Jump to content



Nvidia RTX 30X0 Ampere Architecture


Recommended Posts

H 2080Ti ειναι ισως η καλυτερη αγορα αυτη τη περιοδο με το high inflation στις τιμες.

BTW εδωσα την 5700ΧΤ μου (δε ξερω γιατι τις αγοραζουν ακομα στα 350+€), ειμαι με το λαπτοπ και αρχισα να ψηνομαι....

 

Ον τοπικ:

Ειναι ολες οι third party 3000 καρτες ....μονο για παρτυ? Πως καταφεραν ολες οι εταιριες κ βγαλαν συγχρονως τοσο ασχημες υλοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GFFermari έγραψε:

BTW εδωσα την 5700ΧΤ μου (δε ξερω γιατι τις αγοραζουν ακομα στα 350+€)

Γιατι το etherium εχει παρει ενα 50% πανω τις τελευταιες 10-15 μερες και ανεβαινει...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panoc said:

Γιατι το etherium εχει παρει ενα 50% πανω τις τελευταιες 10-15 μερες και ανεβαινει...

 

ΠΟΥΛΑΩ 400 ΕΥΡΩ VEGA 64 :p όποιος θέλει !

 

 

και αλήθεια και χιουμοριστικό

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, icy20 said:

Γιατι νομιζατε πουλησαμε σαν βλακες εμεις τις καρτες μας εδω και μηνες? για να μην μας "κλεψουν" τα λεφτα μας...

Καλά ούτε και αυτό είναι λογική Μάριε.

Εγώ όταν παίρνω κάτι το παίρνω για να το χαρώ, αλλιώς αν είναι να μένω χωρίς κάρτα να το χεσω.

Τόσους μήνες χωρίς την ti με τι είσαι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

Καλά ούτε και αυτό είναι λογική Μάριε.

Εγώ όταν παίρνω κάτι το παίρνω για να το χαρώ, αλλιώς αν είναι να μένω χωρίς κάρτα να το χεσω.

Τόσους μήνες χωρίς την ti με τι είσαι;

δεν ξεμένει... συμβιβάζεται με λιγότερα fps

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GoMaR said:

Καλά ούτε και αυτό είναι λογική Μάριε.

Εγώ όταν παίρνω κάτι το παίρνω για να το χαρώ, αλλιώς αν είναι να μένω χωρίς κάρτα να το χεσω.

Τόσους μήνες χωρίς την ti με τι είσαι;

Με μια δανεικη 2080ti ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:
Nvidia-feature-2.jpg
WWW.DSOGAMING.COM

According to updated specification pages for the ZOTAC GAMING GeForce RTX...

 

My plan:

Now> 3070

2021> 27" 1440p/165Hz ( -//- πούλημα AOC 24G2 1080/144 )

Ιούνιος 2021>Πούλημα 3070

Αγορά 3070 Super με τα 16GB Vram ή αν έχει βγει κάτι αντίστοιχο από AMD. Αν και πιστεύω η απάντηση στην υπάρχουσα γενιά της nvidia θα βγει Q4 2020 αυτούς τους μήνες που διανύουμε. Οπότε 3070 σε 3070S το πλάνο. 

Κάθε 6 με 9 μήνες θα γίνεται η μετάβαση για όσο γίνεται λιγότερη χασουρα.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, icy20 said:

Ναι θα ειχα την 2070Super μεχρι να ερθει η αλλη. Τωρα την πουλησα και αυτη και περιμενω 3070 ?


Ε αρα αν υπολογισεις τα λεφτα και της 2070 τοτε παλι χαμμενος βγαινεις.
Μη μου πεις οτι την ειχες ( το ξερω) 
Εγω αναφερω σε περιπτωση που ΔΕΝ ειχες 2η καρτα ουτε δανεικη, τι θα εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Θα ειχα δανεικη. Δεν παιζει κατι αλλο. Παντα εχω δανεικη καρτα οποτε χρειαζομαι. Και δεν ειμαι χαμενος. Κερδισμενος ειμαι γιατι απο 2080ti->3080 θα βγαλω κανενα 250αρι και απο την 2070s->3070 θα βαλω κανενα 100αρι. Αρα παλι 150+ στην τσεπη που θα πανε σε κανεναν 4900Χ σε λιγους μηνες. Ετσι γινονται οι μπιζνες.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Θετεις μια παραμετρο την οποια πανω σε αυτο απαντηση δεν εχω παρει.
Τελικα αυτος που πουλαει σα βλακας την καρτα του μηνες νωριτερα και παιζει super mario τι ειναι ;  Χαζος, εξυπνος; 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, icy20 said:

Θα ειχα δανεικη. Δεν παιζει κατι αλλο. Παντα εχω δανεικη καρτα οποτε χρειαζομαι. Και δεν ειμαι χαμενος. Κερδισμενος ειμαι γιατι απο 2080ti->3080 θα βγαλω κανενα 250αρι και απο την 2070s->3070 θα βαλω κανενα 100αρι. Αρα παλι 150+ στην τσεπη που θα πανε σε κανεναν 4900Χ σε λιγους μηνες. Ετσι γινονται οι μπιζνες.

Συγγνώμη μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό γιατί δεν κατάλαβα. Πουλάς κάρτες που αγόρασες και βγαίνεις και κερδισμένος ? Υπό ποια έννοια? Πούλησες την 2080ti πιο ακριβά από ό,τι την αγόρασες? Και σε κάθε περίπτωση αν έχεις φραγκατους φίλους που μπορούν να σε δανείζουν κάρτες που άλλοι δεν βλέπουν ούτε στον ύπνο τους, αυτό δεν είναι ο κανόνας για τον μέσο χρήστη... 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gdp77 said:

Υπό ποια έννοια?

Το καταλαβαίνω σαν να λέει: την πούλησα π.χ. 1000, αγοράζω 3080 με 750. Όχι τιμή αγοράς/τιμή πώλησης της 2080ti. Τιμή πώλησης 2080ti - αγοράς 3080.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.