Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

Έλα Αλέκο τι θα θεωρούνται μετά το πέρας των 7 μηνών εε τι ....

 

1:10 έως 1:47 Σημερινές ανακοινώσεις 27/1/22

Συνεχίστε έτσι την πολιτική και σίγουρα θα πάνε όλοι μιλάμε για  ηλίθιο και πανηλίθιο !


 

@acct

Quote

Είμαστε καταδικασμένοι να έχουμε ταυτόχρονα μια Κυβέρνηση που θέλει με κάθε ευκαιρία να απαξιώσει το Εθνικό Σύστημα Υγείας και έναν μεγάλο αριθμό "λειτουργών" της Υγείας που κάνει ό,τι μπορεί για να δώσει την αφορμή. Πραγματικά λυπάται η ψυχή μου όσους (επι)μένουν να αγωνίζονται σε αντίξοες συνθήκες, καλύπτοντας και το κενό όσων λιποψύχησαν και άφησαν έκθετους τους εαυτούς τους και την κοινωνία.

θα διαφωνήσω εδώ

όταν πολέμαγαν στην αρχή που τους κάναμε και παλαμάκια, κάποια στιγμή και αυτοί αρρώστησαν σίγουρα αφού ήταν με κρούσματα όλη μέρα 

Το θέμα είναι ότι έχει καταρριφθεί η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ότι θα κόλλαγαν τους ασθενείς οι ανεμβολίαστοι υγειονομικοί και για αυτό τους έβαλαν σε αργία, για αυτό πρέπει να είναι δικάσιμοι κανονικά !

είδαμε ότι και οι εμβολιασμένοι γίνανε νταούλια ο ένας κόλλαγε τον άλλον

Οπότε η πολιτική που συνεχίζεται είναι λανθασμένη

Οι άλλοι υγειονομικοί λιποψύχησαν και παράδωσαν την ελευθερία τους για ένα κομμάτι ψωμί, όπως και ο υπόλοιπος κόσμος με τα πιστοποιητικά ! ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ = ΠΟΛΙΤΙΚΗ και δεν έχει να κάνει καμία σχέση με την ΥΓΕΙΑ

Αν όμως όλοι οι υγειονομικοί έλεγαν δικό σας, τι θα γινότανε ;

όρκους και λοιπές φανφάρες, αυτός που θέλει να βοηθήσει θα βοηθήσει, και αυτός που θέλει να κάνει κακό θα κάνει κακό, απλά πράγματα

υπάρχουν πάρα πολύ ιατροί που όλα τα κάνουν για την κονόμα, σε κάθε κλάδο υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί επαγγελματίες, το ίδιο ισχύει και εδώ !

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tcell.jpg
WWW.IN.GR

Προβληματισμένοι εμφανίζονται οι επιστήμονες για το ρόλο των αντισωμάτων από κοροναϊούς του...

 

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Fixed, σχολιο για τις 7500 κενες θεσεις στο ΕΣΥ ενω χρειαζονται αλλες τοσες υπαρχει η να περιμενουμε κανενα διαγγελμα ?

Για αρχη να διορθωσεις αυτο που παραποιησες και να γραψεις το σχολιο σου απο κατω

 

Εχεις εμβολιαστει?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος slalom έγραψε:

Εχεις εμβολιαστει?


Όχι και ταυτόχρονα φοροδιαφεύγει, γιατί το κράτος του "τρώει" τα λεφτά, άσχετα που ζητάει περισσότερους υγειονομικούς.
(όχι ο συγκεκριμένος, που να ξέρω, τη λογική σχολιάζω)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2022 at 1:17 AM, ARMAGEDDON said:

Απλά γελοίοι πολιτικοί

Συνεχίστε να τους επικροτείτε

Τσουρέκια μας τα είχατε κάνει με την Πορτογαλία και με αυτογκόλ στο 90΄ σκορ 1-1, πάμε παράταση και βλέπουμε

Η πολιτική των μέτρων απέτυχε, εξυπηρετούν άλλα πράγματα ...

