Jump to content



Recommended Posts

Μέχρι στιγμής δεν έχει καταφέρει να με πείσει. Υπέκυψα και του ξαναέριξα μια ματιά στο slam, για να είμαι σίγουρος ότι δεν το αδικώ από την εικόνα της closed beta. Οπότε έχω δει πώς σκέφτονται το παιχνίδι και στο "endgame" και στο "early game". Η κλιμάκωση είναι χλιαρή και τα skill trees είναι φλύαρα, με πολλές επιλογές να δίνουν από εντελώς αδιάφορα ως ανεπαίσθητα μπόνους.

 

Το σενάριο έχει το ενδιαφέρον του και, όπως πάντα, τα βίντεο είναι ελκυστικά, αλλά αυτά τα βλέπεις και στο YouTube, που λέει ο λόγος. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα γίνει καλύτερο στην πορεία, αλλά νομίζω απέχει ακόμη.

 

Δεν πειράζει, δεν ασχολήθηκα ούτε με το D3 από τις αρχικές εποχές auction house, ελεεινού drop rate και σπασμένου skill tree και το πέτυχα μια και καλή σουλουπωμένο. Νομίζω ότι το 4 μοιάζει να είναι σε καλύτερη κατάσταση από ό,τι ήταν στην αρχή το 3, αλλά χρειάζεται ακόμη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο τίτλος κυκλοφορεί τον Ιούνιο. Αν ασχοληθώ το καλοκαίρι με κάποιο aRPG, θα προτιμήσω στα μισά χρήματα (πιθανόν να πέσει και άλλο η τιμή μετά την κυκλοφορία του DIABLO ΙV) το Last Epoch.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Αν δεν κάνω λάθος, ο τίτλος κυκλοφορεί τον Ιούνιο. Αν ασχοληθώ το καλοκαίρι με κάποιο aRPG, θα προτιμήσω στα μισά χρήματα (πιθανόν να πέσει και άλλο η τιμή μετά την κυκλοφορία του DIABLO ΙV) το Last Epoch.

αρκετα συμπαθητικο game το last epoch. Το επαιξα καμια 30αρια ωρες, θυμιζει παρα πολυ diablo και PoE, μου αρεσε αρκετα (πιο πολυ απο το grim dawn)

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Είχαν 100 άτομα πρόβλημα και έγιναν άρθρα εδώ κι εκεί :p 

Αν τώρα βέβαια έρθει η μέρα που θα μπουν όλοι κι έχει θέματα, θα φανεί πόσο τυχαίο ήταν.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ ωραίο το παιχνίδι, το campaign εχει κατι καταπληκτικά video, ειναι αρκετά μεγάλος ο χάρτης με πολλά πράγματα να κάνεις. Διαφέρει σε καποια πράγματα απο το d3, εχει και pvp σε 1 περιοχή, και άλλα πολλά. 

 

Το μόνο κακό για μένα που παιζω hardcore είναι οτι δεν υπάρχει talent cheat death οπως είχαν ολοι οι χαρακτήρες στο d3, (εδω μονο ο sorcerer εχει) με αποτέλεσμα να μπορείς να πεθάνεις απο το οτιδήποτε. Πέθανα λεβελ 51 και αν και το level up alt ειναι πολύ πιο γρήγορο, δε παύει να θελει καποιο-αρκετό χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν επαιζα hardcore δεν θα ειχα pc λογικα. Θα ειχε φυγει στην αττικη οδο. και ας ζυγιζει 25 κιλα να το σηκωσω με το ενα δαχτυλο θα το σηκωνα απο την πιεση

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Έδωσε ρέστα η Blizzard...Πως μας πετσόκοψε έτσι λολ. Εχει πέσει κάψιμο που είχα χρόνια να κάνω. Ολοι στη friends list είναι στο diablo, και κανείς δεν είναι κοντα στο να παει 100.  Ο 4ος χαρακτήρας ειναι on the way, 65 level και προχωράμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

Έδωσε ρέστα η Blizzard...Πως μας πετσόκοψε έτσι λολ. Εχει πέσει κάψιμο που είχα χρόνια να κάνω. Ολοι στη friends list είναι στο diablo, και κανείς δεν είναι κοντα στο να παει 100.  Ο 4ος χαρακτήρας ειναι on the way, 65 level και προχωράμε.

Ευτιχισμένο το 2024

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Η μονη μου ενσταση ειναι γιατι Ιουνιο? Σκοτεινη ατμοσφαιρα, με διαολια και εξω ηλιος μεχρι τις 9 το βραδυ. Κανενα immersion. 

Κλείσε τα παντζούρια 😛 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.