Jump to content



COVID-19


sotiris

Recommended Posts

  • Replies 10,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ΕΛΕΟΣ με καποιους φαση πως κανετε ετσι, προς τι τοσος ντορος και σιγα δε τρεχει τπτ.
Κοιτατε την παρτη σας και μονο και επειδη εσεις νομιζετε πως ειστε τερατα αντοχης και δε σας αγγιζει τιποτα, στα .... σας οι υπολοιποι ;
Υπαρχουν και αλλοι που προσπαθουμε με οποιον τροπο να προστεψουμε τουτς δικους μας ευαλωτους κοντινους μας ανθρωπους. Και οχι την παρτη μας μονο.
Γειτονας μας δεν εκανε εμβολιο, απαγορευσαμε να μπαινει σπιτι μας γιατι αρνιοντουσαν και την μασκα... Μαντεψτε, προχθες ηταν η κηδεια του. Οχι δεν τον σκοτωσαμε εμεις, αλλα ο covid. Ναι μεγαλος σε ηλικια, αλλα θα μπορουσε να ειχε γλυτωσει.
Δε λεω το εμβολιο σε κανει ατρωτο, αλλα απορω γιατι πραγματικα μετα απο 2χρονια συζηταμε τα ιδια και τα ιδια.
Δηλαδη πραγματικα απορω. 
Ισως καποιοι ειναι αντιρρησιες χωρις λογο και για ολα.
Μηπως ειστε απο αυτους που αν βγει το κρατος και αρχιζει να χαριζει απο μισο μυριο στον καθενα, θα βγειτε σε πορειες και διαμαρτυριες λεγοντας γιατι μονο τοσο ;


Μηπως η πρωτη σελιδα στον chrome ειναι το flat earthers? 
Ελεος δλδ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Είμαι πλέον Covid positive και όλα καλά. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος.

Έλα ντε. Κι εγώ επέζησα από τον covid, γιατί τόσος ντόρος; Η κοπέλα μου βέβαια έχασε οριστικά το 50% της όσφρησής της (9 μήνες μετά κι ακόμη τα ίδια), αλλά έλα μωρέ, γιατί τόσος ντόρος; Σιγά, δεν θα μυρίζει τις κλανιές μου, θετικό είναι.

Ο Σταμάτης από το φόρουμ "έφυγε" αλλά το βιολί τους κάποιοι. 

 

 

4 ώρες πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

απο μισο μυριο

Διάβασα από μισό γύρο στην αρχή. Θα έπαιρνα και μισό γύρο έτσι όπως πάει να φτάσει στα 4€ το πιτόγυρο :p 

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που υπάρχει το εμβόλιο και θεωρείται αποδοτικό, για ποιο λόγο γίνεται κοινωνίκός αποκλεισμός των ανεμβολίαστων;

 

Όποιος θέλει την προστασία του εμβολίου ας το κάνει, όποιος δεν θέλει ας μην το κάνει.

 

Υπάρχει λόγος για ρατσισμό;

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2022 at 8:18 ΜΜ, το μέλος Simon έγραψε:
autoxthones.jpg
WWW.PROTOTHEMA.GR

Τα μέλη της οργάνωσης υποστηρίζει ότι η περίοδος χρέωσης είναι από την 1η Ιανουαρίου 2022 έως σήμερα –...

 

Το έλεγα εγώ ότι θα πάμε μέχρι τέλους. Κάποια ζώα δε με πιστεύανε.

 

 

Να που θα πάνε και ταμείο μερικοί από εδώ μέσα.🤪

 

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό θεωρούσα ότι οι κολλημένοι ήταν τρολ, γιατί δεν μπορούσα να πιστέψω ότι τόση ανοησία χωράει σε ανθρώπινο νου. Αλλά οκ, μάλλον έκανα λάθος

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Από την στιγμή που υπάρχει το εμβόλιο και θεωρείται αποδοτικό, για ποιο λόγο γίνεται κοινωνίκός αποκλεισμός των ανεμβολίαστων;

 

Όποιος θέλει την προστασία του εμβολίου ας το κάνει, όποιος δεν θέλει ας μην το κάνει.

