Jump to content



Recommended Posts

Anniversary Buff Update - Forums - Diablo III

To legendary anniversary buff γινεται πλεον μονιμο.

Σιγουρα θα χαρει πολυς κοσμος που θελει να δει τη πορτοκαλι ακτινα καθε τρεις και λιγο, αλλά.......

what the hell.... ο κόσμος δεν καταλαβαίνει πως η ποσότητα δεν έχει καμία σχέση με την ποιότητα... το κέρδος από αυτό είναι πως δεν θα έχουμε ξανά πρόβλημα από Forgotten Souls :p

edit! : κοιτάχτε επίσης και την τοποθέτηση των Blue σε αυτό το ποστ όπου ξεκαθαρίζει τι παίζεται με τα Caches & την Kadala --> https://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12926172697?page=16#318 τρέχτε να προλάβετε τα double rift keys!!

1200+ Bounties κι ούτε ένα RoRG ως τώρα λολ

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

me gustas.... απλά τα πράγματα γιατί...θέλω να βλέπω την ρημάδα την πορτοκαλί/πράσινη γραμμή...για αυτό παίζουμε εξάλλου...

τώρα αν θα είναι μυθικό το αντικείμενο ή σκουπίδι όλα είναι μέσα στο game...

Link to comment
Share on other sites

Είχα απορία για αυτό, δλδ έχεις non stop Blasts ένα πράμα?

ΟP όντως αν ναι...

Ναι έτσι είναι ορμάς στο μπούγιο - explosion blast + wave of force . Θα πρέπει τώρα να φτιάξω και λίγο καλύτερα το gear για fire dmg και φύγαμε για τελικό :laughing:

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε τα παρακάτω (το έχω και εγώ) και θα δεις τρελή διαφορά

head roll fire dmg

shoulders κάνε κάπως 2piece set

neck βρες να δίνει cc + cd + intel + vit και όχι αυτά

chest roll το blizzard σε all res ή blast / wave

wrists βάλε set με shoulders ή reapers με σωστά rolls ( intel / vit / all res / 6% crit + fire dmg)

2ο ring βάλε με intel κάτι

pants είτε roll τα missle είτε παίξε με missle

boots roll σε κάτι που παίζεις ή all res

off hand same

ps1: ο wiz μου με που atm κάθετε στα 2.4m elemental dmg και ψάχνω και δεν βρίσκω 1-2 items όπως νέα witching hour και head με socket + ias + cd

Zfour - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε τα παρακάτω (το έχω και εγώ) και θα δεις τρελή διαφορά

head roll fire dmg

shoulders κάνε κάπως 2piece set

neck βρες να δίνει cc + cd + intel + vit και όχι αυτά

chest roll το blizzard σε all res ή blast / wave

wrists βάλε set με shoulders ή reapers με σωστά rolls ( intel / vit / all res / 6% crit + fire dmg)

2ο ring βάλε με intel κάτι

pants είτε roll τα missle είτε παίξε με missle

boots roll σε κάτι που παίζεις ή all res

off hand same

ps1: ο wiz μου με που atm κάθετε στα 2.4m elemental dmg και ψάχνω και δεν βρίσκω 1-2 items όπως νέα witching hour και head με socket + ias + cd

Zfour - Community - Diablo III

Ένα καλο SoJ με cc,cd και 20%fire dmg θες και είσαι κομπλέ...

Αν και εγώ έτσι παίζω, δεν μου αρέσει ο "μονόδρομος" που μας έχουν βάλει σε fire elemental build.

Link to comment
Share on other sites

Εlemental build γιατί όχι προσωπικά έχω δει μόνο ένα fire immune mob και αυτό είναι σε ένα "instance" στο Ancient κάτι στο Act V.Δεν ξέρω τι γίνεται σε Torment πάνω από το 2.Εκεί υπάρχουν καθόλου immune σε elemental dmg elites ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω βρει κανένα immune mob κι αυτό που λες δεν το έχω συναντήσει O_O

το fire build είναι γεγονός ότι καθιστάται σαν "μονόδρομος" γιατί σηκώνει full damage/spam λόγω cinder/magefist

πάντως το έχω βαρεθεί γι αυτό και το γύρισα σε Lightning.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω βρει κανένα immune mob κι αυτό που λες δεν το έχω συναντήσει O_O

το fire build είναι γεγονός ότι καθιστάται σαν "μονόδρομος" γιατί σηκώνει full damage/spam λόγω cinder/magefist

πάντως το έχω βαρεθεί γι αυτό και το γύρισα σε Lightning.

Δεν υπάρχει ποικιλία σε items. Όλοι κυνηγάνε συγκεκριμένα πράγματα. Μόλις τελειοποιήσω το fire build (θέλω amu με fire dmg, cinder, RoRG, witching hour και TF για crowd control και full dps) θα αρχίσω να ψάχνομαι για permafrost build/items που μου μοιάζει αρκετά ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ποικιλία σε items. Όλοι κυνηγάνε συγκεκριμένα πράγματα. Μόλις τελειοποιήσω το fire build (θέλω amu με fire dmg, cinder, RoRG, witching hour και TF για crowd control και full dps) θα αρχίσω να ψάχνομαι για permafrost build/items που μου μοιάζει αρκετά ενδιαφέρον.

RoRG είναι BiS item δυστυχώς, σε "αναγκάζει" το ίδιο το παιχνίδι να το έχεις, ότι element build κι αν έχεις

στο υπόλοιπα παίζεις ανάλογα με το element

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.