Jump to content



AMD ZEN 2 7nm, AM4 , TR4, SP3 (Ryzen 3xxx +, Threadripper 3xxx +, Epyc 2 +, APU)


adpanos

Recommended Posts

2 minutes ago, giorgos2187 said:

Την εριξα  τελικα τη παραγγελια.  

https://www.msystems.gr/index.php?category=1421&product=28167

https://www.msystems.gr/index.php?category=1317&product=28175 (συγγνωμη  @jax7480 , σχωρα με ? )

 και για  μνημες πηγα με βαση τα pdfs δηλαδη το qvl της μητρικης

https://www.msystems.gr/index.php?category=1514&product=21254

 

Οποιο μελος επιθυμει  να μου δωσει τα φωτα του για  σωστο bios σεταριμα, θα του εμενα υποχρεος. Πανω θα μπει ενα 960 evo, ενας ακομη  ssd sata, ενας μηχανικος και το dvd burner, και η καρτα γραφικωνε.


floppy disk πως και δεν βαζεις; :p

Μεγιες φιλε! Ψυξη;

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GoMaR έγραψε:


floppy disk πως και δεν βαζεις; :p

Μεγιες φιλε! Ψυξη;

  

Μου χαλασε! Χαχαχα. Ψυξη  ε;  Αν  η εργοστασιακη  does  the  job, θα μεινει ως εχει για να εχουμε λιγο χωρο να αναπνεουν  τα μασινια. Αν δεν, υπαρχει  η cryorig r1. 

Ευχαριστω  πολυ!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος gdp77 έγραψε:

Αρχίσανε και τσιμπάνε οι  μνήμες ε; Θα ξαναγυρίσουμε στα 10€ το  GB; Σε δουλειά να βρισκόμαστε...

 

 

Αν λες γι αυτες που πηρα εγω, δεν ηταν και οι φθηνοτερες... Οι ripjaws ας πουμε ειχαν 85. Αλλα ειπα να παρω αυτες που θα βρω και ειναι ΚΑΙ μεσα στο qvl.

Αν το λες γενικα, δεν ξερω σε τι τιμες επαιζαν πριν 1-2 μηνες γιατο δεν κοιταζα καν...

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια cpu Και mobo πήρα και γω...καλοδούλευτα Γιώργο...

όταν τα μάθεις τα κόλπα με bios settings , oc, overvolting, llc κτλ .να μου τα σφυρίξεις και μένα γιατί δεν έχω αξιωθεί...έχω πει του @DEADLAZARUS να του ανοίξω teamviewer να τα πειραζει , δοκιμαζει κτλ αλλά που...τον φαγανε oι γυναίκες του, που του ζητούν μπαρμπούνια και τα sff pc , το undervolting για 0.00001 C κτλ. κτλ. ?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως τα χω ξεπερασει αυτα ?

Παντως το build quality ειναι αρκετα ψηλα σε ολα τα parts. Μονο αυτο εχω δει μεχρι στιγμης ?

πριν 1 λεπτό, το μέλος sstav έγραψε:

τα ίδια cpu Και mobo πήρα και γω...καλοδούλευτα Γιώργο...

όταν τα μάθεις τα κόλπα με bios settings , oc, overvolting, llc κτλ .να μου τα σφυρίξεις και μένα γιατί δεν έχω αξιωθεί...έχω πει του @DEADLAZARUS να του ανοίξω teamviewer να τα πειραζει , δοκιμαζει κτλ αλλά που...τον φαγανε oι γυναίκες του, που του ζητούν μπαρμπούνια και τα sff pc , το undervolting για 0.00001 C κτλ. κτλ. ?

 

Για full default βλεπω να τ αφηνω. Σκεψου δεν ειδα καν για αλλη ψυχτρα. Οπως ειναι! Χεχε

 

Ευχαριστω πολυ φιλε! Θα αρχισω να επανερχομαι και.λιγο στο discord γιατι εχω χαθει λιγακι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sstav said:

τα ίδια cpu Και mobo πήρα και γω...καλοδούλευτα Γιώργο...

