Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

Ξαφνικά όλοι οι διαμένοντες στα Παστίτσια έγιναν ρατσιστές, και όλοι οι διαμένοντες Εκάλη κομμουνιστάς!

Αυτά τα ξαφνικά είναι που φοβίζουν.

Αυτή η εξυπνάδα η δική μας, που όλοι οι άλλοι είναι χαζοί εκτός από εμάς.

Που στο τέλος θα μας αφήσει μόνους μας με την immigration - lust!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Είδα σήμερα το πρωί στα πρωινάδικα κάτι πλατείες γεμάτες με μια μουσουλμανοεορτή.

Τα αντίμετρα ποια θα είναι?

Να κλείσουμε το Πάσχα με τις σούβλες την Πανεπιστημίου και να ψήνουμε αρνιά?

Πραγματικά γελάω με την κατάσταση πλέον.

Άλλωστε του φευγάτου η μάνα . . .

Έσκασε μύτη και στο in.gr!

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231067604

Ως φοιτητής του Πανεπιστημίου Αθηνών θεωρώ προσβλητική τη συμπεριφορά μετατροπής ενός συμβόλου της γνώσης σε ενός συμβόλου της αγνωσίας και του θρησκευτισμού. (ποιος νοιάζεται όμως?).

Έγινε επεξεργασία από sotiris
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη,

Όταν καλώς ή κακός (κακός αν με ρωτάς εμένα), έχεις γεμίσει με μουσουλμάνους, αυτό είναι λογικό επακόλουθο.

Ειδικά για μια μάζα που είναι φοβερά θρησκόληπτοι, αυτό ΘΑ γινόταν.

Από την στιγμή που πάλι καλός ή κακός (κακός αν με ρωτάς ΠΑΛΙ), είσαι το ΜΟΝΟ κράτος στην ευρύτερη Ε.Ε που ΔΕΝ έχει 1 τζαμί για να πάνε να στοιβαχτούν και να βαρέσουν τα μπιραλάχ τους, ε αυτό θα συμβεί.

Τώρα αυτές τις μέρες είναι και μία από τις, αν όχι Η μεγαλύτερη γιορτή τους, και είναι λογικό να μαζευτούν.

Όταν είσαι κωλοχανείο κάτι τέτοια και ΠΟΛΛΑ άλλα, ΠΟΛΥ πιο σοβαρά από 1 μέρα τον χρόνο που βγήκαν 100 μουσαφιρέοι και βαράγαν μπιραλάχ σε μια πλατεία θα τα λουστείς.

Κάνω ειδική διάκριση βέβαια για το τζαμί γιατί έχει να κάνει με την ανεξιθρησκία και ΟΧΙ αυστηρά με τους μετανάστες. Γιατί μουσουλμάνους έχεις και ΜΗ μετανάστες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σε μουσουλμανικο κρατος πχ Σαουδικη Αραβια αν εμφανιστω στο δρομο με την Αγια Γραφη το καλυτερο που θα παθω ειναι να παω φυλακη.Αν κατσω να προσευχηθω σε δημοσιο μερος το λιγοτερο λιθοβολισμος.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό απο που το βγάζεις και το λες?

Δεν έχω διαβάσει ποτέ για κάτι τέτοιο.

Λιθοβολισμούς για μοιχεία, ληστεία κλπ πολλούς, αλλά επειδή ο άλλος φορούσε σταυρό δεν έχω ακούσει ποτέ.

Δεν λεω πως ειναι οι πιο ανοιχτοί άνθρωποι, αλλά απο την άλλη τι? θα τους συναγωνιστούμε?

Link to comment
Share on other sites

Σε μουσουλμανικο κρατος πχ Σαουδικη Αραβια αν εμφανιστω στο δρομο με την Αγια Γραφη το καλυτερο που θα παθω ειναι να παω φυλακη.Αν κατσω να προσευχηθω σε δημοσιο μερος το λιγοτερο λιθοβολισμος.
Αυτό απο που το βγάζεις και το λες?

