Jump to content



Need For Speed : Hot Pursuit


Evan

Recommended Posts

Οντως τρελο fail η ελλειψη της δυνατοτητας του να φτιαχνες τα αυτοκινητα.και εχει και εντονα στοιχεια απο burnout(αλλα να μου πεις η criterion το εκανε)

Και τελος,γιατι δεν εχει κανα γκομενακι???

1122391639.jpg

josie_maran_need_for_speed.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

καλά από χειρισμό είναι λίγο ιδιότροπο.. εννοώ είναι arcade ok και μ αρέσουν τα arcade racing αλλά δεν ξέρω.. κάτι δεν μου κολλάει (παραδείγματα παιχνιδιών με πολύ καλύτερο arcade χειρισμό: burnout paradise, NFS: carbon, most wanted, undercover)

βασικά.. ένα undercover ή most wanted 2 ναταν και θαταν τέλειο μετά το shift που με ξενέρωσε.. τέσπα στο ζουμί..

MS Windows 7 Ultimate 64-bit

Intel Core i5 750 @ 2.67GHz:

8.0GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)

ATI Radeon HD 4650 - 1GB (MSI) με τελευταίους catalyst (10.11)

OCZ SUMMIT 64GB SSD

βάζω το NFS.. ντάξει δεν περιμένω τουμπανέιρος γραφικά.. λογικό.. αλλά κάτι στα βασικά το ήλπιζα για να είμαι ειλικρινής (δεδομένου ότι το μάφια 2 τοχα παίξει σε αρκετά καλά graphic settings και με μια χαρά frames..)

σε 1280x800

high quality textures on

advanced shadows medium

anisotropic off

motion blur yes

σε μια πίστα με 1 αμάξι έβγαλα:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

2004, 60000, 29, 37, 33.400

οριακά playable για racing game..

και στην επόμενη που έτρεχα duel σε ψιλοβρεγμένο οπότε είχαμε και νερά κλπ. κλπ. να ρίχνουν frames..

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1769, 60000, 24, 33, 29.483

κατάσταση ψιλοτραγική κοινώς..

με τις σκιές και το motion blur στο off πάω σε ψιλο-playable κατάσταση (35-40fps) ακόμη και σε race με hotpursuit μπάτσους πολύ πράγμα στην οθόνη και τα σχετικά.. αλλά πονάν τα μάτια μου.. :wall:

φταίει η κάρτα;; φταίει το optimization του game;; τι σκατά παίζει;; ντάξει η κάρτα είναι σίγουρα low end.. αλλά το μάφια 2 τοχε παίξει σε πάρα πολύ καλό επίπεδο εξού και η απορία μου..

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι εχει πολύ χαβαλέ, παίζει σε eyefinity πολύ καλά και το online του έχει πολύ γέλιο. Ειναι arcade ναι, αλλά αυτο δε σημαίνει οτι δεν είναι καλό. Σιγουρα δε θα ασχοληθεί κανεις μαζί του για πάρα πολύ αλλα ειναι στο στυλ που μου αρέσει. Και για 24,99 δε με χάλασε καθόλου :)

Link to comment
Share on other sites

Χθες το έβαλα και δεν ενθουσιάστηκα, αλλά δεν είναι και για πέταμα. Θα τις κάνω τις στροφές μου.

Δηλώνω fun των arcade racing τίτλων, και το τελευταίο που ζητώ από αυτούς είναι ο ρεαλιστικός χειρισμός.

Στην περίπτωση αυτή όμως νομίζω πως έχουμε να κάνουμε με κακό χειρισμό.

Επίσης παρ' ολη τη δράση και τον κακό χαμό, το βρήκα κάπως βαρετό. Σαν να μη σου δίνει την αίσθηση της ταχύτητας, τουλάχιστον στην κάμερα που βλέπεις το αμάξωμα.

Ενα μάλλον αδιάφορο παιχνίδι που το έβγαλε η ΕΑ με την ίδια όρεξη που εγω κτυπάω κάρτα κάθε πρωϊ στη δουλειά μου. Βγήκε για να βγει.

Διαβάζω καλά λόγια για το online κομμάτι του όμως. Πρέπει να είναι διασκεδαστικό.

Και δυο hackάκια για επίλογο :

NFS Hot Pursuit Camera Hack v1.0a

Manual gears hack

Link to comment
Share on other sites

Το παιζω κλασικα αφου εχω παιξει οτι nfs εχει βγει αλλα πολυ ακυρο το πραγμα που βασικα το μονο που κανεις ειναι να πατας να παιζεις τις πιστες και τελος...Ουτε καν αγοραζεις αμαξια...

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα περιμένοντας ένα hot pursuit 2 με καλύτερα γραφικά αλλά όχι είναι χειρότερο σαν οδηγική διασκέδαση και gameplay. Παρόλα αυτά είναι διασκεδαστικό αν και αν δεν παίζεις online σίγουρα δεν αξίζει πάνω από 2-3 ώρες καθώς δεν βλέπεις κάτι καινούριο και βαριέσαι.

Ίσως το πιο arcade nfs που έχω παίζει (μου θύμισε περισσότερο outrun παρά nfs), όμορφα γραφικά και αρκετά ελαφριά μηχανή.

Δεν θα το αγοράσω όπως είχα κάνει με το hp2 το οποίο και άρχισα να ξαναπαίξω σκεπτόμενος "γιατί δεν βάλανε αυτό το driveplay σε εκείνα τα γραφικά;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιασω το παιχνιδι μιας και ειναι τελιως υποκιμενικο αλλα θα πω το εξης ...

ειναι δυνατον να μην βαλανε επιλογη για χειροκινητο κιβωτιο ταχητητων.

Εχω παιξει οτι racing game υπαρχει ειμαι fan του μηχανοκηνητου αθλητισμου και της οδηγησης γενικοτερα και δεν μπορω να το πιστεψω οτι καποιος σχεδιασε το παιχνιδι και "ξεχασε" να βαλει αυτην την επιλογη.

Εσας δεν σας εκανε εντυπωση?:p

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα τα σκηνικα τα γραφικα κτλ.Αλλα το παιχνιδι ουτε σεναριο ουτε τπτ.Ουτε τερματισμο δεν εχει?Εμενα απλα μου ειπε μπραβο τελειωσατε ολα τα events η κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα τα σκηνικα τα γραφικα κτλ.Αλλα το παιχνιδι ουτε σεναριο ουτε τπτ.Ουτε τερματισμο δεν εχει?Εμενα απλα μου ειπε μπραβο τελειωσατε ολα τα events η κατι τετοιο...

Γιατί,και στο shift κάτι τέτοιο δεν είχε γίνει!Είχα ψιλοξενερώσει,αλλά...!

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/gaming/need-for-speed-hot-pursuit-84517-2.html#post1062892924

Τα ελεγα post 38...Δεν το επαιξα και ουτε προκειται απο αυτα που διαβαζω και βλεπω...δεν παει να ειχε και 10 ευρω...Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα ρε παιδια;Ουτε να βαζεις χειροκινητα τις ταχυτητες ουτε καμερα...δλδ ετσι οπως το βγαλανε περισσοτερα σου προσφερει ο θρυλος porsche unleashed και ας ειναι 10ετιας...αφου δε βαλανε και power ups μεσα να το κανουνε crash bandicoot... :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.