Jump to content



INTEL 9th GENERATION CPUs & Motherboards


Recommended Posts

πριν 4 ώρες, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@DEADLAZARUS Γιωργο, 1.29 για τα 5.2 φουλ τα fans στην X62 ειδα στην 1 ωρα RealBench ~90 βαθμους CPU package και 53 βαθμους στα vrm

Γυρω στα 165w(cpu package)

Annotation.png

 

Τα βαζω εδω για να εχω μετρο συγκρισης οταν θα εχω τον 9900(θα τον παρω δανεικο)

 ΚΤΗΝΟΣ ΤΣΙΠ. 

Σε αυτά τα volt αντε να δουν άλλοι τα 5. 

Και μια χαρά θερμοκρασία 

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος fatalara έγραψε:

Μολις ειδα οτι η ace δεν εχει επιλογη για igpu οποτε κοβεται.

attachment.php?attachmentid=228376&d=154

Αν σε ενδιαφέρει το power delivery

z390 rev7 (1).png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις παραλαβει τον 9900k απο ελληνικο καταστημα?Εχω κανει παραγγελια στις 18/10 στο you.gr αλλα εως και σημερα δεν εχουν ενημερωση απο τον προμηθευτη τους για το ποτε θα παραλαβουν.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω με παραγγελια 10/10 απο msystems. Μου ειπαν τελος του μηνα. Μονο ο idonthave εχει παραλαβει απο καποιο γνωστο του. Δεν θελω να πεσω στη λουπα να πληρωσω παραπανω λεφτα για να τον παρω πιο γρηγορα. Αν ηταν για 20 ευρω θα το εκανα με τη μια αλλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Επισης δεν ξερω γιατι αλλα δεν θελω να παρω tray επεξεργαστη. Φοβαμαι οτι θα ριξει την τιμη μεταπωλησης με τους ηλιθιους που κυκλοφορουν στα διπλα φορα...

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Μολις ειδα οτι η ace δεν εχει επιλογη για igpu οποτε κοβεται.

ρε άντε στην ευχή (fatalara για την μητρική πάει), μια μητρική παρήγγειλα και δεν έχει έστω μια θύρα hdmi/DP άι στο δι@ :wall:

τώρα το πρόσεξα

 

πριν 38 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Δεν θελω να πεσω στη λουπα να πληρωσω παραπανω λεφτα για να τον παρω πιο γρηγορα.

:T: μια χαρά κάνεις την δουλειά σου με τον 2600 μέχρι να παραλάβεις το i(ωτά)9

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

ρε άντε στην ευχή (fatalara για την μητρική πάει), μια μητρική παρήγγειλα και δεν έχει έστω μια θύρα hdmi/DP άι στο δι@ :wall:

 

:T:

Και οχι μονο. Το ethernet ειναι killer και οχι intel... ριξε ακυρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Και οχι μονο. Το ethernet ειναι killer και οχι intel... ριξε ακυρο.

τώρα είναι αργά ,

για το ethernet αν αναφέρεσαι ότι θα είναι μείον για τα παιχνίδια (για multiplayer) δεν με απασχολεί.

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, idonthave said:

τώρα είναι αργά ,

για το ethernet αν αναφέρεσαι ότι θα είναι μείον για τα παιχνίδια (για multiplayer) δεν με απασχολεί.

 

Εμενα παντως το killer μου ειχε δημιουργησει απειρα προβληματα. Τελικα στην προηγουμενη MSI την εκανα disable και εβαλα μια tplink απλη pcix και εκανα δουλεια μου γιατι θα το εσπαγα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Εμενα παντως το killer μου ειχε δημιουργησει απειρα προβληματα. Τελικα στην προηγουμενη MSI την εκανα disable και εβαλα μια tplink απλη pcix και εκανα δουλεια μου γιατι θα το εσπαγα...

(την ίδια msi είχαμε) αν είχε πρόβλημα ο ξάδελφος μου που έχει πάρει την msi με τον 8700k (κοντά στον χρόνο τα έχει) θα με είχε ήδη ενοχλήσει καθώς παίζει online παιχνίδια, επίσης όσο είχα το σετάκι αυτό δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, idonthave said:

(την ίδια msi είχαμε) αν είχε πρόβλημα ο ξάδελφος μου που έχει πάρει την msi με τον 8700k (κοντά στον χρόνο τα έχει) θα μου είχε κάνει ήδη ενοχλήσει καθώς παίζει online παιχνίδια

Ειχα κατι τεραστια ping οταν εκανα stream και επισης με τους σερβερ του twitch κατι 800 ping οταν με την tplink ειχα 50...

Link to comment
Share on other sites

https://www.funkykit.com/reviews/motherboards/asrock-z390-taichi-motherboard-review/

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=4174

https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-rog-strix-z390-e-gaming-review,1.html

@fatalara Ηλία, σε περίπτωση που θέλεις να δεις και άλλες μητρικές. Αν έχεις αποφασίσει, με το καλό.

https://www.techspot.com/article/1740-game-streaming-best-quality-settings/

@icy20 Μάριε, ρίξε μια ματιά εδώ. Μπορεί να βρεις τίποτα χρήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, fatalara said:

@DEADLAZARUS Εχω δει τι παιζει αλλα ολο το ζουμι ειναι στο πινακακι του SpirosKGR στην προηγουμενη σελιδα.

 

κ κει που λες οτι θα κρατήσει χαρακτήρα κ δεν θα χώσει άσκοπα φράγκα....τον βλέπεις να το ζαχαρώνει το πομολέτο......:amen:

 

να συνέλθουμε λίγο Λιά....να συνέλθουμε :laughing::laughing::laughing::hehe::hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος sosna έγραψε:

 

κ κει που λες οτι θα κρατήσει χαρακτήρα κ δεν θα χώσει άσκοπα φράγκα....τον βλέπεις να το ζαχαρώνει το πομολέτο......:amen:

 

να συνέλθουμε λίγο Λιά....να συνέλθουμε :laughing::laughing::laughing::hehe::hehe:

ΕΣΠΑ ΜΑΓΚΑ!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, icy20 said:

Ουτε εγω με παραγγελια 10/10 απο msystems. Μου ειπαν τελος του μηνα. Μονο ο idonthave εχει παραλαβει απο καποιο γνωστο του. Δεν θελω να πεσω στη λουπα να πληρωσω παραπανω λεφτα για να τον παρω πιο γρηγορα. Αν ηταν για 20 ευρω θα το εκανα με τη μια αλλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Επισης δεν ξερω γιατι αλλα δεν θελω να παρω tray επεξεργαστη. Φοβαμαι οτι θα ριξει την τιμη μεταπωλησης με τους ηλιθιους που κυκλοφορουν στα διπλα φορα...

 

Οι tray έχουν 1 χρόνο εγγύηση ενώ οι BOX 3. Ποτέ δεν έχω πάρει tray.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000024255/processors.html

 

Επίσης παίζει να πάρεις και χειρότερο bin οπότε μην το ρισκάρεις..

Έγινε επεξεργασία από Jargon
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jargon said:

 

Οι tray έχουν 1 χρόνο εγγύηση ενώ οι BOX 3. Ποτέ δεν έχω πάρει tray.

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000024255/processors.html

 

Επίσης παίζει να πάρεις και χειρότερο bin οπότε μην το ρισκάρεις..

Ναι μπραβο το ειχα ξεχασει αυτο. Αρα μακρια...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.