Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Sτο single δεν εχει maps με την κλασική την έννοια...εχει διάφορες ονομασίες με το γνωστό στόρυ που η μια διαδέχεται την αλλη (αλλα ταύτοχρονα μπλεκόνται)... τωρα στο σύνολο δεν το έχω ψάξει αλλα μέχρι στιγμής εχω παίξει (από οτι βλέπω στο menu) τα εξής:

1) Contact

2) Recovery

3) Relic

4) Assault

5) Onslaught

6) Awakening

7) Core

8) Paradise Lost

9) Exodus

10) Ascension (εδω ειναι που παίρνεις το ντιζαινάτο αεροπλανοελικόπτερο )

Κάπου εδω κόντα πρέπει να τελείωνει το single λογικά γιατι και το story πάει προς το τέλος όπως φαίνεται εκτός πια και αν εχουμε πάλι εκπλήξεις... πάντως στο HARD mode που το παίζω σε κρατάει άνετα... το DELTA ίσως ειναι περισσότερο για αυτους που δεν θέλουν να το παίξουν online και θέλουν ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια/δυσκολία...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fulgore [Σήμερα, στις 02:35]

@mariosalice

Βρε Μάριε υποτίθεται όtι είσαι σοβαρός άνθρωπος και όχι Fubboy. Αφού και εσύ ξέρεις ότι το Striker και γενικά το 680i δεν είναι κάτι καλό. Και σίγουρα ξέρεις ότι δεν το λέω μόνο εγώ αυτό! Δυστυχώς η αλήθεια είναι αυτή και καλό θα ήταν να μιλάς πιο ωραία.

Έχουν βγει και παιχνιδάρες και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Φυσικά το Crysis θα το τιμήσω πρώτο πρώτο! ;)

Λοιπόν Lafas1987 σε βαρέθηκα.

Όχι μόνο είσαι παράνομα εδώ μέσα, αλλά μας βρίζεις κι από πάνω και μας κάνεις και υποδείξεις να μιλάμε πιο ωραία.

’ντε ψάξε για άλλο όνομα.

Σε πήραμε χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι κρύβομαι και ποιος σου είπε ότι είμαι παράνομα? Τελείως πληροφοριακά έστειλα μήνυμα στους Mods ότι είμαι ο Lafas1987 για να μου ξεκλειδώσουν το acc γιατί μάλλον το έχουν ξεχάσει. Απλά το αναφέρω.

Επίσης δεν σε έβρισα, αντιθέτως όπως το είδε και ο mod, εσύ επιτέθηκες. Εγώ ακόμα και τώρα συνεχίζω να σου μιλάω ήρεμα και σκέφτομαι το πόσο ματαιόδοξος μπορεί να είναι ένας άνθρωπος. Φυσικά αν με βαρέθηκες μπορείς να κλήσεις το παράθυρο αυτό. Το ότι δεν σου αρέσει να λέμε την αλήθεια είναι δικό σου πρόβλημα. Αν εσύ θες να ευλογείς τα γένια σου, είναι και πάλι δικό σου πρόβλημα. Και τέλος πάντως κατάλαβε ότι δεν είσαι Mod...

A! και που είσαι... Κάνε ρε σύ τη μόντα του Kunaak μπας και φτάσεις τα 3,6GHZ με Quad... lol...:p

Α, ρε Μάριε, είσαι ο μόνος στην Ελλάδα υποτίθεται ψαγμένος που ασχολήσε με τη Striker. Και το αστείο είναι ότι επενδύεις ακόμα κάνοντας και SLI... Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, δε διαφωνώ. Όμως ο Μάριος δεν παίζει ταχύτερα και καλύτερα από το δικό σου PC με το SLI που έκανε?

Ασχέτως των χρημάτων που έδωσε, δικά του είναι, ότι θέλει τα κάνει. Αυτή τη στιγμή ποιος παίζει Crysis καλύτερα, ο Μάριος ή εσύ (εγώ με την 8800GT αν θες άλλο παράδειγμα)?

Link to comment
Share on other sites

Ο Μάριος, αλλά τι σημαίνει αυτό? Σε λίγο καιρό περιμένουμε νέα γενιά, ποιος θα το παίζει πιο καλά τότε? Να στο πω διαφορετικά? Ποιος είναι στα 4GHZ? Εγώ η ο Μάριος? Δεν θέλω να συγκρίνω κάτι, απλά θέλω να πω ότι η Striker δεν είναι μητρική. Και αν θες να στο πω και αλλιώς του Μάριου μπορεί να είναι καλό κομμάτι η μητρική δεν μπορώ να πω. Και όχι μόνο του Μάριου, αλλά από τη στιγμή που η ASUS έχει βγάλει και κάποια κομμάτια "σκάρτα" που δεν τα καλύπτει η εγγύηση γιατί δεν είναι χαλασμένα, δεν μπορείς να τη χαρακτηρίσεις ως καλή μητρική, ούτε να τη προτείνεις σε κάποιον! Και αυτό πρέπει να το καταλαβαίνουν και αυτοί που έχουν Striker και πάνε καλά με αυτές!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν και off topic:

