Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 04:13]

λοιπον μια που πες για μουσικη μπορει να θεωρηθει οφφ τοπικ...αλλα ψαχνω απεγνωσμενα την μουσικη που παιζει στο crysis οταν φορτωνει τον σερβερ....μιλαμε φοβερο ακουσμα...οποιος την βρει ας ποσταρει

Υποθέτω οτι εννοείς την μουσική που ακούγεται εδώ?

http://www.inonzur.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Ωραια ωραια , ιδιο setup εχω και εγω [2900 pro & 19''] να σου πώ ? Ειχες aa Επεξεργαστής στα πόσα ? - μνήμες?

Yeap...τα ξεχασα.

c2d 6400@3200Mhz και DDR2 800 4-4-4-8 winXP ολα default τα settings, full δηλαδη. ΑΑ δεν θυμαμαι αν εχει ενεργοποιημενο.

Θα το δοκιμασω στα Vista σημερα.

Εχουν πολλα glitches οι drivers ειδικα οταν ξεκινας το παιχνιδι, εξαφανιζονται αντικείμενα, textures Πιστευω θα δουμε τουλαχιστο 20-30% καλυτερη αποδοση μονο λογω drivers.

Link to comment
Share on other sites

είμαι αισιόδοξος οτι θα το παίζω σε 1680χ1050 χωρις φίλτρα και χωρίς shadows που σου τρωνε απίστευτα fps μια χαρα! αν δεν παιζει υπάρχει και η άλλη οδός, medium και low settings και για πιο κάτω 1400χ900! και για χαμηλότερα Unreal Tournament 3 ξερό ψωμι και άντε γεια! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [11-10-2007 02:41]

208718_full.jpg

Αυτά τα γραφικά που μας πρωτοπαρουσίασαν κοντά ένα και βάλε χρόνο πριν, πήγανε βόλτα?

[17:18] <john2> GruntGR, sxetika me ton xarakthra tou Crysis pou eleges. Pistevw oti o in-game character einai poly konta. Mexri k to spyraki tou fainetai k koita mia mytogka pou exei :p

[17:18] <john2> http://img505.imageshack.us/img505/5111/characterjt6.jpg

[17:20] <GruntGR> sigoura ine ingame ayto ?

[17:21] <john2> yeap, avtos o xarakthras einai o arapaklas general sou. Apla akoma den yparxei kapoio screen-grab apo in-game gia na ton deis

[17:21] * _RAG_ has joined #gamers

[17:21] * ChanServ sets mode: +v _RAG_

[17:21] <john2> opws k h nanosuit einai akrivws idia se leptomereia me avth pou vlepame se screenies pou elegan merikoi oti einai pre-rendered (opws otan xtypaei to forthgaki h pou einai sta xionia)

Μην ανυσηχειτε, δεν κοψανε ...... πολυ :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έμεινα με την περιέργεια ρε παιδιά...:wassat:

Το σύστημα που έχω στην υπογραφή μου θα μπορεί άραγε να παίξει αυτό το παιχνίδι με τίμια γραφικά;;;

Δεδομένου βέβαια πως τώρα έχω μια lg Flatron 19" και παίζω σε 1280x1024 αλλά σε 10 μερούλες έρχεται η καινούργια μου οθόνη Dell 24" και αναγκαστικά εκεί, φαντάζομαι δλδ θα πρέπει να παίζω σε μεγαλύτερες αναλύσεις.

Με έχει φάει η απορία και η περιέργεια, αλλά ήθελα να περιμένω λίγο ακόμα για να έρθουν και οι καινούργιες κάρτες γραφικών... τι κάνουμε τώρα, ξέρει κανένας requirements ?:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Μπα... σε κοβω για καινουργια καρτα.. κριμα ειναι να μην χαρεις την αναλυση της καινουργιας σου οθόνης σε παιχνιδι....

Περίμενε ακόμα βεβαια. Μη κανεις τπτ βιαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Ε να αυτό θέλω να αποφύγω και εγώ αλλά δεν ξέρω πότε θα βγουν αυτές οι άτιμες καινούργιες κάρτες;) Έλεγα αν είναι μέχρι τα Χριστούγεννα να περιμένω και να πάρω τότε.

Μέχρι τότε θα περιμένω το παιχνίδι να δω και πώς παίζει στο pc μου. Αλήθεια θα είναι μόνο DX9 ή DX10 ?

Πάντως, έχει φανταστικά γραφικά και αυτό το nano suit πρέπει να είναι απλά απίστευτο :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ShadowRunner [Χθες, στις 14:22]

Αλήθεια θα είναι μόνο DX9 ή DX10 ?

Θα υποστηριζει και τα δυο

Βασικα ειναι DX9 που υποστηριζει καποια DX10 χαρακτηριστικα αμα εχεις Vista

Δεν προκειται για καθαρα DX10 τιτλο

Tο DX10 εχει χαρακτηριστει ως αποτυχια για πολλα απο τα καινουργια εφε του σε σχεση με το DX9

(πχ Το Motion blur του DX10 ειναι η μεγαλυτερη μαμακια στην ιστορια του DX)

συν οτι πολλες φορες το DX10 επιβαρυνει παραπανω το συστημα (ασχετα αμα καποιοι ισχυριζονται οτι δεν το κανει)

Για αυτο και η microsoft παλευει για να βγαλει οσο πιο συντομα μπορει το DX10.1 μαζι με το Service pack των Vista

Παντως καμια σχεση η διαφορα οπως ηταν αυτη του Directx 7 με το DirectX8.1

Link to comment
Share on other sites

To motion blur του Lost Planet σε DX10 είναι αρκετά ανώτερο από αυτό του DX9 - εννοείται σαφώς ότι φαίνεται μόνο όταν παίζεις το παιχνίδι - όχι στα screenshots. Κάνει γενικά την κίνηση πιο "αληθοφανή". Στο Crysis τόσο το motion blur όσο και το depth of field του DX10 που είχα δει σε ένα video (στην αρχή αρχή) ήταν πολύ καλά. Μακάρι να είναι έτσι και στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο χρόνος για το ντέμο μετράει αντίστροφα, αλλά πριν λίγο γράψανε αυτό στο official site

The countdown will be tuned when EA & Crytek release official timing

Ελπίζω να μην έχει καμιά μεγάλη καθυστέρηση πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 16:16]

Για την εποχή του το 8,1 ήταν επανάσταση :):blink:

αν δεν κανω λαθος το πρωτο παιχνιδι που υποστηριξε 8.1 shaders ήταν το Morrowind, που αν ειχες κάρτα καλή τότε έβλεπες απίστευτο εφε στο νερό!1:p

Anyway! πότε θα βγει το demo και πόσο θα είναι?:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 18:16]

Anyway! πότε θα βγει το demo και πόσο θα είναι?:)

Αύριο βγαίνει (το πρωί μάλλον) :D , τώρα πόσο θα είναι νομίζω ότι αυτό αναρωτιούνται όλοι...δεν το λέει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.