 

 

 

 

image.thumb.png.222bb716ca18f4431db7f3ae1e19324d.png

 

Σε παρακαλώ πες μου ότι απλά είσαι κολλημένος ... πληρώνεσαι να γράφεις ανοησίες ενώ ξέρεις ότι ποτέ δε θα σβηστούν... ή κάτι ρε παιδί μου. Αρχίζω να πιστεύω ότι η είσοδος σε φόρουμ έχει παραγίνει εύκολη, θα έπρεπε να απαιτεί μία στοιχειώδη κατανόηση της πραγματικότητας το δικαίωμα δημόσιας έκφρασης. Εκτός και αν το κάνεις για να γελάσουμε, στην οποία περίπτωση ... ωραίος... αλλά πρόσεχε γιατί μερικοί εδώ μέσα σε πιστεύουν .

 

 

dt_201208_covid_vaccine_vial_800x450.jpg
WWW.MEDSCAPE.COM

Booster shots of the Pfizer and Moderna COVID-19 vaccines appear to be highly effective at preventing hospitalizations due to the...

 

Έγινε επεξεργασία από schumifer
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

τα έχω βάλει και πιο παλιά έχει γίνει ανάλυση ο καθένας βγάζει ότι συμπέρασμα θέλει στο τέλος, υπήρξε αύξηση θανάτων στην Πορτογαλία ναι υπάρχει γιατί ;

 

ΠΟΛΙΤΙΚΗ καταλαβαίνεις τι γράφω ή μία από τα ίδια, ότι γράφεις για μένα ισχύει και για σένα

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πάμε πάλι με ένα παράδειγμα.

 

Ο Χίτλερ ήταν Ναζί. Ο Χίτλερ ήταν φιλόζωος.

Αν είσαι φιλόζωος, δεν είσαι απαραίτητα και Ναζί.

 

Ο Μητσοτάκης σου λέει να κάνεις εμβόλιο. Οι γιατροί σου λένε να κάνεις εμβόλιο.

Αν κάνεις εμβόλιο, δεν είσαι απαραίτητα και Ναζί.

 

Ελπίζω να βοήθησα!

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, acct said:

Λοιπόν, πάμε πάλι με ένα παράδειγμα.

 

Ο Χίτλερ ήταν Ναζί. Ο Χίτλερ ήταν φιλόζωος.

Αν είσαι φιλόζωος, δεν είσαι απαραίτητα και Ναζί.

 

Ο Μητσοτάκης σου λέει να κάνεις εμβόλιο. Οι γιατροί σου λένε να κάνεις εμβόλιο.

Αν κάνεις εμβόλιο, δεν είσαι απαραίτητα και Ναζί.

 

Ελπίζω να βοήθησα!

 

FYI

ενημερωτικά για να ξέρεις ότι δεν βοήθησες καθόλου όμως

τα άνοιξε κλείσε κλπ ποιος τα ορίζει ;

βγάλτε τα κομματικά γυαλιά και δείτε τι γίνεται γύρω σας κάποιος παίρνει αποφάσεις με αποτέλεσμα να παίρνει κόσμο στον λαιμό του
γράφουμε πιο σημαντικά πράγματα και στέκεστε στο δέντρο κάθε φορά για απροσανατολισμό

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

πριν 14 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Τελικά δεν έχω καταλάβει αν ως κοινωνία πάσχουμε περισσότερο από αναλγησία ή ηλιθιότητα. Αν 23 χιλιάδες θάνατοι περισσότεροι μας φαίνονται αδιάφοροι (πιο πίσω είχα βάλει συνδέσμους σε ένα καλό μοντέλο πλεονάζουσας θνησιμότητας), μάλλον έχουμε ισοπαλία. ...

 

Δεν είπε κανείς ότι είναι αδιάφοροι οι 23.000 θάνατοι. Δεν γνωρίζουμε αν είναι 23.000 επιπλέον θάνατοι λόγω covid ή με covid.

