Jump to content



Crysis


knight_77

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gbak

ρε σεις το ντεμο πανω απο μιση ωρα δεν ειναι τι λετε τωρα..

@knight_77 αργεις μαν αντε αντε..ξεκινα πως αντεχεις τον πειρασμο

Εχω φαει σκαλωμα με το WOW....:red:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77 [Σήμερα, στις 09:51]

Το εχω εδω και κανα μηνα και ακομα δεν το εχω εγκαταστησει...

Περιμενω να βγει κανα patch πρωτα και μετα βλεπουμε...

Τρελες οι απαιτησεις του σε hardware δεν λεω,αλλα δεν νομιζω

να κυκλοφορει αλλο παιχνιδι με τετοια γραφικα...

To COD 4 το ξεκινησα χθες και φαινεται πολυ καλο....

Παιξε πρώτα το Crysis και μέτα το COD4... εγω έκανα το ανάποδο και μου φανηκε καπως λιγο το Crysis..

Link to comment
Share on other sites

Λίγο...τρόπος του λέγειν.... απλα το κάθενα με εντυπωσιασε για τους δικους του λογους, αλλα το COD4 ειχε μια ιδιάζουσα ποικιλία που δεν την περίμενα, ενω στο Cysis το ξέραμε... αυτο θέλω να πω..... δεν συγκρίνονται βέβαια...ο ρεαλισμος του Crysis ειναι το κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites

το μονο μειον του crysis σε σχεση με το cod ειναι το μουλτι του...κατα τα αλλα και τα δυο παιχνιδια ηταν εξισου δυνατα..με προβαδισμα του crysis στα τελεια γραφικα του και στην απιστευτη cryengine2 που μας πηγε σε αλλο επιπεδο gaming...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το single του cod4 ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ πιο κατω το ιδιο ισχυει και με αρκετα αλλα δημοφιλη fps, κρινω βεβαια απτα demo αλλα δεν νομιζω να εχει κατι το πραγματικα καλυτερο η retail του cod, εδειξα σε εναν φιλο μου πριν κανα διωρο και τα 2 demo και βρηκε πολυ καλυτερο το crysis, αλλη φαση να εχεις ξεμεινει απο ammo και να προσπαθεις με το cloak να πλησιασεις καποιον ετσι ωστε να τον δειρεις επισης απαιτει ακομα πιο πολλη συγκεντρωση καλυτερο σημαδι και τακτικη ( το single τουλαχιστον ξαναλεω ) αποδειξη το γεγονος οτι ειδα την οθονη του game over τουλαχιστον 4 φορες στο hard (λες να βαλω delta ? :p ) ενω απ'την αλλη στο veteran ουτε μια φορα ( στο playthrough που εκανα μπροστα στον φιλο μου τουλαχιστον )

Δεν μπορω να δικαιολογησω τον κοσμο που λεει οτι το single του cod ειναι καλυτερο, μαλλον δεν εχουν καλο pc και τα λενε απ'την ζηλια τους :p ειλικρινα ειχα πολυ καιρο να βρω ενα single player FPS που να μου αρεσει τοσο πολυ, σχετικα με το perfomance ingame ειχα μεταξυ 34-50fps, 60-65 σε ελαφριες σκηνες κοντα στα βραχια, σε καποια cutscene ειχα 25-27 αλλα χ*στηκα :p

1280*960 AA off ( σκεφτομαι να βαλω ενα 2x ) ολα high εκτος απο object detail και volumetric lighting στο medium ( διαφορες εδω http://www.tweakguides.com/images/Crysis_14b.jpg http://www.tweakguides.com/images/Crysis_14c.jpg http://www.tweakguides.com/images/Crysis_11b.jpg

http://www.tweakguides.com/images/Crysis_11c.jpg )

Το συστημα

c2d 6600@3.33ghz

crucial ballistix 2x1gb 3-3-3-8 740

dfi infinity 975x

8800gt 169.09forceware 700/1750/2000 (ναι crysis stable αρκει να ερχεται και να φευγει αρκετος αερας απ'την καρτα :) )

Ειχα καποια κολληματακια εδω κι εκει αλλα οχι κατι το σπαστικο, να σημειωσω εδω πως το peak memory usage συμφωνα με το task manager ητανε 1.33gb, ειλικρινα δεν με χαλαει να αγορασω την retail αυριο κιολας και να το τελειωσω και καποια στιγμη στο μελλον να το ξανατερματισω με 4x AA very high + οτι αλλο eye candy θα εχει γινει unlocked

Τωρα αμα θελω να παρω την δοση μου απο multi παιζω frontlines fuel of war, τα bf2 και 2142 φανταζουν παιδικα μπροστα του, πολυ καλυτερο balance και infantry combat ( επιτελους μπορω να κανω strafe + sprint ταυτοχρονα ) και μην ξεχναμε πως ειναι ακομα beta, οποιος θελει μπορει να το δοκιμασει κανοντας ενα free account στο fileplanet, παρτε keys οσο υπαρχουν :phttp://www.fileplanet.com/promotions/frontlines/beta/

Link to comment
Share on other sites

για το μουλτι του cod4 θα σας πω εντος ολιγου...κατα τα αλλα συμφωνω με GruntGR σε αρκετα σημεια

@αα το ντεμο του cod ηταν μουφα σε σχεση με την φουλ εκδοση καμια σχεση θα λεγα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 03:54]