όταν τα μάθεις τα κόλπα με bios settings , oc, overvolting, llc κτλ .να μου τα σφυρίξεις και μένα γιατί δεν έχω αξιωθεί...έχω πει του @DEADLAZARUS να του ανοίξω teamviewer να τα πειραζει , δοκιμαζει κτλ αλλά που...τον φαγανε oι γυναίκες του, που του ζητούν μπαρμπούνια και τα sff pc , το undervolting για 0.00001 C κτλ. κτλ. ?

Όταν επιστρέψω από δουλειά θα σε στείλω φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, giorgos2187 said:

mouse δωρο απο το thelab (εξαιτιας του οποιου ξεκινησαν ολα)

Μεγειά τις αγορές. Όταν ξεμπερδέψεις μην ρωτήσεις τον acct να σου πει το ανέκδοτο με τον πωλητή και το ψάρεμα :p

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

αλλαξαμε παστα (noctua  nt-h2) στους 3900x και πεσαμε 15 βαθμους απο την παστα που ειχε η darkpro. Λολ
Τωρα ειμαι 4.2 all cores καρφωμενος και στο cinebench (που του πινει το αιμα) πιανω 78βαθμους μετα απο λουπες.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν με τρέλανε η πάστα που είχε και η δική μου, αλλά δεν το είχα δώσει και πολύ σημασία. Θα το τσεκάρω με κάποια άλλη, όχι πως έχω κάποιο θέμα με τον 3600, αλλά λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konstantinakis said:

Το νούμερο είναι εξωπραγματικό, πιο πιθανό μου φαίνεται να μην είχε γίνει καλή εφαρμογή της πρηγούμενης.. Έκτος αν η darkpro είχε μέσα λάσπη :hehe:


Ειχαν στηθει δυο ακριβως ιδια μηχανακια. Και τα δυο ειχαν ιδια συμπεριφορα(υψηλες θερμοκρασιες) και σε ιδιο κουτι.
Σημερα ανοιγω την ψυκτρα και ειχε πατησει καλα μαλιστα. 
Καθαριζω, βαζω την noctua, κλεινω και η θερμοκρασια τουλαχιστον 12 βαθμους κατω. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καμια ιδεα για ποιο λογο στο bfv το συστημα κοιμαται;

45-50% cpu usage

60-70% gpu usage

 

V sync off εννοοειται; Για πειτε τι μπορει να φταιει γιατι ο αρχικος ενθουσιασμος αρχίζει να κλωνιζεται. Ειτρεπεται με 3700Χ να παιζω με 70 fps? 

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GoMaR said:


Ειχαν στηθει δυο ακριβως ιδια μηχανακια. Και τα δυο ειχαν ιδια συμπεριφορα(υψηλες θερμοκρασιες) και σε ιδιο κουτι.
Σημερα ανοιγω την ψυκτρα και ειχε πατησει καλα μαλιστα. 
Καθαριζω, βαζω την noctua, κλεινω και η θερμοκρασια τουλαχιστον 12 βαθμους κατω. 

 

Μόλις έστησα έναν 3800x με την dark rock 4 υποθέτοντας οτι θα είχε καλή πάστα μέσα.. :wall:

Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Εχουμε καμια ιδεα για ποιο λογο στο bfv το συστημα κοιμαται;

45-50% cpu usage

60-70% gpu usage

 

V sync off εννοοειται; Για πειτε τι μπορει να φταιει γιατι ο αρχικος ενθουσιασμος αρχίζει να κλωνιζεται. Ειτρεπεται με 3700Χ να παιζω με 70 fps? 

 

 

Επανερχομαι... Θεμα του bfv ηταν. Future frame buffer. μπηκε on και ισιωσαν ολα

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.