Η αλήθεια είναι κάπου ανάμεσα. Κάποιοι πέθαναν από covid, κάποιοι πέθαναν από άλλα αίτια. Το ακριβές ποσοστό που πέθαναν ΑΠΟ και πέθαναν ΜΕ covid δεν είναι γνωστό.

 

 

Σχετικά με τους υγειονομικούς σε αναστολή, τι μήνυμα περνάνε;

Τόσες χιλιάδες υγειονομικοί είδαν από πρώτο χέρι τις επιπτώσεις του covid, αναλάμβαναν περιστατικά covid από την αρχή που δεν είχε βγει καν εμβόλιο.

Έχουν δει και πόσο επικίνδυνος είναι ο covid όπως έχουν δει και παρενέργειες των εμβολίων.

 

Οι γιατροί που είναι σε αναστολή μπορούν να τηρήσουν τον όρκο τους.

Όπως δουλεύουν τόσα χρόνια οι καθηγητές κάνοντας ιδιαίτερα, έτσι μπορούν να λειτουργήσουν και οι γιατροί σε αναστολή.

Αφού δεν είναι σε υπηρεσία έχουν άφθονο χρόνο αλλά και παράλληλα ανάγκη για χρήμα, είναι λογικό επακόλουθο να κάνουν επισκέψεις κατ' οίκον. Δεν έχω ακούσει συγκεκριμένα περιστατικά αλλά το θεωρώ δεδομένο ότι γίνεται κάτι τέτοιο.

 

Υπάρχει η ανάγκη και από τους γιατρούς να δουλέψουν και από τους ασθενείς η ανάγκη να γίνει μια αρχική διάγνωση αποφεύγοντας τον συνωστισμό. Πολλοί φοβούνται τις αίθουσες αναμονής λόγω covid. Είτε σε νοσοκομείο πάνε είτε σε ιδιώτη ιατρό, θα πρέπει να περιμένουν στην αίθουσα αναμονής μέχρι να εξεταστούν. Πολλοί θα αναγκαστούν να πάνε με ΜΜΕ οπότε αυξάνεται η έκθεσή τους στον Covid.

Με το να κάνουν επισκέψεις κατ' οίκον οι γιατροί, και κοινωνικό έργο κάνουν, και βγάζουν το ψωμί τους και αποσυμφορούν τα νοσοκομεία από τα απλά περιστατικά.

Έγινε επεξεργασία από sdim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος slalom έγραψε:

Για αρχη να διορθωσεις αυτο που παραποιησες και να γραψεις το σχολιο σου απο κατω

Εχεις εμβολιαστει?

Για το πρωτο να μου κανεις αναφορα στην Δ.Ο. του φορουμ αν αισθανεσαι προσβεβλημενος.

Για το δευτερο, εχω σταματησει να δινω αναφορες εδω και 26 χρονια και δεν σκοπευω να τις ξαναρχισω.

 

Για την ταμπακιερα ομως κουβεντα, βεβαια το video που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα περασε στο ντουκου και βλεπω

οτι ορισμενοι η ζουνε στον μικροκοσμο τους η θελουν να διαιωνιζεται αυτη η κατασταση γιατι ετσι τους συμφερει.

 

Εστω και ειναι οι κακοι "επαγγελματιες" της ιατρικης αυτοι που δεν δεχονται αυτο το εμβολιο, ασχετα το τι εχουν προσφερει απο την αρχη

της πανδημιας και τους πεταμε στον δρομο γιατι ετσι γουσταρει η κυβερνηση των αριστων, αν και ολα τα στοιχεια δειχνουν οτι ηταν μια κακη

πολιτικη αποφαση το ερωτημα παραμενει. Να περιμενουμε κανενα διαγγελμα ?

 

Οχι θα πω εγω, αρκετα, καλυτερα να τα μαζευει και να φευγει για κανενα τριημερο διαρκειας.

