Jump to content



Apple iPad


neuromancer

Recommended Posts

Δεν μιλάμε για άι-φον, αλλά για άι-παντ. εκτός αν το βγάλαν και αυτό με aGPS(:slap:).

Φαντάσου στην BMW επόμενης γενιάς ενσωματωμένο άι-παντ, ψψψψψ

Εδιτ: στο 3g+WiFi εχει Agps αρα μια χαρα.

να δεις που αυτος ο Τζομπς θα προσφερει το BMW σαν extra option για το ipad...πχ wifi +200$ bmw 320 +25.000$

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

:offtopic2:παντος με 20 ευρω μπορεις να παρεις mp3/mp4 player (+ebook reader) με usb και sd card και εννοειτε touch screen από το ΕΒΑΥ (έστω και κινεζικο)

με multitasking (+fm radio) (+ games (tetris,Τρίλιζα etc))

μειον? δεν εχει web browsing (αλλα τι να μην μπαινει, τι να μπαινει στο 70% τον σελίδων και μην τις εμφανίζει ολόκληρες (flash))

θα μου πεις και απο service?

ε στην μια θα κλαίω 20 ευρω (γιατι εχει υπολειμματα τσιχλας στην θυρα usb)

και στην αλλη θα κλαίω 500 ευρω (γιατι στην ακρη της οθονης θα εχει υπολειμματα σταχτης)(<-βασισμενο σε παραπλησια αληθινη ιστορια)

(αν οχι στην οθονη τοτε στο external keyboard που θα εχω αγορασει 50-70 ευρω)

αντε για:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Το iBookstore της Apple θα διαθέτει 30.000 δωρεάν ebooks.

Σύμφωνα με μια καινούργια αναφορά, αποκαλύπτεται πως το iBookstore της Apple θα διαθέτει 30.000 δωρεάν τίτλους ebooks.

Οι παραδόσεις των iPad ξεκινούν στις 3 Απριλίου και πιθανόν την ίδια ημέρα να γίνει διαθέσιμο το online iBookstore για εκείνους που θα θελήσουν να διαβάζουν ebooks στο νέο tablet της Apple. Η αναφορά αυτή θα κάνει αρκετά χαρούμενους τους βιβλιόφιλους, αφού 30.000 δωρεάν τίτλοι, είναι σίγουρα μια τεράστια και υπολογίσιμη ποσότητα.

Ο μεγάλος όγκος των δωρεάν ebooks πιθανόν έχει να κάνει με το ότι το Gutenberg project το οποίο ήταν το πρώτο project που αρχειοθετούσε δωρεάν ebooks, είναι πιθανόν να περιληφθεί αυτούσιο στο ηλεκτρονικό κατάστημα της Apple.

Πηγή: laptopblog.gr

Ας ελπισουμε να μην ειναι τιποτα προσπεκτους xD

Ικανη την εχω. Apple και δωρεαν? απο ποτε?? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ να κανω κανα 2 ερωτησεις?

Πολλες φορες, βρισκομαι ξαπλωμενος μπρουμυτα στο κρεβατι, ή στον καναπε στο πλαι αλα-καισαρας με το λαπτοπ να βρισκεται μπροστα μου/πανω στο τραπεζι αντιστοιχα. Το ipad πως στο καλο θα στηριζεται? Επειδη εχω νετμπουκ και pda κτλ, ξερω οτι ειναι πολυ κουραστικο να κρατας συνεχεια κατι με το ενα χερι φερνοντας ταυτοχρονα κοντρα γιατι το αλλο ειναι πανω στην οθονη. Αυτο το μικρο θεμα εργονομιας δεν το προβλεψαν? Η το ipad ερχεται με καποιο aftermarket στηριγμα?

Επισης οταν θες να γραψεις κατι δεν χρειαζεται να το ξαπλωσεις καπου προκειμενου να γραψεις και με τα 2 χερια? Αποτι βλεπω το thumbwriting αν και πιανει τα ακριανα πληκτρα δεν καλυπτει τα μεσαια/πανω-πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κακό με το ipad και τα υπόλοιπα tablets που θα ακολουθήσουν είναι ότι δίνεται στα sites μια πολύ σημαντική δικαιολογία να συνεχίσουν να φτιάχνουν τις σελίδες τους με λογική 1024 pixels οριζόντια ανάλυση. Οι σημερινές HD οθόνες στα PC είναι ψιλό άκυρες για internet browsing εκτός και αν τις περιστρέψεις κατά 90 μοίρες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.