Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Εμένα γιατί κάτι δεν μου κάθεται καλά για το θέμα των αποζημειώσεων από τους Γερμανούς? Γιατί δεν βλέπεις τους πολιτικούς, και όχι τους πολίτες, να ρωτάνε, διερευνούν ή να τρελένονται και να τα ζητάνε πίσω? Μήπως τελικά αυτά τα χρήματα, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, έχουν δοθεί/επιστραφεί σε κάποια από της κυβερνήσεις μετά την λήξη της αίτησης αναβολης που έληγε το 1995? Καποιο λάκο έχει η φαβα. Ξέρουμε οτι ο γιωργάκης είναι διπλωμάτης και ανθέλληνας (καταλαθος λόγω ανοιχτών και παγκοσμιοποιημένων σκέψεων...) αλλά έστω και αυτός, μιας και πρόκειται για αρκετά μεγάλα ποσά, θα τα απαιτούσε ουτως ώστε με αυτόν τον τρόπο να αντιστρέψει την Ευρωπαϊκή κοινή γνώμη/κριτική και διπλωματικά να κερδίζει μερικούς "πόντους" και να πάρουμε και μια ανάσα από τον συνεχή "πόλεμο" που γίνεται εναντίον μας.

Link to comment
Share on other sites

Αποσο ξερω δεν δικαουμαστε ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που μας φαγανε στην κατοχη αφου η κυβερνηση καραμανλη αργοτερα οταν φευγανε ελληνες για να μεταναστευσουν στην γερμανια ψηφισε εναν νομο που στην ουσια προσεφερε αμνηστια στους εγκληματιες πολεμου για τις πραξεις τους, ολα αυτα βεβαια γιατι τους ειχαν που τους ειχαν στην μπουκα τους μεταναστες αμα σηκωναμε και κεφαλι θα γινοτανε το ελα να δεις, λεω κατι λαθος ?

Link to comment
Share on other sites

«Είναι έτοιμοι οι άνθρωποι του ενός μισθού να βοηθήσουν τη χώρα», δήλωσε κατά τη συνεδρίαση του Υπουργικού Συμβουλίου μία ημέρα πριν ο πρωθυπουργός, αναφέροντας πως συγκινείται, όταν τον σταματούν πολίτες στο δρόμο και του λένε «για την πατρίδα δίνουμε και το μισθό μας».

Μετάφραση..:

" Εϊστε ζωά και ηλίθιοι και θα σας τα πάρω χοντρά. Εμείς οι πολιτικοί-δικηγόροι-γιατροί-υψηλά ιστάμενοι σε φορείς τοπικής αυτοδιοίκησης θα συνεχίσουμε να ζούμε χωρίς μείωση του παραμικρού"....

Α ρε 17Ν, κάτι ξέρανε που σε "καταργήσανε" εν μια νυκτί....

Link to comment
Share on other sites

«Είναι έτοιμοι οι άνθρωποι του ενός μισθού να βοηθήσουν τη χώρα», δήλωσε κατά τη συνεδρίαση του Υπουργικού Συμβουλίου μία ημέρα πριν ο πρωθυπουργός, αναφέροντας πως συγκινείται, όταν τον σταματούν πολίτες στο δρόμο και του λένε «για την πατρίδα δίνουμε και το μισθό μας».

Μετάφραση..:

" Εϊστε ζωά και ηλίθιοι και θα σας τα πάρω χοντρά. Εμείς οι πολιτικοί-δικηγόροι-γιατροί-υψηλά ιστάμενοι σε φορείς τοπικής αυτοδιοίκησης θα συνεχίσουμε να ζούμε χωρίς μείωση του παραμικρού"....

Α ρε 17Ν, κάτι ξέρανε που σε "καταργήσανε" εν μια νυκτί....