 

Υπάρχει λόγος για ρατσισμό;

 

Ε δεν παίζει να το κάνεις καταλάθος. Γράψε αν θέλεις κάτι για τα τροχαία.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

41 λεπτά πριν, το μέλος schumifer έγραψε:

 

 

Να που θα πάνε και ταμείο μερικοί από εδώ μέσα.🤪

 

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό θεωρούσα ότι οι κολλημένοι ήταν τρολ, γιατί δεν μπορούσα να πιστέψω ότι τόση ανοησία χωράει σε ανθρώπινο νου. Αλλά οκ, μάλλον έκανα λάθος

 

 

Όταν στα κεφάλια πολλών έχει μείνει ένα και μοναδικό ταλαίπωρο brain cell το οποίο αιωρείται πάνω κάτω σαν το σημαιάκι στο windows screensaver, όλα χωράνε.

  • Like 1
  • Agree 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Από την στιγμή που υπάρχει το εμβόλιο και θεωρείται αποδοτικό, για ποιο λόγο γίνεται κοινωνίκός αποκλεισμός των ανεμβολίαστων;

 

Όποιος θέλει την προστασία του εμβολίου ας το κάνει, όποιος δεν θέλει ας μην το κάνει.

 

Υπάρχει λόγος για ρατσισμό;

Λόγος για ρατσισμό οχι,  για αφανισμό όμως ναι. 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλοι έχουν κάψει εγκεφαλικά κύτταρα όταν υπάρχει ένα πρόβλημα προσπαθείς να το λύσεις και όχι να παίρνεις ημίμετρα, τα ημίμετρα βολεύουν κάποιους συνήθως, πχ δείτε τώρα τι γίνεται όπου άρχισαν οι τιμές να ανεβαίνουν πριν τον "πόλεμο" και τώρα μας δείχνουν-λένε οι ίδιοι που μας ενημέρωναν και προστάτευαν από τον κορονοιό ότι με το "πόλεμο" ακρίβυναν τα πάντα και θα ακριβαίνουν, πχ κάποιοι εφοπλιστές αγόρασαν καραβάκια για υγροποιημένο αέριο κάποιοι θα φτιάξουν χώρους για αυτό το υγροποιημένο αέριο, όλα είναι μια μπίζνα στο κάτω κάτω !

Τα έχουμε πει χιλιάδες φορές περί "φάπες" στους σωτήρες μας κλπ αλλά ακόμη δεν καταλαβαίνετε ποιον πρέπει να κατηγορήσετε για τα χάλια που είμαστε, και τι κάνουμε για αυτό, α φταίει ο ανεμβολίαστος α φταίει ο ρωσόφιλος ααααα εδώ άαααααααααα εκεί , ποιος μας τα είπε μα φυσικά αυτοί που θέλουν το καλό μας !

 

Η λύσσα που βγάζετε μερικοί κάποια στιγμή θα γυρίσει μπούμερανγκ και θα πείτε μα εγώ ότι μου είπατε το έκανα γιατί μου το κάνετε αυτό , γιατί να το πάθω κλπ ... να έχετε πιο συγκρατημένη την κακία σας, ανοίξτε ένα κουτάκι και βάλτε την εκεί !

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τρικυμία εν κρανίω

 

ο ιός που έκανε τους εφοπλιστές να αγοράσουν καραβάκια για υγροποιημένο αέριο και να ρίξουν φάπα στο ρωσόφιλο.

Μιλάμε ότι πιο χρήσιμο είναι να ακούς μανιακό να πυροβολάει με τη σκέψη από το να διαβάζεις αυτές τις ασυναρτησίες .

