Jump to content



Αντίο Σταμάτη


Recommended Posts

@salde

 

  

On 4/28/2021 at 6:23 PM, salde said:

διαφορετικές από σήμερα οι καλημέρες. Ας προσέχαμε. Τουλάχιστον μισο-αναπνέω. Στον θάλαμο του νοσ. δεν ήμουν μόνος. Πίασαμε την κουβέντα με τον ωραίο τύπο, 77 ετών, ακμαιότατο για τη φάση του, την γλυτωσε στο τσακ.
 

Κάποια στιγμή είπα να ρίξω την μαγική ερώτηση «από Αθήνα είστε;».
Η απάντηση είναι deep ΠΟΘ related. Θα ενθουσιαστεί κάποιος εδώ πέρα. Πήγα να βάλω τα γέλια όταν το άκουσα.
 

  

On 5/7/2021 at 9:25 PM, karmen1983 said:

Παιδιά δυστυχως δεν εχω καλα νεα. Με καλεσε ο αδερφος του Σταμάτη πριν λιγο κ με ενημερωσε οτι πεθανε την Μεγαλη Τεταρτη :(

 

 

 

Δεν έχω λόγια να εκφραστώ. Ίσως το ότι μας άγγιξες τόσο πολύ χωρίς να σε έχουμε γνωρίσει προσωπικά να είναι ακριβώς απόδειξη του χαρακτήρα σου. Το χιούμορ, η νηφαλιότητα,  η καρδιά, η υπομονή, η ανεκτικότητα, η ποιότητά σου διαφαινόντουσαν μέσα από τα κείμενά σου. Αντίο φίλε, εύχομαι από ψυχής να είσαι καλύτερα εκεί που πας, να μας βλέπεις από ψηλά και να μας κάνεις κάνα Like. Δε θα σε ξεχάσουμε.

Απίστευτο το πώς μπορεί να σου κάνει τρύπα στην καρδιά η απώλεια ενός ανθρώπου που γνώρισες μόνο γραπτά.

Ένα είναι βέβαιο.

Δε θα ξεχαστείς.

Καλό ταξίδι φίλε.

Συλλυπητήρια σε όσους τον γνώρισαν και αγάπησαν.

 

  • Like 8
  • Sad 29
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανατριχιάσει...και ας μην τον ήξερα προσωπικά, αισθάνομαι το ίδιο με τον Schumi...

Καλό ταξίδι αδερφέ.

 

Τι διάολο έγινε εκεί μέσα? Ξέρει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μας άρεσε ο καφές πολύ. Αλλά οι γιατροί δεν του το επέτρεπαν.

Δεν έμαθα τον λόγο, αλλά μπορώ να φανταστώ από το παραπάνω πόστ. @schumifer, τώρα, παρατήρησα πολύ καλύτερα το post του. Αργά, I suppose...

Τελευταία είχε γράψει στον @PetrosD (τον Πέτα, όπως μόνο ο Σταμάτης τον αποκαλούσε), πως είχε πιει 3 μαζεμένους. Not good, υποθέτω. 

  

On 26/4/2021 at 4:00 ΜΜ, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Έλα να πάμε για καφέ.

 

On 26/4/2021 at 4:07 ΜΜ, το μέλος salde έγραψε:

παρακάλα να γίνεται, έχω πιει τρεις καφεδες, τον έναν ντεκαφεϊνέ τις τελευταίες 8 ημέρες. Να φροντίζεις εκεί τα Δυτικά να παραμείνουν ελεύθερα σαρσκοβ κι ελπίζω να επανέλθω σε ημικανονική ζωή.
Προς το παρόν απλώς αναπνέω.

Νομίζω πως το είχε καταλάβει. Είχε την ελπίδα, πάντα θετικός άνθρωπος, πάντα εκεί για να προσπαθήσει να σβήσει φωτιές. Δεν τα κατάφερε. 

Πραγματικά για μέρες έχει σβήσει κάτι μέσα μου και να φανταστείτε, δεν τον γνώριζα από κοντά. 

 

  

On 29/4/2021 at 12:24 ΠΜ, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Τί πήγες να κάνεις στο θάλαμο του νοσοκομείου;

Δεν πρόλαβε να σου πει Πέτρο... 

Ας αναπαυτεί, θα τον θυμόμαστε πάντα! 

R.I.P.

 

  • Like 4
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τον έχω γνωρίσει παρά μόνο από τα γραφόμενα του, το ήθος του γίνονταν αμέσως αντιληπτό.

Πόσο άδειο φαίνεται το site χωρίς το S σε μωβ κύκλο...

Καλό ταξίδι Σταμάτη...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα , τους τελευταίους μήνες είχαμε επαφή μέσω του φόρουμ και χωρίς να τον πολυξέρω, ήταν ευγενικός και συμβολικός για το φόρουμ.

 

Λυπάμαι πολύ , συλληπητήρια στους ανθρώπους του 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Η απουσία του Σταμάτη έρχεται συνέχεια στο μυαλό μου κάθε φορά που μπαίνω στο φόρουμ.

Κάθε φορά ελπίζω για μια στιγμή ότι έχει γίνει λάθος, και θα εμφανιστεί ξανά με τον τόσο χαρακτηριστικό του τρόπο.

Θα ήθελα να τον είχα γνωρίσει από κοντά.

Η αβίαστη εκτίμηση και αγάπη που βγαίνει από όλους μας, λένε πολλά για τον χαρακτήρα του. Θα μας λείψει πολύ.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.