"Όλοι οι Έλληνες -είπε- οι άνθρωποι του ενός μισθού, της καθημερινής σκληρής εργασίας, όλοι εκείνοι που δεν κρύβουν τα εισοδήματά τους είναι έτοιμοι να βοηθήσουν για τη σωτηρία της πατρίδας. Συγκινούμαι ειλικρινά όταν άνθρωποι του μόχθου με πιάνουν στο δρόμο και μου λένε για την πατρίδα και το μισθό μου να θυσιάσω. Είναι μια απτή απόδειξη του μεγαλείου του ελληνικού λαού που απαντά και στην ατέρμονη και άδικη δυσφήμηση τον τελευταίο καιρό. Είμαστε έτοιμοι σήμερα, ο ελληνικός λαός να δώσουμε την απάντηση στην κρίση που βιώνουμε, με θάρρος, με αποφασιστικότητα".

http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17573&subid=2&pubid=6314741

Nα θυσιαστούμε ή όχι?????

Link to comment
Share on other sites

«Είναι έτοιμοι οι άνθρωποι του ενός μισθού να βοηθήσουν τη χώρα», δήλωσε κατά τη συνεδρίαση του Υπουργικού Συμβουλίου μία ημέρα πριν ο πρωθυπουργός, αναφέροντας πως συγκινείται, όταν τον σταματούν πολίτες στο δρόμο και του λένε «για την πατρίδα δίνουμε και το μισθό μας».

εγω και εσύ μάλλον δεν είπαμε κάτι τέτοιο....βρείτε τον φου@#$ που το είπε να τον κρεμάσουμε... μας βάζουν λόγια στο στόμα μας χωρίς να μας ρωτήσους ρε γαμ#$@

οι άνθρωποι του ενός παχυλού μισθού θα μπορούσαν να το εχουν πει (και κυρίως αυτοί που τα "παίρνουν" από δεκα μεριές μόνο και μόνο για να μείνουν /γίνουν αρεστοί) ....οι των 800 ευρώ πάλι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν το είπαν

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που παίρνει πολλά του ανοίγει η όρεξη για περισσότερα.

Δυστυχώς βλέπω μια αναντιστοιχία στα μέτρα που θα επιβληθούν, γιατί δε βλέπω οι πολιτικοί-δικαστικοί να μειώνουν τους μισθούς τους και τα έξοδα τα οποία τους ακολουθούν (αμάξια, προσωπικό, δωρεάν λογαριασμοί) παρά προσπαθούν να ξεζουμίσουν περισσότερο αυτούς που έχουν λυγίσει από την εργασία και το οικονομικό αδιέξοδο. Όταν είσαι πεσμένος, σε χτυπάνε πιο εύκολα βλέπεις.

Επίσης έχω στεναχωρηθεί με την στάση του ΚΚΕ και γενικά των αριστερών κομμάτων, μιας και θα περίμενα μια πιο δυναμική αντίδραση από απλές αποχωρήσεις από το διάλογο και "γκρίνια" για τις κινήσεις της κυβέρνησης.

Τι να πω, έχω απογοητευτεί πλήρως...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω στεναχωρηθεί με την στάση του ΚΚΕ και γενικά των αριστερών κομμάτων, μιας και θα περίμενα μια πιο δυναμική αντίδραση από απλές αποχωρήσεις από το διάλογο και "γκρίνια" για τις κινήσεις της κυβέρνησης.

Τι να πω, έχω απογοητευτεί πλήρως...

"Ελληνική αριστερά", αυτό τα λέει όλα νομίζω...

Έχουν βολευτεί και αυτοί από την κατάσταση τόσα χρόνια, δεν είναι άμοιροι ευθυνών...

Σκεφτόμουν αυτές τις δεκάδες των επιτροπών, που γινόταν σούσουρο και που χώνουν όποιους να' ναι και ότι να' ναι τόσα χρόνια και κάθε 3-4ετία φτιάχνουν και από μια καινούργια και κοστίζουν εκατομμύρια ευρώ κάθε μήνα, με τους υπέρογκους μισθούς, πότε θα τις καταργήσουν...?

Ότι να' ναι... πάλι εμάς τους μλκς θα βάλουν να πληρώσουν και θα μας εξαγοράσουν με τηλεοπτικό χρησμό πατριωτισμού...

