Jump to content



Need For Speed : Hot Pursuit


Evan

Recommended Posts

Κανεις λαθος ιασωνα...Δεν τα ελιωνα απλα τα επαιζα ολα τα nfs...Απο το πρωτο τη δεκαετια του 90 μεχρι και το σημερινο...Για ποιο λογο να καθομαι να λιωνω μονος μου single player?Σε κανενα game δεν το εχω κανει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Το μονο που μπορω να του αναγνωρισω ειναι η ωραια παλετα χρωματων στα σκηνικα. Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι ολες οι γραμμες στα αμαξια πριονιζουν αν και εχω τερμα τα φιλτρα απο το catalyst.

Link to comment
Share on other sites

Εχει θεματακι με τα φιλτρα το nfs! Με λιγα λογια δεν μπορεις να πολυπειραξεις τα γραφικα!:wall:

Ναι, αλλα ενω ανεβαζoντας τα φιλτρα πεφτουν τα fps...το πριονισμα μενει ακλονητο.:whip:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω αλλα να τονισω πως ειναι "console port"το παιχνιδι και οσο και να παιξεις με τα textures αλλαγες δεν θα δεις και γιαυτο και δεν εχει επιλογη AA! Ο ορισμος της EA να βγαλει εναν τιτλο για να απελπιστουν ολοι οι fan της ωστε να ενθουσιαστουν απο το επερχομενο SHIFT! Ε ρε τι κανει το μαρκετινγκ σημερα!

Link to comment
Share on other sites

Bγήκε το πρώτο patch

Need for Speed Hot Pursuit PC Patch 1 | Need for Speed Hot Pursuit

Quad-core CPU’s crash

- Dreamshots are corrupted in non-16:9 aspect ratios: If you configure your game with a different resolution that yields an aspect ratio that’s not 16:9, dreamshots and snapshots were corrupted. This has been fixed.

- Missing rain, snow and corona effects

- CL Eye driver crashes the game

New Features:

- D-Box motion chair support

Link to comment
Share on other sites

Οι πίστες μου θυμίζουν nfs 4,5 και 6.Παίζεται το παιχνίδι και περνάει η ώρα απλά δεν είναι κάτι αξιόλογο.Στα αυτοκίνητα πας με 5,6 και 7 ταχύτητα και σπάνια 4.Οι άλλες μόνο για το ξεκίνημα είναι.Ο σκοπός του είναι να μην χτυπήσεις στην κίνηση και να ξεφύγεις από τους μπάτσους.Οι δρόμοι είναι τόσο φαρδιοί που στην ουσία δεν στρίβεις απλά πας τέρμα γκάζι παντού.Αφού η ea ( είμαι σίγουρος) τι άρεσε στο κοινό από όλα τα nfs πάει και βγάζει μέτρια παιχνίδια.Για εμένα ένα καλό nfs θα ήταν κάτι με στοιχεία από nfs 5,6,underground 1 και 2 και carbon.Drift και drag από underground 1 και 2 για να το διασκεδάζουμε.Βελτιώσεις με ρεαλισμό και ρεαλιστικό χειρισμό από nfs 5.Και hot pursuit.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το νεο NFS το δοκιμασα και 3 μερες τωρα που παιζω εχω να παρατηρησω :

-ωραια τοπια (και αμαξια φυσικα)

-πολυ ελαφρυ ακομη και για το σαραβαλακι μου @ 1680x1050 (9800gt , c2d E7300 @ stock).

-πολυ arcade! δε με χαλαει ,αλλα παραειναι!!! - ο χειρισμος δε με ξετρελαινει.Ουτε που μπαινω στον κοπο να στησω το τιμονι ,με το pad....

-απουσια manual shift! αυτο παραπαει... :getlost:

-απουσια σεναριου . αυτο μου αρεσει

-απουσια chicks . αυτο δε μου αρεσει

-τροποποιησεις? Προς το παρον μονο χρωμα με αφηνει να αλλαξω. Κατι δε παει καλα εδω...

Anyway ...διαβασμα και μια ωριτσα για ξεκουραση ειναι τιποτε περαιτερω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω εδώ και 2-3 μέρες και μου αρέσει σαν παιχνίδι. Είναι αυτό ακριβώς που έψαχνα.

Διασκεδαστικό.

Ούτε να μαζεύεις λεφτά για να αγοράσεις αμάξι και αναβαθμίσεις, ούτε να σπαζοκεφαλιάζεις για το πως γίνεται ένα σωστό drift. Απλά γυρνάς απ' τη δουλειά, το βάζεις, ξεχαρμανιάζεις με καμιά Lamborghini Reventon στην Ultimately open της Oakmont Valley και συνεχίζεις τη ζωή σου. Η συγκεκριμένη πίστα έχει γίνει η αγαπημένη μου.

Είναι φτιαγμένη για να driftaρεις αφού περιέχει δύο φουρκέτες 360 μοιρών και είναι κάτω από δύο λεπτά. Προσωπικά όταν driftaρω με 270km/h. στη συγκεκριμένη πίστα το τελευταίο που σκέφτομαι είναι οι νόμοι της φυσικής. Το πρώτο που σκέφτομαι είναι να μην μπει κανένα αμάξι στην τροχιά μου και μου χαλάσει τη γεωμετρία στην άσφαλτο. Για όποιον έχει ασχοληθεί και θέλει να συγκρίνουμε χρόνους την έχω κατεβάσει στο 1:39:26.

Δεν προσπαθεί να γίνει ρεαλιστικό σε κανένα σημείο. Είναι arcade εστιασμένο καθαρά στη διασκέδαση. Κάτι σαν τα παιχνίδια που παίζαμε παλιά. Πριν ο "ρεαλισμός" γίνει μόδα.

Οπότε όποιος ψάχνει για κάτι ρεαλιστικό, είναι λογικό να βρίσκει στον συγκεκριμένο τίτλο μια τεράστια πατάτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

PC Patch 2 for Hot Pursuit

The following issues have been fixed in this patch:

- Flickering graphics after Alt-Tabbing out of the game and back.

- Controller configurations sometimes failing to save correctly.

- Steering response dead-zone when playing with steering wheel controllers.

- Player car engine audio volume too low.

- Some issues with CPU performance.

- Rare crash issue when entering the Career map screen.

The patch also contains 3 Free Cars!

- The Bentley Continental Supersports Convertible, the Lamborghini Murciélago LP 650-4 Roadster and the Dodge Viper SRT10 Convertible Final Edition.

Note: After installing this patch you will only be able to play online against players who have also installed it. You will, however, continue to get Autolog updates from all other players regardless of which version they are using.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.