α. Το ότι είσαι παράνομα εδώ μέσα, δεν το λέει ούτε ο Μάριος ούτε εγώ. Το λένε οι κανόνες που διάβασες (?) πριν γραφτείς. Μπορούν να στο επιβεβαιώσουν και οι μοντ

β. Όταν είχα φάει κι εγώ μπαν, με είχαν ξεχάσει μερικές μέρες.. Δεν έκανα δεύτερο λογαριασμό, αλλά παρακολουθούσα τις εξελίξεις χωρίς να είμαι συνδεδεμένος.

γ. Για να προσβάλεις κάποιον, ή να βρίσεις, δεν χρειάζεται να πεις κακιά λέξη.. Αρκεί να τον προσβάλεις. κι εσύ το έκανες αυτό απέναντι στο Μάριο "Βρε Μάριε υποτίθεται όtι είσαι σοβαρός άνθρωπος"

δ. Ο Μάριος είναι ψαγμένος, γιατί έκανε κάτι που εσύ δεν κάνεις ούτε στη σφαίρα της φαντασίας σου. Κάθησε κι έψαξε όσο καλύτερα μπορούσε τη Striker, και έφτιαξε οδηγό. Εσύ τι έκανες; Ζήτησες αμέσως έτοιμες λύσεις... Για να είσαι ψαγμένος δε χρειάζεται να βγάζεις σκορ στα επίπεδα του hi-pro. Αρκεί να έχεις α. μυαλό, β. υπομονή, γ. μεράκι

Αυτά τα ολίγα, και με συγχωρείτε για το off topic. Εαν οι Mods κρίνουν ότι είναι περιττό το ποστ μου, ας το μεταφέρουν στη μαύρη τρούπα

Link to comment
Share on other sites

α. Για κάνε μου ένα παράθεμα με το τι λένε. Εγώ μπορώ να έχω όσα acc θέλω. Ας αποδείξει κάποιος ότι είμαι ο Lafas1987. Απλά χρησιμοποιώ το PC του. Δεν νομίζω ότι πρέπει να μιλάμε σε αυτό το επίπεδο σαν παιδάκια όμως.

β. Εμένα δεν με έχουν ξεχάσει λίγες μέρες όμως. Έχει καθυστερήσει πάρα πολύ. ;)

γ.

Πάλι άρχισες?

Με πόσα ονόματα μπαίνεις και μας τη λες για τη Striker?

Any day now, I shall be released.

Εδώ νομίζω ότι φαίνεται κύριες δικαστά aka

deninho ποιος άρχισε έκανε επίθεση. ;) Και ότι δεν άρχισα να βρίζω είναι επειδή κρατάω ένα επίπεδο.

Έχω πολύ φιλική διάθεση, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να ανεχτώ να μιλάνε άσχημα προς το άτομό μου.

Edit: Ξέχασα και το "δ"

δ. Και ποιος είσαι εσύ που ξέρεις τι έχω κάνει εγώ? Αυτό που έχει κάνει ο Μάριος είναι θαυμάσιο και πάντα σε όσους θέλω να δώσω απαντήσεις για το MOBO τους παραπέμπω σε αυτό το link. Φυσικά όλα αυτά που έχει βρει ο Μάριος υπάρχουν! Είναι κουσούρια της MOBO, κάποια άλλη MOBO δεν έχει bugs τόσα ώστε να χρειάζεται τόσο ειδική μεταχείριση.

Link to comment
Share on other sites

[Offtopic] Tα 4GHz Fulgore είναι για Bench?Aλλού μιλούσες οτι έτρωγες μπλε οθόνες αλλά οτι Prime95 έβγαζες...ακόμα να το δούμε όμως [offtopic/]

Η Striker είναι μια χαρά μητρική για όταν βγήκε...και όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω το Crysis με SLI παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για PI είναι φυσικά. ;)

Και έτρωγα μπλε οθόνες επειδή είχα βάλει τις μνήμες 4-4-4-4 αντί για 4-4-4-12. Φυσικά σε bench καταστάσεις δεν είχα πρόβλημα, αλλά καθημερινός είχα από ότι φάνηκε. Αλλά μωρέ, τι έχει να λέει αυτό? Η Striker πόσο πάει με Quad??? Δεν άκουσα καλά... Πως???

Ok, θα το ξαναπώ. Κάτι που το λέω από το Topic της Stiker.

