Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

8 hours ago, Simon said:

Πάντως εγώ δεν έχω ακούσει κάποιον κάτω από 40 που να έχει κάνει ή να σκέφτεται να κάνει τρίτη δόση. Αλλά αφού είναι τσάμπα :hehe: λέω να την κάνω το Γενάρη που κλείνω εξάμηνο από τη δεύτερη.

Ένας φίλος στα 34 είχε δέκα μέρες πυρετό και έχει πονοκεφάλους ακόμα (wtf?) Υγιέστατος και αθλητικός τύπος με σούπερ υγιεινή διατροφή κλπ

21/12 η τρίτη δόση. 

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παντως με αφορμη το παραπανω σε καποια σχολεια γινεται το χαμος, με το να λειπουν ηδη οι 10 απο τους 25 μαθητες λογω του ιου. Και ομως περιμενουμε να κολλησουν αλλοι 3 για να μπει το τμημα σε καραντινα.

Δηλαδη δε φτανουν που οι μισοι μαθητες και οι οικογενειες τους εχουν ηδη κολλησει πρεπει να κολλησουν και αλλοι 3 για να μεταφερουν στο σπιτι το προβλημα, ετσι για να αυξησουμε και αλλο τι πιθανοτητες βαριας νοσησης.

 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Πάντως εγώ δεν έχω ακούσει κάποιον κάτω από 40 που να έχει κάνει ή να σκέφτεται να κάνει τρίτη δόση. Αλλά αφού είναι τσάμπα :hehe: λέω να την κάνω το Γενάρη που κλείνω εξάμηνο από τη δεύτερη.

Ένας φίλος στα 34 είχε δέκα μέρες πυρετό και έχει πονοκεφάλους ακόμα (wtf?) Υγιέστατος και αθλητικός τύπος με σούπερ υγιεινή διατροφή κλπ

10/12 η τρίτη. Και ναι είμαι κάτω απο 40... ακόμα :hehe: 

 

22/12 έκλεινα 6μηνο αλλά είπα να μην μπλέξω χρονιαρες μέρες σε εμβολιαστικά κέντρα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

10/12 η τρίτη. Και ναι είμαι κάτω απο 40... ακόμα :hehe: 

 

Χμμ άντε θα σε πιστέψω.. Είσαι δύο ημέρες μπροστά από μένα αλλά εγώ δεν έκλεισα ραντεβού ακόμα. Μέσα στις γιορτές δε λέει, θα πάω και ταξίδι στις 29. Ποιό θα κάνεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

 

Χμμ άντε θα σε πιστέψω.. Είσαι δύο ημέρες μπροστά από μένα αλλά εγώ δεν έκλεισα ραντεβού ακόμα. Μέσα στις γιορτές δε λέει, θα πάω και ταξίδι στις 29. Ποιό θα κάνεις τώρα;

Ηθελα να βαλω την τριτη πουλαδα στο πετο, αλλα δεν ειχε astrazeneca.

Τωρα θα κανω το φλορικο Pfizer :pαπλα γιατι αυτο ειχε το εμβολιαστικο διπλα σε μενα.

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Ηθελα να βαλω την τριτη πουλαδα στο πετο, αλλα δεν ειχε astrazeneca.

Τωρα θα κανω το φλορικο Pfizer :pαπλα γιατι αυτο ειχε το εμβολιαστικο διπλα σε μενα.

 

Κι εγώ μία από τα ίδια. Καλό μπόλι και σιδερένια.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος pnick έγραψε:

Ομολογώ την ήττα μου

Πήγαινε τον σε μια αλάνα να μην υπάρχει τίποτα σ4α 200 μέτρα. Εσείς οι δύο και δέκα εμβολιασμενοι. Κλείστε όλα τα κινητά. Πες του "Άνοιξε μπλου τουθ και πιάσε μας, αλλιώς γυρνάς με τα πόδια"

1) Του λες ότι το τεστ θα γίνει στο σανατοριο στην Πάρνηθα στις 12 το βράδυ

2)Συνοδευεις το τεστ με 1000 ευρώ στοίχημα (η όσα σου λείπουν τέλος παντων).

