Jump to content



Dell PERC5/i SAS RAID Controller


Recommended Posts

κανενας εξακριβομένος πωλητης που στελνει και ελλαδα? (αν πουλαει και φουλ σετακι με μπαταρια,λαμακι,καλωδια ακομα καλυτερα)

οσοι βρηκα ηταν μονο για αμερικη...

Εγώ έχω πάρει αυτό : http://cgi.ebay.com/Dell-LSI-PERC5i-PERC-5i-5-i-RAID-SAS-card-battery-CABLE_W0QQitemZ190284546492QQcmdZViewItemQQptZCOMP_EN_Networking_Components?hash=item190284546492&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50 που έχει όλο το πακέτο και στέλνει και Ελλάδα !

Είναι ήδη στο ταχυδρομείο και το περιμένω σε κάποιες μέρες... :yes2:

Link to comment
Share on other sites

Καλώδια έχει και εδώ... είναι ελληνικό site, αλλά είναι τσιμπημένα (~20€)...

Αν δει κανένας καλώδια με γωνιακούς connector και στον perc και στα sata, ας το ποστάρει pls, γιατί έχω πρόβλημα ύψους... επίσης όσοι έχουν μεγάλα btx cases τότε θέλουν καλώδια 1m, γιατί τα μικρότερα είναι οριακά και τσιτώνουν, πράγμα επικύνδηνο για broken arrays κτλ...

Link to comment
Share on other sites

απο dealxtreme ειχα παρει εγώ καλώδια για τον PERC και ειναι πολυ καλά και ποιοτικά (η τιμή είναι χώμα). Τελευταία πάντως αργεί γενικά να στείλει προιόντα το συγκεκριμένο μαγαζί και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. 15-20 μέρες παίρνει κατά μέσο όρο η κάθε παραγγελία που κάνω από αυτούς.

Όσον αφορά τις μνήμες που παίρνει ο PERC (όποιος θέλει να πάει στα 512) προσοχή να πάρεται 400 και όχι παραπάνω MHz γιατί δεν θα δουλεύουν. Εγώ πήρα μια 512 crucial 667, ECC, registered, unbuffered και δεν δουλεψε. Μετά είδα στα specs του PERC ότι η cpu του σηκώνει μέχρι ddr2 400 MHz (3200).

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από DX από 21/01 και ακόμα δεν έχουν έρθει, γιατί είχαν την κινέζικη πρωτοχρονιά... Ήμουν τόσο τυχερός. :giveup:

Τώρα επέστρεψαν όλοι, αλλά έχουν μαζευτεί πολλές παραγγελίες, απ' ό,τι καταλαβαίνω, γι' αυτό και αργούν.

Μου έστειλαν και απολογητικό e-mail που τα εξηγούν όλα αυτά.

Πάντως τα καλώδια πρέπει να είναι πάρα πολύ καλά.

http://www.dealextreme.com/details.dx/i.0~sku.1940

Αυτά εδώ δεν λες;

Link to comment
Share on other sites

Τα καλωδια κανουν για τον περκουλα. Ρωτησα!

Αλλα εγω δεν 8α προχωρησω σε παραγγελια γιατι αυτος που με κα8ηστερουσε στο ebay απλα ειχε χαλασμενο pc κ δεν μπορουσε να μου στειλει Mail !

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτα ειναι.

Έχω παραγγείλει από DX από 21/01 και ακόμα δεν έχουν έρθει, γιατί είχαν την κινέζικη πρωτοχρονιά... Ήμουν τόσο τυχερός. :giveup:

Τώρα επέστρεψαν όλοι, αλλά έχουν μαζευτεί πολλές παραγγελίες, απ' ό,τι καταλαβαίνω, γι' αυτό και αργούν.

Μου έστειλαν και απολογητικό e-mail που τα εξηγούν όλα αυτά.

Πάντως τα καλώδια πρέπει να είναι πάρα πολύ καλά.

http://www.dealextreme.com/details.dx/i.0~sku.1940

Αυτά εδώ δεν λες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακύρωσα 6/2 από deal extreme και σήμερα μου ήρθε η επιστροφή χρημάτων στο paypal.. απλά τώρα θα ψάξω για καλώδια στο ebay, εντός ευρώπης για πιο γρήγορα κιόλας. Αν έχετε καμιά πρόταση, καλοδεχούμενη! :flower:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.