Jump to content



Recommended Posts

Ποιο review; Όλοι δικαιούνται να μην ασχολούνται με κάτι που δεν είναι απολαυστικό, όσο δικαιολογημένη κι αν είναι η κατάσταση του παιχνιδιού σε αυτό το στάδιο. Ας κυκλοφορήσει, ας μπει και σε προσφορά και το ξανακοιτάμε. 🤷‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσπαθείς με το ζόρι να είσαι πάντοτε απόλυτος, αρνείσαι να καταλάβεις το νόημα. Το παιχνίδι δεν είναι έτοιμο και -αναμενόμενα- έχει προβλήματα και ελλείψεις. Στην τρέχουσα κατάστασή του το μόνο δέλεαρ είναι να το δεις για πρώτη φορά, να καταπιαστείς με τους νέους μηχανισμούς και να δεις τους χαρακτήρες.

 

Αν αυτό λείπει, επειδή λχ κάποιος έχει δει ήδη το παιχνίδι στην closed beta, δε δικαιολογεί με τίποτα χρόνο στο Σαββατοκύριακό σου. Αν ήταν ολοκληρωμένο και αν έλειπαν τα προβλήματα, θα ήταν διαφορετική η συζήτηση.

 

Και, τέλος, προφανώς είναι διαφορετικό να πληρώσεις 70€ για ένα παιχνίδι και να το έχεις να κάθεται στον υπολογιστή σου μήπως και παίξεις μια φορά το τρίμηνο ή να πληρώσεις 30€ για τον ίδιο λόγο. Αν και αυτή τη στιγμή δε δικαιολογεί ούτε τόσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Γιατί αν μπει σε προσφορά θα το απολαύσεις; Ένα παιχνίδι η σου αρέσει η όχι. Η τιμή δεν παίζει ρόλο σε αυτό.

 

Δεν ξέρω ποια είναι η οικονομική σου κατάσταση, αλλά δεν είναι όλοι σαν εσένα. Η τιμή ενδέχεται να "μην παίζει ρόλο" για τον gamer που αγοράζει έναν τίτλο και ασχολείται αποκλειστικά με αυτόν για 1-2 χρόνια. Οι περισσότεροι παίζουν διάφορα παιχνίδια, χωρίς να αφιερώνουν αποκλειστικά τον χρόνο τους σε ένα και σε αυτές τις περιπτώσεις η τιμή παίζει ρόλο και μάλιστα σημαντικό, κατά τη γνώμη μου. 70€ για την "απλή έκδοση" σε aRPG τίτλο (έστω και αν κουβαλάει το όνομα DIABLO) που θα έχει micro transactions και battle pass (αν δεν κάνω λάθος) + ενδεχομένως κάποια expansions στο μέλλον, είναι πολλά! Πάρα πολλά! Μάλιστα, σε μια παγκόσμια οικονομική συγκυρία πάρα πολύ άσχημη, για την οποία προς το παρόν δεν φαίνεται φως στο τούνελ.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Δεν ξέρω ποια είναι η οικονομική σου κατάσταση, αλλά δεν είναι όλοι σαν εσένα. Η τιμή ενδέχεται να "μην παίζει ρόλο" για τον gamer που αγοράζει έναν τίτλο και ασχολείται αποκλειστικά με αυτόν για 1-2 χρόνια. Οι περισσότεροι παίζουν διάφορα παιχνίδια, χωρίς να αφιερώνουν αποκλειστικά τον χρόνο τους σε ένα και σε αυτές τις περιπτώσεις η τιμή παίζει ρόλο και μάλιστα σημαντικό, κατά τη γνώμη μου. 70€ για την "απλή έκδοση" σε aRPG τίτλο (έστω και αν κουβαλάει το όνομα DIABLO) που θα έχει micro transactions και battle pass (αν δεν κάνω λάθος) + ενδεχομένως κάποια expansions στο μέλλον, είναι πολλά! Πάρα πολλά! Μάλιστα, σε μια παγκόσμια οικονομική συγκυρία πάρα πολύ άσχημη, για την οποία προς το παρόν δεν φαίνεται φως στο τούνελ.

Είσαι εκτός θέματος.

Εδώ μιλάμε για το αν ένα παιχνίδι χαίρεσαι να το παίζεις, σε ικανοποιεί κλπ. Σε αυτό η τιμή δεν παίζει κανένα ρόλο.

Δεν λέμε για το αν η τιμή είναι καλή η όχι.