Από τη στιγμή που υπάρχουν μερικά μοντέλα που δεν κλοκάρουν και έχουν πολλά προβλήματα και αυτό δεν το καλύπτει η εγγύηση κάνει τη Striker τουλάχιστον Mobo πατάτα. Και τέλος πάντων όπως και να έχει δεν είναι σοβαρό MOBO. Κάνε μία βόλτα από xtremesystems και δες... ;-) Ειδικά όταν βγήκε ήταν για να παίξεις μπάλα με τα Beta Bios, άσε τα έφαγα στη μάπα....

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρατήσει το θέμα αυτό και επειδή είδα πως έπιασε πολλές σελίδες είπα από περιέργεια να δω τι λέτε για το παιχνίδι. Τις τελευταίες 2 σελίδες που διάβασα νόμισα πως ήμουν σε λάθος thread....but that is just me...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 03:10]

Sτο single δεν εχει maps με την κλασική την έννοια...εχει διάφορες ονομασίες με το γνωστό στόρυ που η μια διαδέχεται την αλλη (αλλα ταύτοχρονα μπλεκόνται)... τωρα στο σύνολο δεν το έχω ψάξει αλλα μέχρι στιγμής εχω παίξει (από οτι βλέπω στο menu) τα εξής:

1) Contact

2) Recovery

3) Relic

4) Assault

5) Onslaught

6) Awakening

7) Core

8) Paradise Lost

9) Exodus

10) Ascension (εδω ειναι που παίρνεις το ντιζαινάτο αεροπλανοελικόπτερο )

Κάπου εδω κόντα πρέπει να τελείωνει το single λογικά γιατι και το story πάει προς το τέλος όπως φαίνεται εκτός πια και αν εχουμε πάλι εκπλήξεις... πάντως στο HARD mode που το παίζω σε κρατάει άνετα... το DELTA ίσως ειναι περισσότερο για αυτους που δεν θέλουν να το παίξουν online και θέλουν ακόμα μεγαλύτερη διάρκεια/δυσκολία...

’λλη μια πίστα έχει....αλλά καλύτερο να ανακαλύπτουμε μόνοι μας

http://www.mycheats.com/view/superguide/754/crysis_super_guide/pc

Link to comment
Share on other sites

Crysis hotfix for HD 3800 & 2000 series (Windows XP) (File Size 53.57 ΜΒ)

This hotfix includes:

DirectX 9: Fixes Anti-Aliasing corruption seen on the ATI Radeon 2900 Series

DirectX 9: Anti-Aliasing performance enhancements

DirectX 9: Crossfire performance improvements

DirectX 9: Fixes random graphics corruption during game play

Works with both 32 and 64bit versions of Windows XP.

Crysis hotfix for HD 3800 & 2000 series (Windows Vista) (File Size 59.73 ΜΒ)

This hotfix includes:

DirectX 10: Fixes texture flickering in bushes, clouds, trees

DirectX 10: Performance improvements

DirectX 9: Fixes Anti-Aliasing corruption seen on the ATI Radeon 2900 Series

DirectX 9: Anti-Aliasing performance enhancements

DirectX 9: Crossfire performance improvements

DirectX 9: Fixes random graphics corruption during game play

Works with both 32 and 64bit version of Windows Vista.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Fulgore [Σήμερα, στις 04:52]

α. Για κάνε μου ένα παράθεμα με το τι λένε. Εγώ μπορώ να έχω όσα acc θέλω.

Ας αποδείξει κάποιος ότι είμαι ο Lafas1987.

Απλά χρησιμοποιώ το PC του. Δεν νομίζω ότι πρέπει να μιλάμε σε αυτό το επίπεδο σαν παιδάκια όμως.

β. Εμένα δεν με έχουν ξεχάσει λίγες μέρες όμως. Έχει καθυστερήσει πάρα πολύ. ;)

γ.

Πάλι άρχισες?

Με πόσα ονόματα μπαίνεις και μας τη λες για τη Striker?

Any day now, I shall be released.

Εδώ νομίζω ότι φαίνεται κύριες δικαστά aka

deninho ποιος άρχισε έκανε επίθεση. ;) Και ότι δεν άρχισα να βρίζω είναι επειδή κρατάω ένα επίπεδο.

Έχω πολύ φιλική διάθεση, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να ανεχτώ να μιλάνε άσχημα προς το άτομό μου.

Edit: Ξέχασα και το "δ"

δ. Και ποιος είσαι εσύ που ξέρεις τι έχω κάνει εγώ? Αυτό που έχει κάνει ο Μάριος είναι θαυμάσιο και πάντα σε όσους θέλω να δώσω απαντήσεις για το MOBO τους παραπέμπω σε αυτό το link. Φυσικά όλα αυτά που έχει βρει ο Μάριος υπάρχουν! Είναι κουσούρια της MOBO, κάποια άλλη MOBO δεν έχει bugs τόσα ώστε να χρειάζεται τόσο ειδική μεταχείριση.