Link to comment
Share on other sites

sotiri, δυστυχώς οι περισσότεροι νέοι σκέφτονται σαν και σένα, γι' αυτό δεν έχω και καμία ελπίδα για το μέλλον... η λογική του "εγώ να είμαι καλά και οι άλλοι να παν' να γμθν", είναι λογική ζούγκλας και όχι κοινωνίας... είσαι από τους τυχερούς που μεγάλωσαν τα χρόνια της ευημερίας της χώρας και τώρα θα περάσεις τα δύσκολα, αντί να επιστρέψεις αυτά που χρωστάς στους επόμενους, τα θες όλα δικά σου... δικαίωμά σου, αλλά θα με βρεις απέναντί σου σε ότι κάνεις (εδιτ: εννοώ ότι θα απαιτώ να κάνεις σωστά την δουλειά σου και να έχεις τις επιπτώσεις όταν δεν την κάνεις)...

Κοίταξε . . . Δεν είναι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι αργόμισθοι και τεμπέληδες.

Υπάρχουν και άνθρωποι με κέφι και μεράκι (τουλάχιστον για κάποια χρόνια).

Το πρόβλημα είναι ότι αφενός ακόμη και ο κεφάτος χάνει το κέφι λόγω της κατάστασης που επικρατεί, και ότι η ανταγωνιστικότητα δεν ευνοείται με την παραγωγικότητα αλλά με την κομματικοποίηση. Και αυτό το αποδέχονται πολλοί. Και δεν πρόκειται να αλλάξει. Οπότε όντως καλά κάνεις και δεν έχεις καμία ελπίδα για το μέλλον.

Το πρόβλημα της Ελλάδας είναι το ότι έχει χωριστεί σε κομματικά στρατόπεδα, τα οποία δημιουργούν την ψευδαίσθηση της κομματικής αλλαγής από καιρού εις καιρόν, αλλά στην πραγματικότητα δεν αλλάζει τίποτα.

Όταν διορίζεις και χαϊδεύεις τα αυτιά των αμόρφωτων σκουπιδιαραίων, δεν υπάρχει σωτηρία.

Δες π.χ. το νομοσχέδιο για τα ΑΕΙ των παραρτημάτων ξένων πανεπιστημίων στην Ελλάδα.

Εξισώνεις κάποιον που τα καταφέρνει με κάποιον που δεν τα καταφέρνει, αυτό είναι το "παιχνίδι" και το κόλπο grosso.

Καλώς ή κακώς, η επιλογή κάποιου να απέχει από το κόλπο grosso δε σημαίνει ότι είναι φυγόπονος, μπορεί απλά να έχει άποψη, το αν η άποψη αυτή βλάπτει την Ελλάδα, πραγματικά δεν το πιστεύω. Δηλαδή ας πούμε δεν πιστεύω ότι αν εγώ δουλέψω στο Δημόσιο σαν καθηγητής θα βλάψω τους άλλους που δουλεύουν στον ιδιωτικό, ούτε πιστεύω ότι αν σκίζομαι στη δουλειά για μια πολυεθνική θα κάνω μεγαλύτερο καλό στην Ελλάδα.

Αν αποφασίσω να σκίζομαι για κάποια πολυεθνική, προφανώς και δεν θα κάτσω να το κάνω στην Ελλάδα για να πληρώνω το χρέος των καραγκιοζαραίων και των νεοδημοκρατικοπασόκων. Να το πληρώσουν τα κόμματα μόνα τους εκποιώντας τις εγκαταστάσεις τους, αν το πρόβλημα είναι τόσο μεγάλο, και ας βάλουν τα τσιράκια να δουλέψουν. Ας τα στείλουν σκλάβους στη Γερμανία στο κάτω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνουμε παιδιά πολυ΄την υπόθεση "δημόσιοι υπάλληλοι".

