Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

μην το λες σε medium settings και αμα κοψεις τα shaders ενα 30αρι θα το πιασεις...που ειναι αρκετα καλο με την συγκεκριμενη graphic engine...

γεγονος ειναι οτι η αναλυση σου ειναι too much...Σπυρο...δεν φταιει το παιχνιδι στην συγκεκριμενη φαση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 12:09]

μην το λες σε medium settings και αμα κοψεις τα shaders ενα 30αρι θα το πιασεις...που ειναι αρκετα καλο με την συγκεκριμενη graphic engine...

γεγονος ειναι οτι η αναλυση σου ειναι too much...Σπυρο...δεν φταιει το παιχνιδι στην συγκεκριμενη φαση

Σε 4- 5 ωρες θα σου πω....

Link to comment
Share on other sites

λεποοον...εδω νβιντια 163.71 ...καθολου οπτιμιζατιον στο συστημα κλπ...

1680χ1050 @μιντιουμ ->καταιγιστικος ρυθμος των 7φπς-peak 9fps

1280χ1024 @μιντιουμ ->15-19 φπς μεχρι στιγμης στο λιγο που ειδα (ελαφριες σκηνες...)...αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακο το ατιμο...

παραλειψις: ειχα βαλει το shaders στο high νομιζοντας οτι εννοει sm 3.0

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομίζω οτι ειναι εντελώς ψυχολογικό το fraps και σε αυτο το παιχνίδι και ετσι όπως ειναι γραμμένο ειναι λίγο εικονικοί οι αριθμοι ή μαλλον δεν αντιπροσωπευουν 100% αυτα που βλέπει το μάτι...

Επαιξα το game και με medium settings.... εκτος απο shaders που το αφησα στο HIGH και ειλικρινα δεν βλέπεις οπτική διαφορά...στην πραγματικότητα ημουνα σε 38-40avg frames ενω πριν ήμουν στα 25...

Πάντως χαίρομαι γιατι με το Crysis πήραν φωτια τα μηχανηματά μας... Να ξεπιαστούνε και λιγάκι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 13:21]

λεποοον...εδω νβιντια 163.71 ...καθολου οπτιμιζατιον στο συστημα κλπ...

1680χ1050 @μιντιουμ ->καταιγιστικος ρυθμος των 7φπς-peak 9fps

1280χ1024 @μιντιουμ ->15-19 φπς μεχρι στιγμης στο λιγο που ειδα (ελαφριες σκηνες...)...αλλα ειναι πολυ εντυπωσιακο το ατιμο...

Δηλαδή, αν βάλω τους 169.01 θα κερδίσω τίποτα?

Edit: ’νοιξε το λινκ για κατέβασμα. Βουρ στο ψητό :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tyxeros [Σήμερα, στις 16:56]

Δεν μας λετε που το παιζεται σε XP η Vista. Σε κανα μισαωρο θα το δοκιμασω και εγω.

Το παίζω (πάλι) σε XP-32bit όπως και ο gbak που ποσταρε με 8800ultra στην προηγούμενη σελίδα.... Δυστυχώς ψιλοβαριέμαι τώρα διαφορετικά θα πέρναγα μία τα Vista 64bit να δω πώς πάει..λέω να την ψάξω μπας και έχει διαφορές προς τα πάνω...

Αντε κοντοζυγώνει και η 14η/16η Νοεμβρίου... α ρε θα καούν οι σερβερς λέμε......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Τούμπανο!

Το παίζω σε XP με τη σύνθεση μου, όλα low αλλά και πάλι έχει γραφικάρες και απίστευτο gameplay :D

Το παιζεις ολα low με 7800GT??:o :O

Σε τι αναλυση??

Link to comment
Share on other sites

Vista 32-bit. 1680x1050

Core2Quad @ 3.8Ghz

2Gb ram @ 1068 4-4-4-11

8800gtx @ stock

2xRaptors 74Gb @ raid0

απο μονο του εβαλε τα παντα ultra high......τα περιπου 35-40 frames μ.ο. με κουραζαν....

κατεβασα τα shadows+particles στο high setting και επιασα τα 50-60 μ.ο.

ειχα πολυ καιρο να παιξω ενα τετοιο παιχνιδι.ρεαλισμος που δεν εχω ξαναδει.απιστευτα γραφικα και πολυ καλη δραση οπου μπορεις να κανεις σχεδον τα παντα.

βαλτε ΟΠΩΣ και ΔΗΠΟΤΕ τους τελευταιους guru3d forceware 169.01.....με οτιδηποτε αλλο προσπαθησα απλα κρασαρε το παιχνιδι συνεχεια ειτε ειχε κολληματα και bugs στις σκιες σε ορισμενα σημεια.

προμηθευτειτε μπυρες ποτα σνακς ξηροκαρπια και τσιγαρα...........και HAVE FUN:worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 18:11]

Vista 32-bit. 1680x1050

Core2Quad @ 3.8Ghz

2Gb ram @ 1068 4-4-4-11

8800gtx @ stock

2xRaptors 74Gb @ raid0

απο μονο του εβαλε τα παντα ultra high......τα περιπου 35-40 frames μ.ο. με κουραζαν....

κατεβασα τα shadows+particles στο high setting και επιασα τα 50-60 μ.ο.

ειχα πολυ καιρο να παιξω ενα τετοιο παιχνιδι.ρεαλισμος που δεν εχω ξαναδει.απιστευτα γραφικα και πολυ καλη δραση οπου μπορεις να κανεις σχεδον τα παντα.

βαλτε ΟΠΩΣ και ΔΗΠΟΤΕ τους τελευταιους guru3d forceware 169.01.....με οτιδηποτε αλλο προσπαθησα απλα κρασαρε το παιχνιδι συνεχεια ειτε ειχε κολληματα και bugs στις σκιες σε ορισμενα σημεια.

προμηθευτειτε μπυρες ποτα σνακς ξηροκαρπια και τσιγαρα...........και HAVE FUN:worship:

Με τους 163.76 έπαιρνα πιο πολλά fps γιατι μπορουσα να κλοκαρω και την καρτα.

δηλ. πιανεις 50-60 μ.ο. με dx10 !! εκτος απο shadows+particles στο που είναι στο high?

Aυτη είναι η καλυτερη επίδοση που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το παιχνίδι γ@μ@ει. Δεν έχω βάλει φραπς, αλλά δε με νοιάζει, γιατί η κίνηση είναι ομαλή. Τα γραφικά είναι απίστευτα, το ίδιο και ο ήχος. Έχω τους 163.71, σε 1280χ1024, όλα medium. Όταν το τερματίσω, θα τα ανεβάσω και άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 19:00]

αντε σε 50 λεπτα το κατεβάζω και εγω κατα ιδρωμένος! :worship:

Ποιό ιδρωμένος από εμένα αποκλείεται, είμαι στο 20% και κατεβάζω με 80K.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.