 

Αρκετα με την υποκρισια εχουμε 100 νεκρους καθε μερα το κλαμα παει συννεφο αλλα για την αρση των αναστολων η την προσληψη νοσηλευτικου

προσωπικου, γιατρων και ενισχυση του ΕΣΥ κουβεντα. Αλλα ξεχασα.. φταινε οι ανεμβολιαστοι για την κατασταση των νοσοκομειων.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Για το πρωτο να μου κανεις αναφορα στην Δ.Ο. του φορουμ αν αισθανεσαι προσβεβλημενος.

Για το δευτερο, εχω σταματησει να δινω αναφορες εδω και 26 χρονια και δεν σκοπευω να τις ξαναρχισω.

 

Για την ταμπακιερα ομως κουβεντα, βεβαια το video που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα περασε στο ντουκου και βλεπω

οτι ορισμενοι η ζουνε στον μικροκοσμο τους η θελουν να διαιωνιζεται αυτη η κατασταση γιατι ετσι τους συμφερει.

 

Εστω και ειναι οι κακοι "επαγγελματιες" της ιατρικης αυτοι που δεν δεχονται αυτο το εμβολιο, ασχετα το τι εχουν προσφερει απο την αρχη

της πανδημιας και τους πεταμε στον δρομο γιατι ετσι γουσταρει η κυβερνηση των αριστων, αν και ολα τα στοιχεια δειχνουν οτι ηταν μια κακη

πολιτικη αποφαση το ερωτημα παραμενει. Να περιμενουμε κανενα διαγγελμα ?

 

Οχι θα πω εγω, αρκετα, καλυτερα να τα μαζευει και να φευγει για κανενα τριημερο διαρκειας.

 

Αρκετα με την υποκρισια εχουμε 100 νεκρους καθε μερα το κλαμα παει συννεφο αλλα για την αρση των αναστολων η την προσληψη νοσηλευτικου

προσωπικου, γιατρων και ενισχυση του ΕΣΥ κουβεντα. Αλλα ξεχασα.. φταινε οι ανεμβολιαστοι για την κατασταση των νοσοκομειων.

Έχεις αποφασίσει να αγοράσεις καινούριο αυτοκίνητο VW. Σκας πρωί πρωί στην αντιπροσωπία και δεν βρίσκεις πωλητή, μέχρι που σκάει ένας τυπάκος και παρκάρει μια BMW Τι θα θέλατε ο ιδιοκτήτης είμαι, οι πωλητές έρχονται μετά τις 10…

Πως σου φαίνεται ; Γιατί έτσι θα μου φαινότανε να πάω να με εμβολιάσει ή οτιδήποτε, κάποιος που δεν πιστεύει στην ιατρική

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Proteas said:

Για την ταμπακιερα ομως κουβεντα, βεβαια το video που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα περασε στο ντουκου και βλεπω

οτι ορισμενοι η ζουνε στον μικροκοσμο τους η θελουν να διαιωνιζεται αυτη η κατασταση γιατι ετσι τους συμφερει.

 

Σε παρακαλώ, αν θέλεις κάποια απάντηση, να συμπεριλαμβάνεις ένα μικρό tl;dw στα βίντεο που ανεβάζεις, δεν έχουμε όλοι χρόνο να παρακολουθήσουμε τα πάντα. Βέβαια έχω μιλήσει και παλιότερα για το κύρος (ποιο; ) του Σαχίνη, οπότε ίσως βοηθήσει συμπληρωματικά και καμιά επιστημονική δημοσίευση για αναφορά. Σίγουρα δε βοηθά όμως αν τα συνοδεύεις με κάτι προβοκατόρικο και προκλητικό, όπως:

 

22 hours ago, Proteas said:

Κλαμααααααα

 

Προσωπικά έχω σχεδόν χάσει τη διάθεση να απαντώ εδώ σε ό,τι μου φαίνεται ως εμμονική άρνηση της πραγματικότητας. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να αλληλεπιδράσω με οποιονδήποτε σε οποιοδήποτε άλλο θέμα του φόρουμ, αλλά εδώ αρνούμαι να γίνω συνένοχος στην εθελοτυφλία.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος ΓιαγκΤ έγραψε:

Έχεις αποφασίσει να αγοράσεις καινούριο αυτοκίνητο VW. Σκας πρωί πρωί στην αντιπροσωπία και δεν βρίσκεις πωλητή, μέχρι που σκάει ένας τυπάκος και παρκάρει μια BMW Τι θα θέλατε ο ιδιοκτήτης είμαι, οι πωλητές έρχονται μετά τις 10…

Πως σου φαίνεται ; Γιατί έτσι θα μου φαινότανε να πάω να με εμβολιάσει ή οτιδήποτε, κάποιος που δεν πιστεύει στην ιατρική

Πας να παρεις μια BMW καινουργια και σου λεει ο πωλητης το αυτοκινητο ειναι καινουργιο αλλα η εταιρια, ο ιδιοκτητης της αντιπροσωπειας

και εγω δεν δινουμε εγγυηση. Θα την αγοραζες ? Δεν ειναι οτι δεν πιστευουν στην Ιατρικη δεν πιστευουν στο συγκεκριμενο εμβολιο.

πριν 9 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Σε παρακαλώ, αν θέλεις κάποια απάντηση, να συμπεριλαμβάνεις ένα μικρό tl;dw στα βίντεο που ανεβάζεις, δεν έχουμε όλοι χρόνο να παρακολουθήσουμε τα πάντα. Βέβαια έχω μιλήσει και παλιότερα για το κύρος (ποιο; ) του Σαχίνη, οπότε ίσως βοηθήσει συμπληρωματικά και καμιά επιστημονική δημοσίευση για αναφορά.

Δεν θελω απαντηση οτι χρειαστεις αν δεις το video πιστευω οτι θα το βρεις στην περιγραφη του, οσο για το κυρος του Σαχινη ως δημοσιογραφου θα πρεπει

να μαζευτουν πολλοι "δημοσιογραφοι" για να το φτασουν και ευχαριστω για την παρατηρηση θα προσπαθησω να μην ειμαι προκλητικος και προβοκατορας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε πόσοι υγειονομικοί θα βγουν σε Αργία από την 1 Φλεβάρη (την Τρίτη που μας έρχεται) που δεν έχουν κάνει την 3η δόση

εδιτ και 7 Φλεβάρη

κατά τα άλλα όλα μια χαρά

This Is Fine GIFThis Is Fine GIF by MOODMAN\

 

 

για να δούμε πως θα πάει και αυτό

Bill Hader Popcorn GIF by Saturday Night Live

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Για το δευτερο, εχω σταματησει να δινω αναφορες εδω και 26 χρονια και δεν σκοπευω να τις ξαναρχισω.

Προσωπικα δεδομενα? χαχαχα

 

πριν 7 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Για την ταμπακιερα ομως κουβεντα, βεβαια το video που εβαλα στην προηγουμενη σελιδα περασε στο ντουκου και βλεπω

οτι ορισμενοι η ζουνε στον μικροκοσμο τους η θελουν να διαιωνιζεται αυτη η κατασταση γιατι ετσι τους συμφερει.

οπως ειπανε, tl dr

 

και αμα δεν πιστευει καποιος το εμβολιο και προτιμα τον αγιασμο, ε ας γινει παπας, σε λαθος κλαδο ειναι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακομα κοσμος δυστυχως που δεν κανει αναρτηση το ποτε παει στην τουαλετα..

Η ταμπακιερα αφορουσε τους 7500 υγειονομικους που μεχρι στιγμης δεν εχουν αντικατασταθει.. δεν πειραζει βεβαια

αν ειναι στην αναμονη 10.000 καρδιοπαθεις το εμβολιο να γινεται και αυτους θα τους εγχειρησουμε με αγιασμο.

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οι καρδιοπαθείς κινδυνεύουν από τους ανεμβολίαστους υγειονομικούς. Σύμφωνοι, λιγότερη προστασία από την όμικρον για νόσηση και μετάδοση, αλλά κάποια προστασία παρόλα αυτά.