Γι'αυτό υπάρχουν λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Είσαι εκτός θέματος.

Εδώ μιλάμε για το αν ένα παιχνίδι χαίρεσαι να το παίζεις, σε ικανοποιεί κλπ. Σε αυτό η τιμή δεν παίζει κανένα ρόλο.

Δεν λέμε για το αν η τιμή είναι καλή η όχι.

Γι'αυτό υπάρχουν λύσεις.

 

Πολλά παιχνίδια δεν ξέρεις αν θα σου αρέσουν ή όχι, αν δεν τα δοκιμάσεις κάποιες μέρες. Η τιμή είναι σαφώς απαγορευτική για "δοκιμές". Το θέμα του thread είναι "DIABLO IV" και νομίζω ότι μπορούμε να σχολιάσουμε τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι. Αν η τιμή εξαιρείται, τότε, ναι, είμαι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Πολλά παιχνίδια δεν ξέρεις αν θα σου αρέσουν ή όχι, αν δεν τα δοκιμάσεις κάποιες μέρες. Η τιμή είναι σαφώς απαγορευτική για "δοκιμές". Το θέμα του thread είναι "DIABLO IV" και νομίζω ότι μπορούμε να σχολιάσουμε τα πάντα σχετικά με το παιχνίδι. Αν η τιμή εξαιρείται, τότε, ναι, είμαι εκτός θέματος.

Οταν κανεις παραθεση απαντας σε κατι συγγεκριμενο που ειπε καποιος. Οχι γενικα στο θεμα.

Μιλαμε για ΔΩΡΕΑΝ beta ενος παιχνιδιου και αν πλεον μας τραβαει να το παιξουμε οπως παλια η οχι. Η τιμη σε αυτο δεν παιζει κανενα ρολο απολυτως.

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ το επαιξα και αλλο τελικα. Ενταξει καλο ειναι γενικα. Απλα λιγο αργος ο barb που επαιξα. Δεν κοβει οσο αλλοι. Η λογικη λεει οτι θα το παιξω αλλα δεν νομιζω να το παιξω οπως επαιζα καποτε το d3...

Link to comment
Share on other sites

24 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Οκ το επαιξα και αλλο τελικα. Ενταξει καλο ειναι γενικα. Απλα λιγο αργος ο barb που επαιξα. Δεν κοβει οσο αλλοι. Η λογικη λεει οτι θα το παιξω αλλα δεν νομιζω να το παιξω οπως επαιζα καποτε το d3...

 

Εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, έχεις παίξει καθόλου grim dawn/PoE/Torchligh 2 ή η μόνη σου επαφή με aRPGs είναι με diablo τίτλους?

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα 2 χαρακτήρες, ενας πέθανε στο level 21, τον δεύτερο τον άφησα στο level 15. Diablo = Hardcore αλλιώς είναι βαρετό.

 

Το 3 το έπαιζα on/οff για πολλά χρόνια, και σε καποια season, καποια τα αφηνα κλπ. Τα λεφτά του τα έβγαλε σίγουρα.

 

Το 4 μου αρέσει πολύ, εχει ολα αυτα που περίμενα + άλλα ακόμα που προφανώς δε μπορούμε να δουμε αν δε παίξουμε max level. Τα γραφικά ειναι πολύ καλά, μουσική/ατμόσφαιρα κορυφαία, οι χαρακτήρες ωραίοι.

 

Το Diablo 3 βγηκε πριν 11 χρόνια, προφανώς και ολοι μας ήμασταν σε άλλη ηλικιακή φάση τότε και το κάψιμο ήταν πολύ πιο εύκολο. Δε σημαίνει οτι το παιχνίδι δε θα είναι καλό αν δε δώσεις τις ίδιες ώρες που έδινες τότε.

 

Εγω ένα Diablo 3 με καλύτερα γραφικά ήθελα και προς το παρόν με καλύπτει πλήρως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:

Επειδή προσπαθείς με το ζόρι να είσαι πάντοτε απόλυτος, αρνείσαι να καταλάβεις το νόημα. Το παιχνίδι δεν είναι έτοιμο και -αναμενόμενα- έχει προβλήματα και ελλείψεις. Στην τρέχουσα κατάστασή του το μόνο δέλεαρ είναι να το δεις για πρώτη φορά, να καταπιαστείς με τους νέους μηχανισμούς και να δεις τους χαρακτήρες.