Υπάρχουν καλοι, υπάρχουν και κακοί-εγκληματίες. Υπάρχει ο δημόσιος υπάλληλος σε έναν φορέα ο οποίος θα εισπράξει σε χρήμα και την μία ώρα που θα παραμείνει στην δουλειά πέραν του 8ώρου. Υπάρχει και ο δημόσιος υπάλληλος που κάθεται 12 μέρες σε έναν μια σκηνή - σε ένα νησί - σαββατοκύριακα - γιορτές κτλ χωρίς την παραμικρή αμοιβή. Η διαφορά στις εργατώρες; Τεράστια....Συνταξιοδότηση; Στα ίδια χρόνια. Γιατί; Γιατί δεν υπάρχει μια κοινή πολιτική για όλους τους δημοσίους υπάλλήλους; Η αλλίως; Γιατί να μην υπάρχουν διαφορετικά κριτήρια για κάθε ομάδα/υποομάδα ξεχωριστά; Μήπως κακώς τους ονομάζουμε όλους δημοσίους υπαλλήλους;

Άλλο παράδειγμα; Δεν μπορώ με τίποτα να συγκρίνω την δουλειά που κάνει ένας εκπαιδευτικός σε μία τάξη με 30 παιδάκια (που στις μέρες μας δυστυχώς είναι απερίγραπτα ζωηρά λόγω ορμωνών μάλλον), και ένας συνάδερφος του που υπογράφει κάποια χαρτιά σε κάποιο γραφέιο στην Α'βάθμια η Β΄βάθμια ενός νομού.

Τέλος πάντων. Θα σας αναφέρω μόνο ένα παραδειγμα εγκληματία δημοσίου υπαλλήλου που μου έτυχε μετά τις πρόσφατες εκλογές. Μετά από αξιολόγηση της ομάδας που τυχαίνει να είμαι μέλος, έτυχε να παρεβρίσκομαι (αναγκαστικά λόγω θέσης) σε "συζήτηση" των "νικητών". Κάποια στιγμή με ρωτάει κάποιος ..."εσύ με ποιους είσαι βρε???" για να πάρει την απάντηση...."με κανέναν μαλάκα". Και με αφήνει άναυδο: "Κακώς βρε, πρέπει να είσαι κάτι από τα δύο για να περνάς καλά....!!!!!!" :nada:

Αυτή ήταν η απάντηση που έδωσε 45+χρόνος με "πείρα", (όπου πείρα=24/7 συζητήσεις για κομματικά και έλλειψη μετάθεσεων! είτε σε περίοδο που στην εξουσία ήταν οι μεν είτε ήταν οι δε)... σε έναν 34άρη που δεν συμφωνεί με την οπαδική φιλοσοφία και που με τα μισά χρόνια υπηρεσίας έχει ήδη περισσότερες μετακινήσεις απο αυτόν. Ο εν λόγω εγκληματίας βρίσκεται σε "καλή" θέση όπου μπορεί πια να "κόβει" και να "αποφασίζει" για τους άλλους κατα το δοκούν...Η "κακή" θέση στην οποία "υπέφερε" τόσα χρόνια πριν ήταν ...3 χιλιόμετρα Δυτικότερα! όπου περνούσε ζωή και κότα..πάλι.

Αυτοί οι άνθωποι λοιπόν, δεν έχουν ιερό και όσιο, δεν έχουν την παραμικρή ιδεολογία, δεν έχουν την παραμικρή υποψία ότι ο σκατοτρόπος που σκέφτονται έχει φέρει την χώρα στην κατάσταση που είναι....Και δυστυχώς έχουν πια την ψευδαίσθηση ότι και τα παιδιά τους θα έιναι βολεμένα στον αιώνα τον άπαντα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για στρατο μιλάς ? Εδω φταιει και το κράτος γιατι θα μπορουσε να κανει κατι παρόμοιο με το εκπαιδευτικο πχ να κρατας , μια οργανικη θέση κοντά στον τόπο σου και να τελειωνε το πανυγηρι . Απο την αλλη ετσι οπως ειναι με τις μεταθεσεις στα σωματα ασφαλειας λειτουργει ενας ολοκληρος κομματικος μηχανισμός συμφερόντων .