Δεν έχω διαβάσει ποτέ για κάτι τέτοιο.

Λιθοβολισμούς για μοιχεία, ληστεία κλπ πολλούς, αλλά επειδή ο άλλος φορούσε σταυρό δεν έχω ακούσει ποτέ.

Δεν λεω πως ειναι οι πιο ανοιχτοί άνθρωποι, αλλά απο την άλλη τι? θα τους συναγωνιστούμε?

Όπως λέει και ο Dollys, αφού το καταδικάζεις στους άλλους, θεωρείς ότι πρέπει να το κάνεις κι εσύ; Δεν γίνεται both ways.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι κωλοχανείο κάτι τέτοια και ΠΟΛΛΑ άλλα, ΠΟΛΥ πιο σοβαρά από 1 μέρα τον χρόνο που βγήκαν 100 μουσαφιρέοι και βαράγαν μπιραλάχ σε μια πλατεία θα τα λουστείς.

100 ψυχές με 13000 που λέει το in.gr έχει διαφορά . . . 2 τάξεων μεγέθους :)

Θα μου πεις . . . τι σε πειράζει . . . άστους . . .

Είναι το σκεπτικό "ωχαδερφέ".

Αν είναι ρε Dolly να μου βαράνε μπιραλάχ στις πλατείες, γιατί να πάω εγώ στο στρατό να φυλάω θερμοπύλες?

Και όχι μόνο εγώ, ο κάθε εγώ.

And why should i use the greek language?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε τι σου λέω έτσι?

Δεν διαφωνώ με το ευρύτερο σκεπτικό σου που βλέπω να βγάζεις έμμεσα με τα ρητορικά ερωτήματα που θέτεις.

Αντιθέτως είμαι 10000% μαζί σου, και μάλιστα στα δραστικά μέτρα να τους πετάξουμε όλους έξω, ή αν είναι να ενταχθούν (καλό ε?) να φάνε τα αντίστοιχα μπιφτέκια.

ΑΛΛΑ, εδώ που φτάσαμε, αυτό είναι το least of our worries (για να μιλήσω και εγώ Αγγλικά ;) ) , γιατί αυτοί οι 13.000 είναι κάθε μέρα και σου πήζουν, μολύνουν, ρυπαίνουν τους δρόμους και 1000-2 άλλα πράγματα, με κοινωνικές και όχι μόνο πτυχές.

Οπότε ναι, το να βαράνε τα μπιραλάχ Once a year (έχω και άλλα Αγγλικά στο μανίκι ;) ) και ΤΟΤΕ να ενοχλούμε που τους έχω, γιατί ΤΟΤΕ μου χάλασε την ζαχαρένια μου που είχα βγει για καφέ με το γκομενάκι (κλασσικός Έλληνας που μέχρι να μπει στον κήπο του κάτι ΔΕΝ ασχολείτο, και δεν πα να κουρεύεται ο κόσμος όλος), ΔΕΝ είναι σημαντικό.

Σημαντικό είναι που στα κακάκια είναι τις υπόλοιπες 364 μέρες…

Άλλα όπως είπα, έτσι που είμαστε, και έτσι που τα κάνουμε και επιμένουμε να τα κάνουμε, αφενός καλά να πάθουμε, αφετέρου να το συνηθίσουμε.

Και ελάτε μετά να μου πείτε, να υποδέχομαι τον κάθε αλλόθρησκο / μετανάστη / πρόσφυγα με ανοιχτές αγκάλες.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aπο το wikipedia για την Σαουδικη Αραβια οπως ειπα πριν:

Saudi Arabia prohibits public non-Muslim religious activities. Non-Muslim worshipers risk arrest, imprisonment, lashing, deportation, and sometimes torture for engaging in overt religious activity that attracts official attention.