Οι καρδιοπαθείς κινδυνεύουν από τους ανεύθυνους ανεμβολίαστους που τους παίρνουν τις θέσεις στις ΜΕΘ και γεμίζουν τα νοσοκομεία, εκμηδενίζοντας τις δυνατότητες προχωρημένων θεραπειών-χειρουργείων, αντί να περνάνε την όμικρον χορεύοντας σπίτι με την οικογένεια για 5-7 μέρες με λίγο βήχα, μύξα και πόνο στα κόκκαλα.

 

Όχι ότι δε συμφωνώ ότι είναι τραγικό να χάνουμε υγειονομικούς όταν ήδη μας λείπουν τόσοι, αλλά κάπου πρέπει να υπάρχει και μία κόκκινη γραμμή. Δε θέλω ο οδοντίατρος που θα μου φτιάξει το δόντι να μην πιστεύει στις επιστημονικές αρχές της οδοντιατρικής, δε θα έπρεπε να θέλετε ούτε εσείς να σας θεραπεύσει ιατρός που δεν πιστεύει στη βασισμένη σε αποδείξεις ιατρική ή να σας δώσει ενδοφλέβια θεραπεία η νοσηλεύτρια που πιστεύει ότι τα εμβόλια έχουν τσιπάκια.

  • Like 7
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω οτι το 20% των εμβολιασμενων στις ΜΕΘ το περναει με λιγο βηχα, μυξα και χορευοντας με τις νοσηλευτριες ?

Οι καρδιοπαθεις παλι δεν κινδυνευουν απο ανεμβολιαστους αστυνομικους, πυροσβεστες και δημοσιους υπαλληλους. Τι οχι ?

 

Οι καρδιοπαθεις, καρκινοπαθεις και οσοι αλλοι χρειαζονται χειρουργεια κινδυνευουν γιατι η κυβερνηση εβγαλε απο το συστημα 7500 κοσμο

και μεχρι τωρα δεν εχει κανει τιποτα για να αναπληρωσει τις θεσεις αυτες. Η φτηνη δικαιολογια να ακουγετε οτι φταινε οι ανεμβολιαστοι για

τα δικα της χαλια πλεον με αφηνει αδιαφορο.

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Proteas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

, οσο για το κυρος του Σαχινη ως δημοσιογραφου θα πρεπει

να μαζευτουν πολλοι "δημοσιογραφοι" για να το φτασουν και ευχαριστω για την παρατηρηση θα προσπαθησω να μην ειμαι προκλητικος και προβοκατορας.

Αν ο δημοσιογράφος στην Ελλάδα δεν βρίσκετε στη λίστα Πέτσα ή δεν είναι όργανο κόμματος όπως ο Βαξεβάνης δεν είναι αξιόπιστος  

Πέρα από τα πάρα πάνω οφείλω να αναγνωρίσω ότι καταβάλει τεράστιες προσπάθειες να μην εκδηλώσει την προτίμηση του προς τους ψεκασμένους… ουδείς αλάθητος  : /

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Google Translate από την Berliner Zeitung


 

Quote

Chemist on vaccine: "Where does the shade of gray come from?"
Four chemistry professors sent a list of questions to BioNTech founder Sahin. They are concerned about possible quality issues with the vaccine.

 

71bffa55-50f1-4a83-b086-7aedacc89ed7.jpe
WWW.BERLINER-ZEITUNG.DE

Vier Chemie-Professoren haben eine Fragenliste an BioNTech-Gründer Sahin geschickt. Sie sind besorgt über mögliche...
Quote

 

The chemists are now awaiting answers from BioMTech. However, they are considering sending an extended catalog of questions to the authorities responsible for drug safety, such as the Paul Ehrlich Institute (PEI), because of the importance of the matter. Andreas Schnepf: "For a law on compulsory vaccination, the Bundestag, but also every individual who is vaccinated, needs a solid basis of knowledge in order to be able to make an informed, personal decision". With the “current information available from BioNTech”, this data basis is not yet available with regard to the Covid 19 vaccines.

The Berliner Zeitung asked BioNTech and the PEI for statements on the scientists' questions.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.