Jump to content



Εργαλεία Lidl (Powerfix, parkside κλπ)


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος osa έγραψε:

Τους έκανα μια ερώτηση σήμερα αν υπάρχει δυνατότητα να προμηθευτεί κάποιος ένα εργαλείο από αυτά που έχουν βγει στο παρελθόν εφόσον υπάρχει στην αποθήκη τους.

Ενδιαφερόμουν για την επαναφορτιζόμενη σέγα 18v της σειράς των τριών εργαλείων που είχε κυκλοφορήσει παλιότερα, επειδή έχω εργαλεία από την σειρά και έτσι θα έχω και μπαταρίες.

Μου είπαν ότι για να πάρω από το στοκ της αποθήκης είναι αδύνατον... το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να κοιτάξουν σε δύο μόνο καταστήματα που θα του υποδείξω αν υπάρχει και να με ενημερώσουν όπως και να το κρατήσουν στο όνομα μου στο κατάστημα για 2-3 μέρες ώστε να περάσω εγώ ή κάποιος άλλος να το παραλάβει.

Τους είπα λοιπόν από περιέργεια να κοιτάξουν στο κατάστημα στον Ν.Κόσμο επειδή  είχε αναφέρει η Αγάπη ότι είδε κάποια κομμάτια σέγα επαναφορτιζόμενη.   

Η δυνατότητα να κοιτάξουν σε περισσότερα καταστήματα δεν υπάρχει γιατί δεν έχουν on line σύνδεση... μόνο σε 2 που θα προτείνω εγώ.

Είμαι περίεργος τι θα μου απαντήσουν αύριο.

Συνηθως στοκ τους μενει στα lidl στην πειραιως πισω απ το leroy...Αυριο μεσημερι που θα κατεβαινω για δουλεια  θα κοιταξω κ αν υπαρχει  θα κανω κρατηση κ θα σου πω το βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Στέλιο . Αύριο θα είναι και ένας φίλος μου στον Πειραιά ...αλλά θα γυρίσει το απόγευμα. Αν δεις το μεσημέρι ότι έχει ... η Αγάπη έχει το τηλέφωνο μου ...πες τε μου να τον στείλω από εκεί να το πάρει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 31 λεπτά, το μέλος osa έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ Στέλιο . Αύριο θα είναι και ένας φίλος μου στον Πειραιά ...αλλά θα γυρίσει το απόγευμα. Αν δεις το μεσημέρι ότι έχει ... η Αγάπη έχει το τηλέφωνο μου ...πες τε μου να τον στείλω από εκεί να το πάρει.

Σεγα, οχι σπαθοσεγα,οκ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδη το προγραμμα μου ειναι ανω κατω κ με βρισκει κανεις δυσκολα ακομα κ στο τηλ (πολυ φασαρια και δε το ακουω καν πολλες φορες) θα δωσω στον στελιο το κινητο μου και αν δει αυτο που σε ενδιαφερει νικο θα μου στειλει ενα sms να το δω καποια στιγμη και να σε ενημερωσω οσο πιο αμεσα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Σπαθοσέγα Στέλιο αν έγραψα σέγα ήταν λάθος .... Σπαθοσέγα να κόβουμε κανά κλαδί γιατί το πριόνι κουράζει. Αγάπη θα στείλω του Στέλιου το κινητό μου για καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2017 at 0:14 ΠΜ, το μέλος UltraB έγραψε:

flwyaIA.jpg_____________________________________________________________________

Ηλεκτρική σέγα: Οι ποιότητα της είναι ανάλογη των χρημάτων της, πράγμα που δεν μπορώ να πω για το δραπανοκατσάβιδο που είχα πάρει.

Οι διακόπτες μου φαίνονται κάπως (ένας που έχει για την έξοδο που βγάζει τα πριονίδια πάει και έρχεται, δεν έχει κάποιο κλικ ή αντίσταση, οπότε η λογική μου λέει ότι δεν θα κάνει τίποτα, δηλαδή δεν θα λειτουργεί). Επίσης η μεταλλική βάση ξεβάφει.

 

Άξιζε την αγορά; Well, Ι not sure yet. Δεν την έχω δουλέψει. Αν δεν μου ξινίσει κάτι στην λειτουργία της θα έλεγαν μάλλον πως ναι.

