Jump to content



nVidia RTX 40X0 Ada Architecture


Recommended Posts

διάβαζα το review του TechPowerUp

και μετα βλεπω οτι τεστάρουν με 5800X και όχι με τον 3D. Είναι δυναμών? Δεν τρώει μπουκάλα από cpu? 

 

EDIT : Eπίσης κάπου πήρε το αυτί μου ότι με 12900KS αποδίδει καλυτέρα. (νομίζω στον OptimumTech)

 

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετα παιχνιδια, οι developers ''συμβιβαζονται'' με την ευκολια του RT κ κανουν τσαπατσοδουλεια οταν ειναι off.

Δλδ σε καποια games εχω παρατηρησει πως, αντι να φτιαξουν high res screen space reflections, αφηνουν μια μουτζουρα. Ειναι σα να σου λενε, φιλε μονο με RT θα δεις reflections - δε καθομαι δευτερολεπτο να τα ετοιμασω για σενα.

Δε το λεω γιατι χρειαζεσαι ή παιζεις με RT On, απλα ειναι προτιμοτερο οποιαδηποτε 3070 κ πανω καρτα.

Κ με δεδομενο οτι θα τη κρατησεις 2-3+ χρονια.

 

Μια χαρα ειναι η προηγουμενη γενια κ μαλλον εκει θα παω κ γω.

Απλα οχι σε RDNA2. Εκτος κ αν παιζει καποιος μονο competitive κ τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

διάβαζα το review του TechPowerUp

και μετα βλεπω οτι τεστάρουν με 5800X και όχι με τον 3D. Είναι δυναμών? Δεν τρώει μπουκάλα από cpu? 

 

EDIT : Eπίσης κάπου πήρε το αυτί μου ότι με 12900KS αποδίδει καλυτέρα. (νομίζω στον OptimumTech)

 

 

Tι ψάχνεις να βρεις τώρα.. εδώ πηρε το μάτι μου review(κ καλα) με 9900k..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Η ερωτηση ειναι ο 5800Χ3d θα δουλευει καλα με καμμια 4080 αραγε?

 

1440p και πάνω, γιατί να μην;

Μέχρι να λογικευτούν οι τιμές στις new gen πλατφόρμες είσαι μια χαρά και μετά, θα βαρύνουν τα games και θα χαθει όποιο cpu bottleneck είχες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτο ελπιζω και εγω... Γιατι ειπαμε. Να δινουμε νεφρα για καρτες γραφικων εφοσον εχω παρει ηδη πολλα λεφτα απο την αλλη που πουλήσα αλλα σε cpu-mobo-mem θα πρεπει να βαλω λεφτα απο την τσεπη και δεν ψηνω καθολου.

Link to comment
Share on other sites

small.png
WWW.TECHPOWERUP.COM

The ASUS GeForce RTX 4090 STRIX OC is the company's flagship graphics card. It comes with a huge cooler that's all metal, even on the cooler shroud. In terms of performance our review confirms...

παλι με 5800Χ τεσταρει ο Θεουλης. Παλι καλα ομως λεει οτι ερχεται review και με 13900Κ

το καλο με τις 40Χ0 ειναι οτι εχουν μικρο pcb οποτε με ενα waterblock πανε στο μισο μεγεθος και θα χωρανε παντου ακομα και sff

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, το μέλος god έγραψε:

Αλλαξαν γνωμη για το αν θα χαλασει η οχι τις πωλησεις των 3χχχ?

Μπαα, είπαν να μην ξανακάνουν το κόλπο "1060 3GB ≠ 1060 6GB" σε μεγαλύτερη κλίμακα όπως σκόπευαν!

Link to comment
Share on other sites

4060 ti θα ήταν το σωστό να την έβγαζαν απ'την αρχή, αλλά τους κόβω για 4070 ti 🤣 (και η απλή 4070 θα βγεί με 10GB 😂 )

spoiler 🍿
image.png.33b8c954ce6b44e357ec1536c45d3a12.png

Spoiler

image.png.c7c8a4eaed207fb880ef40906bd713e0.png

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.