Jump to content



Recommended Posts

Στη γιορτή μου, μου έφεραν ένα κουτί 2+ κιλά μελομακάρονα, τα μισά με σοκολάτα. Έφαγα δύο και έδωσα το κουτί στον ανιψιό. Ζηλεύω αυτούς που τρώνε ότι θέλουν. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο νησί μάλλον νομίζουν (επικρατεί αυτή η νοοτροπία στους καταστηματάρχες) ότι ήμαστε καμια wannabe Mykonos του Ιουνίου. Κοντά 10+ ευρώ το κιλό σε ζαχαροπλαστείο, κοντά 8€ στο σουπερμάρκετ. Αλλού πόσο πάνε για πείτε τιμουλα 

 

Δε τρωω ζάχαρη καθόλου αλλά μιας και είναι Χριστούγεννα, άντε μισό κιλό θα πάρω, να χει 5 6 μέσα,  1/ ημέρα και του χρόνου πάλι ? για το καλό. 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος salde έγραψε:

Το έφαγα επειδή δεν συμπαθώ το πρόσωπο που το έφερε για να πω «οκ μέτριο είναι δεν μου αρέσει».

 

Δικός μας είσαι τελικά :hehe:

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpirosKGR said:

Κοντά 10+ ευρώ το κιλό σε ζαχαροπλαστείο, κοντά 8€ στο σουπερμάρκετ

σου φαίνεται ακριβή τιμή;
Δεν ξέρω φετεινές, πέρυσι γύρω στα 8-10 σε φούρνους, γύρω στα 12-15 σε «καλύτερους» φούρνους και αρκετά ζαχαροπλαστεία, γύρω στα 18 από πιο διάσημα ζαχαροπλαστεία (φετεινή τιμή Κωνσταντινίδη αυτή) και σε κάποια top ζαχαροπλαστεία (είτε δικαιολογημένα είτε αδικαιολόγητα) πάνω από 20. 24 ήταν το ακριβότερο που είχα δει πέρυσι (για κανονικό μελομακάρονο χωρίς σοκολάτες κλπ).

Να γράψω και τον πόνο μου, το χω ξαναγράψει εδώ νομίζω, ακόμα κλαίω που έκλεισε το καφέ/ζαχαροπλαστείο Ρωσσικό στην οδό Πανεπιστημίου, για τα μελομακάρονα, το πιροσκί του και το ρώσσικο πασχαλινό τσουρέκι του (κούλιτς).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12.5 / κιλό που ζητάει ένα ζαχαροπλαστείο κοντά σπίτι μου, μάλιστα δεν είναι και μικρό, γνωστό και μεγάλο κατάστημα στο νησί μου φαίνονται πολλά, δε ξέρω. Όλο το χρόνο τόσο τα έχουν άραγε;

Σε φούρνο κάπου εκεί γύρω έχουν πάλι. Βέβαια δε ξέρω προς τη παλιά πόλη του νησιού που είναι πιο "κυριλέ" αν εκτοξεύεται η τιμή. ?

 

( για νορμάλ μελομακάρονα αναφέρομαι κ.γω , στα πιο περίεργα δε θέλω να ξέρω χαχαα πόσο θα πηγαίνει )

Άραγε είναι δύσκολο να φτιάξεις μόνος σου; 

@UltraB Έχω μια υπόνοια ότι ο Αντώνης δεν μιλάει αυτές τις μέρες γιατί μπουκωνεται κουραμπιέδες και μελομακάρονα της γιαγιάς ? ?

32e652c207e1864b4e99a86508be5e14.jpg

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έφαγα κουραμπιέ στο σαλόνι, χωρίς πιατάκι.

Ο Τσακ Νόρις ρωτάει κι ανησυχεί μετά από την παλικαριά αυτή.

Σκληρός, πολύ σκληρός τύπος:p.

Καλημέρα.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Έφαγα κουραμπιέ στο σαλόνι, χωρίς πιατάκι.

Χαρηκα που σε γνωρισα.. η καλημερα μου κυματιζει μεσιστια ρααααααααααααα:hehe:

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tommybertsen said:

Έφαγα κουραμπιέ στο σαλόνι, χωρίς πιατάκι.

 

θα το επιχειρήσω και εγώ...όχι πανω από νεροχύτες, νιπτήρες, μπανιέρες...αν με δει ομως ή αφήσω ίχνη,  την εχω ικανή να παρει την πιατέλα και να κάνει ένα φου πάνω από το πληκτρολόγιο /pc / oθόνες...

  • Like 1
  • Haha 5
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.