Έγινε επεξεργασία από ThorLite
Link to comment
Share on other sites

Aπο το πρόβατο, όπως είπα πριν:

:D

Ρε Κλεισθένη, δεν γίνεται να μην επιτρέπεις στη χώρα σου άλλη θρησκευτική έκφραση εκτός από τη δικιά σου και όταν πας μετανάστης σε άλλη χώρα να απαιτείς να εκφράζεσαι ελεύθερα. Ή δεν έχεις επαφή με την πραγματικότητα, το οποίο είναι επικίνδυνο ή έχεις πολύ καλή επαφή με την πραγματικότητα, το οποίο και αυτό είναι επικίνδυνο.

Όταν το 60 πήγαμε στις 4 γωνιές της γης πήγαμε με τους όρους της χώρας υποδοχής, δεν επιβάλλαμε τα δικά μας πιστεύω και πεποιθήσεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λολ?

Ρε είπα ΑΚΡΙΒΩΣ το αντίθετο.

Αν διαβάσεις την σελίδα αυτή θα δεις πως λέω.

ΟΧΙ στο μπάτε σκύλοι αλέστε.

ΝΑΙ στο Τζαμί γιατί έχει να κάνει με ανεξιθρησκία.

Σιγά μην έχω θέμα εγώ αν ο άλλος είναι Μουσουλμάνος, Βουδιστής, και αν πιστεύει στον Βελζεβούλ και τον Νέφιλιμ!

Και δεν με απασχολεί αν στην Σαουδική Αραβία σε βιάζουν, σφυροκοπούν και ευνουχίζουν αν σε δουν με σταυρό, αυτοί είναι ζώα και αυτό που λέω είναι πως ΔΕΝ θα τους συναγωνιστώ για ΚΑΝΕΝΑ λόγο.(εξ΄ου και το ΝΑΙ στο Τζαμι)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι "παράξενοι" ας πούμε από τη θρησκεία τους.

Η δικιά μας δεν λέει δήθεν ότι όλους τους δεχόμαστε και όλους τους αγαπάμε;

Μ' αρέσει πάντως που όποτε γουστάρουμε είμαστε Χριστιανοί, όποτε δεν μας κάνει τα ξεχνάμε όλα :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγκω παλι μια καρα μενω Κυψελη και ντιλωνω μεταναστο-λαγκνος κυριο Σωτηρη.

Παντως εχει τρομερη πλακα οτι το ολο κλιμα εχει παρει τρομερες διαστασεις. Δηλαδη αυτη η εδρα της Χ.Α. φαινοτανε οτι θα εσκαγε.

Οσο θυμαμαι τον εαυτο μου παντα ειχαμε ξενους στην κυψελη. Απλα τα τελευταια 3 χρονια ολο και πιο συχνα υπαρχουνε (και πλεον σχεδον καθημερινα) καποια τσιτωμενη γιαγια/παππους θα τσακωθει με καποιον μεταναστη στο τρολλευ για τον "Χ" ηλιθιο λογο προφανως οπου η 2η ατακα του ιθαγενη υπερηλικα θα ειναι "να πατε πισω απο εκει που ηρθατε". Επισης σημειο των καιρων ειναι οτι τα προηγουμενα χρονια αν ακουγοταν αυτη η ατακα, βγαινανε τουλαχιστον 4-5 στο τρολλευ να φωναξουνε "εεεε"-"ντροπηηηη"-"αισχος" σε αυτον που την ειπε. Πλεον δεν μιλαει κανεις... ;)

Προσωπικα αρνουμαι να καταδικασω μεταναστες για καθαρες αστοχιες του πολιτικο-οικονομικου συστηματος. Και του δικου τους και του δικου μας!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα που χάθηκες εσύ!! :D

Ο Σαμανος του χωριου μου, μου ειπε να αποφευγω τα flamez γιατι ανεβαινει η χοληστερινη και τα τριγλυκεριδια και θα καταντησω σαν τον Σωτηρη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.