για το μουλτι του cod4 θα σας πω εντος ολιγου...κατα τα αλλα συμφωνω με GruntGR σε αρκετα σημεια

@αα το ντεμο του cod ηταν μουφα σε σχεση με την φουλ εκδοση καμια σχεση θα λεγα

Αντε ριξε κανα info μπας και δουμε καμια ασπρη μέρα.... στο COD4 τουλάχιστον :hehe:

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε συ και του crysis το μουλτι το παω πολυ εγω μου αρεσει εχει πολυ shooting και πολυ action αλλα και αρκετα lag θα λεγα...ισως με ενα ακομη mode με nomads εναντιον alien η κορεατες θα ταν αψογο

Link to comment
Share on other sites

μμμμ ενδιαφέρουσα ιδεα το τελευταίο.... ;)

εντάξει και το crysis ωραίο ειναι αλλα εγω θέλω κατι πιο ομαδικο οπως στο BF2/karkand που κατέβαιναμε γιουργια με τους υπόλοιπος προς την μέρια με τα βαγόνια και κολλαγες για 1 τέταρτο στον χαμο......αξέχαστες στιγμές...και αυτο το feeling δεν το εχω βρει στο Crysis... αν κάπως έτσι παιζει το COD4 θα φυγω καρφωτός να το πάρω....

[αν και εδω που τα λέμε με τα τοσα disconnects απο χτες, (ακομα και τωρα) παλι καλα που μπορω και ποστάρω και βλεπω καμια δουλεια... online gaming θέλω? :hehe: ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 02:24]

μ

[αν και εδω που τα λέμε με τα τοσα disconnects απο χτες, (ακομα και τωρα) παλι καλα που μπορω και ποστάρω και βλεπω καμια δουλεια... online gaming θέλω? :hehe: ]

Τα ιδια κι εγω μαν, με εχουν ταραξει :boxed: TELLAS το μεγαλειο σου ! Δωστε μια ευκαιρια στο frontlines ξαναλεω, μονο τα αρνητικα του bf2 προκειται να σας λειψουν :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 03:42]

Παντως το single του cod4 ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ πιο κατω το ιδιο ισχυει και με αρκετα αλλα δημοφιλη fps, κρινω βεβαια απτα demo αλλα δεν νομιζω να εχει κατι το πραγματικα καλυτερο η retail του cod, εδειξα σε εναν φιλο μου πριν κανα διωρο και τα 2 demo και βρηκε πολυ καλυτερο το crysis, αλλη φαση να εχεις ξεμεινει απο ammo και να προσπαθεις με το cloak να πλησιασεις καποιον ετσι ωστε να τον δειρεις επισης απαιτει ακομα πιο πολλη συγκεντρωση καλυτερο σημαδι και τακτικη ( το single τουλαχιστον ξαναλεω ) αποδειξη το γεγονος οτι ειδα την οθονη του game over τουλαχιστον 4 φορες στο hard (λες να βαλω delta ? :p ) ενω απ'την αλλη στο veteran ουτε μια φορα ( στο playthrough που εκανα μπροστα στον φιλο μου τουλαχιστον )

Δεν μπορω να δικαιολογησω τον κοσμο που λεει οτι το single του cod ειναι καλυτερο, μαλλον δεν εχουν καλο pc και τα λενε απ'την ζηλια τους :p ειλικρινα ειχα πολυ καιρο να βρω ενα single player FPS που να μου αρεσει τοσο πολυ

Ρε gruntGR ημαρτον ....COD4 Κλάσεις πιο κάτω;;;;;;; και δεν μπορείς να δικαιολογήσεις τον κόσμο, που δεν το αγορασε και οι πωλησεις ειναι αμελητεές για τέτοιο μεγεθος ;;;; Ζηλια γιατί δεν έχουν 8800ultra να το τρέξουν αξιοπρεπώς;;;; Εντάξει, εγώ είμαι στο άλλο στρατόπεδο...όχι όμως έτσι.. το COD4 με κρατάει από το 1ο λεπτό στο καράβι μεχρι το τέλος χωρίς να βαριέσαι.....Μην μιλήσω για την απίστευτη αίσθηση της πίστας με τον sniper.....το demo του crysis που έτρεξα δεν ενθουσιάστηκα...ενώ και άλλα παιδιά εδώ μέσα κάπου ψιλοκουράστηκαν στο τέλος με το crysis. ..Δεν είμαι εναντίον του crysis (θα το παίξω όταν το hardware δώσει την δυνατότητα να το τρέξω όπως θέλω...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Χθες, στις 11:28]

ρε συ.... σε 4,5 ωρες τέλειωσες όλο το Crysis?... καλα στην Crytek δουλευεις και το ήξερες απέξω? :p:D

Γιατί εσένα πόση ώρα σου κράτησε; Μου φάνηκε υπερβολικά μικρό! Λες να ήταν ιδέα μου επειδή με είχε καθηλώσει; :jump:

Link to comment
Share on other sites

ομορφο game.αλλα μικρο και αυτο.

το απολαυσα ομως μιας και αγορασα καινουργιο συστημα μονο για παρτυ του.

ετσι λοιπον σε 32αρα οθονη... με 1360*768 ολα full dX9

με την GT sta 710/1800/2000 περασα καπου 3 ωρες ομορφα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.