LOL θέλεις και αποδείξεις ότι είσαι ο Lafas?

Δεν αρκεί ο τρόπος που γράφεις για να σε καταλάβουμε?

Ο Lafas είσαι εσύ και είσαι παράνομα εδώ μέσα γιατί έχεις φάει ban δια βίου.

Δεν είδα πουθενά να αίρεται αυτό το ban.

Αντίθετα βλέπω ο μπαναρισμένος lafas να μπαίνει με άλλο όνομα και να τρολλάρει.

Μέχρι να δούμε επίσημα ότι το TheLab επέτρεψε στον Lafas1987 να επανέλθει ύπουλα με άλλο όνομα, για μένα είσαι παράνομος.

Ο Lafas1987 ήταν ένα troll που ποτέ δεν είχε το απαιτούμενο μυαλό, είτε για να στήσει τη Striker, είτε για να κρύψει τα ίχνη του.

Ψάχνεται να μάθει πώς τον πήραμε είδηση ότι είναι ο fulgore.

Θα του το πω για να μην κάνει το ίδιο λάθος την επόμενη φορά.

Τον πρόδωσε η ματαιοδοξία του.

O Fulgore δανείστηκε και την υπογραφή του Lafas εκτός από το PC του?

| CPU:Q6600 (G0) O/Ced @ 4GHZ | COOLING:Custom Watercooling | MOBO:Abit IP35 Pro | RAM:Crucial gkx @ 1000MHz 4-4-4-4 (1:1) | VGA:Albatron 8800GTX O/Ced @ 630/1000 | PSU:Enermax Galaxy 1000W | CASE:Thermaltake Armor Black | MONITOR:Viewsonic 22" Wide VX2235 | UPS:Apc Back-Ups Rs 1500 | Performance:3Dmark 2005 (E6600) - 3Dmark06 - Super PI - CPU-Z Validation |

Ακόμα και τα bench του?

Κάντε κλικ στο CPU-Z Validation που έχει στη υπογραφή του ο fulgore.

EDIT

Τι ενόχλησε τον Lafas στο γ.?

Που τον ξεσκεπάσαμε ή το τραγούδι του Bob Dylan με τους TheBand "I shall be released"?

Link to comment
Share on other sites

Και να σου πω και κατι φιλε Lafas?....

Αν καποιος δεν καταφερε να στησει την Striker δεν σημαινει οτι φταιει η Mobo....Πρωτον....

Δευτερον, εμενα η μητρικη μου αρεσει. Και θα αγορασω και δευτερη γραφικων για Sli. Γι'αυτο την αγορασα κυριως, + ολα τα αλλα που εχει...

Εσυ ηξερες γιατι την αγορασες?....

Τελος , επειδη δε θελω ουτε να κλειδωθει αυτο το thread , ουτε αυτες οι απαντησεις σου για την Striker που ειναι offtopic να πανε στο thread της Striker - δυστυχως απαντησα κ εγω ψιλο offtopic πιο πανω - , ας μην μιλησουμε αλλο περαν του Crysis.

Και ασε εμας τους χαζους, με Striker και 3,375 εγω και 3,6 ο Μαριος να ειμαστε Noobαδες και οχι τοσο καλοι υπερχρονιστες οπως εσυ που πηγες στα 4....Κατσε και απολαυσε τα , αλλα μην μας το φωναζεις. ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ !

Ειλικρινα ενα μεγαλο συγγνωμη στους υπολοιπους για τα Offtopic.

Link to comment
Share on other sites

..ρε παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς με ΑΤΙ 1950ΧΤΧ σε Vista Ultimate 64bit το Crysis και του παίζει σωστά??

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανένα άλλο παιχνίδι μόνο με αυτό, μου κάνει render τα μισά πράγματα με αποτέλεσμα να μην βλέπω τπτ, σαν να τα βλέπω όλα αχνά και ημιδιαφανή, να πω ότι δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το hotfix.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav [Σήμερα, στις 08:25]

’λλη μια πίστα έχει....αλλά καλύτερο να ανακαλύπτουμε μόνοι μας

http://www.mycheats.com/view/superguide/754/crysis_super_guide/pc

Καλά έτοιμο τον είχαν τον οδηγό? :p:D

Πάλι καλά που έχει μια πίστα ακόμη γιατι αλλες 10 θα τράβαγε πολύ το στόρυ με τον Nomad.... Χωρις guidance εχει πιο ενδιαφέρον πάντως... για μένα το πιο δύσκολο μέχρι στιγμής ηταν ο τρόπος να βγεις από την abuss γιατί εχασα τελείως τον προσανατολισμό μου....άβυσσο/χάος στην κυριολεξία.... 1 ωρίτσα περιπλανιόμουνα σαν την μέδουσα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.