Link to comment
Share on other sites

(Χμ λίγο ΟΤ αλλά καλύτερα είναι να διαχωρίσουμε Σώματα ασφαλείας με ΕΔ και ακόμα παραπέρα, ΠΝ με ΠΑ και ΣΞ. Οι διαφορές είναι τρελές, πίστεψε με...)

Και δεν είναι θέμα μεταθέσεων βέβαια. Αυτό που ήθελα να θίξω είναι η νοοτροπία υπαλλήλου που είτε με στολή είτε χωρίς, τον ενδιαφέρει μόνο η πάρτυ του. Το χειρότερο όμως είναι η πεποίθηση του ότι έτσι πρέπει να σκέφτονται όλοι. Αυτό δεν μπορώ να χονέψω ρε παιδιά.

Kαι να ανεφέρω και κάτι λίγο πιο σχετικό με χρήμα κτλ. Επιτέλους κάποιο μυαλό δούλεψε εκει πάνω.

Κόψανε όλα τα ΦΠ για ιατρικές εξετάσεις στα αντίστοιχα Νοσοκομεία της Αθήνας.(εκτός κάποιων λιγοστών ειδικοτήτων ιδιάζουσας σημασίας). Ε ναι ντε....δεν μπορείς να πλήρώνεις οδοιπορικά και ξενοδοχεία κτλ για να στέλνεις κάποιον από Κάρπαθο-Κομοτηνή-Χανιά-κτλ κτλ να κάνει ένα απλό check Up στην Αθήνα! Τόσα χρόνια δηλαδή κανείς φούστης δεν το πρότεινε; Τόσο ανάγκη είχαν κάποιοι από αυτό το κονδύλι και τις "παράπλευρες απώλειες" του;

Επίσης κόψανε και το επίδομα ετοιμότητας κάποιων που δεν ήταν ποτέ σε κανενός είδους "ετοιμότητα". Οι μόνοι που ήταν σε ετοιμότητα κάποτε ήταν οι "μεγάλοι" δικοί τους που κάνατε την πρόταση τους να συμπεριληφθούν στην συγκεκριμένη πολιτική αποδοχών. Κάποιοι το δεχτήκανε, πέρασε από υπουργεία που ουδέποτε εξετάσανε το θέμα και voila!

Τώρα βέβαια που το πράσινο μακρόστενο λαχανικό μπήκε εκεί που δεν έπρεπε να μπει...ανακαλύψαμε ξαφνικά την λέξη λογική.

Kαι κάτι από τον τομέα της παιδείας... Κόβονται λέει όλα τα ευρωπαικά προγράμματα....(erasmus, comenius=ανταλλαγή ιδεών από δασκάλους άλλων χωρών) κτλ.... Βλέπετε είναι ασύμφορο στην χώρα, να δει ένας Έλληνας δάσκαλος τι συνθήκες επικρατούν σε ένα σχολείο στο Μόναχο ή ακόμα και σε ένα χωριό στην Λετονία. Και πως να μην είναι καθότι θα αρχίζει να σκέφτεται και να προτείνει τρόπους να γίνει καλύτερη και ποιτικότερη η εκπαίδευση στα σχολεία. Τρόπους που προφανως κοστίζουν κάτι παραπάνω στο δημόσιο, από ανούσιες, εσφαλμένες αγορές και αναβαθμίσεις οπλικών συστημάτων που το κύριο κριτήριο υλοποίησης τους ήταν η αύξηση των τραπεζικών λογαριασμών κάποιου/κάποιων. Γιατί όκ δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχει μόνο η βλακεία.....