Με το που αρνηθει, του λες ότι είναι βλακας

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giorgos2187 said:

Πήγαινε τον σε μια αλάνα να μην υπάρχει τίποτα σ4α 200 μέτρα. Εσείς οι δύο και δέκα εμβολιασμενοι. Κλείστε όλα τα κινητά. Πες του "Άνοιξε μπλου τουθ και πιάσε μας, αλλιώς γυρνάς με τα πόδια"

1) Του λες ότι το τεστ θα γίνει στο σανατοριο στην Πάρνηθα στις 12 το βράδυ

2)Συνοδευεις το τεστ με 1000 ευρώ στοίχημα (η όσα σου λείπουν τέλος παντων).

Με το που αρνηθει, του λες ότι είναι βλακας

Ό,τι και να κάνεις δεν αλλάζουν. Μόνο μερικοί που είναι αμφιταλαντευόμενοι μπορεί να το σκεφτούν. Οι αρνητές όχι. Και είναι και το θέμα ότι δεν θέλω να το προχωράω πολύ. Με μερικούς γνωστούς πικράθηκα και χάσαμε επαφή, και είναι κάτι που μου στοιχίζει... Κρίμα, κρίμα και πάλι κρίμα. Να έχει γίνει ένα απλό ιατρικό θέμα αντικείμενο τέτοιας παραπληροφόρησης και να οδηγεί τους ανθρώπους σε τέτοιες εμμονές.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος pnick έγραψε:

Ό,τι και να κάνεις δεν αλλάζουν. Μόνο μερικοί που είναι αμφιταλαντευόμενοι μπορεί να το σκεφτούν. Οι αρνητές όχι. Και είναι και το θέμα ότι δεν θέλω να το προχωράω πολύ. Με μερικούς γνωστούς πικράθηκα και χάσαμε επαφή, και είναι κάτι που μου στοιχίζει... Κρίμα, κρίμα και πάλι κρίμα. Να έχει γίνει ένα απλό ιατρικό θέμα αντικείμενο τέτοιας παραπληροφόρησης και να οδηγεί τους ανθρώπους σε τέτοιες εμμονές.  

 

Εγώ σ αυτούς που με ενδιαφέρουν σαν άνθρωποι τέτοια λέω. Οι άλλοι δεν με νοιάζουν όποτε δεν ασχολούμαι. Αλλά αν πρόκειται να παραδεχτούν κάτι, θα το κάνουν μόνο αφού αποδειχτεί περίτρανα το λάθος τους και γίνουν και λίγο ρόμπα. Κατά τ αλλα, δίκιο έχεις. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pnick said:

Εγώ την Κυριακή κάνω την τρίτη. 

Προχθές ήρθε φίλος στο σπίτι. Επέμενε ότι με το Bluetooth του κινητού του πιάνει τους εμβολιασμενους. Του έλεγα φυσικά ότι αυτά είναι ανοησίες. Μου λέει "τί είναι αυτοί οι μακρόσυρτοι αριθμοί που πιάνω έξω;" Του λέω "πιθανότατα mac address των κινητών γύρω σου". Πήρα ένα ξάδερφο που είναι η δουλειά του τα δίκτυα και μου το επιβεβαίωσε. Λέω στον φίλο μου ότι στο σπίτι είμαστε 6 εμβολιασμενοι. Να ανοίξει το Bluetooth να δούμε πόσους πιάνει. Μου λέει ότι πρέπει να είναι φρέσκο το εμβόλιο. Διερωτήθηκα αμέσως αν μπαγιατεύει το τσιπάκι... Για κακή του τύχη η κουνιάδα μου είχε κάνει το εμβόλιο λίγες ώρες πριν. Δεν έπιασε κανένα φυσικά. Επί μισή ώρα ανοιγοκλεινε το Bluetooth προσπαθώντας να μας πιάσει. Μου λέει σε κάποια φάση " μήπως έξω πιάνει καλύτερα...". Μα το Bluetooth είναι τοπικό μεταξύ κινητών, δεν έχει σχέση με το δίκτυο κινητής... Τέλος πάντων. Δεν υπάρχει σωτηρία. Χάσαμε κατά κράτος από την βλακεία. Ομολογώ την ήττα μου...🙄

Δεν του ειπες οτι σου εκανε η Cosmote προσφορα μιση τιμη για 5G 40GB?

 

Τοσο ντουγανι που ειναι μπορει να πηγαινε να κανει το εμβολιο. 

 

Εγω τριτη δοση 12/01 ετων 33...

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2021-12-04T175906Z_818920649_RC2R7R9D1V6
WWW.IN.GR

Η αντισωματική απόκριση έναντι της νέας παραλλαγής είναι έως και 41 φορές μικρότερη.

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.