 

Ας ρίξει κάποιος κι ένα quote από τον πρόεδρο του Εδεσσαϊκού μιας και δεν το έχω πρόχειρο

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Enter the Cyberpunk World ρε @schumifer. Μπες στο μυαλό του Αρμαγεδώνα (the end is near - Prime Minister has taken control of your body - Koulis Silvermitsotak). Έχει biochip και mods που του επιτρέπουν να βλέπει την αλήθεια. Ό,τι λείπει από έναν κοινό άνθρωπο, το'χει. 

Και έχει και σώας τας φρένας, εγκεφαλικά κύτταρα στην θέση τους κλπ. Μην τα λέμε συνέχεια. 

Θα πάθεις κι εσύ και θα μάθεις, που θα πάει.

  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Είμαι πλέον Covid positive και όλα καλά. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος.

Πώς να καταλάβεις, δηλαδή; Η νοητική σου ανεπάρκεια είναι εμφανής. Δεν μπορείς να υποχρεώσεις το ένα brain cell σου ( @Cyber_Cookie, το κάνω clopy paste) στα αδύνατα.

Επειδή, όμως, είσαι και πονηρούλης, καθώς προσπαθείς να περάσεις (εμμέσως πλην σαφώς) το μήνυμα ότι ''ε, πως κάνετε έτσι, καλέ; Σιγά τη νόσο. Ορίστε, δεν έκανα το εμβόλιο, βγήκα θετικός, μια χαρά είμαι. Δεν χρειάζεται να εμβολιαστείτε όσοι αμφιταλαντεύεστε'', θα στο πω ξεκάθαρα: δεν ντρέπεσαι να περιφέρεις την αμάθεια, την αδιαντροπιά και την ανοησία σου εδώ μέσα; Δεν ντρέπεσαι να παίρνεις στον λαιμό σου αθώους ανθρώπους, επιδιδόμενος σε μια άνευ προηγουμένου αντιεμβολιαστική προπαγάνδα; 

Μην σώσεις και κάνεις το εμβόλιο, δικαίωμά σου. Δεν έχεις κανένα δικαίωμα, όμως, να παραπληροφορείς και ν' αμφισβητείς τα επιστημονικά δεδομένα. 

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Είμαι πλέον Covid positive και όλα καλά.

Περαστικα

21 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος ντόρος.

Πολλα δεν καταλαβαινεις αλλα δεν πειραζει. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος sdim έγραψε:

Από την στιγμή που υπάρχει το εμβόλιο και θεωρείται αποδοτικό, για ποιο λόγο γίνεται κοινωνίκός αποκλεισμός των ανεμβολίαστων;

 

Όποιος θέλει την προστασία του εμβολίου ας το κάνει, όποιος δεν θέλει ας μην το κάνει.

 

Υπάρχει λόγος για ρατσισμό;

 

Αφιερωμένο 

Link to comment
Share on other sites

ImgSrc-13-14.jpg
WWW.TANEA.GR

«Η 4η δόση θα γίνει σε όλους. Αρχικά για τους πολίτες άνω των 60 ετών», σημείωσε ο κ. Βασιλακόπουλος.
Παράθεση

«Τον τελευταίο καιρό ένα μεγάλο πρόβλημα που υπήρξε ήταν ότι εξαιτίας του πολέμου, υπήρξε η ακρίβεια, και σε συνδυασμό με την άρση

της υποχρεωτικότητας της μάσκας σε εξωτερικούς χώρους, δόθηκε το λάθος σήμα στους συμπολίτες μας ότι η πανδημία τελείωσε.

«Η 4η δόση θα γίνει σε όλους. Αρχικά για τους πολίτες άνω των 60 ετών, ίσως εγκριθεί μέσα στον επόμενο μήνα,

μέχρι να βγει το επικαιροποιημένο εμβόλιο της Moderna και της Pfizer»

Ακριβεια εξαιτιας του πολεμου, απο τον Αυγουστο η τιμες εχουν παρει την ανηφορα αλλα καπως πρεπει να δικαιολογησουμε την ανικανοτητα μας.

Στην πεμπτη δοση για να μην ξεχνιομαστε περιμενω ποινικες και αστικες ευθυνες για τα ασφαλη και αποτελεσματικα εμβολια σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.