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είμαι ο καλύτερος στα οικονομικά, αλλά κατάγομαι από σόι εμπόρων οπότε καταλαβαίνω 5 πράγματα. Μειώνοντας ή και κόβοντας τον 14ο μισθό (που είναι στην ουσία ο μισθός που αγοράζει επιπλέον πράγματα ο κόσμος) πώς περιμένουν να βρεθούν χρήματα στην αγορά; Αν τώρα προσθέσουμε και το 3% αύξηση στον ΦΠΑ τότε μιλάμε για συνταγή καταστροφής κι όχι σωτηρίας. Ο κόσμος θα μετράει και το δεκαράκι πλέον και θα σταματήσει να αγοράζει, τα μαγαζάκια (τα συνοικιακά κυρίως) θα κλείσουν το ένα πίσω από το άλλο - ήδη οι δικοί μου σκέφτονται να το κλείσουν το ρημάδι, δεν έχει νόημα τους τελευταίους 4-5 μήνες - και η αγορά θα συρικνωθεί ακόμα περισσότερο. Η πλειοψηφία θα στραφεί στα κινεζικα-βουλγάρικα στα παζάρια για να τα βγάζει πέρα κι η κυβέρνηση θα έχει ευχαριστήσει τους γερμανούς με τα πρόσθετα μέσα..

Χάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ακούσατε τα καινούργια μέτρα?

Μείωση 30% Δώρο Πάσχα, Επίδομα Αδείας και Δώρο Χριστουγέννων (δεν θα αργήσει να ακολουθήσει το ίδιο μοτίβο για τον ιδιωτικό τομέα) + επιπλέον μείωση 12% στα επιδόματα.

Επίσης κάτι που θα μας καταστρέψει, κατ΄εμου, αύξηση Φ.Π.Α. 2% δλδ 21%!!!

Τελευταίο που διάβασα 20% αύξηση σε ποτά και τσιγάρα (για τα τσιγάρα δεν με χαλάει τόσο για τα ποτά....)

Οπότε θα ανθίσουν πιστεύω οι δουλειές στα Γραφεία Τελετών διότι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εκεί θα μας στείλουν.

Υ.Γ. Δεν εργάζομαι στον δημόσιο τομέα αλλά επειδή φαντάζομαι ότι θα συμβούν τα ίδια και στον ιδιωτικό, αρχίζω να ανυσηχώ μιας και θα ακολουθήσει chain reaction και στο τέλος θα επηρεαστούν όλοι από τις αλλαγές αυτές. Δεν είναι δίκαιο να μην κόβουν στο μισό τις αποδοχές τους οι βουλευτές (€6.000 περίπου το μήνα θα κερδίζαμε) και να ζητάνε μόνο από τον κοσμάκη θυσίες. Δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτό.

Έγινε επεξεργασία από raven_g20
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη, προβλέπεται 20% αύξηση των φόρων σε ποτά και τσιγάρα. Όσον αφορά στα καύσιμα, η βενζίνη αναμένεται να αυξηθεί κατά 0,8 ευρώ και κατά 0,3 ευρώ το πετρέλαιο, ενώ δεν θα υπάρξει αύξηση στο πετρέλαιο θέρμανσης.

0,8€ το λίτρο επάνω; Αποκλείεται, κάποιο λάθος θα έχει γίνει.. δεν γίνεται αυτό..

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ναι μεν θα γλυτώσουν, αλλά θα μειωθεί αρκετά η αγοραστική δύναμη του κοινού. Πήγα προχθές σούπερ μάρκετ και έβλεπα όλο τον κόσμο να ψυρίζει να δει από που θα γλυτώσει 10-20 λεπτά παίρνοντας πιο φθηνά προϊόντα. Το όλο σχέδιο μου φαίνεται πολύ ανώριμο, έχει τρύπες που δεν το βλέπει πολύς κόσμος..

Επίσης, που είναι αυτός ρε που είπε ότι δίνει το μισθό του να του ψιθυρίσω δυο κουβέντες;

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

ώρα να στείλουμε cv πάλι στα εξωτερικά

+1. Δεν σου κρύβω εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι και έχω κινηθεί για να επιστρέψω Εngland πάλι μιας και έχω κάτι σίγουρο εκεί. Πονάει όμως το γ.......ο να σε διώχνουν από το σπίτι σου που τόσο πάλεψες να αποκτήσεις. Αλλά όταν βλέπεις ότι δεν σε θέλουν εδώ και δεν σε αφήνουν να πας μπροστά/εξελιχθείς, τεσπα, και σε γ....ε από παντού τι άλλο να κάνεις και πόσο ακόμα να αντέξεις :fist:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.