Jump to content



Recommended Posts

45 minutes ago, DEADLAZARUS said:

@SamaelΜπράβο για τον κόπο σου και τις πληροφορίες που μας έδωσες:T:.

Η δική μου ερασιτεχνική προσπάθεια:

 

 

Εσύ πήγες πολύ περισσότερο σε βάθος και μπράβο σου!
Προσπάθησα να πω τα βασικά και κυρίως να παραπέμψω σε αξιόλογες πηγές για όποιον θέλει να ασχοληθεί και δε βγάζει άκρη.

Και εγώ δυσκολεύτηκα πολύ στην αρχή, οπότε ελπίζω όποιος το διαβάσει να είναι ποιο κατατοπισμένος.

 

Δε ξέρω αν χρήζει ενοποίησης με το δικό σου και καρφιτσώματος, αλλά ας το δει ο αρμόδιος mod και ας αποφασίσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ωραίο το gmmk pro σαν κατασκευή και αίσθηση αλλά σαν ποιότητα pcb/ switch θέλει δουλειά για τα λεφτά που ζητάει. Day 1 και αφού τα κούμπωσα όλα, 5 πλήκτρα δεν λειτουργούσαν. Ψάχνω reddit και βλέπω άπειρα threads για το θέμα. Σε εμένα δούλεψαν όλα με αλλαγή των διακοπτών στις συγκεκριμένες θέσεις. Το 1 βέβαια ήθελε καμια 10αριά διακόπτες για να παίξει. Αλλοι στράβωνα τα pins του switch και σε πολλές περιπτώσεις έστειλαν το pcb για αλλαγή. 

4.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Dr_Nikiforos

οταν εψαχνα για Custom και γω ημουν αναμεσα σε αυτο και το keychron q1

ολοι λεγανε να παω σε keychron. παρολα αυτα θα επαιρνα το gmmk pro αλλα τελικα βρεθηκε μεταχειρισμενο σε κατασταση καινουριου q1 και το τσιμπησα χωρις 2η σκεψη

 

με τι διακόπτες το εχεις το gmmk pro? τα keycaps βλεω ειναι τα pudding??

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

@Dr_Nikiforos

οταν εψαχνα για Custom και γω ημουν αναμεσα σε αυτο και το keychron q1

ολοι λεγανε να παω σε keychron. παρολα αυτα θα επαιρνα το gmmk pro αλλα τελικα βρεθηκε μεταχειρισμενο σε κατασταση καινουριου q1 και το τσιμπησα χωρις 2η σκεψη

 

με τι διακόπτες το εχεις το gmmk pro? τα keycaps βλεω ειναι τα pudding??

 

Ναι τα λευκά pudding είναι. Διακόπτες τους panda unlubed προς το παρόν. περιμένω τα έξτρα για να το κάνω. Πήρα και τους μεταλλικούς αποστάτες για τα swift - space κλπ και θα μπουν όλα μαζί.  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
2 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

 

Το μονο Razer keyboard που αξιζει να αγορασει κανεις, ειδικα αν ερθει Ελλαδα στα 200ε

Με βλέπω να πηγαίνω σε κατι τέτοιο αφού δεν βλέπω TKL από wooting..

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος AKISSS έγραψε:

Με βλέπω να πηγαίνω σε κατι τέτοιο αφού δεν βλέπω TKL από wooting..

Αν δεν ειχα το Q1 θα το τσίμπαγα και γω

 

Ρίξε μια ματιά και στο ROG AZOTH. Αν και μου φαίνονται πολλα τα 260ε. Είναι βέβαια ασύρματο (δεν ξερω κατα ποσο εχει νοημα να ειναι ασυρματο το k/b) και εχει την οθονουλα

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

 

Το μονο Razer keyboard που αξιζει να αγορασει κανεις, ειδικα αν ερθει Ελλαδα στα 200ε

Απιστευτο κορόιδο. Και τώρα που έκανε όλες αυτές τις τρίχες ας μας πει τι ακριβώς κέρδισε; Αν πρόκειται μόνο για την διαφορά στον ήχο που αντί για τακτακ έκανε τοκτοκ θέλει απλά κυνήγι με τα πληκτρολόγια που έχει πετάξει στον κάδο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.