Ηλεκτρική σέγα με laser, φως, οδηγό, ρυθμιστή ταχύτητας στα 33€ δεν νομίζω ότι βρίσκεις εύκολα παρά τα αρνητικά της (που νομίζω είναι αποδεχτά για την τιμή της).

Update: 

Πρώτη επαφή σήμερα, έχουμε και λέμε, 

 

1) Ο διακόπτης on / off λίγο ακόμα και θα πλησιάσει τον διακοσμητικό. Πραγματικά πρέπει να ψάχνεις σε πιο σημείο κάνει επαφή κάθε φορά.

Διακοσμητικός είναι επίσης και ο διακόπτης για τα πριονίδια, δεν κάνει απολύτως τίποτα, κουνάει πέρα δώθε ακόμα και μόνος του.

2) Η λάμα είναι στραβά. Σίγουρα πάντως ακόμα και στραβά να μην είναι δεν εμπίπτει με το laser, έχουν μεγάλη απόκλιση.

Μπορεί να φταίει και η ελάχιστη εμπειρία μου με ηλεκτρικές σέγες αλλά την κρατούσα στραβά για να κόψει ίσια.

3) Πολύ μέτρια κατασκευή. Θυμίζει φθηνές κινέζικες απομιμήσεις.

 

Θα την δώσω και σε φίλο να την δοκιμάσει να μου πει την γνώμη του αλλά δεν νομίζω να αλλάξει κάτι για στην άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο Ευχαριστώ στον Στέλιο που σε ρόλο "ανιχνευτή¨ σε αρκετά Lidl εντόπισε κατάστημα με σπαθοσέγα στο ράφι και έστειλα άνθρωπο και την αγόρασε.

Να είσαι πάντα καλά Στέλιο και να εξυπηρετείς τους φίλους.:) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα λέει η νέα σειρά από ποιότητα.

 

Εγώ πάντως σκέφτομαι να γυρίσω την σέγα πίσω.

Αλλά από την άλλη λέω που θα βρω σέγα με laser (κλαιν), φακό (κλαιν) και περιστρεφόμενη βάση στα 30€;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ακουσει καλα λογια γενικα για τα παρκσιδε.. και νομιζω καποια φτιαχνονται Γερμανια και οχι Κινα αλλά δεν ειμαι σιγουρος.. σκεφτομουν να αγορασω...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχει ξαναειπωθεί πρέπει να υπάρχουν δύο σειρές / ποιότητες.

 

Για παράδειγμα εγώ με το δραπανοκατσάβιδο έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος και όσοι άλλοι το έχουν χρησιμοποιήσει.

Επίσης φίλος πήρε το πολυεργαλείο (dremel) που είχαν βγάλει πρόσφατα και για τα χρήματα του είναι και αυτό άψογο.

 

Εε η σέγα που είχαν την προηγούμενη εβδομάδα ήταν τέρμα "Κινεζιά". More here:

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να ξαναππούμε προϊόντα, ούτε υπάρχει λόγος να ψάχνεις 20 σελίδες.

 

Κάθε φορά βγάζει κάποια εργαλεία. Δεν τα βγάζει συνέχεια, ούτε με κάποια περιοδικότητα. Οπότε αν σε ενδιαφέρει κάτι ρωτάς αν το έχει κάποιος και σου απαντάει :) 

Επίσης πλέον αλλάξανε την σειρά με τα εργαλεία μπαταρίας. Πολλοί λίγοι έχουν ένα αντε δύο εργαλεία από την νέα σειρά. Αρα το feedback και ο χρόνος δοκιμών είναι μικρός :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.lidl-flyer.com/el-GR/#/2576416a-50e4-11e7-85ac-005056ab0fb6/view/flyer/page/16

 

Ερχονται και τα Screenshots :) 

 

sshot-34.pngsshot-1.png

 

Η τιμή του παλμικού είναι γαργαλιστική πάντως και είναι και 10 κάτω στα 2 μπαταρίας σε σχέση με το Ιταλικό. Πως το πάθανε απορώ :p 

 

 

 

edit: Και το Link για το Site

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?id=90

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, apolpat said:

Το κρουστικό που έχει είναι και για τρυπημα και για βιδώματα όμως έτσι? Θα ναι αξιόλογο?

 

λαθος το αναφερουν ως κρουστικο - ειναι παλμικο και καταλληλο μονο για βιδωματα

(μην περιμενεις ν ανοιξεις τρυπα σε τοιχο...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.