρχει και σκούπα, φακοί, ιμάντες

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=1815

 

Σκούπα έχω από lidl για το εργαστήριο και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες ! :)

Το ακονιστήρι το είχα πάρει από κάποια προηγούμενη φορά.

Το έχω χρησιμοποιήσει μόνο για κάποια ψαλίδια τα οποία έγιναν εντάξει (καλύτερα από ότι ήταν :) ).

Σε μαχαίρια το έχω δοκιμάσει μια φορά σε ένα σουγιά εργασίας, τον τρόχισε εντάξει, αλλά για καλύτερα μαχαίρια δεν ξέρω.

Όσο αφορά σε τρόχισμα σκαρπέλων, δεν νομίζω ότι είναι η πιο καλή ιδέα καθώς η διάμετρος του τροχού είναι μικρή και θα δημιουργήσει

μια εσοχή στην λοξή ακμή του σκαρπέλου (θα την κάνει κοίλη)  και όχι ευθεία ή κυρτή, που πρέπει να είναι .

Αυτό που παίζει να είναι καλό είναι για τα τρυπάνια, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω ! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2017 at 3:58 ΜΜ, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Έχει κανείς εμπειρία από service του Lidl.  Έχω στείλει ένα επαναφορτιζόμενο, επειδή δεν δούλευε ο ροοστάτης στην σκανδάλη, από τις 7 του Νοέμβρη. Έχω επικοινωνήσει μαζί τους 3-4 φορές πριν την καινούργια χρονιά και μου έλεγαν ότι πρέπει να περάσουν 20 εργάσιμες και θα με ενημερώσουν εκείνοι. Ούτε που έχουν ακουστεί. Έχει ζητήσει κανείς και έχει πάρει επιστροφή χρημάτων ή απλά θα μου στείλουν αντικατάσταση του εργαλείου όποτε παραλάβουν. Υπόψιν ότι υπάρχει τιμολόγιο άρα θεωρείται επαγγελματικό εργαλείο και είδη μετέπειτα αγόρασα άλλο ένα του lidl ώσπου εκνευρίστηκα και πήρα μετά dewalt.

Εχθές ήρθε ο κούριερ με το εργαλείο. Ψάχνοντας στους όρους της εγγύησης αναγράφει ότι δεν προορίζονται για επαγγελματική χρήση οπότε δεν ζήτησα επιστροφή χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σήμερα που μίλησα μου είπαν ότι έφεραν πλέον την μπαταρία και θα μου την στείλουν την επόμενη εβδομάδα με ACS .

Την σπασμένη δεν μου την ζήτησαν πίσω ! ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετέπειτα έμαθα και εγώ από άλλους ότι εξυπηρετήθηκαν με αντικατάσταση χωρίς να στείλουν καν το προϊόν πίσω. Αν το ήξερα δεν θα τους το είχα στείλει, να μείνω χωρίς εργαλείο.... Την επόμενη, μακάρι να μην χρειαστεί, θα είμαι ποιο αυστηρός!! χεχε

Έγινε επεξεργασία από l3ft3ris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχτές μου ήρθε η νέα μπαταρία ( https://www.kompernass.com/index.php?route=product/category&path=1287 ) μετά από 3.5 μήνες και σήμερα κόλλησα και την παλιά που είχαν σπάσει οι βάσεις που έπιαναν οι βίδες. Οπότε πλέον έχω και δεύτερη μπαταρία ... ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To lidl έχει σήμερα πλυστικό μηχάνημα

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?action=showDetail&id=66667 στα 99.99€

Και έβγαλε και το eshop Προσφορά ένα NILFISK 

http://www.e-shop.gr/plystiko-mixanima-nilfisk-110-bar-1400watt-c1107-5-128470920-p-TLS.120153 sta 69.90€

 

Να υποθέσω είναι πιο σοφή επιλογή κάποιος να επιλέξει το δεύτερο; 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ο ανιχνευτής που έχει σήμερα στην εύρεση τάσης (AC) είναι για τα πανηγύρια, εάν βάλεις το καλώδιο επάνω του μπορεί και να το δει,  στην  εύρεση κενού (DEEP) παντού βρίσκει κενά, στο metal πάει πολύ καλά όπως και στο καρφί (STUD).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να πήγαινα σήμερα και εγώ για τον δίδυμο τροχό αλλά το άφησα...

Ευχαριστούμε για το feedback @Siera :T: 

Στο παρελθόν είχα πάρει έναν από lidl αλλά δε θυμάμαι από ποιο παράθυρο τον ειχα πετάξει για να είμαι ειλικρινής :hehe: 

Μπορείς να τον γυρίσεις πάντως αν δεν σε ικανοποιεί ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν είχα (και από χαρακτηριστικά έδειχνε οκ) πήρα εις διπλούν το δραπανοκατσάβιδο, από το λίγο που δούλεψα δείχνει καλό, μένει να το δω

και σε πιο  σοβαρές δουλειές τι θα κάνει.

20170309_142858.thumb.jpg.0e167ee08989d283371597fc79849242.jpg 20170309_143550.thumb.jpg.f0f0d1c76f097b7494676e24e9a6329a.jpg

 

πριν 4 ώρες, το μέλος Siera έγραψε:

Ο ανιχνευτής που έχει σήμερα στην εύρεση τάσης (AC) είναι για τα πανηγύρια, εάν βάλεις το καλώδιο επάνω του μπορεί και να το δει,  στην  εύρεση κενού (DEEP) παντού βρίσκει κενά, στο metal πάει πολύ καλά όπως και στο καρφί (STUD).

γλίτωσα τα λεφτά μου, καλά μου φάνηκε ότι δεν κάνει..:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.