 

Αν αυτό λείπει, επειδή λχ κάποιος έχει δει ήδη το παιχνίδι στην closed beta, δε δικαιολογεί με τίποτα χρόνο στο Σαββατοκύριακό σου. Αν ήταν ολοκληρωμένο και αν έλειπαν τα προβλήματα, θα ήταν διαφορετική η συζήτηση.

 

Και, τέλος, προφανώς είναι διαφορετικό να πληρώσεις 70€ για ένα παιχνίδι και να το έχεις να κάθεται στον υπολογιστή σου μήπως και παίξεις μια φορά το τρίμηνο ή να πληρώσεις 30€ για τον ίδιο λόγο. Αν και αυτή τη στιγμή δε δικαιολογεί ούτε τόσα.

Ο Μαριος, ειπε δεν τον τραβανε τετοια παιχνιδια πλεον. Δεν μιλησε ουτε για προβληματα ουτε για ελλειψεις που θα τον εκαναν η οχι να παιζει.

Αυτο, δεν αλλαζει με βαση του τι τιμη εχει ενα παιχνιδι. Μπορει η χαμηλοτερη τιμη να τον κανει να ασχοληθει καποια στιγμη αλλα δεν θα αλλαξει το πως αισθανεται οταν  παιζει.

 

Στην closed beta δεν ξερω τι εγινε, στην open παντως θεωρω οτι αυτο ειναι το παιχνιδι που θα δουμε στο launch. Θα φτιαξουν οτι φτιαχνεται και θα αλλαξουν τα class ισως και τελος. Το θεμα του μαριου ειναι οτι δεν τον τραβαει το gameplay πλεον. Θελει αλλα πραγματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Μα δεν είμαι το θεμα εγω. Απλα ειμαι ενας απο αυτους που λιωνανε παλια. Μαλλον οπως ειπε ο trooper απλα γερασαμε.

 

Και να προσθέσω οτι επαιξα τη beta με ps5 χειριστήριο και το ευχαριστήθηκα!! Ουτε ατελείωτο κλικι κλικι, και πολύ πιο χαλαρά και άνετα!! 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

 

Και να προσθέσω οτι επαιξα τη beta με ps5 χειριστήριο και το ευχαριστήθηκα!! Ουτε ατελείωτο κλικι κλικι, και πολύ πιο χαλαρά και άνετα!! 

Μου εχουν δημιουργησει ψυχολογικα στο cod με το aim assist. Δεν ακουμπαω χειριστηριο. χαχαχαχαχ

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

RAGEQUIT.GR

Οι πρώτες εντυπώσεις μας από την Beta του Diablo IV. Αναλύουμε όλα τα στοιχεία που μας άρεσαν και αυτά...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Diablo IV Minimum System Spec Requirements. (1080p native resolution/720p render resolution, low graphics settings, 30fps).

OS: 64-bit Windows 10 version 1909 or newer

Processor: Intel Core i5-2500K or AMD FX-8350

Memory: 8 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce GTX 660 or AMD Radeon R9 280

DirectX: Version 12

Storage: SSD with 90 GB available space

Internet: Broadband Connection

 

Diablo IV Medium System Spec Requirements. (1080p resolution, medium graphics settings και 60fps).

OS: 64-bit Windows 10 version 1909 or newer

Processor: Intel Core i5-4670K or AMD Ryzen 1300X

Memory: 16 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon RX 470

DirectX: Version 12

Storage: SSD with 90 GB available space

Internet: Broadband Connection

 

Diablo IV High System Spec Requirements. (1080p resolution, high graphics settings και 60fps).

OS: 64-bit Windows 10 version 1909 or newer

Processor: Intel Core i7-8700K or AMD Ryzen 2700X

Memory: 16 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce RTX 2060 or AMD Radeon RX 5700 XT

DirectX: Version 12

Storage: SSD with 90 GB available space

Internet: Broadband Connection

 

Diablo IV Ultra 4k System Spec Requirements. (4K resolution, ultra graphics settings και 60fps).

OS: 64-bit Windows 10 version 1909 or newer

Processor: Intel Core i7-8700K or AMD Ryzen 7 2700X

Memory: 32 GB RAM

Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3080; NVIDIA GeForce RTX 40 Series for fully supported DLSS3 or AMD Radeon RX 6800 XT

DirectX: Version 12

Storage: SSD with 90 GB available space

Internet: Broadband Connection

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.